Stranica 23 od 51 PrviPrvi ... 13212223242533 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 441 do 460 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #441
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Vlada ukida pretplatu na RTS?

    Beograd -- Vlada Srbije će najverovatnije ukinuti pretplatu za Radioteleviziju Srbije tokom narednih nekoliko meseci, piše Blic.
    Biće ukinuto još najmanje 35 neporeskih i parafiskalnih nameta koje plaćaju građani i privreda, citira Blic saznanja nedeljnika NIN koji će izaći u četvrtak, 30 avgusta.

    Iako je prethodnih dana ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić najavljivao da će nova vlast uskoro ukinuti čak 104 od ukupno 371 neporeskog nameta kojim je opterećena privreda, biće ukinuto tek između 35 i 40 naknada, dok će ostatak biti preveden u regularni porez ili će se plaćati kao naknada za korišćenje javnog dobra, piše Blic.

    Pored pretplate, biće ukinuti "firmarina" za preduzetničke radnje i mala preduzeća, slivnovodne naknade za šumsko, građevinsko i poljoprivredno zemljište, naknade za skloništa, šumarinu, naknade za motorna vozila koja zagađuju životnu sredinu.

    Procenjuje se da bi građani i privreda tako mogli da uštede "od 10 do čak nekoliko desetina milijardi dinara" godišnje.

    Izvor:b92.rs

  2. #442
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    što se pretplate tiče, baš me briga za nju jer ne plaćam...a ze te druge stvake se ne razumem...samo sam sumnjičava prema njihovoj ''štednji'', znam kako su štedeli devedesetih, pa me sad strah od te njihove štednje.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #443
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Iskreno, mi plaćamo pretplatu. Prosto, svaki račun koji nam dođe na kućnu adresu plaćamo...(moji su baš revnosni..).Ali smatram da ko je imao kablovsku, nema potreba da plaća pretplatu. I to je stvarno izmišljena kategorija...Ono što je smešno, da su ljudi dobijali tužbe na kućne adrese..Recimo, moj komšija je u nekom sporu...To je tek smešno, kako su njega izabrali..? Na osnovu čega...kada većina ljudi nije plaćala pretplatu...Šou su...
    Inače, slažem se sa tobom Pričo. Svakako će to ''ukidanje'', nadomestiti sa uvođenjem nečeg novog...Samo dok se sete, šta bi sve to novo moglo biti...

  4. #444
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    redovno plaćam kablovski paket, ne zato što sam nešto mnogo redovni platiša, nego zato što nemam na računu odvojene stavke za internet i tv, pa onda plaćam đuture sve....činjenica je da zbog toga nisam plaćala pretplatu - zato što plaćam kablovsku i mislila sam da će neći neki modus da se oni lepo raskusuraju.
    a za ovo ostalo nemam reči...svaka štednja znam da se obije o narodna leđa, tako da stvarno nemam komentar.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #445
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Pobegao policiji, oteo kola i zgazio inspektora

    http://www.trojka.rs/vesti/36687-pob...nspektora.html

  6. #446
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Ukradu ti tablicu - plaćaš kaznu

    Vozači kojima lopovi ukradu registarsku tablicu moraće, pored 6.000 dinara redovnih troškova i sati izgubljenih na policijskim šalterima, da izdvoje i 2.500 dinara za kaznu jer su ostali bez tablice.

    Vozači koji ostanu bez jedne tablice moraju da zamene obe uz visoke troškove. Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja, ističe kako već dve godine uzalud apeluje da MUP ukine ovu kaznu.
    - Vozač je i pre uvođenja novog zakona morao da nabavi nove tablice kada mu jedna nestane, ali sada mora, uz nova dokumenta, bez obzira na to što je već oštećen, da plati i 2.500 dinara - što je svojevrsna kazna jer je već pokraden. Ne vidimo nikakav razlog za tu taksu. Prvo, registarske tablice se teško mogu obezbediti od krađe i ta krađa se nikako ne može podrazumevati kao krivica vozača. Osim toga, vlasnik vozila već ima izdatke i mora čekati pred šalterom u policiji. Insistiramo na tome da ova taksa bude ukinuta jer je ona potpuno neosnovan namet građanima - kaže Okanović i ističe kako je nemoguće zaštititi tablice od krađe jer je kažnjivo bušiti ih, vezati...

    - Policija mora svrsishodnije da se pozabavi ovim problemom. Jer ako su vam neophodne nova saobraćajna dozvola i nove tablice, uz ovu taksu dolazi se do iznosa od 6.500 dinara, što svakako nije malo - ističe Okanović.
    U MUP-u je pak "Blicu" objašnjeno da je naplata takse u skladu sa propisima. Ističu, takođe, da je neophodno da vozač odmah podnese zahtev za nove tablice jer u suprotnom odgovara ako lopov napravi prekršaj ili krivično delo.

    - Vlasnik vozila kome su ukradene tablice može da tuži N. N. osobu i da zahteva naknadu štete. Kada se dokaže odgovornost ili se uhvati kradljivac tablice, vlasnik može da ostvari povrat novca - kažu u MUP-u.

    Izvor:trojka.rs


  7. #447
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Zaraženih je, ipak, mnogo više?

    Beograd -- Broj ljudi zaraženih groznicom Zapadnog Nila mnogo je veći od onoga što pokazuju zvanični podaci.

    Istovremeno, o opasnom virusu koji prenose tigrasti komarci priča se u svim zemljama regiona. Pored 21 osobe, kod koje je virus zvanično potvrđen na Institutu „Torlak", samo na Klinici za infektivne i tropske bolesti KCS leži dvadesetak pacijenata za koje se sumnja da su takođe zaraženi i koji čekaju rezultate analiza.


    Lekari apeluju na građane da ne paniče, ali da se jave lekarima ukoliko ih muči glavobolja, imaju povišenu temperaturu, otekle žlezde..., jer groznica Zapadnog Nila može da dovede i do teške kliničke slike, koja se manifestuje kao encefalitis - upala mozga.

    Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović istakla je da nema opasnosti da će se u Srbiji razviti epidemija, ali je i potvrdila da virus nosi znatno više od 21 osobe.

    Zamenica direktora Klinike za infektivne i tropske bolesti KCS prof. dr Olga Dulović kazala je da je celog leta povećan broj obolelih pacijenata sa slikom encefalitisa, kako se inače manifestuje GZN.

    "Moguće je da je broj zaraženih od te groznice veći. Bolest se manifestuje na više načina. Klinička slika može biti od blage letnje infekcije do upale mozga ", kaže prof. dr Dulović.

    Ona ističe da je najveći broj zaraženih nije putovao u predele u kojima je bilo zaraženih, poput Grčke, već da se bolest razvila u Srbiji:

    "Potrebna je pojačana pažnja. Građani, ukoliko primete neke simptome, treba da se jave lekaru. Prvi simptomi koji ukazuju na to oboljenje jesu glavobolja, visoka temperatura, otekle žlezde, pospanost, a kod težih oblika može da nastupiti i koma. Najteža forma virusnog encefalitisa je zapaljenje mozga", rekla je Dulovićeva.

    Postavlja se, međutim, pitanje zašto nadležne institucije nisu obavestile javnost čim je 18. jula potvrđen prvi slučaj obolevanja od groznice Zapadnog Nila. Da paradoks bude veći, epidemiolog Svetlana Ilić iz Instituta za javno zdravlje Vojvodine kazala je da je Institut „Batut" još u maju institutima i zavodima
    dostavio stručno metodološko uputstvo sačinjeno na osnovu važećih svetskih preporuka.

    Epidemiolozi u regionu prilično su zabrinuti širenjem opasnog virusa. U Hrvatskoj još nijedan čovek nije zaražen GZN-om, ali je infekcija zabeležena među stokom. Institut za javno zdravlje Crne Gore saopštio je da u toj državi nema obolelih od ove groznice, iako je registrovano prisustvo tigrastih komaraca. U BiH nema ni zaraženih ni komaraca, ali očekuju dolazak groznice. S druge strane, u Grčkoj i Rumuniji groznica Zapadnog Nila je odavno prisutna.

    Izvor:B92.net

  8. #448
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    o ovome ne mislim ništa
    u državi gde je zdravstvo u ovakvom stanju - čista je sreća biti zdrav..... a ako je neko zaražen groznicom zapadnog nila - neka mu je Bog u pomoći, eto.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #449
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Ne znam šta da mislim. Nekako mi je to čudno. Malo po malo, svake godine se javi ili ptičiji grip ili nešto drugo, sada ovo..
    Koliko je opasno, da li će ponovo biti neke vakcine. Imam utisak da hoće.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  10. #450
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mistery Vidi poruku
    Ne znam šta da mislim. Nekako mi je to čudno. Malo po malo, svake godine se javi ili ptičiji grip ili nešto drugo, sada ovo..
    Koliko je opasno, da li će ponovo biti neke vakcine. Imam utisak da hoće.
    vakcina je besmislena ako nema neki duži rok trajanja...sezonske vakcine u principu nisu nešto aktuelne, koliko ja to pratim.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #451
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/341...-osnovnu-skolu

    dakle, ne mogu da verujem da ovoliko ljudi u mojoj zemlji nema ni osnovnu školu stvarno sam zaprepašćena.
    koliki je to procenat? četvrtina, petina ....svaki peti građanin ove zemlje nije završio osnovnu školu
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #452
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Za novu vozačku dozvolu treba 90.000 dinara

    Svi koji i dalje nemaju vozačku dozvolu, a žele da polažu po “starom sistemu”, imaju rok do 25. oktobra da upišu vožnju. Oni koji to ne urade, ili ne uspeju da dobiju vozačku dozvolu do januara sledeće godine, moraće da pohađaju teorijsku i praktičnu obuku “po novom sistemu” od 40 časova, koja će koštati oko 90.000 dinara.

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/342...a-90000-dinara

    pa esu oni normalni
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #453
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Za novu vozačku dozvolu treba 90.000 dinara

    Svi koji i dalje nemaju vozačku dozvolu, a žele da polažu po “starom sistemu”, imaju rok do 25. oktobra da upišu vožnju. Oni koji to ne urade, ili ne uspeju da dobiju vozačku dozvolu do januara sledeće godine, moraće da pohađaju teorijsku i praktičnu obuku “po novom sistemu” od 40 časova, koja će koštati oko 90.000 dinara.

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/342...a-90000-dinara

    pa esu oni normalni
    Pa niko nece polagati vise. Ja licno, nisam polozila i ne pada mi na pamet sad da jurim, poslednji voz. Nisu nromalni, zaista. To je 4.5 puta vise nego sada.
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  14. #454
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Za novu vozačku dozvolu treba 90.000 dinara

    Svi koji i dalje nemaju vozačku dozvolu, a žele da polažu po “starom sistemu”, imaju rok do 25. oktobra da upišu vožnju. Oni koji to ne urade, ili ne uspeju da dobiju vozačku dozvolu do januara sledeće godine, moraće da pohađaju teorijsku i praktičnu obuku “po novom sistemu” od 40 časova, koja će koštati oko 90.000 dinara.

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/342...a-90000-dinara

    pa esu oni normalni
    ma, svako čudo za tri dana
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #455
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/342...i-poskupljenja

    esu oni normalni...i posle naravno da je nestašica kad kupuju grdan šećer i samo me zanima odakle im preko 10 hiljada dinara samo za šećer ako slove za jednu od najsiromašnijih opština u srbiji
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #456
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=643241

    Tinejdžerke maltretirale svoju vršnjakinju zbog Fejsbuka!

    Današnja deca su sve češće sklona nasilju. Kako tome stati na put?
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  17. #457
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Mistery Vidi poruku
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=643241

    Tinejdžerke maltretirale svoju vršnjakinju zbog Fejsbuka!

    Današnja deca su sve češće sklona nasilju. Kako tome stati na put?
    kao i svemu, uzrok je u tome što roditelji nemaju kakvu-takvu kontrolu nad ponašanjem svoje dece. nit je imaju nit žele da je imaju, jer im je svega preko glave...ili hoće i oni više vremena za sebe da bi mogli da ga troše na fejsbuku i tome slično.
    inače, devojčice su odavno više agresivne od dečaka, pogotovo u tinejdž uzrastu, pa me ovo stvarno (na žalost) uopšte ne čudi.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #458
    Registrovani Član
    Keti avatar
    Status : Keti je odsutan
    Registrovan : Aug 2012
    Pol:
    Poruke : 14,808

    Početno Re: Šta mislite o ovome?


  19. #459
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  20. #460
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta mislite o ovome?

    http://www.vesti-online.com/Vesti/Sr...m-biznismenima

    Ostajem bez reči, šokirana sam činjenicom da neko namerno širi bolest..
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

Stranica 23 od 51 PrviPrvi ... 13212223242533 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •