Stranica 37 od 51 PrviPrvi ... 27353637383947 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 721 do 740 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #721
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Sa aerodromom imam kontakt tek toliko što mi avioni lete iznad glave non stop, pa kapiram da imaju posla a na kom je mestu u evropi i svetu mi uopšte nije bitno, niti me čini ponosnom srpkinjom dokle god većina životari i preživljava, baš me briga za aerodrom i vip salone

  2. #722
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    E baš tako Fajf..bolje da su pričali o uslugama na autobuskim stanicama..to je naša realnost..

  3. #723
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Дозвољени минус у Србији четири пута скупљи него у ЕУ!




    Према подацима Европске централне банке, просечна камата на ову позајмицу у државама еврозоне прошле године била је 7,92 одсто, док је у Србији 33,78 одсто.

    Држављани Србије који користе дозвољени минус ову позајмицу плаћају четири пута скупље него житељи држава еврозоне.
    Према последњим подацима Европске централне банке, просечна камата у државама еврозоне прошле године била је 7,92 одсто, док је у Србији, показују истраживања портала Каматица, то 33,78 одсто.

    Док грађани кривицу сваљују на банкарски сектор и спочитавају им да зарађују на муци дужника, банкари тврде да на висину камате на дозвољени минус утиче много фактора, а пре свега висока стопа инфлације.

    Банкари кажу да нижих камата неће бити све док се цео систем не опорави, а такво стање мора да потраје бар неколико година у низу.
    - Статистика каже да се дозвољени минус у Србији одобрава уз просечну каматну стопу од 33,78 одсто на годишњем нивоу, а постоје и банке које су овај просек прилично премашиле. Дозвољени минус банке у Србији одобравају уз камате које су од 26 до чак 41 одсто на годишњем нивоу – наводи Каматица.

    Камате на дозвољени минус:
    Луксембург 2,91 %
    Финска 4,68 %
    Холандија 6,61 %
    Еврозона 7,92 %
    Словенија 8,78 %
    Немачка 9,62 %
    Словачка 10,69 %
    Естонија 14,91 %
    Хрватска 11,53 %
    Србија 33,78 %

    Izvor

    Dakle, stvarno smo najgori u svemu

  4. #724
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Неолиберални фашизам: За Брисел, право на воду није људско право!


    (Süddeutsche Zeitung, Deutshcer Bundestag)
    Европска комисија донела директиву о води, којом она више није људско право, већ концесија, попут грађевинског земљишта!

    Европска комисија донела је врло опасну директиву, којом право на воду фактички више није људско право, већ се пијаћа вода, неопходна за живот људи, третира, у правном смислу, попут грађевинског земљишта! Ова вест изазвала је праву буру у Немачкој, поготово што је резолуција Зелених, којом се ова директива забрањује у Немачкој, одбијена, а већ су стигле и рекације из Хрватске, којој се „смеши“ тужна судбина због овога.
    Из Покрета Occupy Croatia поручују:
    - Мислим да је ово почетак краја цивилизације какву познајемо. Мислим да ће након овога бити свима јасно да је и фамозни Закон о стратешким инвестицијама (у Хрватској, прим. ур.) само један дио дијаболичног плана свих оних који плаћају велику већину еуропских влада, дакле својих вазала.
    Мислим исто тако да вам је сада свима јасно зашто ће обични, па и сви они небитни еуропарламентарци имати осам тисућа еура плаћу и све трошкове плаћене. Још нисмо ушли у пакао иако смо први пред вратима – што се може наћи на ФБ профилу овог неформалног левичарског покрета.
    Ова вест је изузетно опасна и по Србију, која обилује изворима слатке воде, јер је у питању спровођење директиве из Брисела, којом се градови и општине суштински приморавају да приватизују водоводе, како саопштава немачки недељник Süddeutsche Zeitung, надовећи врло негативна искуства Гренобла и Потсдама, који су раскинули приватизационе уговоре са компанијама које су купиле њихове водоводе, јер је квалитет воде био изузетно низак! То је и логично, с обзиром да је вода апсолутно неопходни ресурс, те је апсолутни монопол загарантован самим чином куповине.
    Правници широм Европе, како пише у поменутом недељнику, сматрају да је овиме Европа одступила од тековина Римског права, по којему је вода “res extra commercium”, односно, добро које не може бити комерцијализовано. Европска унија овим постаје, у неким сегментима, нехуманије друштво од робовласничког Рима! Заиста, неолиберални фашизам у свом најтипичнијем виду!
    Водећа баварска партија, CSU, истиче да, ако Европска комисија „буде налагала присилну приватизацију водовода“, то се неће десити у Баварској, што је врло интересантно, с обзиром да је сличан покушај на федералном нивоу пропао. Из Европске комисије, којој су изгледа пречи гејеви него право људи на пијаћу воду, поручују, попут наших политичара када се излупетају, да је „текст погрешно протумачен“, што у преводу са евробирократског лицемерног језика гласи: „Ухватили сте нас у лажи, али нећемо да признамо.“
    Када узмемо у обзир сервилност наших политичара према свему што долази из Европску уније (осим ако то нису Резолуције којим се осуђују комунистички режими, јер љубав према Титу за њих нема алтернативу), сасвим је сигурно да ће после неке нове афере, попут ове о млеку, Вучић или неки други самозвани спасилац српског народа одлучити, а Динкић ће га подржати, да се водовод приватизује.
    Будите спремни на отпор! Неолибералном фашизму из Брисела ништа није свето, и оставиће Вас жедне, само да би убрали профит. Шта год Европска комисија говорила, поручујемо им, попут Бавараца: То се неће десити у Србији!


    Bože, sledeći na redu je vazduh

  5. #725
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  6. #726
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    katastrofa, poruka je deco, ne morate više ni učiti, nema šanse da okinete godinu

  7. #727
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    није проблем у формалном завршавању разреда, него је проблем у незнању које ће се акумулирати за 10 година...па ко ће овде ишта да ради ако не зна да ради?!
    и сад су деца која долазе на факултет углавном необразована, а камоли кад дођи ти који имају двојку после 10 кечева....страшно.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #728
    Registrovani Član
    Asterix avatar
    Status : Asterix je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 4,734

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    e ovako, ja svasta mislim o ovome

    za sve je krivo ministarstvo jer donosi evropske zakone koji ne piju vodu ovde, a navodno je sve podredjeno deci

    deca ne ispunjavaju svoje obaveze , ne postuju vreme dolaska u skolu , ne postuju nastavnike...

    deca u osnovnoj skoli vise ne mogu da padnu i to odredjeni broj veoma koristi
    samim tim , i nastavnici ih pustaju samo da ih ne bi gledali i sledece godine

    nastavnik ne sme da kaze uceniku da ce imati keca za kraj, jer tako povredjuje prava deteta, toboze "demoralise ucenika", " ucenik padne u depresiju", "omalovazava ucenika" itd...

    potpuno razumem nastavnike...

  9. #729
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    све је то последица кућног (не)васпитања. родитељ виче на наставнике пред децом, у кући говори да су ''дебили и кретени'', и онда дете само копира сировину од родитеља...ништа необично.
    не кривим наставнике, нисам ни поставила линк због тога, него због министарства и кадровика у том министарству који немају слуха за друштво које креирају....
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #730
    Registrovani Član
    Asterix avatar
    Status : Asterix je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 4,734

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    prico, apsolutno se slazem

    obzirom da sam bio cetiri godine predsednik saveta roditelja, a da sam sada o opstinskom savetu roditelja vrlo dobro znam da je to tako...

    to i ministarstvo zna, ali ne zna sta ce, ne zna da proguta svoje greske, ne zna da ispravi gluposti koje je napravilo, samo zato sto nisu imali sluha...

    roditelji su takodje krivi, kako se ponasaju, a to me cudi, to su nase generacije...

    i onda prico , dolazi do onoga sto si napisala, da dete koje je odlican djak, vukovac, ne zna kada je bio kosovski boj...strasno... ( a roditelj ce mu reci "ma koji ce ti to u zivotu" )

  11. #731
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    и тај ''ма који ће ти то у животу'' ће сутра да ти каже да је млеко супер ако има десет пута већу количину канцерогених материја...мислим, шта рећи....
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #732
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    ЕПС шаље неважеће рачуне за струју?!

    (Ало)
    Скоро два милиона домаћинстава у Србији сваког месеца добија рачуне за струју који су обрачунати на основу очитавања неисправних бројила.


    Такве рачуне грађани могу да оспоре на суду, утврдила је „Балканска истраживачка мрежа“ (БИРН). Истраживање БИРН-а показује да од 3,2 милиона бројила чак 1,8 милиона су бројила која се не смеју употребљавати због застарелости.
    Иако је прописано да се струјомери морају баждарити или мењати на сваких 12 година, ситуација на терену је драстично другачија. Потрошачи поред утрошене струје плаћају и одржавање мерног места, док је обавеза Електропривреде Србије да обезбеди исправна бројила. Међутим, ЕПС већ годинама не испуњава своју законску обавезу.
    „Ради се о невероватно неодговорном понашању ЕПС-а и надлежног министарства. Грађани имају право да буду револтирани“, изјавио је за БИРН Зоран Николић, потпредседник Националне организације потрошача. У ЕПС-у оправдање за неисправна бројила проналазе у кризи која је наступила деведесетих.
    „Због недостатка новца, бројила нису редовно мењана, а потом је дошло да великог нагомилавања необављеног посла“, рекао је Жељко Марковић, помоћник директора Дирекције за дистрибуцију електричне енергије. Према подацима Дирекције за мере и драгоцене метале, државног органа задуженог за проверу мерних инструмената, у најгорем стању су бројила у Београду, Војводини и јужној Србији, док је у западној Србији ситуација знатно боља.

  13. #733
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    не знам, код нас у згради редовно мењају бројила...али, стварно је могуће да то негде не раде. у том случају ће извисити за наплату, очигледно....
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #734
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Pre dve godine, podnela sam zahtev EDB za proveru strujomera, imala sam utisak da mi stižu nerealno veliki računi u odnosu na ono što trošim. Platila im još i neku taksu za to. Došla ekipa, skinula naše novo elektronsko brojilo koje smo mi morali da kupimo kad smo uvodili struju u kuću, tako su nam oni naložili da uradimo. I nakačiše mi ovo staro sivo. Ja ih pitam a kad mi vraćate ovo moje, oni se onako džiberski nasmešiše i kažu Ne vraćamo vam, ovo vam ostaje narednih 12 godina, a rezultate provere testriranja ovog vašeg ćete dobiti u pismenoj formi na adresu... I odoše... Mamicu im... kad moram da lajem, nisu hteli da mi uvedu struju dok nismo kupili to elektronsko brojilo, a onda mi ga ladno maznu i u ugovoru proglase svojim, i njega i 2 bandere koje smo isto morali da platimo 1000 e... lopovska kuća...

  15. #735
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    шта ће ти бројило које није њихово...

    иначе, нама није радило бројило како треба. нисам то ни приметила да једног дана нисам дошла с посла и видим довјицу како петљају нешто око ормарића где бројила стоје.

    - ко сте бре ви?!
    - мењамо покварено бројило?
    - коме мењате?
    - стан бр. 15.
    - е па то је мој стан...што је покварено?
    - не одбројава ниску тарифу.
    - алал вам ћуфте!

    и тако. нисам ништа то платила, а добила сам ново бојило које ради.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #736
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Eksplodirao gasovod kod groblja Orlovača u Beogradu

    Eksplozija se čula u okolnim naseljima, odakle se video plamen visok 40-ak metara. U incidentu nije bilo povređenih


    Snažna detonacija odjeknula je kod groblja Orlovača u Beogradu, a najverovatnije se radi o eksploziji gasovoda.
    Lice mesta prekrio je gust oblak dima, a kako saznajemo, na lice mesta je poslato nekoliko vozila Hitne pomoći i Vatrogasaca.
    Predrag Marić iz MUP Srbije potvrdio je da je eksplodirao gasovod. On je dodao da povređenih u detonaciji nije bilo jer je mesto na kome je došlo do incidenta nenaseljeno.
    Eksplozija se čula u okolnim naseljima, odakle se video plamen visok 40-ak metara, koji vatrogasne ekipe pokušavaju da ugase. Na terenu su četiri vatrogasna vozila sa 15 vatrogasaca, a uskoro će stići i cisterne sa vodom, jer gori nisko rastinje.
    U ovom trenutku nije poznato šta je uzrok eksplozije.

    strašno, kad samo pomislim da je moglo da se desi u naseljenom mestu oduvek sam se plašila baš toga kad je gasovod u pitanju, a kad se setim kako je ovde kod mene to kaubojski rađeno i kako i dalje oni tu stalno nešto otkopavaju i zakopavaju diže mi se kosa na glavi...

  17. #737
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-jajnih-celija

    dakle, nije dovoljno što nestaju bebe po porodilištima...sad kradu i jajane ćelije zaista strašno, ovde više nema nikakvog osećaja za moral i čast.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #738
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    Торнадо у Банату оштетио 100 кућа 2. април 2013. | С. Сурла / Блиц



    (Фото: Блиц)

    Житиште – Житељи села Торда у општини Житиште још су у шоку након торнада, који је овим насељем протутњао у недељу и направио огромну штету. Велики број кућа остао је без кровова јак ветар ишчупао је дрвеће из земље, окретао приколице…
    Цело село дигло се на ноге. Сви су се били сјатили у улицу Бориса Бидрича, кроз коју је торнадо протутњао, да би помогли суграђанима. На терену су изашла и комунална предузећа из општине Житиште, полицајци, ватрогасци и екипе ЕДБ-а, као и комисија за процену штете.
    „Срећа је да нико није повређен, нити је страдао. Овако невреме се у Торди не памти. Проглашено је и ванредно стање. До сада је штету пријавило 80 домаћинстава, а оштећено је око 100 објеката. Углавном су страдали кровови, гараже, обарано је дрвеће, кидани електрични водови и носачи, а штете су милионске „, каже Јанош Добаи, председник месне заједнице Торда.
    Како каже, већ се ради на санацији кровова, да не би дошло до већих оштећења услед падавина.
    „Општина Житиште је хитро реаговала, а стиже и помоћ у грађевинском материјалу, пре свега у црепу, али и церадама. Чинимо све да стање нормализујемо“, каже Душан Милићев, председник Општине Житиште, али и додаје да је неопходна и хитна помоћ из покрајине и републике.
    Мештани Торде су у шоку.
    „Завладала је најпре мртва тишина, а онда се зачуо страшан хук „, прича Лазар Ђер.
    Његови суграђани непогоду описују на сличан начин.
    „Био сам у штали када је невреме почело, затворио сам врата и нисам смео да изађем док се није утишало. Када сам изашао имао сам шта да видим, сви објекти у улици били су оштећени. Торнадо је протутњао носећи приколице, кавезе за превоз стоке… „, описује Јожеф Торма.
    Торда има 1.400 становника, насељено мађарским живљем. Непогода их је задесила на дан Ускрса, који је славило цело село.


    Zašto niko ne priča o ovome javno, svi se ponašaju kao da je tornado na ovim prostorima svakodnevna i uobičajena pojava

  19. #739
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajfica Vidi poruku


    Zašto niko ne priča o ovome javno, svi se ponašaju kao da je tornado na ovim prostorima svakodnevna i uobičajena pojava
    juče je bila reportaža u trajanju od 10 min (što za tv nije malo) na rts1. ko je gledao - gledao je.
    pojava nije uopšte uobičajena, ali šta se tu može post festum....jedino da se ubuduće ''dojavi na vreme'' i da se sklone ljudi i stoka, ako uopšte ima vremena, jer je tornado vrlo specifičan u nastajanju.
    kuće ne mogu da se sklone, a koliko sam videla - najviše su kuće i stradale. dakle, ne može se tu ne znam šta....
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #740
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Odg: Одг: Odg: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od причалица Vidi poruku
    juče je bila reportaža u trajanju od 10 min (što za tv nije malo) na rts1. ko je gledao - gledao je.
    pojava nije uopšte uobičajena, ali šta se tu može post festum....jedino da se ubuduće ''dojavi na vreme'' i da se sklone ljudi i stoka, ako uopšte ima vremena, jer je tornado vrlo specifičan u nastajanju.
    kuće ne mogu da se sklone, a koliko sam videla - najviše su kuće i stradale. dakle, ne može se tu ne znam šta....
    nisam gledala, ne gledam rts uopšte, ali sam mislila baš na ovo što si napisala + barem neko upoznavanje ljudi sa tom pojavom, da imamo predstavu kakvu takvu o svemu tome ali i na drugim televizijama, ne gledaju svi rts...
    pre dve godine je ovde gde živim protutnjao tornado, opustošio selo, porušio crep, počupao bandere i staro veliko drveće, ma niko to spomenuo nije, a bilo je jezivo

Stranica 37 od 51 PrviPrvi ... 27353637383947 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •