Stranica 44 od 51 PrviPrvi ... 344243444546 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 861 do 880 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #861
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    ma njesra...sve skupa.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #862
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    "Ljudi su blizu toga da puknu"



    "Vrednost u SAD je da budete bogati, sredstvo je da idete u školu.
    U našem društvu mi smo prošli put od toga da su vrednosti druženje, uranci, slave i okupljanja,
    iskrenost i slično tome, do toga da je danas jedina dominantna vrednost to da budeš bogat.
    A sredstva su da ako ideš kroz sistem nikada nećeš biti bogat", kaže Dimitrijević.
    On navodi da u su ljudi u jednom trenutku primetili da postoje efikasniji načini da se zaradi novac.

    "Sada ljudi znaju da nađu druge sisteme. Mi ne živimo normalno, jer nema dovoljno
    fleksibilnosti u ostvarivanju ciljeva i mnogi načini za ostarivanje ciljeva su neprihvatljivi“,
    kaže Dimitrijević i dodaje da su ljudi blizu toga da puknu.

    "Otkazi ili bilo šta drugo može da se desi bilo kome u Srbiji. Nakon toga, nema poverenja
    u sistem da ćemo naći dugi posao, ili da ćemo moći da dobijemo neki sudski spor.
    Imali smo tokom devedesetih taj osećaj“, kaže Dimitrijević.

    On navodi da je Srbija prošla kroz proces promene sistema vrednosti, a da to nije ni primetila.

    "Ušli smo u sistem vrednosti jednog naivnog konzumerizma. Samo razmišljamo kako da
    zaradimo više da bismo letovali duže, da bi naše dete imalo 101. igračku. Roditeljima se
    nameće da kupuju te igračke", kaže Dimitrijević.

    Ljudi su toliko izgubili nadu da počinju da shvataju sve kao praznu priču, smatra Dimitrijević.

    "Retko čujem razgovore da boljitak treba do dođe u oblasti obrazovanja, sistema vrednosti,
    reforme zdravstvenog sistema. Želimo više novca, a da o svemu mislimo isto.
    To po meni nije suštinski boljitak", kaže Dimitrijević.

    Ljudi više nemaju čvrstu podlogu pod nogama, kaže Dimitrijević i dodaje da ljudi imaju utisak
    kao da su se vratile devedesete.

    On kaže da ako pokušavamo da vaspitamo decu po nekom sistemu vrednosti iz 19. ili 20. veka,
    i oni krenu u školu, suočavamo se sa opasnošću da će oni biti socijalni idioti.

    Dimitrijević navodi da više nije najstrašnija stvar lagati, nego "nemati istu igračku kao drugi".

    "Roditelji troše vreme na zarađivanju para za igračke, a ne na decu. Ona provode puno vremena
    pred internetom i TV-om. Niko im ne objašnjava šta se tu dešava", kaže on i dodaje da nije
    problem da dete gleda TV, ali sa nekom odraslom osobom, koja može da mu objasni sve informacije
    i slike koje vidi.

    "Deca su danas isuvise razmažena. Roditelji ne znaju kako da jasno postave granice. Što više
    imaju igračaka svaka im manje znači, a mi ih u predškolskom uzrastu pripremamo za konzumerizam“,
    kaže Dimitrijević i dodaje da naša deca odrastaju sa stvarima koje nemaju dugoročnu vrednost.

    Dimitrijević kaže da deca vide Novaka Đokovića na naslovnim stranama kako podiže pehar.
    I žele i oni da podižu pehar, a ne znaju koliko truda i rada stoji iza toga.

    On navodi da beda utiče na ljude da se osećaju skučeno.

    "Svet se suzio, tavanica se spušta. Pritisak može da raste. Dobar deo, agresivnost, potiče
    što se pritisak skuplja u ljudima i on u jednom trenutku mora da izbije“, kaže Dimitrijević.

    "Kreće od toga što ne možete da nađete mesto u društvu...Treba da napravimo institucije
    u koje bi imao neko poverenja. Institucije koje se bave mentalnim zdravljem su jako loše",
    kaže Dimitrijević.

    On dodaje da su ljudi zatvoreni u svoje stanove, i da osim kada su u pitanju dečje tragedije,
    veoma retko su spremni da pomognu.

     

  3. #863
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    pa ne znam, neka budem ''socijalni idiot''...i ja moja deca....i dalje tvrdim da je znanje jedini kapital. ostalo me ne zanima....makar jela samo hleb i so....a pomažem svima koji se obrate i ne obrate za pomoć. lakše spavam onda.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #864
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

  5. #865
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?


    Ovih dana se dosta piše o tome , moguće i da su neki umešeni u pranje para ali roditelji sigurno nisu toliko krivi u celoj priči Baš su ih napali Možda su ih i ucenili nešto , ko zna....
    Baš mi je žao devojčice Nisam ni znala šta se desilo, promaklo mi je ...Saznala sam skoro kad je počelo da se priča o parama...


    @tema


    http://www.vestinet.rs/aktuelno/prij...on-ih-prijavio


    Dakle strašno ...
    Ovo je bahaćenje...Pre ti nekako krišom uzmu pare a sad ti traže da im naručiš da jedu, sa sve kokakolom Užitak na nivou
    Pitaju li oni tog čoveka što ga je zaustavio jel on gladan i da l će imati šta da jede
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  6. #866
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    aman

    Zašto dijete spava u rukama prosjaka? Jeste li se ikada zapitali …”

    ”U blizini metro stanice sjedi ženska osoba neizvjesne starosti. Kosa joj je čupava i prljava, pogled joj je žalostan. Žena sjedi na prljavom podu, a pored nje leži torba. U toj torbi ljudi bacaju pare. …Na rukama žene, spava beba stara godinu ili dvije.

    “Bogorodica s bebom” – brojni prolaznici će donirati novac. Narodu naše vrste-uvijek je žao onih koji imaju manje sreće.

    Pomaganje, izgleda kao. “Dobar posao” …

    Prošla sam pored prosjakinje. Nisam dala nikakav novac, jer sam znala da je to banda! Pogon prevara i novac prikupljen od prosjaka će imati onaj ko kontrolise prosjake na tom području. Ti ljudi posjeduju brojne luksuzne nekretnine i automobile. Oh i prosjak također dobiva nešto, naravno “bocu votke u večernjim satima i sendvič pljeskavicu ili sl..

    Mjesec dana kasnije .. prolazak pored prosjakinje … i kao grom koji me je iznenada udario …. Ja stajem u prometnoj raskrsnici, zurim u bebu, obučenu kao i uvijek u prljave trenirke. Shvatila sam da je izgledalo “pogrešno”, dijete u prljavoj metro stanici od jutra do večeri. Beba je spavala. Nikada nije zajecala ili vikala, uvijek spava, s licem okrenutim ka koljenu jedne žene koja je najvjerojatnije bila njegova mama.

    Da li neko od vas, dragi čitatelji, ima djecu?

    Sjetite se koliko često su spavali u dobi od 1-2-3 godina? Sat dva, maksimalno tri (ne uzastopna) popodne dremka, pa opet – pokret.
    Za mjesec dana, svaki dan u šetnji u podzemlje, nikada nisam vidjela da je dijete budno! Pogledala sam u to sitno biće licem okrenutim ka koljenu majke a zatim na tu ženu prosjaka i moja sumnja je postupno formirana.

    - Zašto da spava sve vrijeme? Pitala sam, zureći u bebu.

    Prosjakinja se pravila da me ne čuje. Spustila je oči i sakrila lice u kragnu svoje bijedne jakne. Ponovila sam pitanje. Žena ponovno podiže pogled. Ona pogleda negdje iza mojih leđa, krajnje iritantno.

    - Konačno promrmljala je: odjebi!

    -Zašto on spava? Skoro sam zaplakala …

    Iza mene je neko stavio ruku na moje rame. Osvrnula sam se. Neki starac me je gledao s neodobravanjem: – Što hoćete od nje? Zar ne vidiš koliko je napaćena … Eh … On izbroji neke kovanice iz džepa i baci ih u torbu prosjakinja.

    Sljedeći dan sam zvala prijatelja. To je smiješan čovjek sa očima kao što su masline rumunjske nacionalnosti. On je samo uspio završiti tri i po godine obrazovanja. Ipak potpuni nedostatak obrazovanja ga ne sprečava da se kreće na gradskim ulicama u vrlo skupim inozemnim automobilima i živi u kući sa bezbroj prozora i balkona. Od tog mog prijatelja sam uspjela saznati da je ovo posao, unatoč prividnoj spontanosti, jasno organiziran. Prosjačenje je organizirano od strane kriminalnih bandi! Djeca se koriste u “zakup” iz obitelji alkoholičara, ili jednostavno ukradena.

    Potrebno mi je da dobijem odgovor na pitanje – zašto je beba spava? I dobila sam ga

    Moj prijatelj je pričao, potpuno običnim smirenim glasom koji me je ostavio u šoku, baš kao da je govorio o vremenskom izvješću:

    -Oni su na heroinu, ili votki …

    Bila sam zapanjena. “Kko je na heroinu? Kome – vodka?”

    On je odgovorio:

    dijete, tako da ne vrišti. Žena će sjediti cijeli dan s njim, zamislite kako bi ono moglo biti dosadno?

    Da bi beba spavala po cijeli dan, potrebno je dati joj alkohol ili drogu. Naravno, organi djece nisu u stanju nositi s takvim šokom. I djeca često umiru. Najstrašnije – ponekad djeca umiru tokom “radnog dana”. I imaginarna majka mora održati još jedno mrtvo dijete na rukama do navečer. To su pravila. I prolaznici će baciti pare u njenu torbi, vjerujući da su moralni. Pomagajući” majci” …

    … Sutradan sam otišla kod iste stanice metroa. Skrivajući se iza lažnog novinarskog identiteta, i bila sam spremna za ozbiljan razgovor. Ali, razgovor nije uspio. Ali, ispostavilo se sljedeće …

    Žena je sjedila na podu i u njenim rukama je držala dijete. Kada sam joj postavila pitanje o dokumentima o djetetu, i, što je najvažnije, gdje je jučerašnji dijete, ona je jednostavno sve ignorirala.

    Moja pitanja nisu bila ignorirana od strane prolaznika. Rečeno mi je da sam bila izvan sebe, vrištim na prosjakinju s djetetom … Jedna stvar je ostala, pozvati policiju. Kada je policija stigla, prosjakinja sa bebom je nestala. Stajala sam dugo i razmišljala kako se ja u stvari samo “borim s vjetrenjačama”.

    Kada vidite u metrou, na ulici i sl.. žene s djecom, prosjakinje, razmislite prije nego što vam se ruka lati za novac. Razmislite o tome, da nije bilo te vaše milostinje, ovakav biznis bi umro. Takav posao bi trebao umrijeti, a ne djeca-na drogama ili alkoholu. Ne gledaj na spavanje djeteta s ljubavlju. Pogledajte horor …

    Pošto čitate ovaj članak, sada znate zašto-dijete spava u rukama prosijaka!
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #867
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    sve je to isto...svet je grozan. na primer...:

    http://www.mondo.rs/a631472/Info/Dru...-za-zivot.html

    pa bolje da su dali novac za ono detence nego za ovu bitangu....motkom, fekalno obrađenom, neokresanom, a posle toga da tuca kamen i da bude samo na lebu i vodi...da malo splasne telesina opasne budale...i sve one koji su za njega platili prvi put.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #868
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Kako bi izgledalo da u životu sve funkcioniše kao na Fejsbuku? Ovo se zapitala i novinarka RTS-a Jovana Jovančić i odgovor je potražila na ulicama Beograda. Gledali su je kao da je pala s Marsa!

    - Ja sam Jovana, je l’ možemo da budemo prijatelji, je l’ mogu da te pratim?"

    Ovako počinje prilog novinarke RTS-a Jovane Jovančić, koja je prolaznicima na ulicu postavljala ista ona pitanja i davala im predloge koji se svakodnevno koriste na društvenim mrežama, pre svega na Fejsbuku.

    Jovana je sugrađane ispitivala gde idu, da li žele da vide njene slike sa mora, da li može da ih prati…

    Polazna osnova za ovaj prilog bilo je sve učestalije nasilje i podatak da se čak sedam devojčica ubilo u poslednjih godinu dana. One više nisu mogle da trpe uvredljive poruke koje su njihovi vršnjaci ostavljali na društvenim mrežama, objašnjava povod za ovaj prilog Jovana Jovančić.

    Da bi prilog bio efektan, ona je izašla na ulicu i pokušala da se ponaša identično kao na Fejsbuku.
    - Zaustavljala sam ih, a većina je bila šokirana. Bežali su od mene, kao kada se izbegava maloumna osoba na ulici. Neki nisu želeli ni da me pogledaju, dodaje ona.

    Prema njenoj oceni, građani su se na ulici ponašali prilično oprezno, normalno, dok se na Fejsbuku upuštaju u diskutabilna “prijateljstva” i dozvoljavaju sebi da “lajkuju” i komentarišu sve što im je volja.

    Izvor



    surova realnost

  9. #869
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    sjajna ideja treba je promovisati što češće i što više - svuda. čisto da se vidi šta je reala a šta virtuela
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #870
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  11. #871
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    Dobro je se sve i završilo ...
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  12. #872
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.politika.rs/rubrike/Drust...-brodu.sr.html

    evo tekst o našim mladim ljudima koji rade na kruzerima. ujedno sam se setila zoltona...i počela da razmišljam - kako bih se osećala kad bi moje dete htelo na ovakvo mesto da ide da radi
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #873
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  14. #874
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Odg: Šta mislite o ovome?

    u ovoj zemlji, na žalost, jako mali broj ljudi radi svoj posao. ne znam za dotičnog, ali generalno se ne zna ko pije a ko plaća...dok se to ne bude saznalo, izumrećemo ili ćemo se degeneristai u totalu...mada mislim da je proces degeneracije počeo odavno
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #875
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/425...m-Zandarmerija

    dakle, od dve velike muke ispade - duhovit transparent
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #876
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.vesti-online.com/Vesti/Sr...tvo-i-odrasli-

    lepo što je to konačno regulisano, ali ipak mi je žao svih onih koji su se baš napatili da bi skupili novac za takvo lečenje, šta su sve jadni prolazili, prodavali, molili, prosili

  17. #877
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    ne verujem ja da će to da potraje
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #878
    Registrovani Član
    paculjkica avatar
    Status : paculjkica je odsutan
    Registrovan : Apr 2010
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 8,964
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    PROGOVORILA: Prijedorčanka koja je stajala na trgu obratila se javnosti!


    http://www.kurir-info.rs/progovorila...clanak-1154309

    Umetnost na delu....
    The best feelings are those that have no words to describe them!

  19. #879
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,456
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    Skrenula je pažnju javnosti,nema sumnje..samo,šta je dobila sem prilike da možda uradi dobru režiju za diplomski rad..nije Prijedor mali grad..a mjesto gdje stoji udaljeno je svega par stotina metara od Pozorišta

  20. #880
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/431...mo-se-u-Srbiju

    da li će se vratiti neće nikad....
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 44 od 51 PrviPrvi ... 344243444546 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •