Stranica 48 od 51 PrviPrvi ... 384647484950 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 941 do 960 od 1019

Tema: Šta mislite o ovome?

  1. #941
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    svaka im čast

  2. #942
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  3. #943
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/4...ta-ili-penzija

    ...da, uštedeće baš ako mi uzmu par somova
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #944
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,396
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Šta mislite o ovome?

    Počeo sam da živim sa svojom verenicom u Beogradu, glavnom gradu Srbije.
    Moj san se konačno ostvario..

    Uživam da živim ovde, ali u stranoj sam zemlji i stvari nisu uvek kao kod mene kući. Pokušao sam sve svoje utiske da sumiram u srpskoj azbuci - napisao je Fabijan Vendrig iz Holanđanin na svom blogu. On je kroz sva slova azbuke opisao Srbiju svojim prijateljima iz inostranstva.

    A kao autobus
    Autobusi idu kroz celu zemlju, ali za njih ti treba vreme i strpljenje. U Beogradu ima mnogo autobusa i to je moj način transporta tamo. Svako jutro krenem 601 ili 65 i 88) i to je savršen način da vežbaš guranje i disanje, jer je svako jutro oromna gužva. Pored ovog manjeg problema ja ipak svakog dana idem autobusom, ali možda je definitivno vreme da odrastem i kupim kola (Zastavu možda? Vidite pod Z).

    B kao Busplus
    Svakog dana bi trebalo da ga koristimo, ali zapravo koristi ga samo polovina ljudi. Danas policija mora da zaštiti kontrolore busplusa. Jednog dana sve će to biti u redu (putnici i kontrolori će biti prijatelji).

    V za Vojvodinu
    Vojvodina je region u Srbiji i ima autonomiju. Pre Prvog svetskog rata pripadao je Austriji, a onda je bio deo Jugoslavije, a zatim su se i ove zemlje raščlanile pa su ostale u uniji Srbija i Crna Gora, a onda od 2006. godine ostala je samo Srbija. Pratite li me?
    Kako god, poenta je da je ovaj predeo uglavno ravan, ljudi su nekako sporiji i govore sa akcentom. To je za sada jedini koji mogu da razlikujem.

    G za gostoprimstvo
    Srbi su jako gostoprimljivi ljudi. Nemojte da se iznenadite ako vas na piće ili ručak pozove neko koga ste tek upoznali. To je sjajno. Ljudi uglavnom služe vodu, kafu i rakiju kada gosti dođu kod njih kući. Mi sada pokušavamo da radimo isto kod naše kuće.

    D kao dečko
    Ovo se koristi na mnogo raznih načina. Stariji ljudi mi se tako obraćaju i to ja to smatram komplimentom. Kada pređem glavnu ulicu u blizini Ade policajac koji reguliše saobraćaj mi dobaci: “Hajde dečko”.

    Đ kao Đevrek
    Kažu da je ovo tipična srpska hrana i najbolja je naravno. Ja nisam u situaciji da to sudim, ali da je ukus dobar ne mogu da poreknem.

    E za Eksime
    Do sada nisam primetio Eskime u Srbiji. Siguran sam da ću ih primetiti kada počne zima pošto je u Srbiji sve moguće

    Ž kao železnica
    Srpska Železnica ima vozove koji prevoze od tačke A do B i od B do C pa od D do A, kao svaka druga železnica na svetu. Jedna je posebno lepa i pravo je umetničko delo ljudskog inženjeringa. Sagrađena je za vreme Tita i ide od Beograda do Bara (današnja Crna Gora). Ja sam ljubitelj vozova i žao mi je da ih vidim u ovako lošem stanju u ovoj zemlji, ali uvek ima nade da će se siutacija popraviti. Pre nekoliko godina novi vozovi su kupljeni od Rusije i nadam se da će uskoro biti novih investicija tu pa ću moći da napustim autobuse definitivno.

    Z kao Zastava
    Srpska zastava i zastava fića.

    I kao Izvinite
    Moram da priznam da su Srbi veoma ljubazni (mnogo ljubazniji od Holanđana). Ovu reč možete da koristite kada nešto zabrljate (na primer kada nekome zgazite nogu u autobusu 601) i pali.

    J od Je*i ga
    Ok ovo je psovka. Ljubaznija verzija ove reči je “nema veze”.

    K kao Kajmak
    Kajmak je ukusan i kremast proizvod. Ako se Srbija priključi Evropskoj uniji predlažem da odmah patentiraju kajmak (i još mnogo drugih proizvoda).

    L kao Leskovac
    Leskovac je grad koji je južno od Niša. Leskovačka roštiljada je nešto što želim da posetim od kako sam stigao u Srbiju. U ovom gradu govore sa jakim dijalektom koji zvuči veoma smešno.

    Lj za ljubav
    Ovo je razlog zašto sam se preselio u Srbiju. Pre svega moja verenica je razlog zašto sam ovde. Takođe, imam veliku ljubav prema Srbiji i ljudima u ovoj zemlji. Srbija nije najlakša zemlja u kojoj možete da živite, ali tako je svuda na svetu gde treba naučite novi jezik i kuluturu, naučite i shvatite ljude.

    M za meso
    Srbi ne vole meso, Srbi vole MNOGO mesa. Imate pljeskavicu, koja je preukusna, ćevape (takođe, ukusne) i mnoga druga jela sa mesom. Mogu da napravim ceo sajt o tome, ali neću, jednostavno ću samo da uživam o tome.

    N kao Nema problema
    “Nema” najčešće ide u paketu sa “problema”. Ovo znači ili da nemaš problema ili da imaš mnogo problema.

    Nj za njam njam
    Teško je naći reč koja počinje na NJ i nemam pojma zašto ju je Vuk Stefanović karadžić stavio u azbuku.

    O kao obrazac
    Formulari su veoma važni u administraciji u Srbiji. Neophodno je da imaš prave formirlare sa pravim brojevima, pečatima i potpisima kada vam treba nešto od države. Ukoliko nešto propustite onda imate ozbiljan problem. Možete da probate da odete do šaltera (pogledajte pod Š) i pokušate da rešite stvari.

    P kao promaja
    Zvuči veoma lepo, ali zapravo je to jedna surova stvar. Ukoliko želite da ubijete Srbina napravite promaju i on/ona će početi da se žali do besvesti i na raju će umreti. (Ne usuđujte se da otvorite vrata i prozor u isto vreme pošto će vazduh Srbima izvazvati bol u leđima i glavi).

    R kao radna knjižica
    Želeo sam ovde da napišem nešto o “roštilju”, ali svi znaju da je to meso pa je bolje da pišem o nečemu što stranci ne znaju. Kada počnete da radite morate da imate “radnu knjižicu” koju morate da aktivirate u svojoj opštini. Ja moju još nisam dobio iako sam sve papire predao odavno, i nadam se da će ova institucija biti prva žrtva zakona Evropske unije kada Srbija uđe u nju.

    S kao sudovi
    Sudovi moraju da se peru i u Srbiji, ali samo probajte da ih ne isperete lepo nakon što ih operete deterdžentom. To se smatra grehom, tako da dobro ih isperite vodom kako ne bi imali problem sa ženom.
    T za turbofolk
    To je muzički stil u Srbiji. Neki ljudi ga mrze, drugi da vole. Turbofolk je mešavina folk muzike sa modernom pop muzikom sa sličnim stilovima koje ima Grčka, Bugarska, Rumunija i Albanija. Lično meni se sviđa, ali od kako živim sa mojom dragom mogu da je slušam samo krišom.

    Ć kao ćirilica
    Ćirilica je zvanično pismo u Srbiji, ali srećom po mene latinica se koristi svuda. Nedavno sam počeo sve bolje da je razumem, ali razliku između Č, Ć ili C još ne znam. A ni onu između Z, Ž i Đ.

    U kao ulica
    Beograd je veliki grad i možete upasti u pravu frku dok tražite neku ulicu. Neverovatno ali to se uvek dešava baš kad pada kiša. Pitanje je: šta se dešava sa vozačima u Beogradu pa se boje kiše? Kada ne pada kiša ne izgledaju kao da se plaše... ni najmanje...

    F kao film
    Dok je postojala Jugoslavija filmska industrija je cvetala, ali sada stoji. Naravno tu su poznati filmovi Emira Kusturice.

    H kao hleb
    Srbija ima najbolji hleb na svetu, nema rasprave o tome.

    C kao crkva
    Postoji mnogo crkvi u Srbiji i uglavnom su pravoslavne. Druge religije takođe imaju svoje crkve, manastire, đamije, i to uopšte nije problem. Crkve i manastiri su ovde prelepi i neki su moderni, a neki jako stari. Atmosfera koja se u njima oseća ne može da se opiše, ona mora da se oseti... a ja se uvek osećam dobrodošlo.

    Č kao čestitam
    Ova reč se koristi u brojnim situacijama kada želite nekome da čestitate nešto ili ništa.

    Dž kao džem
    ova reč zvuči jako egzotično, ali to je samo džem. Srpski jezik je sav u stilu: što vidiš, to i dobiješ. Zapravo, nisam ni upoznao Srbina koji voli da jede slatko ujutru.

    Š za šalter
    Srbija ima šaltere (nažalost) za mnogo stvari. Za previše stvari, moram da dodam. Elektronsko rešavanje administrativnih problema je daleko, daleko. Lično, ovo mi je jako čudno jer u ovoj zemlji ima mnogo veštih IT stručnjaka (radim sa mnogima od njih). Zašto ih vlada ne koristi da popravi servise za građane? S druge strane, ne bi trebalo uopšte da brinete kad dođete na šalter... jer ovo je Srbija i sve je moguće.










  5. #945
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/49...i-14-pratilaca

    pa da, a porodiljama smanjili nadoknade jer nema novca treba samo nikolići i slični da se razmnožavaju....
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #946
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/497...ANU-za-lecenje

    pa da...jeftinije je podeliti nesrećnim građanima srbije drogu nego ih lečiti kako treba ili im omogućiti život dostojan čoveka
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #947
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    čitala sam dosta o tome, kanabis zaista jeste lekovit, ali ja prosto ne mogu da verujem da će legalizovati nešto što može da bude veeelika konkurencija farmaceutskoj mafiji koja nas ne leči već samo održava bolest ili je pogoršava

  8. #948
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    tačno se zna koji pacijenti koriste ulje kanabisa....u srbiji je lakše nabaviti to ulje i laganao umirati nego, na primer, redovno snabdevati citostaticima odeljenja za hemoterapiju...jer ulje može da se nabavi ''na crno'' i posle ti lepo
    ma užas.
    doduše, kad si smrtno bolestan, narokaš se i bude ti extra...nema veze što ćeš brže da krepaš možda je tako i bolje za sve.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #949
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  10. #950
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.vesti-online.com/Vesti/Dr...ktno-iz-mesare

    nije mi dobro oni su i inače neka kubojska fabrika mesa.. sećam se kad je mesar u matijeviću pred celim redom kupaca nožem koji seče meso, malo sebi secnuo zanokticu, smetala mu fuj

  11. #951
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    videla sam to na fb kod njih ne kupujem odavno, a džigericu tek ne bih kupila taman gladovala...ma strašno...ko zna šta uopšte i jedemo i pijemo, nemam poverenja ni u šta više.
    ovde ni jedna sistemska služba ne radi svoj posao...il ne zna il je korumpirana il - oboje.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #952
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    da su mi bliže možda bih se prevarila pa ušla da kupim nešto suvomesnato, šta ću kad sam primorana da prištedim, ali posle ovoga neću ni da gledam u njihovom pravcu kad se nađem u blizini a što kažeš, odavno više nemam poverenja ni u šta, ma na kom mestu da kupim, jedem a trudim se da ne mislim koliko je ispravno

  13. #953
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    где си пошла с крмељиве очи

  14. #954
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    Citiraj Prvobitno napisano od причалица Vidi poruku
    simpatičan babac ma i treba tako, život je samo jedan, po njoj se vidi da zna da uživa u njemu...

  15. #955
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://stanjestvari.com/2014/10/08/%...2%D0%BD%D0%BE/

    još jedna bruka pa sve i da je najzdravija, samo odlazak na posao gradskim prevozom može biti rizičan i traumatičan a kamoli ono što radi na svom radnom mestu, zamislite trudnicu u poodmakloj trudnoći koja ima stomak do zuba i koja ima čestu potrebu za odlaskom u wc kako radi recimo na kasi negde ili na šalteru, ili čisti zgradu...

  16. #956
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    ebi ga
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #957
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #958
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    "promenila puno direktora" da se lepo nasmejem na ovu glupost ma bitno da svi mašu diplomama i bijografijama

  19. #959
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?

    http://www.teleprompter.rs/vucic-nar...evra-vise.html

    a mi ćemo i dalje ćutati i čekati neko "bolje vreme"

  20. #960
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Одг: Šta mislite o ovome?


Stranica 48 od 51 PrviPrvi ... 384647484950 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Štetna zračenja. Šta mislite o ovome?
    Od Mikki u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30-07-2015, 14:03
  2. Šta mislite o muvanju preko Interneta?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 19-11-2012, 17:01
  3. Mislite da ste odličan vozač?
    Od Man u forumu Automobilizam
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 07:52
  4. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 16-09-2011, 21:13

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •