Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 22 od 22

Tema: Stres

  1. #21
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Stres

    Nema ni kod mene nekih rezultata. Al sam zadovoljna iz dva razloga. Dok sedim
    nisam pod stresom i bar za to vreme nikakvu štetu ne mogu da napravim.

    Skoro sam zaključila da mi je stres spasao život. Prijale su mi stresne situacije.
    Često sam ih i sama stvarala. Kada bih ostala bez snage da sebe izlažem fizičkom
    naporu, gledala sam horor filmove, upadala u žustre rasparave i uopšte, forsirala sam
    neku brzinu u svemu i stalno je moralo nešto da se dešava. Imala sam utisak da ću
    umreti ako se zaustavim.
    Utisak me uopšte nije varao. Imala sam bradikardiju. U snu, dok nisam bila
    ni pod kakvim stresom, imala sam jedva 28 otkucaja u minuti. Mogla sam da se
    ne probudim u bilo kom trenutku.

    Sada kada je to sanirano, samo mi je potreban mir.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #22
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Odg: Stres

    Stres je štetan isto kao i cigarete?

    Ostavili ste cigarete i sada ste mirni? Možda vas i dalje progone isti štetni uticaji, samo što dolaze iz drugog izvora...

    Mnogi ljudi sa posla dođu kući pod ogromnom tenzijom. Možda je u pitanju gomila papirologije koju taj dan niste stigli da završite ili je šef prosto izgubio živce nakon podnevnog sastanka. Ove stvari se jednostavno dešavaju i to svakodnevno. Međutim, hronični sres - što zbog posla, što zbog života kao takvog, na duži rok može ozbiljno pogoršati vaše zdravstveno stanje!

    Prema istraživanju Kolumbijskog univerziteta, stres može biti toliko loš kao da ste popušili 5 cigareta dnevno i to nije sve. Anksioznost povećava nivo holesterola u krvi, kao i krvni pritisak. Činjenica je da kod ljudi pod stresom, rastu šanse za srčani udar i to za čitavih 27 procenata, za razliku od ljudi koji su smireni.
    Ovo prosto treba shvatiti kao poruku upozorenja! Svakako da u ovom trenutku ne treba da strahujete od infarkta, ali ono na šta svakako treba da obratite pažnju je da konstantan stres, na duže staze može vrlo ozbiljno ugroziti vaše zdravlje.

    Dakle, sledeći put kada dođete nervozni sa paklenog dana na poslu, poslušajte naš savet! Naspite čašu vina, priredite sebi toplu kupku, pustite svoj omiljeniu komediju, zgrabite partnera i bacite mu se u naručije - radite sve što vam je potrebno, samo da se oslobodite tenzije koju osećate.

    Izvor:cosmopolitan.com

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Šta sve ne izaziva stres?
    Od kojica u forumu Svaštara
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 23-10-2018, 11:54
  2. Smiješni stres
    Od DaDole u forumu Humor
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15-04-2015, 19:55
  3. Kako reagujete na stres?
    Od Waterfall u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 04-10-2014, 08:26

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •