Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 141 do 160 od 176

Tema: A jel bi išli kod Hrvata na more?

  1. #141
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Citiraj Prvobitno napisano od zLozi Vidi poruku
    Ne, nego kontam da koliko god JS imali mana, oni nisu ucestvovali u ratu protiv Srba, niti su ga podrzavali, bas zato sto nisu nacionalisti. Ovo je za konkretan slucaj odnosa Hrvata prema Srbima.
    tacno tako... i zato ja ne gledam na stvari kao vi tj vecina... JS i za vreme 2 sv rata nisu ratovali...
    i ne znam druge koji su to primenjivali tokom ratova kao celina mislim na religju...

  2. #142
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Rat je vanredna situacija... I ako niste znali, završio se. Što ne znači da se istorija neće ponoviti.
    Ali sada u ovakvim uslovima vršiti neku selekciju po nacionalnoj pripadnosti... malo mi je bzvz.
    Aj, mrzite i dalje, neću da ometam... al mrzite jednako i Nemce, i Italijane, I turke... jesam nekoga zaboravila?
    A, da... najviše se mrzite međusobno, to uspostavlja divne bilateralne odnosi i doprinosi napretku i kulturnom uzdizanju naše nacije... naj u svakom pogledu.
    Radije kod Hrvata, nego kod Crnogoraca...

  3. #143
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Slazem se sa jecom


  4. #144
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    I nije vam baš neki datum za poziv na Hrvatsko more. Ne voleti ne znači mrzeti. Mrze oni što su danas u selu Čavoglave u toj istoj Hrvatskoj radili ovo :

    Čavoglave: Rakija sa likom Pavelića
    05.Avg.2010, 19:26, Izvor: Vesti-online.com


    U hrvatskom selu Čavoglave, kod Drniša, rodnom mestu pevača Marka Perkovića Tompsona, i ove godine se održava "alternativna" proslava godišnjice akcije "Oluja", a na štandovima se, između ostalog, može kupiti i rakija sa likom ustaškog vođe Ante Pavelića.



    Nakon što je jutro proveo u Kninu, kroz Čavoglave je prošetao i zagrebački gradonačelnik Milan Bandić u pratnji domaćina Marka Perkovića.



    Na "alternativnu" proslavu godišnjice "Oluje" pozivalo se uz slike prvog hrvatskog predsednika Franje Tuđmana, ratnog ministra obrane Gojka Šuška, haškog optuženika Ante Gotovine i osuđenog generala Mirka Norca.

    Izvor :vesti.rs


    Evo još jedna pesma u izvođenju renomiranog "umjetnika" Marka Perkoviča Tompsona u kojoj poručuje zajedno sa svojim fanovima kakve ima ambicije i koje vrednosti neguje i poštuje.Ko su bili Rafael Boban i Jure Francetić možete potražiti na wikipediji. Ko voli nek izvoli...



    Inače vesti,slike i snimci sa pomenute proslave su prilično cenzurisani od strane Hrvatskih medija jer predstavljaju pandan tzv "regularnoj" proslavi u Kninu. A muzika, ikonografija i evociranje uspomena na "Crnu legiju" i ustaški pokret svakako ne doprinose dolasku srpskih turista u Hrvatsku. "Picu na parče nemaju i nikada je neće imati". Vrlo čest natpis ...Uostalom cela tema je nadmudrivanje...Ko želi neka ide,vidi i doživi to je najbolja antireklama za Hrvatsko more. Nažalost...
    Poslednje uređivanje od G : 06-08-2010 at 08:24

  5. #145
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Osim nacionalista, nacista, fundamentalista... postoje i obični ljudi koji ovakve stvari ne podržavaju.
    Osim toga, i sa naše strane ima ovakvih slučajeva... a to što politika države dozvoljava promovisanje fašističkih ideja je već njihov problem. Nisam ni rekla da ih treba voleti, ali ne mogu ih sve u isti koš. Ok je ne zaboraviti, ali mislim da treba oprostiti... jer drugačije ne možeš da kreneš napred.

  6. #146
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    A ko kaže da ja ne idem napred? Da imam usađenu mržnju ili bilo šta slično? Nikakva tajna nije da tamo imam pola familije. Ja i pišem zato što sam video i doživeo. Ni malo ne uživam niti likujem zbog stanja stvari na terenu. Posedujem jako dobre informacije o stanju u R.Hrvatskoj. Potpuno hladne glave postavljam pitanje:

    Da li je normalno da jedna država slavi kao dan pobede i dan domovinske zahvalnosti upravo dan kada je sa svoje teritorije proterala preko 250 000 svojih građana?

    Redovno Srbi ti isti bivaju svojatani kada se odgovara na pitanja struktura EU koje aktivno proveravaju stanje poštovanja građanskih i ljudskih prava, povraćaj imovine u vlasništvu i povraćaja stanarskih prava građana Hrvatske srpske nacionalnosti.

    Pravdati reciprocitetom ponašanje razularene gomile crnokošuljaške provinijencije na ovakve dane nije na mestu. To što u Srbiji ima budala slične orijentacije je problem srpskih vlasti i organa. I ja ni na koji način ne opravdavam njihovo ponašanje. Ovo je tema o Hrvatskoj i da li treba baš u nju ići na more ili odabrati neku drugu destinaciju. Na primer gde će dete kada da gol igrajući Water polo i povikavši "Aleksandar Šapić" moći izaći iz vode bezbedno a da mu neki ljubazni domaćin ne kaže "Jebate te ćaća ćetnićki i tebe i tu ti mater što se udala za njega koju vražju mater tražiš ovdi?"

  7. #147
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Идем тамо где ми је пријатно и где знам да су бар равнодушни према мени.
    Не морају да ме воле само зато што сам Српкиња, али ни да мрзе.
    Тамо има превише оних који мрзе, и једноставно бих се осећала лоше, све и да ми се ништа не деси.
    Не видим ниједан разлог због којег бих ишла баш тамо.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #148
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Zavisi od dela hrvatskog primorja.Skoro sam bio u Dubrovniku i nije mi bilo najprijatnije.Doduše osoblje u hotelu je bilo fenomenalno, ali ipak je reč o jednom od najboljih hotela tamo.
    Generalo, išao bih i to pre nego u Crnu Goru.Neprijatnije mi je kod njih nego kod Hrvata.

  9. #149
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Dobro, G... nisam mislila ni na koga konkretno.
    To da li je normalno da jedna država slavi ovo, ili ono je interna stvar te države... i što ja da se nerviram zbog toga? I kakvi su ovo dani??? Dani sećanja na zločine... pa ybg, bilo ih je na obe strane.

    Ovo dalje neću da komentarišem, jer znam da ima i takvih slučajeva... samo kažem da nisam doživela. I da neću na decu prenosim nacionalno nasleđe u vidu mržnje prema bilo kojoj bivšoj državi Yu. Znači, ne idemo zato što tako nešto "može" da se desi? Ili će se sigurno desiti?

    A postaviti pitanje: zašto baš tamo, može da se okrene u bilo kom pravcu... zašto baš u Grčku, ili u Tunis? Ova tema nije; Zašto ne biste išli, nego zašto biste.
    Ništa lično, G... ali neću više da komentarišem ovakve stvari...

  10. #150
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Citiraj Prvobitno napisano od vragolanka Vidi poruku
    Dobro, G... nisam mislila ni na koga konkretno.
    To da li je normalno da jedna država slavi ovo, ili ono je interna stvar te države... i što ja da se nerviram zbog toga? I kakvi su ovo dani??? Dani sećanja na zločine... pa ybg, bilo ih je na obe strane.

    Ovo dalje neću da komentarišem, jer znam da ima i takvih slučajeva... samo kažem da nisam doživela. I da neću na decu prenosim nacionalno nasleđe u vidu mržnje prema bilo kojoj bivšoj državi Yu. Znači, ne idemo zato što tako nešto "može" da se desi? Ili će se sigurno desiti?

    A postaviti pitanje: zašto baš tamo, može da se okrene u bilo kom pravcu... zašto baš u Grčku, ili u Tunis? Ova tema nije; Zašto ne biste išli, nego zašto biste.
    Ništa lično, G... ali neću više da komentarišem ovakve stvari...
    Ništa lično Vragolanko ali tema je: A jel bi išli kod Hrvata na more? Nisam pisao ni o vaspitanju dece niti bilo čemu sličnom...Tvoji liberalni stavovi su naravno legitimni ali nemaju i baš nemaju veze sa pitanjem. Ako želiš da pišemo o Tunisu ili Grčkoj napravi temu pa da raspalimo. Celo vreme pišeš o nekoj mržnji... Nemam pojma o čemu se radi. Ko koga mrzi??? Ko poziva na mržnju??? Ovde forumaši uglavnom daju argumente za i protiv odlaska na godišnji odmor u Hrvatsku. Onakve stvari oličene u slikama i you tube klipovima su ono što se zove argumentacija protiv. Rekoh da sam iz mešovite...Neću da se ponavljam.
    Poslednje uređivanje od G : 07-08-2010 at 08:39

  11. #151
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku
    Ništa lično Vragolanko ali tema je: A jel bi išli kod Hrvata na more? Nisam pisao ni o vaspitanju dece niti bilo čemu sličnom...Tvoji liberalni stavovi su naravno legitimni ali nemaju i baš nemaju veze sa pitanjem. Ako želiš da pišemo o Tunisu ili Grčkoj napravi temu pa da raspalimo. Celo vreme pišeš o nekoj mržnji... Nemam pojma o čemu se radi. Ko koga mrzi??? Ko poziva na mržnju???
    Ne, mržnju sam pomenula samo jednom, treći post otpozadi... na konto isključivosti i subjektivnosti teme... Qq, nisam valjda rekla da neko poziva na mržnju?
    I neću dalje...

  12. #152
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Hrvatski vojni veterani napali Srbe povratnike na dan 'Oluje'!

    Više od 50 hrvatskih ratnih vojnih veterana napalo je grupu Srba povratnika u selu Donja Suvaja kod Zadra, posle povratka sa prekjučerašnje proslave „Oluje", koju Hrvatska slavi kao Dan pobede.


    Niko ne vidi ustaše... Oluja u Čavoglavama

    Srbi su napadnuti u seoskom kafiću „Monako", a prema rečima zamenika načelnika opštine Gračac Milana Tankosića, Hrvati su pretili uzvikujući „Ubij četnike", „Klaćemo vas opet" i „Idite u Srbiju, ovo je Hrvatska".

    - Hrvatski veterani bili su u koloni od 20 automobila i prvo su prošli kroz Suvaju, na putu ka selu Brotnje, gde se nalazi spomenik jednom poginulom hrvatskom borcu. Tada su iz automobila vređali i pretili gostima kafića „Monako". Kad su se vraćali, opet su pretili Srbima u ovom kafiću, a jedan od gostiju kafića pokazao im je tri prsta. Oni su se zaustavili, uleteli na terasu kafića i tog gosta koji je počeo da beži gađali stolicama - kaže Tankosić.

    Vlasnik kafića Rade Đukić kaže da su Hrvati napali i druge goste, isprevrtali stolove i uništili inventar.

    - Sramota je da posle 15 godina od „Oluje" Srbi nemaju mira u Hrvatskoj, pa se svakim danom sve manje osećaju bezbednim i strahuju za svoje živote. Ako se ovo ne prekine moraćemo ponovo napustiti ognjišta, što je verovatno i cilj Hrvatske - kaže Đukić.

    Akciju „Oluja" Hrvati su proslavili velikim skupom u Čavoglavama, rodnom mestu hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji je poznat po pesmama u kojima poziva na ubistvo Srba. Veliki broj učesnika ovog skupa nosio je ustaške kape i pevao ustaške pesme, a na štandovima se prodavala rakija s likom Ante Pavelića. U ovom selu napadnuta je i ekipa HRT-a koja je to pokušala da snimi ovak skup. Policija tvrdi da policajci „nisu uočili one koji su nosili ustaška obeležja"!



    EKIPA PRESSA Izvor : Press online
    Poslednje uređivanje od G : 07-08-2010 at 19:24

  13. #153
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Novi incident na hrvatskom Jadranu
    Bomba ostavljena na automobilu srpskih turista u Splitu


    Nepoznate osobe ostavile su na automobilu jedne srpske porodice koja letuje u Splitu, ručnu bombu i preteću poruku, javljaju danas hrvatski mediji.

    Kako je saopštila splitska policija, Boris D. (31) iz Beograda juče je pronašao bombu i preteću poruku na svom automobilu beogradskih registarskih tablica, parkiranom u blizini splitske plaže Kasuna.



    Boris D. nije želeo da zove policiju kako ne bi izazvao paniku kod članova svoje porodice, već je bombu stavio u gepek, a kada se vratio u kuću svojih roditelja u Mravince bombu je predao u tamošnju bazu interventne policije.

    Policija nije iznela detalje sadržaja poruke već je rečeno da je intonirana na nacionalnoj osnovi.

    Izvor : Blic

  14. #154
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Policija istražuje incident u Lici Izvor : b92



    Karlovac -- Hrvatska policija sprovodi istragu o incidentu u opštini Saborsko, u Lici, gde je sinoć, kako navode mediji, 10 osoba kamenovalo automobil srpskih registracija.
    Policija je saopštila da utvrđuje ko su počinioci i koji je motiv za kamenovanje, rečeno je agenciji Hina u karlovačkoj Policijskoj upravi.
    Predstavnica za štampu policije Andreja Lenard rekla je da je incident u nedelju veče kod crkve u Saborskom, po dojavi, počinila grupa od desetak mlađih osoba i da je automobil manje oštećen.
    Vozilom je upravljala 22-godišnja devojka sa državljanstvom Srbije i Hrvatske, u automobilu je bila i 55-godišnja žena, i one nisu povređene.

    Nadam se da EU kao institucija, a njeni organi na terenu koji kontrolišu ljudska i građanska prava beleže ove incidente...Hrvatska je kandidat za članstvo!?

  15. #155
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Aman ljudi ludaka svuda...doduše oni baš prednjače u ludilu.

  16. #156
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Citiraj Prvobitno napisano od lider Vidi poruku
    Aman ljudi ludaka svuda...doduše oni baš prednjače u ludilu.
    Naravno da ludaka i incidenata ima svuda kao i raznih pojavnih oblika nasilja. Ovde je konkretan problem jer se radi o nacionalističkom divljanju sa elementima patološke mržnje prema svemu što ima srpski simbol na sebi. Makar i obična registarska tablica na automobilu može biti povod za divljanje razularene proustaške bande. Pogledajte samo koliko je slučajeva zabeleženo u kratkom vremenskom periodu. Evidentno je da toliko slučajeva šovinističkih napada nema zabeleženih nigde kao u Hrvatskoj...

  17. #157
    Registrovani Član
    G avatar
    Status : G je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,502

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?



    Воле они, мало више воле да мрзе (апсурд)
    Poslednje uređivanje od G : 17-08-2010 at 11:15

  18. #158
    Registrovani Član
    lider avatar
    Status : lider je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Poruke : 276
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Ta njihova patološka mržnja traje generacijama.S kolena na koleno jača.
    Jbt ja se i ne okrenem za autom koji ima HR table, baš me boli uvo za njega...
    I sam vozim auto sa SLO tablama...i nemam problema.

    More im je prelepo i ima zaista mesta koja se mogu donekle smatrati bezbednim...

    Inače mali off
    Veruj mi da više incidenata ima u Belgiji, pogotovo u Briselu.

  19. #159
    Registrovani Član
    Mile sa klise avatar
    Status : Mile sa klise je odsutan
    Registrovan : Feb 2010
    Pol:
    Lokacija : Нови Сад кодКлисе
    Poruke : 348

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    jEL SE VRATIO KO ŽIV ODANLE?

    Ako jeste , nek ide budal još jedared da proba sreću.
    " ja sam uvek bio na ivici da nekog ubijem, nemоjte to vi da budete, nemojte molim vas... "

  20. #160
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: A jel bi išli kod Hrvata na more?

    Citiraj Prvobitno napisano od G Vidi poruku


    Воле они, мало више воле да мрзе (апсурд)
    A volimo i mi isto ko i oni.
    Budale su i sopstvenu TvV ekipu napale,
    ne treba generalizirati.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •