Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Jedan izuzetno dirljiv covek i pravi heroj

  1. #1
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Jedan izuzetno dirljiv covek i pravi heroj







    Nik Dzejms Vujicic je motivacioni govornik i preacher- rodjen sa Tetra Amelijom, retkim poremecajem koji karakterise odsustvo svih udova. Borio se kao dete, i vremenom se pomirio sa svojom bolescu i poceo je svoju non profit organizaciju Zivot Bez Udova- u sedamnaestoj godini.Nasiroko je poznat kao motivacioni govornik, drzeci govore sirom sveta o zivotu, nadi i nalazenju smisla u zivotu.


    Najstarije dete iz Srpske porodice, Vujicic je rodjen u Brisbejnu, Australiji. rodio se bez udova. Isprva,njegovi roditelji su bili skrhani, jer je Vujicic bio sem toga vrlo zdravo dete.
    Isprva odbijen zakonom drzave Viktorije da pohadja javnu skolu zbog njegovog poremecaja, iako mentalno nije bio bolestan, Vujici je postao jedan od prvih studenata sa hedikepom koji je usao u javnu skolu, kada su se zakoni izmenili. Buduci da su ga maltretirali u skoli, Vujici je razmisljao o samoubistvu kad je imao osam godina. Sa 10 godina,pokusao je da udavi sebe u vodi dubokoj 6 incha, ali nije mogao da sprovede svoj plan do kraja, iz ljubavi prema roditeljima.


    Vujici je vremenom shvatio da bi njegovi uspesi mogli inspirisati druge-i postao zahvalan na svom zivotu. Kljucni preokret mu je bio kada mu je majka pokazala odsecak iz novina o coveku koji se bori da zivi normalno iako ima tezak hedikep. Vujici je shvatio da je nije jedinstven u svojoj borbi i poceo je da prihvaca svoju bolest...i da je prevazilazi. Poceo je da savladava svakodnevne zivotne teskoce. Naucio je da pise koristeci prste na svojoj levoj nozi, naucio je da koristi kompjuter koristecu '' heel and toe '' metod , kako da baca teniske loptice, igra se sa bubnjevima, da uzme sebi casu vode,ceslja kosu, pere zube, odgovara na telefon i da se brije.
    U sedmom razredu je izabran kao kapiten svoje skole i radio je sa studentskim savetom na podizanju fondova za lokalne dobrotvorne aktivnosti i centre za hendikep. Kada je imao 17 godina, poceo je da drzi motivacione govore svojoj grupi na molitvama, i uskoro osnovao svoju neprofitnu organizaciju, Zivot Bez Udova.


    2005 godine Vujici je nominovan za '' Mladog Australijanca Godine ''.
    In 2005 Vujicic was nominated for the "Young Australian of the Year" Award.
    Do danas, drzi motivacione govore o nadi shirom sveta,obracajuci se velikom auditorijumu, organizacijama, skolama, intervjuima ...
    Inace zavrsio je studije sa 21 godinom sa duplim masterom iz racunovodstva i finansijskog planiranja



  2. #2
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Jedan izuzetno dirljiv covek i pravi heroj

    Zbog velicine njegovog srca i nadljudske hrabrosti stavila bih ga u ''slavne licnosti '' da ima takva tema,ali to je premalo,premalo za njega.

  3. #3
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Jedan izuzetno dirljiv covek i pravi heroj


  4. #4
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Jedan izuzetno dirljiv covek i pravi heroj

    Cudno kako niko da kaze nesto na ovog genijalnog coveka. vis te,ja mislim prvi, kojima sam pokazala snimke ili uopste,postavila temu,a da nista na njega nisu rekli.

    a zalosno je kako ljudi nasi pamte kriminalnce,velicaju mafijase, a evoo ga jedan Srbin koji je stvarno nash ponos,a mnogi ne znaju za njega.

Slične teme

  1. Kako se postaje heroj?
    Od kojica u forumu Muška soba
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 03-07-2013, 20:11
  2. Dao otkaz i postao heroj
    Od mikili u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19-11-2011, 19:36
  3. Vreme na podu - roditelji i deca "jedan na jedan''
    Od kojica u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 09-10-2011, 12:25
  4. Umro heroj rata sa NATO !
    Od Man u forumu Srbilend
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04-09-2011, 17:04
  5. najjaci covek...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25-07-2011, 22:01

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •