Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 121 do 140 od 141

Tema: Sreća

  1. #121
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pazi Vrag, nisam ti ni ja neki expert za sreću, ali eto pričamo...Nekako mi je preterana sreća sa suzama radosnicama prolazna euforija...
    Ja sam pre za neki osećaj koji se može zadržati...Eto tako nekako...To je više kako ja lično doživljavam sreću.
    Cuj, suze radosnice jesu prolazna euforija ali treba umeti to doziveti, to je neponovljivo i zauvek ostaje u secanju.
    Toga ces se secati i u casu kad budes odapinjao papke i kad ti ceo zivot bude kroz glavu prolazio kao film.
    Ako budes imao tu srecu da stignes da film zivota premotas.

  2. #122
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od koto Vidi poruku
    u majku mu aj da ga opises kao intenzivan osecaj..al kao stres
    misim za skorpiju je sreca definitivno nenormalno stanje, dakle jeste stres
    to kažu svi oni koji numeju sa škorpijama...

  3. #123
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Sreća

    Pa bilo je i tih suza radosnica...Imalo je i toga...Setim se i toga, ali mir u duši bez nekog nerviranja, nervoze...je sreća i nije je lako postići.....Bar ja tako razmišljam o sreći....
    Inače, spadam u osobe koje čine sitnice, ali sam uvek raspoložena i kada tih sitnica nema...To je ipak prava sreća, ma šta neko rekao...

  4. #124
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    to kažu svi oni koji numeju sa škorpijama...
    ma vidi zlato
    tacno se secam trenutka kad sam shvatila da uopste ne zelim da umem sa skorpijom
    vec sam negde pisala> skoprija voli svoj mrak, uziva u njemu, pothranjuje ga..mrak je deo njene prirode.
    a ja ne volim mrak, ioako ga imam u sebi.
    volim svetlo, i ono je za mene zivot.
    if you open your mind too much your brain will fall out

  5. #125
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Sreća

    A vragolanka je skorpija?
    Pa nije jedina ovde.

  6. #126
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Sreća

    za srecu ne postoji definicija, jer je ona individualna stvar. ono sto ce nekoga da usreci, drugog ce da unesreci.. srecna sam onda kada verujem u sebe, kada volim, kada sam zdrava, raduju me sitnice, paznja... srecu ne cuvam ljubomorno za sebe, jer onda ne bi bila kompletna, vec je uvek delim da ukucanima, prijateljima, drugim ljudima, samo se na takav nacin ona umnozava i odrzava..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #127
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od koto Vidi poruku
    ma vidi zlato
    tacno se secam trenutka kad sam shvatila da uopste ne zelim da umem sa skorpijom
    vec sam negde pisala> skoprija voli svoj mrak, uziva u njemu, pothranjuje ga..mrak je deo njene prirode.
    a ja ne volim mrak, ioako ga imam u sebi.
    volim svetlo, i ono je za mene zivot.
    ne želim ni ja, ali moram.

  8. #128
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    za srecu ne postoji definicija, jer je ona individualna stvar. ono sto ce nekoga da usreci, drugog ce da unesreci.. srecna sam onda kada verujem u sebe, kada volim, kada sam zdrava, raduju me sitnice, paznja... srecu ne cuvam ljubomorno za sebe, jer onda ne bi bila kompletna, vec je uvek delim da ukucanima, prijateljima, drugim ljudima, samo se na takav nacin ona umnozava i odrzava..
    e tako
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #129
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sreća

    ''Mi bi smo bili potpuno srećni ili bar blizu sreće kad bi smo zaista imali sve ono što zavidljivi koji nas okružuju misle da imamo i kad bi smo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda''

    andrić je genijalan :raz_114:
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #130
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    ''Mi bi smo bili potpuno srećni ili bar blizu sreće kad bi smo zaista imali sve ono što zavidljivi koji nas okružuju misle da imamo i kad bi smo sve to imali onako i pod onakvim uslovima kako to njima izgleda''

    andrić je genijalan :raz_114:
    tacno tako
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #131
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Sreća


  12. #132
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Sreća

    Najveća sreća je, lično pronalaženje svrhe života i uživanje u istom...<br>
    Nekada neko može imati milion dolara, porodicu...ali opet ne biti srećan..Nije pronašao svrhu i smisao. Ili je nesrećan zbog nečeg čega nema.<br>
    Sreća je biti zadovoljan onim što imaš. Sreća je ne porediti se sa tuđom srećom.

  13. #133
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Sreća

    Sreća se može naučiti


    Dobre prilike, srećni događaji i uspeh nisu stvar sudbine. Srećni ljudi zapravo imaju navike koje svako može da usvoji.

    Većina ljudi misli kako u životu imaju sreće oni koji su jednostavno - srećkovići. Oni su, eto, rođeni pod srećnom zvezdom, uvek nekako isplivaju iz problema i iz svake situacije izvuku nešto dobro za sebe. Čini se da im je sreća jednostavno naklonjena, prati ih, dok istovremeno drugima okreće leđa.


    Je li to zaista tako? Zanimljivo je da ljudi koji se smatraju srećnima zaista i imaju više sreće u životu. To, na svu sreću, nema veze sa božanskom intervencijom ni sa mehaničkim ponavljanjem: "Ja imam sreće" pred ogledalom, već sa načinom razmišljanja koji je relativno jednostavan i dostupan svima. Prvi psiholog koji je taj način razmišljanja uspeo eksperimentalno da istraži je Britanac Richard Wiseman.

    Wiseman je započeo svoj eksperiment podelivši ispitanike u dve grupe. U prvoj su bili ljudi koji smatraju da nemaju sreće u životu, koji imaju osećaj da ih stalno prati bad luck. U drugoj grupi bili su ljudi koji za sebe misle suprotno, da im je život pun iznenadnih srećnih okolnosti. I jednima i drugima zadao je isti, prilično jednostavan zadatak. Dao im je da prelistaju novine i rekao da prebroje u njima sve fotografije. Trik, naravno, nije bio u brojanju fotografija, već u činjenici da se negde u sredini novina nalazio veliki natpis na kome je pisalo: "Reci voditelju eksperimenta da si video ovu poruku i dobićeš 250 funti".

    Wisemenovo istraživanje pokazalo je da su ljudi koji se smatraju srećnima mnogo češće uočavali tu poruku od onih koji se smatraju nesrećnima. Naravno, to je samo potvrdilo njihovo uverenje da imaju sreće, jer su odmah nakon toga dobili nagradu od 250 funti. Stvar je u tome da je poruka bila prilično uočljiva, ali ne za one ljude koji su bili striktno fokusirani na zadatak - na brojanje fotografija. Iz ovog eksperimenta Wiseman je zaključio kako je jedan od najbitnijih faktora za stvaranje osećaja sreće (i generisanje srećnih okolnosti) otvorenost neočekivanim mogućnostima, odnosno otvorenost uma.

    Svim ljudima se s vremena na vreme događaju veće ili manje nesreće. Život je nepredvidljiv i, koliko god se srećnima smatrali, ipak se može dogoditi da nam na glavu padne klavir. U takvoj situaciji, jedina razlika između "srećkovića" i "nesrećnika" je u tome što će ovaj prvi prebrojati koščice koje su mu ostale čitave, a ovaj drugi kosti koje su mu slomljene. Prihvatanjem razmišljanja kakvo imaju ljudi koji se smatraju srećnima nećemo steći magične moći koje će nam omogućiti da kontrolišemo stvarnost (i tako izbegnemo pad klavira na glavu ili uzrokujemo dobitak na lotou), već ćemo u ovoj nepredvidljivoj stvarnosti početi da uočavamo više srećnih okolnosti i istovremeno početi da se osećamo bolje.

    Dakle, u čemu je razlika između "srećkovića" i "nesrećnika"?

    Izvor:lovesensa.rs

    Ovo mu dođe kao ''Kakve su ti misli, takav ti je život''... ma da li je baš sve tako....?

  14. #134
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Sreća je biti zadovoljan onim što imaš.
    uh, pa to je više umetnost nego sreća
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #135
    Registrovani Član
    Jovanova avatar
    Status : Jovanova je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 126

    Početno Re: Sreća

    Sreća je duboko kratkotrajno osećanje koje proizvodi zadovoljstvo.
    Idealna lepota za žapca je žaba. - Volter

  16. #136
    Registrovani Član
    salel avatar
    Status : salel je odsutan
    Registrovan : Sep 2013
    Pol:
    Poruke : 9,459
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Odg: Sreća


  17. #137
    Registrovani Član
    domatrios avatar
    Status : domatrios je odsutan
    Registrovan : Feb 2015
    Pol:
    Poruke : 377
    Tekstova u blogu : 55

    Početno Odg: Sreća


  18. #138
    Registrovani Član
    sudjenik avatar
    Status : sudjenik je odsutan
    Registrovan : Oct 2012
    Pol:
    Poruke : 335

    Početno Odg: Re: Sreća

    Citiraj Prvobitno napisano od Jovanova Vidi poruku
    Sreća je duboko kratkotrajno osećanje koje proizvodi zadovoljstvo.
    prijatno osecanje dok posmatras tudju nesrecu

  19. #139
    Registrovani Član
    orfej avatar
    Status : orfej je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 24
    Tekstova u blogu : 17

    Početno Odg: Re: Sreća

    Sreća je samo san,uostalom sreća je dosadna.Najveća zabluda je da je čovek rodjen da bi bio srećan;sreća je san a bol je stvarnost a ti mešaš sreću i zadovoljstvo..i šta je zapravo sreća,ko to zna.Viktor Igo je rekao da je čovek nesrećan zato što ne zna šta je sreća...

  20. #140
    Registrovani Član
    orfej avatar
    Status : orfej je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 24
    Tekstova u blogu : 17

    Početno Odg: Re: Sreća

    Sreća se množi deljenjem,slažem se sa tim,pa da stanem i ja u red kod tebe ...jer neko reče "sreća je obećanje da će biti zadovoljstva" pa kad je tako,što da ne

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Sreća..
    Od Rosa u forumu Fotografija
    Odgovora: 215
    Poslednja poruka: 02-11-2016, 09:14
  2. O sreći
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01-02-2014, 20:24
  3. Odlaganje sreće
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 28-12-2013, 21:57
  4. Fortuna - tačka sreće
    Od Cruz u forumu Natalna karta
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22-03-2012, 20:12
  5. Šta je sreća?
    Od mare u forumu Svaštara
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10-11-2010, 07:06

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •