Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 157

Tema: Da li je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

  1. #21
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    eto napokon smo stigli i do toga zašto sam otvorio temu
    ...ne voleš žute....????

    el to sme ovde da se kaže...?????

  2. #22
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...ne voleš žute....????

    el to sme ovde da se kaže...?????
    ne volem ni jedne, ali ako se kojim slučajem oženim i dobijem dete želim da ima što kvalitetnije obrazovanje da pripremljeno ode u svet.
    kako trenutno stoji stvar ovo današnje obrazovanje je bilo adekvatno tamo negde 1945 godine a sve posle toga je mlaćenje prazne slame.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  3. #23
    Registrovani Član
    Zaga avatar
    Status : Zaga je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : NS
    Poruke : 999

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    ne volem ni jedne, ali ako se kojim slučajem oženim i dobijem dete želim da ima što kvalitetnije obrazovanje da pripremljeno ode u svet.
    kako trenutno stoji stvar ovo današnje obrazovanje je bilo adekvatno tamo negde 1945 godine a sve posle toga je mlaćenje prazne slame.
    ...baš ne znam da li će to iko od nas doživeti...ali neću da gubim nadu i iluzije ....baš zbog sve dece kojoj sam predavala,kojoj predajem i kojima ću predavati....

  4. #24
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zaga Vidi poruku
    ...baš ne znam da li će to iko od nas doživeti...ali neću da gubim nadu i iluzije ....baš zbog sve dece kojoj sam predavala,kojoj predajem i kojima ću predavati....
    Ja se samo nadam da će nekom konačno dopreti do malog mozga da je formalno obrazovanje propala stvar i da treba što pre početi sa usmerenim obrazovanjem u OŠ. Sviđa mi se što sam pročitao u jednom broju sveta kompjutera da se na časovima inforatike uči još nešto osim igranja igrica. Mislim da u 5 ili 6 razredu sad počinju da uče osnove web dizajna.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  5. #25
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Mislim da današnje šlostvo traži previše od đaka, trpaju im u glave neke informacije koje im neće trebati nikada u životu, a da ne pričam o preteškim školskim torbama. Smatram da bi već od osnovne škole trebalo krenuti sa usmerenim obrazovanjem. Kao obavezne predmete bih ostavio samo srpski, matematiku i fizičko, a sve ostale bih stavio kao izborne predmete. Lično smatram da je to ispravno ali bih ipak voleo da čujem i druga mišljenja?
    deca treba što više da uče, naravno ne u obliku koji im je omogućen decenijama unazad...nego treba gradivo prilagoditi... a što mislim da treba što više da uče?
    pa zato što najviše nauče do 25. godine života, sve ostalo je puko usmeravanje i stručnost.
    širina znanja je, po meni, neophodna...a ko želi samo stručnjake - već ih ima. ima mnogo usko ograničenih ljudi koji ne znaju mnogo osim svoje struke.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #26
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    deca treba što više da uče, naravno ne u obliku koji im je omogućen decenijama unazad...nego treba gradivo prilagoditi... a što mislim da treba što više da uče?
    pa zato što najviše nauče do 25. godine života, sve ostalo je puko usmeravanje i stručnost.
    širina znanja je, po meni, neophodna...a ko želi samo stručnjake - već ih ima. ima mnogo usko ograničenih ljudi koji ne znaju mnogo osim svoje struke.
    Slažem se ja da deca treba da uče ali nastava treba da bude prilagođena njihovom uzrastu, i naravno da uče nešto što će im koristiti u daljem životu, a ne da im u glavu tovare na hiljade nekorisnih informacija. Ajd sad ja možda i preterujem ali davno je prošlo vreme kada je dobar savet bio "idi u školu, budi dobar đak da možeš da nađeš dobar posao" u današnje vreme se tako samo stvara sirotinja. Ja bih to rekao ovako: Idi u školu budi dobar đak i nauči kako se pravi novac. Nemoj da radiš za novac, neka novac radi za tebe.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  7. #27
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Slažem se ja da deca treba da uče ali nastava treba da bude prilagođena njihovom uzrastu, i naravno da uče nešto što će im koristiti u daljem životu, a ne da im u glavu tovare na hiljade nekorisnih informacija. Ajd sad ja možda i preterujem ali davno je prošlo vreme kada je dobar savet bio "idi u školu, budi dobar đak da možeš da nađeš dobar posao" u današnje vreme se tako samo stvara sirotinja. Ja bih to rekao ovako: Idi u školu budi dobar đak i nauči kako se pravi novac. Nemoj da radiš za novac, neka novac radi za tebe.
    Osnovna skola se tako i zove jer u njoj dobijaju ono osnovno sto im je potrebno,ne znam gde to uce i u kojem sistemu obrazovanja kako se pravi novac.A ipak je ta recenica za koju si rekao da ne vazi i te kako vazna.Biti dobar djak znaci razvijati kod sebe zelju da citas,siris vidike,otkrivas sferu interesovanja,pronalazis ono sto ce ti omoguciti da iskazes svoje sposobnosti,otkrijes svoje talente,na kraju krajeva da budes uspesan u onome sto radis.A drugo je pitanje da li ces zaraditi i veliki novac.Kukamo na nase obrazovanje,tvrdimo da nije nikakvo,ali znam da su se moji rodjaci odselili u SAd i da su imali klinca u sedmom razredu.posebno ih je brinulo kako ce se uklopiti sa skolom i bili su prezadovoljni,njihov mali je za one tamo bio genijalac po znanju,cudio se kakve gluposti resavaju na nekim vaznim testovima, apojedine stvari iz opsteg poznavanja sveta,geografije,istorije da ne pominjem.

  8. #28
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Ja bih to rekao ovako: Idi u školu budi dobar đak i nauči kako se pravi novac.
    takva škola ne postoji, kreš. novac ili umeš ili ne umeš da zaradiš, ili umeš ili ne umeš da iskoristiš priliku, ili umeš ili ne umeš da se snađeš u datim životnim okolnostima.
    ne slažem se da osobe koje idu u školu i koju traže to od svoje dece su osobe koje stvaraju sirotinju.
    znanje je oduvek imalo moć i uvek će tako biti.
    to - što su ovde u srbiji poremećene vrednosti već...najmanje 2 decenije, to ne zači da zarad toga treba da menjamo standarde. naša obrazovana deca, koja su otišla u beli svet, odlično su se adaptirala, tj. apsorbovala u ondašnja društva...skoro 100% po mojim saznanjima.
    dakle, naša škola nije loša. loše su okolnosti u kojima živimo.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #29
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Koliko se secam nisam rekao da je nase obrazovanje lose nego samo da se puno zahteva od djaka. I da postoji skola u kojoj se uci kako se prave pare zove se zivotna skola i ne pohadja se u ucionicama i ne uci se iz knjiga. Na to se odnosi moja izjava idi u školu budi dobar đak i nauči kako se pravi novac.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  10. #30
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Mislim da današnje šlostvo traži previše od đaka, trpaju im u glave neke informacije koje im neće trebati nikada u životu, a da ne pričam o preteškim školskim torbama. Smatram da bi već od osnovne škole trebalo krenuti sa usmerenim obrazovanjem. Kao obavezne predmete bih ostavio samo srpski, matematiku i fizičko, a sve ostale bih stavio kao izborne predmete. Lično smatram da je to ispravno ali bih ipak voleo da čujem i druga mišljenja?
    Мислим да данашње школство све мање тражи од ђака.
    Систематски се урушава образовни систем.
    Како ико може да зна које ће информације коме требати у животу?
    Основно образовање је баш то, основно, основ за даље и не може да се смањује градиво.
    Прерано је у основној школи усмеравати децу, ограничавати им број предмета.
    Ево, мој син је тек у седмом заиста заволео физику.
    У шестом је имао тројку.
    А сада жели да студира баш то.
    Деца су то, и нико нема право да им ускраћује могућност да сами одлуче о својој будућности.
    А оваквим системом се чини баш то.
    И ко би преузео одговорност да неко дете од малена усмери, индоктринира, ускрати за знање?
    Не развијају се сва деца подједнако.
    Нека своје праве потенцијале покажу тек у средњој а неки чак на факултету, док неко дете још са пет година зна шта ће бити кад порасте.
    Зато је важно да основно образовање буде свеобухватно, да осим примарних даје и знања из опште културе.
    Да деца уче све и имају могућност избора кад сама то одлуче.

    А што се тиче тешких торби, о томе се причало кад сам ја полазила у школу и мојој кичми баш ништа не фали.
    Што се тиче обимног градива, ја ни не видим кад мој син учи, не знам ни да ли учи читав сат дневно а одличан је ђак.
    Листам његове књиге и туга је колико су штуре и препуне сличица уместо информација.
    Моје школске књиге су биле преобимне, али, из тог мора информација које сам трпала у себе, остале су оне најважније.
    Сад су у књигама само најважније, а деца од тога не запамте ништа.
    Довољно је да кажем да се многа предавања завршавају реченицом – више информација потражите на интернету.
    Или – за следећи час припремите презентацију (у Power Point програму) Римског царства.
    Срећа, па математику и српски нису дирали, мислим, нису смањили градиво.

    Ето, то ја мислим.
    Знам да би деца постигла све и да је градиво три пута обимније и да опет имају времена за фејс и игрице.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  11. #31
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Eh Queeni na ovaj tvoj post je teško dati neki odgovarajući odgovor. Činjenica jeste da sam ja mrzeo i mrzim formalno obrazovanje iz prostog razloga što su nastavnici u velikoj većini slučajeva nesposobni da zainteresuju decu i da im pojasne gradivo. Pored toga jako je redak slučaj da nastavnik ima razumevanja za slabije đake iako je gradivo u većini slučajeva neshvatljivo čak i roditeljima te dece. Ne shvatam zašto bi deca u osnovnoj školi trebalo da znaju da računaju nepoznate ili čak da vade koren iz tog i tog broja ili iz biologije da uče anatomiju tela i da seciraju žabe. Na kraju krajeva moram da spomenem i istoriju. Koji je vrag potrebno deci da uče o praistoriji, rimskom carstvu itd. u osnovnoj školi? Fiziku i hemiju sad neću da spominjem jer sam napisao u jednom od ranijih postova šta mislim o tim predmetima sa sve muzičkim i likovnim obrazovanjem.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  12. #32
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Али шта да уче онда?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  13. #33
    S mirisom ariela
    minjon avatar
    Status : minjon je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Poruke : 169

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Али шта да уче онда?
    ...C ++...

  14. #34
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Kao što sam rekao ranije treba da uče nešto što je prilagođeno njihovom uzrastu i pre svega ono što će primenjivati u životu posle škole. U suštini osnovne stvari. Sprdamo se sa zapadnim školstvom i njihovim testovima, ali to što oni uče je bar primenjivo van škole, a kod nas pak uče neke stvari koje im posle završenog školovanja 99% neće biti potrebne.

    P.S. Ne želim da me pogrešno svatiš, ne dižem ja zapad u nebo nego želim samo da mi stanemo na svoje noge nismo mi ništa gori od njih samo nam je obrazovanje u banani.
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

  15. #35
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mali minjon Vidi poruku
    ...C ++...
    hihihihihi
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #36
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od Crash and Burn Vidi poruku
    Kao što sam rekao ranije treba da uče nešto što je prilagođeno njihovom uzrastu i pre svega ono što će primenjivati u životu posle škole. U suštini osnovne stvari. Sprdamo se sa zapadnim školstvom i njihovim testovima, ali to što oni uče je bar primenjivo van škole, a kod nas pak uče neke stvari koje im posle završenog školovanja 99% neće biti potrebne.

    P.S. Ne želim da me pogrešno svatiš, ne dižem ja zapad u nebo nego želim samo da mi stanemo na svoje noge nismo mi ništa gori od njih samo nam je obrazovanje u banani.
    Верујем да ниси скоро отворио књиге основаца.
    Математика и српски нису мењани, истина, остало су углавном сличице.
    Дају се само опште информације које су део опште културе.
    Док смо рецимо ми некад из географије препбројавали овце и памтили тоне руда у готово свим земљама света, данас тога више нема.
    Дају само опште ствари о некој земљи и понеку занимљивост.

    Мислим да систем није лош, али има доста лоших професора.
    Неки нису мотивисани а неки не умеју да своје знање пренесу деци.

    Што се тиче запада, у државним школама јесте тако, док је у приватним малко другачија ситуација.
    ПА ко има да плати, и дете ће имати бољи основ за даље.
    Код нас тога, на срећу, још увек нема у великој мери.

    И да додам... Није битно знање које се примењује само у послу.
    За мој тренутни посао није потребно скоро па никакво.
    Ал некако ми се не би свидело да не знам све оно што ми тренутно "не треба".

    Наша деца имају избор.
    Могу да уче или не.
    И то је оно што ми се свиђа.
    Имају могућност да изаберу касније.
    Нису од почетка ускраћена за знање.

    Е сад, што се тиче математике, може се рећи да јесте често тешка за неку децу.
    Као и ова наша несретна и дозлабога компликована граматика.
    Али и то би се дало решити уз добре професоре.
    Деца су као сунђери, упијају све и памте све само кад им се лепо објасни.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  17. #37

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Evo da vam kažem šta se radi u osmom razredu, iz ugla učenika.

    Muzičko: Kompozitori iz srednjeg veka i malo kasnije, Šopen, Mocart, itd. Naučiti njihovu detaljnu biografiju, sva njihova dela.. Ponekad se pusti neka pesma i treba je prepoznati..

    Likovno: Crtanje gluposti, zamišljenih situacija, podsticanje netalentovanih učenika da crtaju na silu, dizanje u nebo učenika koji imaju talenta.

    Engleski: Tu je sve okej, u današnje vreme neophodan predmet.

    Francuski: Potpuno nepotreban predmet, uči se malo o Parizu, ponekad neka pesmica, malo gramatike..

    Fizika: Apsolutno nepotreban predmet za osnovno obrazovanje, osim ako učenik nije posebno talentovan. Uče se stvari koje roditelji ne umeju da objasne detetu, mnogo brojeva i simbola, za dečji mozak haos. (90% učenika mrzi ovaj predmet iz dna duše, garantujem)

    Hemija: Ono što se uči je nepotrebno, tipa jedinjenja i tako neke stvari C-C-C-C-C-O npr, šta god to bilo ali ostalo mi je u sećanju, dok se potrebne stvari vezane za kuću npr koje supstance ne treba nikako kombinovati, šta je otrovno, sva teorija uostalom ne uči uopšte.

    Biologija: I dalje se zastupa Darvinova teorija na blaži način, sakupljanje herbarijuma (ok) insektarijuma ( ), seciranje žabe, detaljna anatomija i procesi u telu. Ništa konkretno primenljivo se ne uči.

    Istorija: Masa podataka iz celog sveta od postanka sveta do danas. Mnoštvo nepotrebnih informacija, uglavnom se sve uči napamet, i ništa se ne pamti.

    Geografija: Karte sveta i gotovo svake zemlje sveta, razne informacije o gradovima Nemačke, Francuske, UK, USA, dok se o Srbiji i njenim geo bogatstvima i lepotama pirča površno..

    Fizičko: Uglavnom fudbal, košarka, bez ikakvog programa i razumevanja nastavnika..

    Matematika: Mnoogo složenih operacija i formula, koje će trebati u životu svega 3% učenika, i to onima koji se za to specijalizuju u takvim odeljenjima..

    Itd, itd..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  18. #38
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    po ovome sve treba izbaciti sem engleskog..

  19. #39

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mikili Vidi poruku
    po ovome sve treba izbaciti sem engleskog..
    Ne, treba promeniti sve, pa i engleski, ovde sam napisao šta se uči a ne šta treba izbaciti.

    A treba izbaciti fiziku, hemiju, francuski, muzičko, likovno..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  20. #40
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Dali je današnje obrazovanje adekvatno za našu decu?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    Ne, treba promeniti sve, pa i engleski, ovde sam napisao šta se uči a ne šta treba izbaciti.

    A treba izbaciti fiziku, hemiju, francuski, muzičko, likovno..
    ma nemoj.
    pa kako onda da deca uopšte znaju šta sve može da se uči i šta bi moglo da ih zanima u životu? misliš da je geografija važnija od likovnog? nije.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. SVET I MI - VREMEPLOV -dogodilo se na današnji dan
    Od Bisernica u forumu Svet oko nas
    Odgovora: 942
    Poslednja poruka: 29-12-2016, 06:05
  2. Vaš današnji račun?
    Od Man u forumu Svaštara
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 19-09-2016, 19:50
  3. Koji je rok trajanja današnjih brakova?
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 22-02-2013, 21:38
  4. Obrazovanje kao faktor
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08-07-2012, 06:42
  5. Da li obrazovanje stvara bolje ljude ?
    Od Sagacity u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 28-04-2012, 00:05

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •