Stranica 8 od 16 PrviPrvi ... 678910 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 141 do 160 od 312

Tema: Kakav ste roditelj?

  1. #141
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    nisam nikad rekla ni jednu od ovih rečenica...pa ipak - ili su glupi ovi što ovo pričaju da se ne govori ili sam glupa ja, jer nikako nisam zadovoljna trenutnim ishodom mog roditeljskog uticaja na ćerke.....jer, vidim da upravo roditelji koji ovakve stvari govore deci imaju decu koja su mirna, dobra, veoma vaspitana, nekako ''ubačena u fioke'' na vreme gde grešim?
    Да, имају такву децу. На први поглед.
    А на други је ипак мало другачије.
    Само мораш бити стрпљива и све ће доћи на своје.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  2. #142
    Registrovani Član
    Sandra avatar
    Status : Sandra je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 419

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Ja sam, evo - i ovde kriva po svih 8 tačaka.
    Čak i za onu 6.
    Za koju nikako nije trebalo, ali je (kasnije se ispostavilo), na svu sreću imalo efekta i to pozitivnog....
    Eto.

  3. #143
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    pa šta sad da mislim?
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #144
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Па то да смо Сандра и ја веома различите.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  5. #145
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па то да смо Сандра и ја веома различите.
    opet me zaebavaš

    missim, oduvek sam znala da određene rečenice ne smem da kažem, pa sam znala da mi se neke rečenice gade da ih izgovorim, a neke jednostavno da unižavaju decu i njihovo biće...i sad imam kojice.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #146
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od malavelika Vidi poruku
    pa to je super kvin, ali takva moras biti kao osoba
    ja nisam takva
    ja bih da sve uradim umesto njega od sad, pa do kraja zivota
    da nikada nije bolestan, ni nesretan, ni nervozan, ni svasta nesto
    i mogu da se trudim koliko god hocu, da glumim kul mamu i sve..ne ide..to se oseti da nisi takav..
    ja cu te samo citirati da se ne ponavljam ...
    Ciji potpis?

  7. #147
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    opet me zaebavaš
    Јок бре, лепо ти рекох.
    Буди стрпљива и све ће доћи на своје.
    Овим реченицама се постиже ефекат, али тренутни.
    Како ће се завршити зависи од детета а не од родитеља.
    Мож да буде ОК ал не мора да значи.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  8. #148
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od Ciciban Vidi poruku
    ja cu te samo citirati da se ne ponavljam ...
    da li su majke sinova drugačije od majki ćerki?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Јок бре, лепо ти рекох.
    Буди стрпљива и све ће доћи на своје.
    Овим реченицама се постиже ефекат, али тренутни.
    Како ће се завршити зависи од детета а не од родитеља.
    Мож да буде ОК ал не мора да значи.
    pročitaj ispravljeni, dopunjeni post.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #149
    Registrovani Član
    Sandra avatar
    Status : Sandra je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 419

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    8 rečenica koje ne smete da kažete detetu
    Mariota Vlaisavljević, 18. 02. 2011. 00:06

    U ophođenju sa detetom, ma koliko da ste besni i povređeni, suzdržavajte se od teških i uvredljivih reči. Da ne biste povredili ličnost svog mezimca, ovo je 8 rečenica koje nikada ne biste smeli da uputite detetu.
    Ne poredite dete ni sa kim, ne varajte ga i ne grdite bez razloga i budite dosledni

    nisam nikad rekla ni jednu od ovih rečenica...pa ipak - ili su glupi ovi što ovo pričaju da se ne govori ili sam glupa ja, jer nikako nisam zadovoljna trenutnim ishodom mog roditeljskog uticaja na ćerke.....jer, vidim da upravo roditelji koji ovakve stvari govore deci imaju decu koja su mirna, dobra, veoma vaspitana, nekako ''ubačena u fioke'' na vreme gde grešim?
    ..ajde da se malo posajanim, da ne ispadne da sam potpuno nenormalan roditelj...


    ZAŠTO NISI KAO....
    Jedno dete je marljivo, a drugo treba uvek da podsećate na njegove dužnosti. Nemojte međusobno porediti svoju decu, samo ćete povećati prirodno suparništvo, a mogu se čak i zamrzeti. Bolje objasnite jasno što želite.

    Kada recimo, krene da mi objašnjava kako su eto i Žika&Pera&Marko dobili 3-ke i da nije on jedini, ja ga fino pitam - zašto nije probao da dobije 5-icu, kao recimo Miloš...


    NE PONAŠAJ SE KAO MALA BEBA
    Vaš osmogodišnjak se ponaša kao da ima četiri godine, ali ovakvim rečima osećaćese uvređeno.

    Moj 17-godišnjak je jedinac i poprilično razmažen (za šta sam ja kriva, obzirom da od rođenja živimo sami i uvek sam se trudila da mu nadomestim i tatu i babe i dede itd), pa sam mu onda titrala, na sve moguće načine...e sada kada je malo porastao i kada se recimo desi da neko slučajno ne uvaži njegovo mišljenje ili ne izađe u susret nekakvom njegovom eventualnom prohtevuu, on to teško prihvata jer je navikao da mu je većina stvari bila dozvoljena i da mu se mnogo popušta...Recimo u takvim momentima znam da mu kažem da nije više klinac (iliti: ''da se ne ponaša k'o razmaženo derište'')...
    Vremenom sam shvatila da je takav moj ''zaštitnički'' stav prema njemu proizveo poprilično negativne posledice, jer odrasta, a svet ga neće dočekati 'širom otvorenih ruku' i s' doručkom u krevetu (kao mama), svaki put kada mu se 'jednostavno ne ustaje iz kreveta i sl...

    ZAŠTO SI SE TAKO OBUKLA
    Kad izlazi sa društvom, pustite dete da obuče šta želi, ali kada izlazite zajedno, mora da zna kako da se obuče lepo i pristojno. Decu treba da znaju da se za različite prilike drugačije oblače.

    Apsolutno tačno.
    Ako hoće da nosi nekakve glupave kombinacije (koje veze s mozgom nemaju), ne mešam se u to kada izlazi negde s društvom i sl.
    Ali kada ide u školu - zna se kako mora da se obuče (obzirom da danas profesori po školama i tek kako obraćaju pažnju na to...u smislu da li je dete uredno, opeglano i sl.
    ....verovatno pošavši od pretpostavke - ako o ovom detetu roditelji ne vode računa, neće biti velika šteta ni ako mi kao profesori to ne (u)radimo)
    I naravno, ako negde idemo zajedno (što je u poslednje vreme sve ređe, ali se dešava) ili ako recimo iz nekog razloga mora da dođe kod mene na posao i sl. - sigurno ne može da obuče trenerku i patike (ili da mi veže duks oko struka i sl.)

    DIVAN SI
    Laskanjem nećete pomoći. Ako je vaše dete talentovano ili ima neku drugu pozitivnu osobinu, ohrabritega rečima da nešto dobro radi, nagradite ga.


    Često znam da mu kažem da super izgleda posle, recimo ... šta znam ... povratka od frizera i sl.
    (dobro, ne kažem sigurno - 'divan si', već - vidiš kako ti tako super stoji itd.)
    Ako je u pitanju nešto što je dobro uradio i tada ga pohvalim i kažem - svaka čast...

    GLUP SI
    Ovo nikada ne treba da kažete detetu, ma kog uzrasta da je. Neće imati samopouzdanje ako vi mislite nešto loše o njemu. Naterajte dete da razmisli o svojim postupcima, pokažite mu kako se stvari rade pravilno.

    ...situacija kada ga recimo preslišavam neku lekciju po 5 328 puta, ja je nabubeckam napamet za čistu 5-icu, a on me posle dva sata gleda kao da je upravo pao s 3. kamena od sunca, kažem mu da ili je jednostavno samo lenj & nezainterosan (iliti-bezobrazan), ili je naprosto glup i onda gimnazija nije za njega i treba da promeni školu...
    ...samo 10 minuta posle toga izlazi iz sobe i izdeklamuje kompletnu lekciju


    ŽAO MI JE ŠTO SAM TE RODILA
    Neoprostiva izjava koja može da ostavi duboke, ozbiljne i dalekosežne posledice. Dete će misliti da nije dostojno ljubavi.

    Uh...ovo sam izgovorila jednom i ni malo nisam ponosna na to, naravno...
    ALi se kasnije ipak ispostavilo da (na svu sreću) nije ostavilo negativne, već pozitivne posledice, jer je to bilo izgovoreno u momentu kada me je mesecima izluđivao time što neće da popravi ocene, a u međuvremenu se odričem svega i svačega da bi mogla da mu kupim patike od 150E (i neku glupu fishbones jaknu, koja je isto koštala đavo i po...), a on ne daje nikakve rezultate... one thing led to another i rekla sam i to - toliko odlaganja i odricanja, a ti se uhvatio nekog katastrofalnog društva i šta će na kraju biti? Ništa!
    ...jednostavno sam morala da ga trgnem da shvati da mi nismo ni približno ''dobrostojeća porodica'' i da sam ga svih prethodnih godina štitila da se ne oseća tako, ali da je sada dovoljno odrastao da mora da bude svestan da ne može više da dobija neke stvari, a bez ikakvih ostvarenih rezultata...

    OSTAVI ME VEĆ JEDNOM NA MIRU
    Dete može da se oseti nepoželjno ako mu ovo govorite. Iako priželjukujete da kafu ispijete bez prekida, nemojte ovo da govorite. Sedite sa njim, uz posao koji obavljate, kažite mališi da ga volite ali da ste zauzeti. Dete će to razumeti.

    ....kada mališi kažete da 'ga volite i da ste zauzeti' .... ne znam ... posmatrala sam decu i roditelje koji su to govorili svojoj deci i moram da priznam da su sada ta ''deca'' od 15-16 godina - razmaženi tinejdžeri koji nemaju mere i granice, i naprosto bez trunke osećaja za tuđe potrebe, privatnost i sl.
    p.s. naravno da nikada nisam prvo rekla - ostavi me već jednom na miru....to bi usledilo upravo posle jedno 10-ak 'cile-mile' molbi da prestane sa upadicama (dok recimo, mi stariji razgovaramo i sl) i posle objašnjenja da će biti saslušan onda kada neko ko je pre njega nešto započeo - i završi...pa kada to nije imalo efekta - onda bi usledilo - Aman...bla,bla,bla...

    ĆUTI
    Ovim rečima dajete mu do znanje kako vam nije stalo do njegovog mišljenja. Bolje recite da treba da se smiri, da bude miran, pošaljite ga u njegovu sobu. Deca uče na primerima i ponašajte se uljudno.

    Slično prethodno navedenom...

  10. #150
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    e, a ja nisam nijednom rekla ovo što piše da ne treba da se kaže....iz razloga raznoraznih.....a to su razlozi moje ljubavi prema mojoj (a i svoj) deci.
    i sad - deca mi nekad dupe pomeraju, a i pamet....i ja se ne kajem, da ne shavtite pogrešno.
    da sam opet kewa iznova, isto bih ovako se ponašala kao sad dakle, ili sam neviđeno gloopa, ili nešto u tim rečenicama nije kako treba.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #151
    Registrovani Član
    Sandra avatar
    Status : Sandra je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 419

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    ti pre svega imaš devojčice...a tu ipak postoji mala razlika

  12. #152
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandra Vidi poruku
    ti pre svega imaš devojčice...a tu ipak postoji mala razlika
    kakva? ne znam koliko se razlikuje vaspitanje dečaka i devojćica...missim da ne bi trebalo nešto da važi za jedne, a za druge ne...nije u redu.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #153
    Registrovani Član
    Sandra avatar
    Status : Sandra je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 419

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    kakva? ne znam koliko se razlikuje vaspitanje dečaka i devojćica...missim da ne bi trebalo nešto da važi za jedne, a za druge ne...nije u redu.
    joooj, ne znam....možda si i u pravu...
    Sve prethodno sam uglavnom napisala iziritirana i pod uticajem nekih postova koje sam prošle nedelje čituckala po nekim forumima, gde je ispalo da su sve majke u Srbiji - čiste svetice & bezgrešnice...ni jedna nikad nije podviknula na dete, niti izgovorila nešto što nije bilo primereno i sl.
    ...ma da...

    Ja sa svojim detetom od rođenja imam odnos pun poštovanja & uvažavanja i zaista ga nikada nisam tukla (mada je možda ponekad i trebalo...)
    I vrlo često, obzirom da sam ga sama odgajila, kad god bih imala neki veći problem ili dilemu, umela sam da visim i kod školskog psihologa...baš zato što nisam najpametnija, a nisam imala nikoga u okruženju s kim bih se posavetovala...

    A što se tiče razlike u vaspitanju na relaciji dečak/devojčica...ne znam...ipak mislim da je, bar u današnje vreme, malo lakše držati pod kontrolom žensku nego mušku decu... Ja sam 'ženski' roditelj 'muškog' deteta (nekih godinu dana sam, igrom slučaja, bila i roditelj dvema devojčicama)... pa sad....možda sam sebi dala za pravo da iz tog razloga na taj način to (u)poredim ...

  14. #154
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    dobro...znam da su na forumima svi uglavnom fenomenalni u svemu.
    priznajem da ja nisam fenomenalna i prosto pitam da li je u redu što poštujem neko svoje unutrašnje osećanje šta ne treba da se kaže deci (bez konsultacije psihologa) i da za takvo ''roditeljstvo'' dobijam probleme......a drugi roditelji koji napred navedeno govore deci imaju, bar se meni čini, mnogo prilagođeniju decu ovom društvu...ako ništa drugo.
    jes da nam društvo nije neko, ali treba u njemu živeti.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #155
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Eto ja nisam još uvek roditelj,ali mogu da kažem kakav ću biti...isti kao moja majka...bar cu se truditi...a,nadam se da cu i uspeti
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  16. #156
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    dobro...znam da su na forumima svi uglavnom fenomenalni u svemu.
    priznajem da ja nisam fenomenalna i prosto pitam da li je u redu što poštujem neko svoje unutrašnje osećanje šta ne treba da se kaže deci (bez konsultacije psihologa) i da za takvo ''roditeljstvo'' dobijam probleme......a drugi roditelji koji napred navedeno govore deci imaju, bar se meni čini, mnogo prilagođeniju decu ovom društvu...ako ništa drugo.
    jes da nam društvo nije neko, ali treba u njemu živeti.
    Право да ти кажем, ја сам срећна кад видим да је мој син неприлагођен овом друштву.
    И онда знам да сам урадила добар посао.
    Увек ми је било важно да он буде свој и да се не поводи за другима.
    Било ми је важно да буде јак, јер само тако може да опстане као свој.
    Било ми је важно да имамо поверење једно у друго.
    Да има критички став.
    Да буде самосвестан, да слободно изражава своје мишљење да уме да се одбрани.
    Да не доживљава препреке као нешто несавладиво и не одустаје лако.
    Ето.
    А онда, кад се тако понаша према мени, кад према мени има критички став рецимо, или кад га нека од особина доведе у неку неприлику, е онда ја не кажем да сам лош родитељ.
    Знам зашто је тако, али да је то мање битно од онога што ће он бити касније.
    Свако његово искуство, било добро или лоше схватам као нешто добро, као нешто из чега он учи.
    Све његове тренутне проблеме окрећем у његову корист.

    А све ово наведено у тексту, кажем може да утиче добро или лпше на дете и да зависи превасходно од његвог склопа личности, као и од низа других околности.
    Знам да би на мог сина то утицало лоше, такво је дете.
    Сад, у овом узрасту не би, знао би да не мислим тако, али док је био млађи... Хм.
    Али, не треба баш препуштати случају. Васпитавање ипак треба прилагодити типу личности детета.

    Брат и ја смо другачије васпитавани јер смо и нас двоје другачији, а на крају испадосмо сасвим слични у већини ствари.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  17. #157
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    А онда, кад се тако понаша према мени, кад према мени има критички став рецимо, или кад га нека од особина доведе у неку неприлику, е онда ја не кажем да сам лош родитељ
    meni ne smeta kad su one kritički prema meni raspoložene, nego kad ispoljavanje njihovog ispravnog stava im loš odjek kod ''nadređenih''. tad tumačim da nisu prilagođene....a sa mnom mogu da se klešuju ceo vek, nema frke.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #158
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    meni ne smeta kad su one kritički prema meni raspoložene, nego kad ispoljavanje njihovog ispravnog stava im loš odjek kod ''nadređenih''. tad tumačim da nisu prilagođene....a sa mnom mogu da se klešuju ceo vek, nema frke.
    Знала сам да чим си оно написала треба да се поносиш а не да кукаш
    Ништа, само мало преусмеравања да ако некад нешто прећуте може да им уштеди много муке.
    Ал мишљење да не мењају никако, само да се ограде.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  19. #159
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Знала сам да чим си оно написала треба да се поносиш а не да кукаш
    Ништа, само мало преусмеравања да ако некад нешто прећуте може да им уштеди много муке.
    Ал мишљење да не мењају никако, само да се ограде.
    pa neće da se ograde, eto ti ga na...još se svađaju sa mnom da sam mekušac.
    a ja kažem da jesam i mislim kako me sramota da im preporučim isto
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #160
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Kakav ste roditelj?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa neće da se ograde, eto ti ga na...još se svađaju sa mnom da sam mekušac.
    a ja kažem da jesam i mislim kako me sramota da im preporučim isto
    Па добро, то су те шашаве године.
    Схватиће временом, не брини.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

Stranica 8 od 16 PrviPrvi ... 678910 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Kakav je koji znak u krevetu
    Od Vragolanka u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17-04-2015, 07:57
  2. Koliko je roditelj kriv za pretilost djeteta
    Od DaDole u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25-02-2014, 10:43
  3. Kakav je doktor?
    Od Sagacity u forumu Doktorska ordinacija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25-09-2012, 21:19
  4. Znakovi da ste paranoičan roditelj
    Od kojica u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11-10-2011, 10:42
  5. Kakav ste tip muškarca?
    Od Lilu u forumu Muška soba
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03-02-2011, 23:00

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •