Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 61 do 80 od 167

Tema: Nega lica

  1. #61
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Искрено да ти кажем, можеш ти да причаш шта год хоћеш, ја живим тако како живим, много ми је лепо и немам намеру да ишта мењам.
    А то, колико ћу да живим није ми много важно јер је мени квалитет много важнији од квантитета и немам намеру да се оптерећујем супстанцама.
    Али стварно сматрам да је основни ред да нам кажеш шта то по теби ваља и како треба а не само да причаш шта то не ваља и да нам се на неки начин подсмеваш.
    Можда некога и занима.
    Tebe u svakom slučaju, kao što i sama kažeš, ne zanima. Ja se ne podsmevam nikome, to sam ti već jednom prilikom rekao, ali ti ne možš da ukloniš početnu predrasudu koju si o meni oformila. Ja hoću da vam kažem to što vas zanima, a to što vam trenutno nedostaje razumevanje činjenice da možda nisam u prilici da vam to kažem onako kako bih želeo, to nije moj problem. Jednostavno, o nekim stvarima ne želim da pričam iscepkano, šturo da me neko prekida svaki čas...a trenutno samo tako mogu da pišem, a to ne želim.
    Meni su podjednako bitni kvalitet, kvantitet i smisao života.
    every year, every week, every day, every memory

  2. #62
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Па добро, видим да ти је веома стало до тога да те неко погрешно не процени.
    Nisam fan procenjivanja na osnovu oskudnih informacija . Zamisli kad bih ja tvoje sve reči proceisrao kao reči neke ''štamparke'' koja se tokom dana bakće sa kunstdrukom
    every year, every week, every day, every memory

  3. #63
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Tebe u svakom slučaju, kao što i sama kažeš, ne zanima. Ja se ne podsmevam nikome, to sam ti već jednom prilikom rekao, ali ti ne možš da ukloniš početnu predrasudu koju si o meni oformila. Ja hoću da vam kažem to što vas zanima, a to što vam trenutno nedostaje razumevanje činjenice da možda nisam u prilici da vam to kažem onako kako bih želeo, to nije moj problem. Jednostavno, o nekim stvarima ne želim da pričam iscepkano, šturo da me neko prekida svaki čas...a trenutno samo tako mogu da pišem, a to ne želim.
    Meni su podjednako bitni kvalitet, kvantitet i smisao života.
    Онда могу да очекујем да ћеш једног дана, кад будеш имао времена и будеш лепо расположен, отворити тему.
    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    Nisam fan procenjivanja na osnovu oskudnih informacija . Zamisli kad bih ja tvoje sve reči proceisrao kao reči neke ''štamparke'' koja se tokom dana bakće sa kunstdrukom
    Па већ си закључио да сам довољно "плитка" и да друге посматрам кроз призму њихових занимања.
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  4. #64
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    Онда могу да очекујем да ћеш једног дана, кад будеш имао времена и будеш лепо расположен, отворити тему.

    Па већ си закључио да сам довољно "плитка" и да друге посматрам кроз призму њихових занимања.
    važi ...samo mi još kažite kako da nazovem temu
    što se ovog drugog tiče, u onom postu kad sam koristio 'vam', nisam ti persirao, govorio sam uopšteno ...
    every year, every week, every day, every memory

  5. #65
    Registrovani Član
    QueenOfClubs avatar
    Status : QueenOfClubs je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Pol:
    Lokacija : Београд
    Poruke : 6,436
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    važi ...samo mi još kažite kako da nazovem temu
    što se ovog drugog tiče, u onom postu kad sam koristio 'vam', nisam ti persirao, govorio sam uopšteno ...
    У здравом телу здрав дух.

    Па и ја спадам ту, зар не?
    Мудрост се састоји у томе да се баци у море што мањи део товара да би брод пловио лако.

  6. #66
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od QueenOfClubs Vidi poruku
    А шта си ти студирао, ако није тајна?
    Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D

  7. #67
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D
    es ti njegov drveni advokat?
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #68
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    Čovek je teo da studira medicinu, al mu zafalilo proseka pa se upiso na stomatologiju. Nakon prve odslušane godine prebacio se na prava. :D
    nenene ...teo sam prvo da budem marveni lekar, al mi rekoše da krava ne može da mi kaže de je boli... pa sam odustao, i tek onda ide ova tvoja konstrukcija ...uz dodatak da sam paralelno sa pravima pohađao predavanja od svake godine na rudarskom
    every year, every week, every day, every memory

  9. #69
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nega lica

    nema veze

  10. #70
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Zazijavalo Vidi poruku
    nema veze
    kakvog ispita?
    haha...šta je ovo u citatu?
    every year, every week, every day, every memory

  11. #71
    Registrovani Član
    Zazijavalo avatar
    Status : Zazijavalo je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Poruke : 1,951

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od dr.Kadžija Vidi poruku
    kakvog ispita?
    haha...šta je ovo u citatu?
    Uturio si se između pričalice i mojeg odgovora njoj. I ondak sam teo da obrišem, al nema za da se obriše. I ondak tako... nema veze.

  12. #72
    Registrovani Član
    dr.Kadžija avatar
    Status : dr.Kadžija je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Mračno doba šverca srednjevekovnih štamparskih boja
    Poruke : 940
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Nega lica

    i to što reče..nema veze
    odoh sad da ovaj radni dan uspešno privedem kraju
    every year, every week, every day, every memory

  13. #73
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Mandarine za lepu kožu

    Mandarine su savršeno voće jer su pune vitamina C i beta-karotena, minerala i vlakana. U 100 grama mandarina ima 30 mg vitamina C, što je dvostruko više od pomorandže, a razgradnjom beta-karotena dobijamo vitamin A koji je važan za vid i lepu kožu.

    U mandarinama ima folne kiseline, kalijuma, gvožđa, magnezijuma, vitamina B1, B2 i B3 i vlakna koja su neophodna za uravnoteženu probavu. Od mandarina se nećete ni ugojiti jer 100 grama ovog voća sadrži tek 34 kalorije. Zbog svog diuretičkog svojstva pomažu i u borbi protiv celulita.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #74
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Nega lica

    Kiselina koja brise godine

    Nekada je bio problem kako i čime podmladiti lice, ruke i vrat. Zahvaljujući „filerima“, kako se popularno zove hijaluronska kiselina, to je sada moguće uraditi ambulantno, a trajnost je za intervencije na licu jedna i po godina, dok je za vrat i šake trajnost do tri godine.
    kako kiselina funkcionise?

    - Sigurno nećete pogrešiti ako umesto trajnih izaberete privremene preparate hijaluronske kiseline, jer su tada komplikacije svedene na minimum. Suština zatezanja kože lica, izmena kontura lica i popunjavanje tankih usana je u jednostavnosti intervencije. U kožu ili ispod nje ubrizgava se specijalni materijal za punjenje, od kojih je najbezbednija hijaluronska kiselina. Ona kožu čini glatkom tako što se ubrizga ispod bora i podiže ih. To je ambulantna intervencija koja traje 10 minuta, a rezultati su vidljivi i do godinu i po dana - objašnjava doktorka Ivana Filipović-Marković, specijalista dermatovenerologije ordinacije „Delta estetika".
    Nije potrebno da pacijent izostaje sa posla jer, osim blagog otoka i crvenila koje traje nekoliko sati, nema ozbiljnijeg perioda oporavka. Najčešće se hijaluronskom kiselinom pune tanke usne, nazolabijalne bore (bore oko usta), bore na čelu, bore oko očiju, sitne bore oko gornje ili donje usne, konture lica, brade, vrat i šake.
    - Materijale ubrizgavamo pod kožu ili u oštećeni deo uz pomoć veoma tanke igle. Površinske bore se tretiraju pod anestezijom u obliku kreme, koja se utrljava, a ozbiljnije intervencije, kao što je punjenje usana, zahtevaju anesteziju koja se daje injekcijom. Intervencija obično traje 10 minuta, mada kod ozbiljnijih bora može trajati i duplo duže - kaže doktorka Ivana Filipović-Marković.
    Pravi rezultat nemoguće je videti odmah posle intervencije, jer se na mestima na kojima je kiselina ubrizgana pojave otoci. Pogrešan utisak obično se desi kod punjenja usana. Otok prolazi posle tri-četiri dana (za usne rezultat je vidljiv posle sedam dana) i tada imamo pravu sliku koja može biti manja 30-40 procenata.
    Dve strane medalje

    Dobra strana ove intervencije je da su, vremenom, rezultati sve bolji jer je hijaluronska kiselina polisaharid koji vezuje vodu. Loša strana je što se vremenom, u zavisnosti od vrste materijala koji je korišćen, intervencija mora ponoviti da bi se rezultat zadržao. Takođe, posle intervencije povećanja usana može da se pojavi manja nejednakost na usnama, koja se mora popraviti.
    - Kod korišćenja materijala bilo koje vrste može doći do alergijskih reakcija, kao što su otok, crvenilo ili osetljivost kože. Slične pojave mogu se javiti i na mestu davanja injekcije, koje nastaju od bakterija koje se nalaze u samoj koži i mogu izazvati i infekciju. Ukoliko je u istoriji bolesti postojao herpes, ubodom igle rizikuje se da se ponovi pojavi. Retko se dešava da dođe do stvaranja čvorića, ponekad mnogo godina posle intervencije. U vrlo retkim slučajevima, čvorić postaje vidljiv, posebno na usnama, gde može da izazove smetnje, pa je u ozbiljnijim slučajevima potrebna hirurška intervencija odstranjivanja. Čvorići se najčešće javljaju kod aplikovanja trajnih preparata - upozorava doktorka Ivana Filipović-Marković.
    Mesto intervencije mora biti zaštićeno nekoliko dana, uz mirovanje. Masiranje, kozmetički tretmani, kao i korišćenje bilo kakvih krema, jeste zabranjeno. Preterana mimika, smejanje, previše govorenja, kao i snažno žvakanje trebalo bi izbegavati. Tretirano mesto nije preporučljivo izlagati suncu i ići u solarijum sve dok otok i crvenilo ne nestanu.



  15. #75
    Registrovani Član
    misticlady avatar
    Status : misticlady je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : na relaciji milano-beograd
    Poruke : 2,146
    Tekstova u blogu : 34

    Početno Re: Nega lica

    Magicne formule za savrsen ten

    Donedavno su mejkap podloge samo prikrivale nedostatke na koži lica. Međutim, najnoviji kozmetički preparati ove kategorije su praktično lekoviti - rešavaju i sprečavaju pojavu različitih problema i nedostataka.
    Izbegnite efekat maske
    Poslušajte savete eksperata, koji eliminišu svaku mogućnost da izgledate "prešminkano"
    KORAK 1: Izaberite pravi tip podloge
    Koristite proizvod koji odgovara vašem tipu kože. Ako imate problem sa pojačanim lučenjem masnoće, koristite podlogu koja ne sadrži ulja ("oil free"), a ako je vaša koža suva, izaberite podlogu sa hidratantnim sastojcima.
    KORAK 2: Odaberite odgovarajuću nijansu
    Pre svega, ignorišite nazive boja na pakovanjima! U stvarnosti ne postoji osoba koja ima zaista "bež" ten ili kožu "boje slonovače". Isprobajte podlogu utrljavanjem manje količine u vilični deo lica (koža na rukama je drugačije boje). Nanesite nekoliko podloga na kožu, proverite boju na dnevnoj svetlosti i kupite podlogu čija boja se potpuno stapa sa vašim tenom.
    KORAK 3: Nanesite podlogu kao profesionalac
    Ako je u pitanju puder, nanesite ga malim, kružnim pokretima na lice, i to četkicom za podlogu. Počnite od nosa, a onda nastavite prema ivicama lica. Ako koristite tečnu podlogu, ili u kremi, utrljajte je u kožu vrhovima prstiju. Njihova toplota će omogućiti ravnomerno nanošenjepodloge u tankom sloju. Za savršenu završnicu, razmažite podlogu kozmetičkim sunđerčićem po celom licu - samo, nemojte da ga koristite za nanošenje, jer upija podlogu, pa tako uzalud trošite preparat.
    I, nemojte da zaboravite da...
    Prvo nanesete hidratantnu kremu
    Nanošenje kreme bar pet minuta pre podloge osigurava bolje upijanje i ravnomernije nanošenje, a time i prirodniji izgled kože.
    Zakamuflirate vrat
    Kada nanesete podlogu na lice, razmažite je malo sa brade prema vratu. Tako ćete izbeći pojavu uočljive razlike u boji između lica i vrata. Ako nosite odeću koja otkriva vaš dekolte, možete naneti malo podloge i na ovaj deo tela.
    Završite postupak puderom
    Nakon utrljavanja tečne podloge ili podloge u kremi, nanesite i jedan sloj translucentnog pudera u prahu (ili u kamenu), čime ćete fiksirati podlogu i izbeći pojavu sjaja u "T" zoni lica.
    Ako želite ujednačen ten
    Ovi preparati lagane teksture ne samo što savršeno prikrivaju nedostatke na licu, već i hidriraju kožu, čineći je baršunastom i svilenkastom.
    Ako želite zaista da zablistate
    Za trenutnu blistavost lica, ovi preparati vas neće razočarati. Osim toga, sadrže korisne materije koje ishranjuju kožu i kreiraju trajan efekat blistavosti.
    Ako želite da prikrijete bore
    Ove formule u osnovi deluju kao i anti-aging kreme: umanjuju bore i hidriraju kožu, pa ona uvek izgleda sveža.
    Ako želite da ublažite crvenilo
    Većina podloga odlično prekriva crvene mrlje na licu, ali ovi preparati sadrže mineralne čestice koje reflektuju svetlost, zbog čega koža deluje kao zdravo preplanula.
    Ako želite kožu bez suvišnog sjaja
    Lice vam se sjaji, posebno u T-zoni? Ništa tako efikasno ne rešava ovaj problem kao kozmetika koja sadrži matirajuće agense koji eliminišu sjaj.

  16. #76
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Maska za umornu kožu lica
    Izrendati komadić jabuke, možemo dodati po želji parče banane, obavezno dodati nekoliko kapi limuna, pola kašičice ulja, kašičicu meda, kašičicu sira, sve izmešati i masku naneti na lice. Nakon 20 min isprati lice mlakom vodom.

    Maska za normalnu kožu lica
    Napraviti glatku masu od žumanceta, kašičice meda, kašičice maslinovog ulja, nanesite na očisćeno lice i vrat da odstoji 25 minuta, posle toga isperite lice i nanesite kremu.

    Maska za masnu kožu lica
    Kašiku griza umutite sa belancetom, masku naneti na lice. Posle 20 min kružnim pokretima prstiju masirati lice i skinuti masku. Umiti lice hladnom vodom i naneti kremu.

    Maska za suvu kožu lica
    Izrendati šargarepu, dodati pola kašike bademovog ulja, kašiku kiselog ili slatkog mleka. Naneti masku na lice 30 min i nakon toga isprati lice.

    Maska protiv bora lica
    Izmesati 3 kašike punomasnog mekog sira, žumanac, sneg od jednog belanca, jednu kašiku grožđenog šećera ili žutog šećera, sve naneti na lice da odstoji 30 minuta...nakon toga isprati lice. Masku koristiti dva puta nedeljno.

    Maska protiv bora oko očiju
    Izrendati krompir,staviti ispod očiju da odstoji 30 minuta, posle isprati mlakom vodom.

    Maska za umorne oči
    Komadice vate umočite u hladan zeleni čaj, nanesite na oči 10 minuta, nakon toga isperite oci.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #77
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Kada žena napuni 29 godina i želi da duže vremena zadrži mladost i svežinu i ne izgleda starija od 30 godina, mora bar jednom nedeljno da stavlja odgovarajuću masku na lice.
    Maska sprečava da gornji sloj kože diše i tako omogućuje veći priliv krvi u tkivo. Koža tako postaje elastična, mišići se napinju, ten postaje svežiji, čistiji i blistaviji (jer pore pritom izlučuju nečistoću).

    Postoje tri vrste maski: maske za čišćenje, maske za zatezanje i maske za glačanje kože.
    Maske za zatezanje mišića ne treba često upotrebljavati jer je koža posla toga dvostruko labavija, pa lice zgleda umorno i uvelo.
    Najbolji učinak maske daju pred odlazak na spavanje. Noću se maska ne sme držati na licu, već vremenski onoliko koliko je propisano receptom.
    Ako postupite po receptu dejstvo maske trajaće dva-tri dana. Masku treba stavljati na lice onda kad niste uznemiravani i neka to bude vaša mala tajna koju ne treba da znaju ni vaš suprug, a ni prijateljice.

    Lice treba prvo brižljivo očistiti, pa tek onda staviti masku.
    Najbolje je prethodno sprovesti parnu kupku, a zatim lice dobro oprati odgovarajućim sapunom. Onda alkoholom (važi za masnu kožu) premazati lice, zatim toplom i hladnom vodom ga ispljuskati. Osetljivu kožu posle toga premazati kremom. Naneti masku na lice i leći opušteno na ležaj. Maska je potpuno bez svrhe ako niste opušteni.
    Posle određenog vremenskog perioda skinuti masku mlakom vodom ili kamilicom. Zatim lagano masirati lice uz neki masni krem ili ulje. Kad pronađete svoj recept za masku, ne menjajte ga jer koži ne prijaju promene.

    Maska od kvasca
    Uzeti kesicu suvog kvasca i pomešati ga sa mlakim mlekom, pa naneti na čisto lice. Kad se masa stvrdne treba je kružnim pokretima, vrhovima prstiju skidati sa lica. Kožu zatim oprati vrućom vodom, pa isprati hladnom. Zatim dobro osušiti lice.
    Redovnom upotrebom koža postaje čista, bez bubuljica i mitesera i dobija matiran sjaj koji podseća na kajsiju.

    Maska od meda
    Ova maska je dobra za dehidriranu i perutavu kožu, kao i za masažu kože. Nanesite tanak sloj meda na celo lice i vrat. Lezite i domorite se 15 minuta sa maskom na licu. Pre ispiranja početi nežno tapkanje lica vrhovima prstiju. Praviti brze pokrete, kao da svitare na klaviru. Tapkajte oko 5 minuta. Isperite toplom vodom i mokrim peškirom, pa namažite vlažnom kremom, ako je potrebno.

    Kleopatrina maska
    Pomešati 3 kašičice peskovite zemlje, 3 kašike nekuvanog mleka i 1 kašičicu pčelinjeg meda. Četkom masu naneti ravnomerno na lice. Pritom ostaviti slobodne usne, očne kapke i nosne šupljine.
    Maska treba da stoji na licu pola sata. Zatim oprati toplom i na kraju lice isprskati hladnom vodom.

    Maska od ovsenih mekinja
    Staviti 2 kašike ovsenih mekinja u 4 kašike mleka, da nabubri. Namazati lice i ostaviti da deluje 20 minuta.
    Isprati mlakom vodom i na kraju isprskati lice hladnom vodom.
    Ova maska glača grubu, a matira masnu kožu.

    Holivudska maska
    Uzeti 2 kašike kukuruznog (ili ovsenog) brašna, pa pomešati sa 2 belanceta i onda dobro umutiti. Naneti na lice i ostaviti 20 minuta.
    Osušenu masu skidati krpom. Zatim lice oprati toplom i isparati hladnom vodom.
    Ova maska čisti i matira kožu.

    Maska od krompira
    Skuvati krompir, pa ga oljuštiti i ispasirati. Dodati malo nekuvanog mleka i 1 žumance. Po potrebi dodati malo vode da kaša bude pogodna za nanošenje. Zagrejati masu (koliko možete da podnesete) i naneti je na lice. Pokriti peškirom i posle 20 minuta isprati vrućom, pa isprskati jako hladnom vodom.
    Ova maska osvežava uvelu kožu i čini je elastičnom.

    Maska od šargarepe
    Dve mlade šargarepe sitno nastrugati i pomešati sa 1 kašikom krompirovog brašna i 1 žumancetom. Masu dobro sjediniti i naneti na čisto lice. Ostaviti da deluje oko 20 minuta. Oprati vrućom, a onda isprati hladnom vodom.
    Ovu masku dobro podnose svi tipovi kože. Maska osvežava, hrani i glača kožu.

    Maska od krastavca
    Oljuštiti krastavac. Pa trake dobijene od kore krastavca poređati na čisto lice. Pritisnuti ih rukom i pokriti peškirom. Ostaviti da deluju oko 30 minuta.
    Lice posle toga ne treba ispirati. Maska daje mekoću koži, osvežava je i hrani.
    Podnose je svi tipovi kože i može se nanositi koliko puta želite.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #78
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Preparati koji čuvaju mladost

    Ukoliko želite da se podmladite ili da imate punije usne, a da pri tom ne odete pod nož, obradovaće vas vest da sve to, i mnogo više, možete da ostvarite uz pomoć preparata za negu. Mi smo izdvojili najnovije koji imaju veoma delotvoran učinak.

    Antioksidanti su u kozmetici jedan od najmoćnijih sastojaka ze podmlađivanje

    Rezveratrol – molekul mladosti
    "Dr Sebagh Supreme Maintenance serum" je jedan od najkoncentrovanijih seruma za podmlađivanje, izuzetan i po svom moćnom sastojku, rezveratrolu, takozvanom “molekulu mladosti.
    Antioksidanti su u kozmetici jedan od najmoćnijih podmlađujućih sastojaka, a rezveratrol je poslednja reč nauke, antioksidans koji mnogo obećava na planu lepote, ali i zdravlja.
    Istraživanjima na Harvardu utvrđeno je da rezveratrol, inače sastojak crnog grožđa i vina, može da pobudi enzime “sirtuine”, koji su u stanju da povećaju vitalnost i dugovečnost ćelija i organa u organizmu sisara. I dok se naučnici još spore oko doziranja i moguće primene rezveratrola kao suplementa u ljudskoj ishrani, mnogi se slažu da njegova antiinflamatorna i antioksidantna svojstva mogu da budu vrlo delotvoran na koži.
    Najbrže je reagovao dr Žan Luj Sebag, francuski “kralj botoksa” i tvorac čuvene kozmetičke linije za podmlađivanje. Rezveratrol je iskoristio kao “hit” sastojak u svom “super serumu”.
    Čim se "Dr Sebagh Supreme Maintenance serum" pojavio na tržištu, bez premca po koncentraciji aktivnih sastojaka (oko 98 odsto), postao je jedan od najprodavanijih "Dr Sebagh" proizvoda, uprkos visokoj ceni, koja je adekvatna delotvornosti i sastavu: osim rezveratrola ključni sastojci su, vitamin C, tri antiejdžing peptida, hijaluronska kiselina i mineralni kompleks.

    Serum podmlađuje, štiti, hidrira, učvršćuje, poboljšava ten i vraća sjaj koži.

    Kako da koristite serum
    Nanesite nekoliko kapi ujutru i uveče na čistu kožu, uključujući i zonu oka, pa preko njega nanesite kremu. Serum koristite kao povremenu negu kada je koži potrebna regeneracija, kao sada, na jesen, ili kao deo redovne nege u zrelim godinama. Očekujte da vaša koža postane svetlija, nežnija, elastičnija i lepša.
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #79
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Pripremite usne za hladne dane

    Usne nose na sebi svu seksipilnost lica, pa su stvorene za ulešavanje. Koža na usnama, međutim, posebno je krhka, pa da bi bile baršunaste treba posebna nega.

    Negovane i senzualne usne su jedan od najboljih aduta svake žene. Vodite račuan o njima
    Za razliku od kože lica, koža usana je mnogo osetljivija: ona nema lojne ni znojne žlezde, pa tako nije zaštićena prirodnim zaštitnim masnim slojem i neostaje joj vlaga. Dok koža lica ima oko 16 slojeva mrtvih ćelija kojie je štite od spoljnih uticaja, koža ima samo tri do pet slojeva. Ona ne proizvodi ne melanin koji daje tamnu boju i štiti od sunca. Zato je tako važno da joj zaštitne i hidrirajuće sastojke nanosimo spolja.

    USNE NA ZIMI
    Sigurno već znate na kakvom su iskušenju vaše usne na zimi i vetru, ispucale, ranjive, preosetljive, a i najmanji pad imuniteta može doneti herpes na usni. Stikovi za zaštitu usana su vaš svakodnevni saveznik protiv lošeg vremena, a kada oni ne pomažu, posegnite za još efikasnijim sredstvima.
    Preporuka: kupite stik za ispucale i ranjive usne, koji ublažava simptome labijalnog herpesa. Njegova lekovita moć leži u čistim nerazblaženim sveže ceđenim sokovima lekovitih biljaka kao što su ehinacea, neven, žalfija...

    PODMLAĐIVANJE
    Koža na usnama i iznad njih, sklona je boranju, a kod pušača se javljaju i tipične vertikalne "pušačke" bore iznad usana. Da biste predupredili ili sanirali ove probleme počnite na vreme s antiejdž negom, preparatima koji će održavati vlagu i štiti usne, ali i pomagati regeneraciju kože. Kreme sa faktorima rasta koje započinju regeneraciju sa površinskih ka dubljim slojevima kože su odlično rešenje.
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #80
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Pređite s letnjeg na jesenji stil šminkanja

    Leto je iza nas i pravila za šminkanje za tople dane više ne važe. Sada se može igrati sa intenzivnijom paletom boja i senki, a uz naše savete lako ćete usvojiti novi, sezonski stil prilagođen tmurnim i hladnim danima.
    Šminku prilagodite jesenjim tonovima, ali licu obezbedite i adekvatnu negu.

    RAZBLAŽITE KREME ZA SAMOPOTAMNJIVANJE
    Sa prvim jesenjim danima morate da se rastanete od letnje preplanulost. Smanjite korišćenje krema za samopotamnjivanje, kao i odlazak u solarijum. Prirodan ten je poželjniji. Ako ne možete da se oslobodite krema za crnjenje, onda ih koristite razblažene: dodajte u njih malo hidratantne kreme, boja će biti manje intentzivna i više prirodna. Tako se nećete odjednom probuditi „beli ko sir“, a transformacija će izgledati prirodnije.

    RUMENILO
    Da biste prilagodili svoj izgled rumenilo morate da stavljate ispod jagodica. „Oblikovan“ izgled savršen je za jesen i zimu, a idealan izbor su smeđi tonovi koje možete koristiti i tokom cele zime.

    PROMENITE BOJU NOKTIJU
    U duhu mora, sunca leti smo savetovali plave nijanse, boje betona, srebrne i sive nijanse i ljubičaste tonove za nokte. Jednostavan način da se prebacite na jesenji trend je da koristite nešto tamnije ili metalik verzije. Jedan od predloga je i da se vratite osnovnoj crvenoj boji. Ona je jesenski klasik, a opet je zabavna.

    ODMOR ZA OBRVE
    Kada se primakne jesen počnite da puštate obrve da narastu. U jesen i zimu obrve su uvek punije i šire, nego tokom toplih dana. Obrve svejedno moraju da budu uredne i očešljane.

    SAKRIJTE ŠTETU OD SUNCA
    Ako imate problema s hiperpigmentacijom (tamnim flekama od sunca) obavezno posetite kozmetičara ili kupite kvalitetnu kremu za izbeljivanje. Od prirodnih lekova može vam pomoći ekstrakt tratinčice i ekstrakt potočarke, a poznati narodni lek je i eterično ulje celera. Dok se ne rešite problema – koristite gušći korektor da prekrijete mrlje.

    ZAMENITE OLOVKU ZA USTA
    Menjanje boje kojom ocrtavate usne odmah će „ažurirati“ vaš izgled - koristite tamnije nijanse, a olovku za usne pomešajte s jarkim ružem koji imate kako biste ga potamnili i tako prilagodili jesenjim makeup diktatima. U obzir dolaze i „nude“ i nijanse prljavo roze.

    BIRAJTE ZAGASITE SENKE
    Odlučite se za zagasitije nijanse – smeđe, ljubičaste, bronzane... i bićete u trendu. Važna je boja, a možete da kombinujete metalik ili mat varijante.

    DODAJTE CRNU
    Stavljanje crnog tuša(ajlajner) ili olovke za oči ponovo na svoje kapke brz je način da potamnite šminku i učinite je dramatičnijom. Tuš protegnite i malo van kapka – ove jeseni pogled mora biti „mačkast“.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  2. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  3. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  4. Dobro i zlo su dva lica istog čudovišta
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06-04-2012, 13:17
  5. Masaza lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26-08-2009, 13:28

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •