Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 121 do 140 od 167

Tema: Nega lica

  1. #121
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Ko su skriveni uzroci akni?
    Mariota Vlaisavljević, 20. 09. 2011. 00:04, ''Blic Žena''

    Proizvodi za kosu, vlaga, mobilni telefoni, odstranjivanje dlačica s lica - samo su neki od uzroka akni kod žena posle 25. godine.
    Akne kod odraslih se razlikuju od tinejdžerskih ,jer su dublje i češće se pojavljuju u obliku potkožnih bubuljica. Osim hormonskih promena, PMS ili menopauze i nezdrave ishrane, dermatolozi tvrde da postoji još iznenađujućih razloga za ovu pojavu.

    KOSA PRLJA LICE
    Proizvodi za kosu mogu da izazovu izlučivanje ulja s kose na čelo i onda se na tom delu kože u porama stvaraju bakterije koje uzrokuju akne.

    DEPILACIJA
    Najbolje je da kozmetičar skida sve dlake sa vašeg lica. Ako se odlučite za kućnu varijantu, lice dobro očistiti lice mlekom. Ako se akne ipak pojave i nisu prolazna iritacija kože, izbacite taj preparat iz upotrebe.

    MENJANJE KOZMETIKE
    Žena, tokom godine, isproba od pet do deset novih kozmetičkih proizvoda, pokazalo je britansko istraživanje. Neki proizvodi mogu da iritirati kožu pa je bolje da se držite proverenih.

    LOŠE MLEKO
    Mleko za čišćenje lica može da delovati tako da u kombinaciji s prirodnim uljima kože blokira pore i utiče na pojavu bubuljica.

    VLAGA KRIVAC ZA LOŠ TEN?
    Putovanje, vlaga ili minerali iz vode mogu uzrokovati promene tena. Čak su i mobilni nekada krivi za pojavu bubuljica. Oni su izloženi mnogim bakterijama koje se direktno prenose na lice.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #122
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Tableta protiv bora
    Ž. P. | 24. septembar 2011. 16:41 ''Novosti''

    Stručnjaci tvrde da ova čudesna tableta već posle 14 nedelja smanjuje bore oko očiju za 30 odsto. Već je u prodaji u Britaniji, a ubrzo će moći da je isprobaju žene u Kanadi i Španiji

    Ukoliko se plašite injekcija, hirurškog noža ili pak nemate sredstava za one skupocene kreme i serume koji brišu tragove godina na licu, onda ćete se sigurno obradovati izumu britanskih naučnika. Reč je o prvoj tableti protiv bora, za koju stručnjaci tvrde da već posle 14 nedelja smanjuje bore oko očiju za 30 odsto. Tabletu su isprobale stotine žena koje su prošle menopauzu. Već se nalazi u prodaji u Velikoj Britaniji, a ubrzo će moći da je isprobaju žene u velnes centrima u Kanadi i Španiji.

    U piluli se nalazi mešavina ekstrakata poput vitamina C i E, izoflavona iz soje i omega 3 masne kiseline iz ribljih ulja, koji ublažuju nedostatak kolagena i estrogena u organizmu kao posledicu starenja.

    - Većina krema protiv bora deluje samo na površinski sloj kože, a pilula, aktivirajući gene koji proizvode estrogen i kolagen, podstiče proizvodnju kolagena iznutra, pa se bore vremenom peglaju - istakao je dr Džon Kejsi, vođa tima koji je izumeo pilulu.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #123
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    [U]Kada i kako da stavljate kreme kako bi bile efikasnije
    Žena, 30. 09. 2011. 00:04

    Kako bi proizvod za negu lica prodro duboko u kožu, najvažnije je uraditi temeljni piling. Prvu kremu koju ćete naneti odmah nakon toga, koža će najbolje upiti. Ako, na primer, imate problema s aknama, prvo stavite kremu koja ih suzbija, a tek posle možete staviti kremu za zaštitnim faktorom. Ako upotrebljavate proizvode za dva problema, jedan stavite ujutro na “golu” kožu, a drugi pre spavanja. Tako ćete dobiti stopostotni učinak obe kreme. Najbolje je stavljati kreme od laganije prema masnijima.

    Izuzetak su one s retinoidima, odnosno za borbu protiv bora. Njih je bolje staviti nakon drugih krema. Dermatolozi preporučuju i da se lice umiva mlakom, a ne hladnom vodom. Tako podižete temperaturu tela, čime se otvaraju pore, a time će se olakšati upijanje krema. Njihovi sastojci tako se lakše kreću kroz kožu i brže deluju na stanice nego dok koža nije topla.
    Dodatan način da pojačate upijanje hranjivih sastojaka iz krema je da negu lica završite sa onim koje sadrže veću količinu prirodnog ulja i voska. No to ne vredi u slučaju ako koristite proizvode s retinoidima, vitaminom C i različitim kiselinama. Takođe, bolje je da ih potpuno izbegavate ako ste skloni aknama.

    Za masnu kožu kreme na bazi vode
    Pre nego što krenete u kupovinu krema, morate tačno znati kakav tip kože imate - suvu, masnu, mešovitu, normalnu ili osetljivu. Ako imate masnu kožu, najbolje je odabrati kremu na bazi vode i lice obvezno čistiti dva puta na dan. Suva koža traži najviše hidratacije jer je najsklonija pojavi bora.

    Sintetički mirisi štete koži
    Kako starimo, tako valja početi sa korišćenjem hidratantne kreme sa što intenzivnijim sastojcima. Ali dermatolozi preporučuju da se klonite onih sa sintetičkim mirisima jer su glavni uzročnik alergijskih reakcija. I one s mineralnim uljima mogu prouzrokovati iritaciju kože.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #124
    Registrovani Član
    Zolton avatar
    Status : Zolton je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Lokacija : Leskovac
    Poruke : 2,034
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega lica

    za negu lica sam tatko iako sam musko... sto manje kreme i sto kvalitetniji sapun

  5. #125
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Kada lojne žlezde rade pojačano, onda koža lica trpi, na njoj nastaju akne, pojavljuju se proširene pore u koje se zavlači prljavština, pa su neizbežni i mitiseri.

    Takvu kožu treba dvaput dnevno čistiti losionom i redovno mazati odgovarajućim kremama. Uz pravilnu negu, pore će biti manje, a prvi korak na tom putu je otvaranje pora.

    * Desetak minuta, prekriveni peškirom, parite lice nad posudom vrele vode. Možete, takođe, zagrejan peškir nekoliko minuta da držite na licu, ali nemojte da očekujete isti rezultat.
    * Posle parenja lice tretirajte pilingom, koji možete da napravite od kukuruznog brašna i vode ili, na primer, od šećera, maslinovog ulja i limunovog soka, u zavisnosti od toga šta trenutno imate u kuhinji. Za koji god da se opredelite, njime kružnim pokretima masirajte lice. Koža će biti očišćena, ali i mekana.
    * Za kraj, nahranite lice maskom od kašike kvasca i pola kašike limunovog soka, nanesite je i držite na koži 15 minuta. Pore će suziti i krastavac. Isecite ga na kolutove, pospite mlevenim lešnikom i pre stavljanja na lice držite u frižideru sat vremena. Ovu masku stavljajte na lice svakog trećeg dana.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #126
    Registrovani Član
    Zolton avatar
    Status : Zolton je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Lokacija : Leskovac
    Poruke : 2,034
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega lica

    mrzi me sad da objasnjavam, inace sam profi za te pore i kreme...

  7. #127
    Registrovani Član
    Zolton avatar
    Status : Zolton je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Lokacija : Leskovac
    Poruke : 2,034
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Nega lica

    lice treba prati kvlaitetnim sapunom, ne (dove, nivea,...) najbolje neki bebu sapun jer tu ne smeju toliko da muckaju.... oprati lice mlakom vodom a onda isprskati hladnom da se zatvore pore...

  8. #128
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Nega lica

    Ma muckaju, kako ne muckaju, pogledaj sastav pa ces videti. Ja koristim kozji sapun, tj. sapun od kozjeg mleka, obicno ga nalazim po Zdravim Hranama. Par puta sam trapava ja i okusila taj sapun dok sam se umivala i stvarno ima ukus na kozje mleko. Blag je, lepo cisti, a preporucila bih ga narocito suvoj kozi, mada i meni sa masnom odgovara.
    Human enthropy producer

  9. #129

    Početno Re: Nega lica

    Takođe koristim sapun od kozjeg mleka, kao i onaj cimet-med..

    Ima ga u prodavnicama prirodne kozmetike..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  10. #130
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    kad ste mladi, možete i da se ne umivate missim, sapunom.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #131
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Tri jesenja tretmana za blistavu kožu
    Gordana Golubović, 02. 10. 2011. 00:02 ''Blic Žena''

    Sada je idealno vreme da se pobrinemo za posledice koje je sunce ostavilo na našoj koži, pre svega na licu. Prateći potrebe kože nakon letnjeg perioda, iz "Metropoliten Beauty Centra" izdvajaju tri tretmana koja revitalizuju i hrane suncem ispošćenu kožu, te uspešno uklanjaju tamne fleke nastale dejstvom štetnih zraka.

    Dr.Hauschka Revitalizirajući tretman lica
    Ovaj tretman počinje toplom kupkom za stopala na bazi žalfije kako bi se klijent relaksirao i uspostavila dobra cirkulacija u celom telu. Potom se tretira suprotan pol, tj.razgibavanje glave sa opuštanjem mišića vrata i ramena.
    Nakon poziva na relaksaciju, tretman počinje nanošenjem tople komprese namočene u kupku na bazi lavande, na dekolte, a potom i na lice. Zatim se nežno utiskuje u kožu krema za čišćenje, koja ima efekat dubinskog čišćenja kože bez narušavanja prirodne kiselosti kože, te je koža glatka bez osećaja zatezanja. Sledi toniziranje kože i parenje kože parnom kupkom što daje impuls porama da se dodatno prošire, nakon čega se nanosi pročišćavajuća maska, tj. maska sa glinom koja umiruje i dubinski čisti pore.
    Sledeća faza je nanošenje odgovarajućih ampula ili intenzivnih tretmana, koji imaju za cilj da
    daju jači impuls koži, dovodeći oslabljene funcije kože u stanje balansa.
    Sledi limfna stimulacija Dr.Hauschka četkicama, koja omogućava bolju mikrocirkulaciju, oksigenaciju a deluje i na tonus lica. Četkice se lagano, u ritmu, povlače u pravcu limfe, a zatim se stimulišu limfni čvorovi nežnim pritiskom na isti. Stimulacija se vrši u tri faze a kao krajnji rezultat stimulacije limfe koža je svežija i blistavija.
    Potom sledi nanošenje druge (tretmanske) maske i masaža dekoltea. Tretman se završava nanošenjem hladne komprese na bazi limuna koji skuplja pore, nakon čega se nanosi odgovarajuća dnevna nega.

    Melaperfekt – tretman protiv hiperpigmentacija
    Ovaj tretman je efikasan u borbi protiv hiperpigmentacija izazvanih štetnim dejstvom sunčevih zraka, ali i kod poremećaja u pigmentaciji uzrokovanih izmenjenim hormonskim statusom u trudnoći ili u menopauzi.
    Nakon relaksirajućeg uvođenja u tretman u vidu masaže vrata i stopala toplim peškirima i stimulacije energetskih tačaka, vršimo dubinsku pripremu kože dvostrukim pilingom na bazi salicilne kiseline, lava i bisernog pudera. Ovi pilinzi, pored uklanjanja izumrlih ćelija, imaju za cilj stimulaciju ćelijske obnove, pa već nakon eksfolijacije koža dobija svetliji ton.
    Sledi nanošenje Melaperfekt tretmana sa vitaminom C i ekstraktom bele breze, u debljem sloju, uz metod digitopresure, čime se postiže snažniji efekat samog preparata.
    Tehnika fitodrenaže, u kombinaciji sa aromatičnim uljem Orange blossom, bogatim eteričnim uljima lavande, limuna i cveta narandže, doprinosi borbi protiv slobodnih radikala, eliminaciji toksina, kao i snabdevanju ćelija kiseonikom.
    Poseban trenutak u tretmanu čini Darphin dubinska masaža kojom se uz istovremenu relaksaciju popravlja mišićni tonus i poboljšava ishrana tkiva.
    Nakon masaže sledi nanošenje maske sa kamelijom, a potom i vital maske sa diatomejskom zemljom. Kombinacijom ove dve maske postiže se dubinska remineralizacija kože, hidratacija i blistavost.
    Tretman se završava nanošenjem odgovarajuće nege u vidu seruma i krema, uz neizostavan SPF faktor 50!

    Pure Altitude Seve de Vie
    Životna snaga je pravo ime za ovaj tretman koji u sebi nosi vitalnu snagu organskih biljaka Alpa i čiste izvorske vode.
    Čišćenje kože, kao važan prvi korak svakog jesenjeg tretmana, radi se blagim pilingom sa cerealijama, gde se laganim kružnim pokretima uklanjaju izumrle ćelije bez iritacije. Ovim se podstiče regeneracija kože.
    Sledi osveženje i toniziranje organskim cvetnim sprejom na bazi soka breze i cvetne vode nevena i aloje.
    Masaža eliksirom sa korenom peruanske make vraća vitalnost umornoj koži i najvažniji je deo tretmana. Masaža počinje pozivom na relaksaciju, masiranjem dekoltea i opuštanjem vratnih mišića, nakon čega sledi masaža lica japanskim lifting pokretima koji pospešuju čvrstinu i elastičnost kože. Specifičnim pokretima se potom posebno radi na svim grupama mišića lica, ali i očne zone sa posebnim osvrtom na fine linije oko očiju, između obrva i na čelu. Masažu završavamo laganim pritiscima u kosmatom delu glave.
    Maska za dubinsku negu koju nanosimo posle masaže sadrži ekstrakte borovnice koji tonizira i regeneriše i diatomejske zemlje koja ima pročišćavajuće dejstvo.
    I za kraj tretmana nanosimo Bio-organic kreme za negu očne zone, lica i vrata, a poseban akcenat je na serumu na bazi turmalina koji ima efekat infracrvene lampe, zagreva tkivo dubinski, pospešuje mikrocirkulaciju i daje posebnu blistavost i najumornijoj koži.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #132
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega lica



    prošli mesec da sam umrla ne bih znala šta je dobar puder

    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #133
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega lica

    cini mi se da je zadnjih godina koriscenje pudera -pod obavezno-.ja ga uopste ne koristim,prosto ne znam zasto bih...ali ajde da pocnem,pa s kojim da krenem?

  14. #134
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku


    prošli mesec da sam umrla ne bih znala šta je dobar puder

    Ne znam za ovaj puder,jel stvarno dobar?

    Šta ti se svidja? mene intresuje dal dobro navlaži kožu ...

    A cena?

  15. #135
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega lica

    Imam jako suvu kožu lica i baš zato mi ovaj odgovara.Doduše samo sam jedan puder pre ovog i probala,ali ovaj mi izgleda nebrojeno puta bolje u odnosu na prethodni
    Nisam ga kupila ovde,ali mislim da je oko 2500-3000 din
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  16. #136
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Pet namirnica za blistavi ten

    Zorana Nikolić, 20. 11. 2011. 10:00 ''Blic Žena''

    Svi znamo koliko pravilna ishrana utiče na metabolizam i težinu, ali malo ljudi zna da neke namirnice utiču i na ten, i mogu da učine da blistavije izgleda. Pogledajte kojih pet namirnica mogu da poboljšaju izgled vašeg tena.

    KROMPIR
    Ukoliko ubacite više krompira u ishranu, vaša koža će biti svilenkastija. U njima ima dosta beta-karotena koji se pretvara u vitamin A uz pomoć koža zadržava nežnost, tvrdi dermatolog Lisa Dreher. Ukoliko ne volite krompir isti trik možete da izvedete i sa šargarepom.

    KIVI
    Vitamin C stimuliše stvaranje kolagena koji je važan u sprečavanju pojave bora. Namirnice koje sadrže vitamin C u najvećim količinama su kivi, pomorandže i grejpfrut. U jednoj studiji koja je objavljena u magazinu “Klinikal Nutrišn”, žene koje su svakodnevno konzumirale vitamin C imale su daleko manje bora od onih koje su ga konzumirale u minimalnim količinama.

    CRNA ČOKOLADA
    Činjanica da je crna čokolada dobra za ten obradovaće mnogo dame koje vole slatkiše. Drejerova tvrdi da ukoliko konzumirate umerene količine crne čokolade koja je puna kakaoa, obezbedićete optimalan nico flavanola, supstance koja utiče na hidriranje kože.

    JOGURT
    Sudeći prema rečima nutricioniste Paule Simspon jogurt je dobar i za ten i za nokte. U njemu ima dosta proteina i kalcijuma, koji stimuliše metabolizam, pomaže u očuvanju dobre linije ali i podstiče rast noktiju.

    ORAŠASTI PLODOVI
    Umesto keksa i čipsa, bolji izbor grickalica za užinu svakako su semenke, lešnik, badem i drugi orašasti plodovi. Najbolji izbor su semenke suncokreta koje sadrže nutritijente i vitam E koji sprečavaju prerano starenje kože.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #137
    Registrovani Član
    Lupe avatar
    Status : Lupe je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 279

    Početno Re: Nega lica

    Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.
    Human enthropy producer

  18. #138
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Nega lica

    Bitna je dobra krema za lice i antirid.

  19. #139
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Lupe Vidi poruku
    Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.
    Moguće da nema,nisam ni gledala...lupila sam cenu onako okvirno naspram te koju sam ja platila.
    Evo ja sam npr nakon svakog umivanja morala da namažem neku onako poprilično masnu kremu,i to nikad ne smem ni da pomislim na umivanje sapunomne znam šta bi onda tek bilo.A otkako koristim ovaj puder uopšte mi nije koža više tako suva
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  20. #140
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Lupe Vidi poruku
    Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji. Dobar je npr. Bourjois Healthy Mix za suvu kožu, lice prosto sine od njega. Ipak, ne možemo od pudera očekivati hidrataciju, krema je ta koja treba da odradi taj posao.
    krema i - dosta vode tokom dana.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  2. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  3. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  4. Dobro i zlo su dva lica istog čudovišta
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06-04-2012, 13:17
  5. Masaza lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26-08-2009, 13:28

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •