Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 141 do 160 od 167

Tema: Nega lica

  1. #141
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Nega lica

    Ja sam dobila jedno mleko za ciscenje lica juce, od badema, i uzasno mi se svidja...
    inace ja bih savetovala negu,je,l standardno ujutru i uvece da se ocisti lice,i ne bi skodilo na svaka tri meseca ici kod kozmeicarke na jedan tretman,bez obzira da li imas problematicnu kozu ili ne. redovnom negom i plus svaki treci mesec da malo castis sebe,i sa licem ne bi trebala da imas problema.

  2. #142
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Ako ste primetili da je vaša koža lica postala suva i gruba na dodir, pravi kozmetički preparat za vas jeste bebi krema. Iako je prvenstveno namenjena deci, ova krema je pogodna i za osobe svih uzrasta, jer vraća koži vlažnost i usporava pojavu bora.

    Prema rečima mr ph spec Dragane Ilić iz "Laboratorije Doktor Pavlović" svaka žena bi redovno trebalo da koristi bebi kremu, posebno u nezi kože laktova i peta.
    - Bebi kreme su obično nešto masnije od ostalih, što je savršeno za suvu kožu. Svakodnevnim mazanjem održava se hidriranost i elastičnost kože, pa ona ne samo da lepše izgleda, već je i zdravija - napominje Dragana.
    Veliku primenu bebi kreme imaju i tokom trudnoće, jer njihovo korišćenje sprečava rastezanje kože i pojavu strija. Takođe, kako objašnjava Dragana Ilić, one se mogu koristiti i za negu dojki tokom dojenja.
    - Tokom perioda dojenja potpuno je bezbedno mazati dojke bebi kremama, jer one ne sadrže toksične elemente. To će pomoći koži da brže zaceli - ističe ona.

    http://zena.blic.rs/Lepota/10361/Beb..._od_isusivanja
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #143
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    ja koristim bebi kreme, a i nivea obicnu, najvise mi odgovaraju. trenutno mazem becutan, prija mojoj kozi
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #144
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    meni, ne znam zašto, nisu nikad odgovarale...možda zato što nemam suvu kožu
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #145
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    mozda, moja je osetljiva, uz to jos i suva i ne odgovara mi nista osim bebi..

    zimi koristim pavloderm, sa kamilicom, nevenom i pantenolom, odlicna je ako se boravi duze vani na hladnoci ili po vetru
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #146
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    ova moja starija isto tako kao ti...samo niveu macka i to joj je ok.
    a meni nivea masna
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #147
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    u tom slucaju ja ne znam koju bi kremu mogla da koristis.. osim tonika za ciscenje lica koji pokupe masnocu, ne znam zaista sta kod masne koze pomze
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #148
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    imam ja svoje kremice samo kažem da mi bebi varijanta ne prija.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #149
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Nega lica

    Citiraj Prvobitno napisano od Lupe Vidi poruku
    Mislim da Yves Rochera nema u Srbiji.
    Ipak ima
    U Ušću imaju radnju, u DC štand, u SC jedna parfimerija drži njihove proizvode.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  10. #150
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    Napokon se i kod nas pojavljuju Murad proizvodi,a testere sam sve isprobala i vrijeme je da odriješim kesu

  11. #151
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    videla sam reklame za njih, ali mi se čini da su kremice preskupe za ono što nude.
    pogotovo što ne znam nikoga ko ih koristi a ima lice u boljem stanju od mene
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #152
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Koži oko očiju nije dovoljna krema za lice, nego joj je već od dvadesete godine potrebna posebna nega. Zašto? Krema za lice bira se zavisno od stanja kože i treba da reguliše lučenje masnoće, da sanira akne, hrani, zateže... Sastojci ovih krema nisu prilagođeni koži u predelu oka.






    Oni mogu suviše da je zamaste, isuše ili iritiraju visokom koncentracijom sastojaka. Zato se na lice najpre nanosi krema za zonu oko oka, pa tek onda krema za lice. Ali kako odabrati antirid kad ih po parfimerijama i apotekama ima bezbroj? Na ovo pitanje odgovara Magdalena Korolija, viši kozmetičar i estetičar.

    OD 20 DO 30 GODINA: HIDRATACIJA
    Tanka i krhka koža oko očiju prva će pokazati znake starenja, umora i brige. Počnite negu očne zone posebnim preparatima još od dvadesete godine kako biste sačuvale njenu svežinu i usporile neminovne znake starenja. Budući da vam u ovim godinama ne treba antiejdž u pravom smislu reči, idealni su sastojci koji će čuvati vlagu i pomagati vašoj koži da uspostavi prirodan balans. Zato vaša krema za negu očne zone treba da sadrži organske biljne ekstrakte.
    Glavni sastojak: pčelinji vosak, ulje koštica kajsije, ulje jojobe, ekstrakti nevena, šargarepe i zečje dateline jer čuvaju vlagu kože oko očiju.


    OD 30 DO 40 GODINA: PREVENTIVA
    Nakon tridesete pojavljuju se prve bore, pa se i proizvodi namenjeni ovim godinama zovu „za prve znake starenja“. Osim hidriranja očne zone, ženama ovih godina neophodna je i prevencija prvih bora.
    Glavni sastojci: ružino ulje, koje jeza kožu vrednije od zlata. Ono je poznato po izrazito hidratantnom i umirujućem dejstvu, uz antiseptična i regenerativna dejstva. Zaceljujuća svojstva pomažu borbu protiv upalnih procesa, koji doprinose starenju i pomažu koži da održi zdrav balans.


    OD 40 DO 50 GODINA: MOĆAN ANTIRID
    Bore se neminovno pojavljuju posle četrdesete kao pratilac nataloženih godina, mimike i stresa. Ukoliko ste kožu ranije negovali, vaše bore će biti plitke, ali vam je svakako vreme za prvi ozbiljan, moćan antirid.
    Glavni sastojci: Retinol podstiče stvaranje novog kolagena, što je važno za elastičnost kože. On izglađuje i leči bore na duže staze. Mada se misli da retinolske preparate ne treba koristiti na suncu, to nije tačno. Ovo važi samo za retinol koji lekari prepisuju u većim koncentracijama, a kozmetičke kreme su apsolutno bezbedne.


    50 +: NAJJAČI ANTIOKSIDANS
    Ako ste ušli u menopauzu, nedostatak hormona koji obezbeđuju vitalnost celom telu, pa i koži, učiniće da ona počne da gubi tonus i ubrzano se opušta.Gornji kapak polako se spušta ka oku i sužava ga.Za lifting očne zone sada treba koristiti najdelotvornije sastojke jer treba da postignu više rezultata odjednom: da ubrzaju cirkulaciju, pospeše drenažu zone oka, spreče dejstvo slobodnih radikala koji ubrzavaju starenje kože, da zatežu površinski sloj kože, pospeše proizvodnju kolagena, a pored svega i da svi budu ukomponovani u laganu teksturu koja neće mastiti oko.
    Glavni sastojci: Ginko i grožđe,zato što njihova kombinacija pojačava cirkulaciju i zaceljuje sva oštećenja koja nastaju zbog dejstva slobodnih radikala.

    http://zena.blic.rs/Lepota/12043/Antirid_po_vasoj_bori
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #153
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Okupajte lice biljem

    Jakim čajem od lekovitih biljaka možete vratiti svežinu svom licu.



    "U prirodi ništa nije savršeno i sve je savršeno. Drveće može biti iskrivljeno, savijeno na čudan način, i da još uvek bude lepo", podseća nas američka književnica Alice Walker. Tako i plodovi koje nam priroda daje donose lepotu. Zavirite u baštu, svratite u biljnu apoteku ili na pijacu i na bogatim tezgama odaberite svoj novi tonik za osveženje kože - biljni čaj.
    Sastojci od kojh ćete ga napraviti zavise od tipa kože. Limun-trava i limun pomažu protiv akni i izjednačavaju ten. Kamilica smiruje crvenilo osetljive kože. Ruzmarin je posebno koristan leti protiv štetnog uticaja zagađenog vazduha i UV zraka. Lavanda rashlađuje kožu i ima blago antiseptično dejstvo. Ako imate masnu kožu, posegnite za latinacama nevena. On je, inače, neumorna biljka čija će vam sadnica koju prvi put posadite godinama uzvraćati bujnim bokorima.
    Od odabrane biljke napravite jaki čaj i rashladite ga u frižideru, pa ulijte u bočicu s raspršivačem i osvežavajte lice ujutru i uveče. Biljni eliksir za kožu može da stoji u frižideru i do nedelju dana u staklenoj posudi.

    http://www.lovesensa.rs/clanci/priro...te-lice-biljem

    где си пошла с крмељиве очи

  14. #154
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    'Tamna' strana sunca
    Svi znamo kako sunce može biti blagotvorno: motivira nas, otklanja depresiju, proizvodi se vitamin D (vitalan za apsorbiranje kalcija i formiranje kostiju) u koži. Kada sunce sja, jednostavno se osjećamo dobro.

    Oni koji provode mnogo radnog ili slobodnog vremena na otvorenom, uključujući i 'suncoljupce', prije ili kasnije dobivaju neelastičnu, žilavu kožu




    Ali, kao što je sjajno, sunce ima i svoju 'tamnu' stranu za našu kožu. UV-zrake, na primjer, uzrokuju prijevremeno starenje kože. Prvi znaci su neatraktivni nabori tj bore.
    Oni koji provode mnogo radnog ili slobodnog vremena na otvorenom, uključujući i 'suncoljupce', prije ili kasnije dobivaju neelastičnu, žilavu kožu. To je zato, jer zrake svjetlosti uzrokuju promjene u kolagenskim i elastičnim vlaknima kožnog vezivnog tkiva i može čak uništiti jezgru kožne stanice, njezin DNK.
    Ljeto traži posebnu zaštitu
    Normalno, tjelesni vlastiti sustav obrane popravlja UV oštećenja u mraku (po noći). Ali, intenzivnim izlaganjem suncu, ovaj sustav je jednostavno preopterećen.
    Ljudska koža nije samo važan kozmetički objekt – kao najveći ljudski organ ima i brojne životno važne funkcije.
    Kako bi zaštitila tijelo od utjecaja okoline, ona sudjeluje u različitim procesima prerade, regulacije i stvaranja zaliha. Kvaliteta i stanje u kojem se nalazi može biti različito. Ovisi o tome na kojem djelu tijela se koža nalazi, ovisi o starosti, spolu i pojedinca kao takvog.
    Također, na stanje kože utječu i vanjski faktori kao što su hladnoća, sunce, vjetar… Ljeti kožu lica treba posebno zaštiti radi utjecaja sunca. Koža lica je osjetljivija pošto je tanja i više izložena
    Preventivnom njegom sprečava se oštećenje stanica zbog svjetlosti, tj. prerano stvaranje bora.
    Kreme bi ljeti morale biti laganije teksture, sa pojačanom vlagom, kako bi se nadomjestila izgubljena ili smanjena vlaga zbog utjecaja sunca na kožu. Također treba koristiti kreme koje u sebi sadrže repair komplekse (za obnovu) koji su djelotvorna pomoć. Oni potiču sposobnost kože za vlastito obnavljanje te na taj način sprečavaju pojave starenja, kao posljedicu svjetlost
    Osim krema koje vlaže kožu, tu su i koncentrati i fluidi koji u sebi sadrže vrlo koncentrirane hidratantne sastojke za povećanje vlage u koži.
    Jedno od vodećih prosudbi djelotvornosti je svjetlosni zaštitni faktor – SPF. On se odnosi samo na djelovanje u UV-B području (navodi koliko duže možemo ostati na suncu da ne izgorimo). A što je sa UV-A zaštitom? Još uvijek nedostaju jedinstveni kriteriji za prosuđivanje, koji bi bio analogan svjetlosnom zaštitnom faktoru.
    To znači da ovdje ne utvrđujemo faktore kao kod UV-B zaštite, nego vrijedi deklaracija 'ispunjava' ili 'ne ispunjava'. Prema toj metodi, proizvod bi morao apsorbirati 90% UV-A zraka. Za korisnika je onda jasno da ovako deklarirano sredstvo daje dovoljnu zaštitu na UV-A području.
    Što se tiče osnovnih preparata za njegu lica ljeti koji sadrže repair komplekse su:
    Dnevna krema (za svjetlom oštećenu kožu) i dnevna krema za suhu kožu (i svjetlom oštećenu kožu). Obje dnevne njege sa SPF pružaju koži optimalnu zaštitu od štetnih djelovanja UVB (i UV-A) zraka te aktiviraju njezinu prirodnu obrambenu sposobnost.
    Oni omogućavaju kontinuiranu potporu kožnoj elastičnosti i poboljšavaju tonus kože. Rezultat su smanjene fine linije i bore. Spriječeno je svjetlom uzrokovano prijevremeno starenje kože. Koža lica postaje uhranjenija i sjajnija.
    Dnevna njega SPF za lagano stresnu, suhu kožu je bogatija formulacija koja regulira ravnotežu masnoća i vlažnosti suhe kože. Svaka krema se nanosi ravnomjerno nakon jutarnjeg čišćenja i nježno umasira.
    Noćna njega - za svjetlom oštećenu kožu. Koža dobiva intenzivnu pomoć za vrijeme noćnog regeneracijskog procesa. Tonus i elastičnost lagano stresne kože su popravljeni, sadržaj masnoća i vlage je uravnotežen tijekom noćnog biološkog regenerativnog procesa.
    Metabolizam kože i mikrocirkulacija su aktivirani. Koža se ujutro budi s baršunasto-mekim i glatkim osjećajem. Nakon večernjeg čišćenja kože, nanesite ravnomjerno i nježno umasirajte.
    Njega oko očiju - za svjetlom oštećenu kožu. Osjetljive konture oka su posebno ranjive od UV zračenja. Uz ovu Očnu Njegu i njezinu visoku SPF 20 klasu, suhe linije i bore su smanjene. Elasticitet kože je uvećan. Nanesite ovu Očnu Njegu oko očiju nakon jutarnjeg i večernjeg kozmetičkog čišćenja i nježno umasirajte.







  15. #155
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    Po rečima lekara dermatologa, postoje brojne zablude koje se odnose na negu kože lica i tela. Navodimo neke od najrasprostranjenijih "mitove" o kozmetologiji.




    KOZMETIČAR

    Zabluda: Mehaničko čišćenje lica dovodi do širenja pora i pojačane maljavosti na licu.
    Istina: Posle tretmana kod profesionalnog kozmetičara i stavljanja specijalnih maski (recimo na bazi bele gline), pore se sigurno neće raširiti. Ako, pak, sami cedite mitesere, ponekad zaista dolazi do proširenja ili začepljenja pora. U domaćim uslovima možete da primenujete tretman da biste održavali problematičnu kožu između dve posete kozmetičaru. Kozmetičar će da primeni sredstva koja sadrže biljne medicinske komponente za ublažavanje tegoba. Kod kuće možete sami da pravite maske od ovsenih pahuljica ili gline uz dodatak limuna. Dobar tonizirajući efekat na kožu imaju zeleni čaj i čaj od koprive ili kamilice. A što se tiče maljavosti lica, razlog sigurno nije poseta kozmetičaru, već najverovatnije hormonski poremećaji.

    MASAŽA LICA

    Zabluda: Masaža lica dovodi do rastezanja kože i njenog brzog starenja.
    Istina: Efekat je potpuno suprotan - masaža lica i vrata deluje kao lifting, to jest zateže kožu, poboljšava cirkulaciju i sprečava pojavu bora. Za masažu se bira krema koja odgovara vašem tipu kože.



    PILING

    Zabluda: Piling sa istucanim jezgrom iz koštica breskve ili piling običnom kuhinjskom solju efikasno čisti kožu lica.
    Istina: Svaki piling treba primenjivati veoma oprezno i precizno poštovati uputstvo za upotrebu. Piling se ne preporučuje češće od jednom sedmično, uz uslov da je koža potpuno zdrava, bez upalnih procesa, ranica ili alergije. Piling od jezgra breskve može da ošteti kožu jer stvara na njoj minijaturne pukotine i posekotine i na taj način otvara put mikroorganizmima. Isti efekat imaju kristali soli, koji uz to veoma nadražuju kožu. Trljajte solju pete, laktove i kolena, ali nikako lice i vrat.

    NOĆNA KREMA

    Zabluda: Noćnu kremu treba nanositi neposredno pred spavanje.
    Istina: Nepravilna tehnika nanošenja kreme za lice i predeo oko očiju dovodi do toga da ujutru delujete natečeno, sa kesicama ispod očiju. Neke žene stavljaju noćnu kremu 10 minuta pre odlaska u postelju i pri tom se trude da je što energičnije utljaju u kožu, naročito ispod očiju, čime je samo iritiraju. Bilo koju noćnu kremu treba nanositi sat i po do dva pre spavanja.



    KREME

    Zabluda: Svaka krema se nanosi u debelom sloju, a višak se upija pomoću salvete.
    Istina: Koža upija onoliko kreme koliko joj je potrebno i zato nanošenje debelog sloja nema nikakvog smisla. Tim pre što savremene kreme imaju veoma laganu i nežnu teksturu. Prema tome, ako je koža upila kremu i lice se ne sija, to ne znači da treba da dodate još jedan sloj. Pri korišćenju krema i emulzija, morate da budete štedljivi. I bez ikakvog upijanja!

    SUVA KOŽA

    Zabluda: Suvu kožu ne treba čistiti, pošto ona nema mitesere, niti mastan odsjaj, pa nije problematična.
    Istina: Suva koža, isto kao masna ili kombinovana, mora da se čisti, ali je tretman za svaki tip kože drugačiji. Suva koža zahteva tretman jednom u dva meseca, a masna češće.



    UMIVANJE

    Zabluda: Možete se umivati toplom vodom i sapunom, naročito ako imate masnu kožu. Od tople vode koža postaje manje masna i lakše se čisti.
    Istina: Upravo suprotno! Čim ste sprali zaštitni sloj, lojna žlezda, koja se nalazi u šoku zbog vruće vode, počinje pojačano da luči loj; dodatno zamašćena koža pojačava upalne procese. Suva i osetljiva koža apsolutno ne podnosi sapun i vruću vodu. Treba se umivati mlakom ili hladnom vodom i specijalnim gelom ili penom za lice, u zavisnosti od tipa kože. Alkalna sredina sapuna suši kožu i, što je najvažnije, lišava je odgovarajuće zaštite, čime se stvara pogodna sredina za infekcije.

    KOMBINOVANA KOŽA

    Zabluda: Kombinovanoj i masnoj koži ne treba vlaga.
    Istina: Dodatna vlaga je neophodna svakoj koži, naročito zimi. Grejanje, klima-uređaji, hladan vetar, vrućina - sve to dovodi do njenog prevremenog starenja. Zimi dehidrirana masna koža može da se peruta kao suva. Rešenje je da se jednom nedeljno stavlja hidratantna maska, a jednom dnevno hidratantna krema ili emulzija i pije dva litra vode.

    MASNA KOŽA

    Zabluda: Masna koža obavezno treba da se čisti losionom koji sadrži alkohol da bi se uništili mikrobi i sasušile bubuljice.
    Istina: Alkohol isušuje svaki tip kože, pa i masnu. Ispod pora koje su se skupile pod dejstvom alkohola nagomilava se loj i stvaraju se gnojne bubuljice. Ako obratite pažnju, videćete da sva profesionalna kozmetika i kozmetika čuvenih kozmetičkh kuća ne sadrži alkohol.



    TONIRANE KREME

    Zabluda: Tonirane kreme zapušavaju pore.
    Istina: Mladi ne treba da zloupotrebljavaju dekorativnu kozmetiku; bolje je da lokalno maskiraju 'defekte' na koži specijalnim toniranim olovkama s lekovitim dejstvom, koje se prodaju u apotekama. Inače, savremene tonirane kreme ne zapušavaju pore ako ih birate prema tipu kože i nanosite isključivo na čisto, negovano lice.

    SUNCE I LICE

    Zabluda: Za kožu lica je korisno da pocrnite: ona izgleda zdrava, nestaju bubuljice, peglaju se bore.
    Istina: Rezultati dermatoloških istraživanja su odavno dokazali da ultraljubičasti zraci nisu bezopasni za kožu. Spoljašnji efekat crnjenja je privremen: intenzivno i često izlaganje ultraljubičastim zracima izaziva prevremeno starenje kože, pojačava sitne bore, isušuje kožu i uništava kolagen, a bubuljice posle izvesnog vremena postaju još izrazitije. Međutim, ako se pametno izlažete suncu, uz zaštitne kreme, naočare i šešir, sve to može lako da se izbegne.

    izvor: bližena
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #156
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica




    nađoh u ''dm''-u dnevnu i noćnu kremu po ceni jedne kutije. koristim već neko vreme i veoma sam zadovoljna
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #157
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Nega lica

    U OVO DOBA godine, pod uticajem niskih temperatura, vetra i snega, koža gubi svežinu, pogotovo ako je suva.
    Ovaj tip kože karakteriše manje lučenje lojnih žlezda, pa ukoliko je nega neadekvatna često dolazi do iritacija, perutanja i zategnutosti, čak i do pucanja. Zbog toga je potrebno primeniti tretmane i negovati je odgovarajućim preparatima, posebno tokom zime. Kozmetika može da pomogne da ublažimo negativne promene na licu ili telu. Zimski tretmani za suvu kožu po teksturi preparata hranljiviji su i masniji. Bazirani su na antiejdžing programima sa blagim voćnim kiselinama, raznovrsnim serumima i obaveznom aromaterapijom.

    Nega kod kuće
    Kada je temperatura oko nule kožu treba zaštititi i negovati pažljivo odabranim kvalitetnim preparatima.
    * Ujutru se umijte, obrišite kožu losionom, a zatim lice namažite hranljivom hidrantnom kremom, koja je ujedno i odlična podloga za šminku. Ukoliko imate bore na čelu, vratu, obrazima ili oko očiju, preko njih stavite prvo antirid, a zatim kremu za dan. Na suvu i zreliju kožu prvo nanesite serum ili ampulu, zatim antirid i na kraju hidrantnu kremu. Ukoliko imate osećaj da vam se koža zateže, nanesite više kreme pre izlaska iz kuće. Lice zaštitite puderom u prahu ili tečnim, a možete i da ih kombinujete.
    * Tokom zime vodite računa i o usnama. Najbolja zaštita su specijalni proizvodi za negu usana, masna krema ili masniji ruž. Kada je hladno i vetrovito ne vlažite usne jezikom, jer će se brže sušiti i ispucati. Ukoliko to toga ipak dođe, ispucale usne redovno mažite odgovarajućim proizvodom. Ne čupkajte i ne povređujte ispucalu kožu dok se sama ne regeneriše. Ispucale usne možete da regenerišete medom, dovoljno je da ga nanesete nekoliko puta tokom dana.

    * Očima takođe smetaju hladnoća i vetar. Bilo bi poželjno da ih zaštite naočarima za sunce sa većim okvirima. Ukoliko imate suvu kožu poželjno je da koristite masne senke koje, osim što duže traju, odlično štite kožu na kapcima.
    * Crvenilo na licu i prošireni kapilari najčešće se javljuju zimi. Ovom tipu kože jako smeta hladnoća, jer se na niskim temperaturama kapilari više skupljaju, a ulaskom u toplu prostoriju šire, pa tako gube elastičnost. Zbog toga je treba zaštiti specijalnim prepratima, pre svega kremom i puderom u prahu. Međutim, i pored ovakve zaštite poželjno je da ne boravite dugo na hladnom vazduhu.

    * Ako vam je koža jako suva, na dlanu pomešajte malo tečnog pudera i masne kreme ili hidrantnog ulja i namažite lice. Ovo će posebno prijati ako tečni puder koji koristite nije dovoljno mastan ili je koža previše suva.

    Nega u salonu
    Redovnu negu u kozmetičkom salonu potrebno je početi već sa prvim negativnim promenama na koži. Tretmani moraju da se prilagode potrebama kože, da joj nadoknade vlažnost, da je nahrane spolja i iznutra i da je dubinski očiste.
    * Morske alge koriste se u tretmanima za osveženje ili podmlađivanje lica i tela, a bogate su oligo elementima, vitaminima i hlorofilom, pa su pravi melem za sve tipove kože, a posebno za suvu, dehidriranu i stariju kožu.
    * Kolagen liofiziran u foliji, čist ili u kombinaciji sa elastinom, zelenim čajem, alojom, hibiskusom, kavijarom, placentom ili vitaminom A i E, takođe se dosta koristi za revitalizaciju suve kože.
    * Soft laser preko snage paralelne svetlosti stimuliše svaku ćeliju kože, a preko bora, akupunkturnih tačaka i meridijana direktno stimuliše i energiju organizma.
    * Kavijar tretmani pokazali su se kao izvanredni za regeneraciju i podmlađivanje svih tipova kože, naročito suve, jer je dubinski hidriraju.

    * Mezoterapija bez igle vraća suvoj koži prirodnu funkciju podmlađivanjem u samoj ćeliji. Za stariju suvu kožu idealan je korektivni lifting sa posebnim delovanjem na duboke bore.
    * Aromaterapija je nezamenljiva u pravilnoj kombinaciji ulja. U ovim tretmanima koristi se mnogo vrsta egzotičnih i domaćih ulja. Kod izuzetno suve kože poželjno je aromaterapiju obilno zalivati bezalhokolnim losionom ili čajem od kamilice, jer se ulja tako bolje rastvaraju i prodiru u dublje slojeve kože.
    * Santronikov lifting u kombinaciji sa hidrolift maskom najbrže osvežava suvu kožu. Osim što je dubinski čisti, ovaj tretman hrani kožu i spolja i iznutra i nadoknađuje tečnost koja je najpotrebnija suvoj koži.
    * Minerali, placenta, aloja, žen šen, žele rojal, matični mleč... takođe ulaze u sastav tretmana za suvu kožu, naravno uvek dobro ukomponovani prema potrebi kože.

    http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+....i-za-suvu-kozu
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #158
    Registrovani Član
    sudjenik avatar
    Status : sudjenik je odsutan
    Registrovan : Oct 2012
    Pol:
    Poruke : 335

    Početno Re: Nega lica

    za najfiniji ten lica kazu najbolje je blato i topla kravlja balega... i nemo mi se shokirate... ziva istina

  19. #159
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Nega lica

    Meni je davno još baka govorila..stavi dijete bjelanjac i u njega urendaj mrkvu
    A baka je imala lice na kom se moglo pisati i nikad nije koristila nikakvu kremu..

  20. #160
    Registrovani Član
    sudjenik avatar
    Status : sudjenik je odsutan
    Registrovan : Oct 2012
    Pol:
    Poruke : 335

    Početno Re: Nega lica

    bjelanjac moz da zameni nesto drugo proteinskog karaktera a da se ne trosis ko prica za ona prednja jaja

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nega noktiju
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30-11-2013, 10:32
  2. Anti age nega
    Od Waterfall u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23-06-2013, 10:39
  3. Nega kose
    Od Pčelica u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 21-06-2013, 10:33
  4. Dobro i zlo su dva lica istog čudovišta
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06-04-2012, 13:17
  5. Masaza lica
    Od sani u forumu Kozmetika i lepota
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26-08-2009, 13:28

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •