Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Vidi rukama – kao očima

  1. #1
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Vidi rukama – kao očima

    Vidi rukama – kao očima
    Piše: Spomenka Milić



    Snežanka Janjetović / Foto V. Danilov


    Snežanka Janjetović je odmalena znala da nije ista kao drugi. Još kao devojčica od četiri i
    po godine, u rodnom Skoplju imala je vizije koje su je preplašile, pa su je zbog toga vodili
    i kod lekara i – kod sveštenika. “Imam i danas viđenja, ali ne znam koliko je pametno o
    tome pričati – što je nekome bajka – meni je stvarnost”, objašnjava.

  2. #2
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    A onda se dogodilo nešto što je ukazalo na njen dalji životni put:

    - Imala sam sedam godina i u komšiluku je bila beba koja je bila toliko plačljiva da celo
    dvorište nije moglo da spava od nje. Moja majka je, kao iskusnija, odlazila kod te mlade
    mame da joj pomogne, ali bebu niko nije mogao da umiri. Insistirala sam da i ja pokušam
    pa su me, onako malešnu, popeli na krevet i dali mi bebu u ruke. Odmah se smirila i
    zaspala, i kasnije su me stalno zvali da je uspavljujem. A kao srednjoškolka, bila sam
    drugaricama glavni savetnik u vezi sa zdravljem, jer sam nešto znanja stekla od bake koja
    je bila travarka.

    Već slutite – Snežanka je imala dar isceljivanja. A da bi se konačno bavila time, prošla je
    dug put... Ali, da počnemo ispočetka...

    Rođena je u Makedoniji, a korene “vuče” od Rusa, Grka, Srba i Makedonaca. U Skoplju je
    stekla diplomu socijalnog radnika i specijalizirala porodičnu psihoterapiju. Kao
    psihoterapeut radila je u Kninu i u Splitu, a kada je počeo rat, preselila se u Crnu Goru,
    gde je se zaposlila u danskom Komesarijatu UNPROFOR-a.

  3. #3
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    Nekako u to vreme, počela je ozbiljnije da se bavi i isceljivanjem, a 1994. otišla je na
    edukaciju na Institut ENIOM u Moskvi (Sveruski naučno-istraživački centar tradicionalne
    narodne medicine). Institut, koji je osnovao čuveni Jakov Galperin (o Galperinu smo pisali
    pre dvadesetak godina, kada je dolazio u Srbiju), predsednik Profesionalne medicinske
    asocijacije narodnih iscelitelja Rusije, bio je pravo mesto za dalja saznjanja:

    - Tamo su moje sposobnosti ispitivali posebnom aparaturom i zaključili da imam veliki dar,
    jer sam, i pre obuke, odlično radila dijagnostiku. U ta dva meseca u Moskvi istovremeno
    sam učila i - lečila Ruse, radila sam od 9 ujutru do 10 uveče. I tako je Snežanka dobila
    Sertifikat za samostalni rad kao narodni iscelitelj – bioenergoterapeut, a kasnije i diplomu
    Magistra narodne medicine (da ne navodimo sva priznanja, ima ih mnogo...)

    Inače, Snežanka naglašava da nije preporučljivo baviti se ovim “poslom” pre nego što se
    napuni bar 30 godina (ona sama počela je sa 32), jer je za to potrebna određena zrelost.
    Danas se bavi isključivo isceljivanjem, a živi i radi u Novom Sadu.

  4. #4
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    MENTALNI EKRAN

    Interesantno je kako se ovom metodom radi dijagnostika:

    - To je kao da imate mentalni ekran, preko koga dobijam informacije.

    Snežanka prvo rukama „opipava“ auru u predelu glave, dok pacijent sedi, prateći tzv.
    Darvilovu šemu, po kojoj su stacionirani centri za sve vitalne organe:

    - Konstatujem informacije iz energetskog polja - tu se vidi genetika, ali i traume psihičke i
    fizičke prirode i hronične bolesti. Istovremeno, „vidim“ i nečiji karakter, slabosti i vrline,
    sposobnosti, usmerenja... U drugoj fazi dijagnostike pacijent stoji, a ja proveravam stanje
    hormona, enzima, krvnu sliku, cirkulaciju, disfunkcije i tako dalje.

    Naredna faza je terapija, naravno, ukoliko se pacijent odluči za to, i jedan tretman traje
    samo dvadesetak minuta, jer, objašnjava isceljiteljka, više bi bilo opasno. Inače, tretman
    se radi sa izvesne udaljenosti od pacijentovog tela. Zašto?

    - Zato što tretiram auru, čije se stanje odražava i na fizičko telo.

    Na slikama sa tretmana vidi se da se, tokom terapije, neki pacijenti “izvijaju”, najčešće
    unazad. Koji je uzrok tome?

  5. #5
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    - To je govor tela. Telo je prirodno „programirano“ da se samoisceljuje, a svest ga u tome
    koči. A kada neko dođe kod mene, već je „pristao“ da se opusti i njegovo telo samo čini
    pokrete kojima se otvaraju određeni energetski meridijani. Recimo, izvijanje kičme
    omogućava jačanje kundalini energije: da bi se ispunio meridijan kičme, čovek mora da
    zauzme položaj kobre.

    Snežanka u lečenju ne koristi samo bioenergiju, već i svoje psihoterapeutsko znanje,
    savetuje odgovarajuću promenu režima ishrane, ali i posebne biljne preparate, tzv.
    suplemente. Kroz njene ruke prošle su hiljade ljudi, ali nikada ne radi sa više od
    petnaestoro dnevno („da bi to što radim bilo kvalitetno“), niti radi grupne terapije:

    - Tako je po kodeksu ENIOM-a, a kasnije sam shvatila i otkud to pravilo: ako se u istom
    prostoru otvori nekoliko enegetskih polja – može doći i do „mešanja“ bolesti.

    A otkud bolesti uopšte dolaze?

  6. #6
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    - Bolesti su posledice različitih okolnosti. Prvo je tu nasledni faktor, odnosno – genetika. A tu
    je i naše psihičko stanje, odrastanje, sazrevanje, okolnosti, škola i društvo... Ako je osoba
    genetski slaba i imala je teške životne okolnosti, lakše će se razboleti. Postoji i ono što
    zovem sudbninskim nasleđem - ono što nasleđujemo od predaka, jer se i njihova dela
    prenose kroz energoinformaciono polje. Neki ljudi, među njima i ja, mogu da prepoznaju te
    informacije i utiču na osobu da ispravi ono što im je neko učinio i tako “skine” tu informaciju.
    Ipak, mislim da ljudi često preteruju svaljujući krivicu za sopstveni život na druge, pa i na
    pretke. Dosta toga i sami sebi napravimo, jer zbog stresova koje nam nameće savremeno
    društvo, često zaboravimo da smo deo prirode. Treba održati vezu sa prirodom koja nam
    daje snagu da opstanemo na Zemlji, a to se odnosi i na nivo svesti, prirodno ophođenje sa
    drugim ljudima, konzumiranje zdrave hrane... Čovek je prirodno biće i regeneiše se samo u
    skladu sa prirodom.

  7. #7
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    OTKLONITI PRAVE UZROKE

    Snežanka naglašava da može napraviti biokorekciju na energetskom polju unošenjem
    „čistih“ informacija, ali da ta korekcija neće biti trajna ukoliko se ne otklone uzroci
    problema. Pominje primer šesnaestogodišnje devojke koja je završla u bolnici zbog
    slabosti i vrtoglavica, a lekari nisu uspeli da utvrde o čemu se radi:

    - Dok je devojka bila u bolnici, njena majka došla je kod mene i uradila sam tri terapije
    preko fotografije. Inače, fotografija je svojevrsna matrica i u njoj su uskladištene sve
    informacije o čoveku i vrlo je bitno da ne dajete svakome fotografiju. Pacijentkinja je došla
    kod mene po izlasku iz bolnice jer sam rešila njen problem. Međutim, rekla sam majci da
    će, ukoliko se ne promeni situacija u kući, jer se roditelji nisu dobro slagati, zdravstveni
    problem vremenom „udariti“ na nešto drugo. Posle godinu ili dve, devojka je ponovo došla
    sa abdominalnim problemima. Ovoga puta, majka me je shvatila ozbiljno kada sam rekla da
    će devojka dobiti dijabetes ukoliko se situacija u kući ne normalizuje. Roditelji su se razveli
    (što je, u ovom slučaju, bio pravi potez), a devojka je potpuno ozdravila, sada je udata i
    ima decu.

  8. #8
    Registrovani Član
    Ometač avatar
    Status : Ometač je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Pol:
    Poruke : 4,517

    Početno Re: Vidi rukama – kao očima

    A koji su najčešći problemi zbog kojih se ljudi javljaju? Snežanka objašnjava da je najčešće
    u pitanju psihosomatika i da su vrlo često migrene, pa i kod male dece. Takođe, neretke su
    diskus hernije i drugi problemi sa kičmom, kao i hronične infekcije, zbog opšteg pada
    imuniteta. Međutim, ima bolesti pred kojima i Snežanka „ustukne“, recimo, kada je reč o
    teškim tumorima i metastazama gde, kaže, može samo da olakša stanje. Uzgred, napominje
    da se autoimune bolesti, među koje spada i kancer, najčešće javljaju kod autodestruktivnih
    ličnosti koje nemaju izgrađene emocije prema sebi i drugima. A evo šta svima nama savetuje:

    - Ono što održava čoveka jesu – rad i ljubav. Pri tom mislim na pravu ljubav, kad čovek
    bezrezervno voli, bez obzira da li mu je ljubav uzvraćena. Kao i bioenergija, i ljubav postoji, i
    svi veruju da postoji, bez obzira na to što je ne vide, ne mogu je opipati i videti.

Slične teme

  1. Test sa rukama
    Od DaDole u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13-01-2015, 08:35
  2. Biti im u rukama
    Od kojica u forumu Doktorska ordinacija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 08-10-2014, 19:47
  3. Koliko je važan novac u rukama?
    Od Cruz u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04-05-2012, 08:10

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •