Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 26

Tema: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

  1. #1
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Je li Isus arhanđeo Mihael?

    Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
    U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
    Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
    Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
    U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
    Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
    Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
    Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).

  2. #2
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo

    Evo ovako u Judi pise

    : ”Mihailo Arhangjel, kad se prepiraše s djavolom i govoraše za Mojsijevo tijelo, ne smijaše prokleta suda da izgovori, nego reče: Gospodin neka ti zaprijeti“ (Juda 9).

    Znaci Mihael je arhandjeo....

    Zatim Danilo 10

    12*Zatim mi je rekao: “Ne boj se, Danijele, jer od prvoga dana kad si upravio srce svoje da bi to razumio i kad si se ponizio pred Bogom svojim riječi su tvoje bile uslišene i ja sam došao zbog riječi tvojih! 13*No knez kraljevstva perzijskoga stajao mi je na putu dvadeset i jedan dan, ali gle, Mihael, jedan od najviših knezova, došao mi je u pomoć. A ja sam ostao tamo kod kraljeva perzijskih. 14*I došao sam da razabereš što će zadesiti narod tvoj u posljednjim danima, jer to je viđenje za dane koji tek trebaju doći.”

    1 Solunjanima 4:16

    16*jer će sam Gospod sići s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom, i najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu s Hristom

  3. #3
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo

    A okolni citati za Mihaila su

    (2. Mojsijeva 23:20) Evo, šaljem pred tobom anđela da te čuva na putu i dovede te na mjesto koje sam pripremio.
    (2. Mojsijeva 32:34) A sad idi i povedi narod kuda sam ti rekao! Evo, moj će anđeo ići pred tobom. Ali u dan kad budem kažnjavao, zbog njihova ću ih grijeha kazniti.”
    (2. Mojsijeva 33:2) Poslat ću pred tobom anđela i istjerati Kanaance, Amorejce, Hetite, Perižane, Hivijce i Jebusejce.
    (Danijel 10:21) No reći ću ti što je zapisano u knjizi istine, i znaj da nema nikoga tko mi u ovome snažno pomaže, osim Mihaela, kneza vašega.
    (Danijel 12:1) U to će vrijeme ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega. I nastat će vrijeme tjeskobe kakve nije bilo otkako je naroda pa do tog vremena. U to će se vrijeme narod tvoj izbaviti, svatko tko se nađe zapisan u knjizi.

  4. #4

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    mona priča sama sa sobom o stvarima za koje ne postoji ni jedan jedini racionalni dokaz, i kopira iz biblije i ostalih knjiga koje su napisali sami za sebe

    da se prekrsti čovek levom i desnom..

  5. #5
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    mona priča sama sa sobom o stvarima za koje ne postoji ni jedan jedini racionalni dokaz, i kopira iz biblije i ostalih knjiga koje su napisali sami za sebe

    da se prekrsti čovek levom i desnom..
    Odrastces pa ce ti se samo kazati...

    A Biblija je Bozja rec...
    To je dokazano odavno...

  6. #6
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    mona, mozda nije mesto da pitam.. ali me zanima.. si ti sama izabrala veru? ili su te roditelji ucili tako od malih nogu?
    i nisu te pustili da izaberes sama?
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  7. #7
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Sama sam izabrala veru...

  8. #8
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    sama pala sama se ubila
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  9. #9
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    sama sam postala besmrtna

  10. #10
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od Manijak Vidi poruku
    sama pala sama se ubila
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  11. #11
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    Sama sam izabrala veru...

    oke.. to me zanimalo .
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    sama sam postala besmrtna
    e pa baš da si sama
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    e pa baš da si sama
    pa jesam, sama sam se tako nikovala

  14. #14
    Registrovani Član
    Zolton avatar
    Status : Zolton je odsutan
    Registrovan : Jul 2011
    Pol:
    Lokacija : Leskovac
    Poruke : 2,034
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    a ja mislio JS znacilo nesto kao JSO... mona sad si mi jasna..
    Salim se mona, ti si mnogo kul lik

  15. #15
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od Zolton Vidi poruku
    a ja mislio JS znacilo nesto kao JSO... mona sad si mi jasna..
    Salim se mona, ti si mnogo kul lik
    hvalaaaaaaaaa

  16. #16

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mona Vidi poruku
    Sama sam izabrala veru...
    sama, pod pritiskom i strahom

  17. #17
    Registrovani Član
    Rajko avatar
    Status : Rajko je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Lokacija : Banovan
    Poruke : 23

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Da ispunim Moninu želju ,kopiram post sa teme Jehovini svedoci u ovu posebnu temu.
    Možda bi trebalo u naslovu teme dodati da je u pitanju učenje Jehovinih svedoka kako bi ljudi lakše pronašli i znali o čemu se radi.

    Prvobitno napisano od mona
    Je li Isus arhanđeo Mihael?
    ▪ Kratko rečeno, da. U mnogim je kulturama uobičajeno da ljudi imaju više imena. Isto je i s mnogim osobama koje se spominju u Bibliji. Naprimjer patrijarh Jakov zvao se i Izrael (1. Mojsijeva 35:10). Apostol Petar imao je pet imena: Simeon, Šimun, Petar, Kefa i Šimun Petar (Matej 10:2; 16:16; Ivan 1:42; Djela apostolska 15:7, 14, bilješka). Kako možemo biti sigurni da je Mihael još jedno Isusovo ime? Razmotrimo sljedeće biblijske dokaze.
    U Bibliji se pet puta spominje moćno duhovno stvorenje Mihael. U knjizi proroka Danijela spominje se tri puta. U Danijelu 10:13, 21 čitamo da je Mihael, kojeg se naziva “knez” i “jedan od najviših knezova”, došao u pomoć jednom anđelu koji je bio poslan da izvrši jedan zadatak. U Danijelu 12:1 čitamo da će u vrijeme kraja “ustati Mihael, veliki knez koji stoji pomažući sinovima naroda tvojega”.
    Mihael se spominje i u Otkrivenju 12:7. Ondje stoji da su se “Mihael i anđeli njegovi” borili u jednom vrlo važnom ratu, koji je doveo do zbacivanja Sotone Ðavla i njegovih zlih anđela s neba.
    Zanimljivo je da je u svim navedenim biblijskim recima Mihael prikazan kao anđeo-ratnik koji se bori za Božji narod i štiti ga te se čak suprotstavlja Jehovinom najvećem neprijatelju Sotoni.
    U 9. retku Judine poslanice Mihael je nazvan “arhanđelom”. Prefiks “arh” znači “glavni” ili “vrhovni”, a izraz “arhanđeo” u Bibliji se nikad ne koristi u množini. “Arhanđeo” se spominje još samo u 1. Solunjanima 4:16, gdje je Pavao opisao uskrsnulog Isusa sljedećim riječima: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.
    Što možemo zaključiti nakon svega navedenog? Isus Krist je arhanđeo Mihael. Oba imena, i Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”), ističu njegovu ulogu glavnog branitelja Božje vrhovne vlasti. O proslavljenom Isusu u Filipljanima 2:9 stoji: “Bog ga je uzvisio i podario mu ime koje je iznad svakog drugog imena.”
    Važno je znati da Isusov život nije započeo kad se rodio kao čovjek. Prije njegovog rođenja Mariju je posjetio jedan anđeo koji joj je rekao da će zatrudnjeti pomoću svetog duha i da će roditi dijete kojem treba dati ime Isus (Luka 1:31). Isus je tijekom svoje službe često spominjao da je živio i prije nego što se rodio kao čovjek (Ivan 3:13; 8:23, 58).
    Dakle dok je živio na nebu, prije nego što se rodio kao čovjek, Isus je bio arhanđeo i zvao se Mihael. Nakon svog uskrsnuća i povratka na nebo nastavio je služiti kao Mihael, odnosno vrhovni anđeo, “na slavu Boga, Oca” (Filipljanima 2:11).
    Tvoje(odnosno copy/paste) objašnjenje Kule stražare ima jednu falinku zato sam i stavio sa sajta Jehovinih svedoka link i citat kako bi lakše proverila

    7 Ево, долази с облацима и видеће га свако око, чак и они који су га проболи. И због њега ће проплакати сва земаљска племена. Да, амин.
    8 „Ја сам Алфа и Омега“, говори Јехова Бог, „Онај који јесте и који је био и који долази, Свемоћни.“


    http://www.watchtower.org/sb/bible/re/chapter_001.htm

    Znači da ovo obrazloženje otpada: “Gospodin [Isus] sići će s neba sa zapovjedničkim pozivom, s glasom arhanđela i s trubom Božjom.” Dakle Biblija ovdje jasno ukazuje na to da je Isus Krist arhanđeo, odnosno vrhovni anđeo.


    Je po logici Kule stražare bi onda i Jehova morao da bude anđeo zar ne?
    Zar uz ovaj primer gde Jehova silazi i vidi ga svako oko nije razumljivo da će sići uz pratnju anđeoskih glasova.Ovo objašnjenje Kule stražare je ipak malo neozbiljno.

    E sad pogledaj još jednom moj citat,jel primećuješ nešto?
    Jehova silazi na oblacima i videće ga svako oko pa i oni koji su ga proboli.
    Da li znaš koga su proboli?

    Drugi primer Kule stražare:

    Mihael (što znači “tko je kao Bog”) i Isus (što znači “Jehova je spasenje”),

    Zar ne vidiš šta piše -Mihajlo je kao Bog ,šta to znači.Neko ko je skoro kao Bog ali to nije.
    A s druge strane šta znači Isus.JEHOVA JE SPASENJE
    Sad poveži Otkrivenje 1.7-8 i Jehova je spasenje

    Obrazloženje Kule stražare samo na prvi pogled deluje logično ali ako pažljivo čitaš Bibliju videćeš da je logika na sterani Biblije a ne Kule stražare.

    Jos i ovaj prime koji je vezan za razliku između Isusa iMihajla što nikako ne sme da se previdi:

    Mihajlo kaže satani:
    Gospod neka ti sudi.

    A šta kaže Isus satani:

    7 А Исус му на то рече: „Али писано је и ово: ’Не искушавај Јехову, свог Бога.‘“ 8 Ђаво га је затим повео на веома високу гору, и показао му сва краљевства света и њихову славу 9 и рекао му: „Све ћу ти ово дати ако паднеш и поклониш ми се.“ 10 Тада му Исус рече: „Одлази, Сатано! Јер је писано: ’Јехову, свог Бога, обожавај и једино њему служи.‘“ 11 Тада га је Ђаво оставио. И дошли су анђели и почели да му служе.


    http://www.watchtower.org/sb/bible/mt/chapter_004.htm

    Obrati pažnju na sledeće Isusove reči kada satana pokuša da ga iskuša:
    Ne iskušavaj Jehovu ,svog Boga
    i
    Jehovu ,svog Boga obožavaj i jedino njemu služi.

    Sad ono najvažnije:

    I došli su anđeli i počeli da mu služe.

    Šta je rekao Isus kome sme da se služi ?
    Kome služe anđeli?

    Nadam se da te ničim nisam uvredio i da su pitanja koja sam postavio na temelju Biblije sasvim konkretna .


    PS
    Ja odoh da spremam drva,kod nas je vreme da se spremi ogrev.
    A u kojoj zemlji ti živiš kada ideš sad na spavanje?


    Danas sam se baš naradio pa nisam nešto puno voljan da se dopisujemo ali bih molio Monu da pregleda ove tvrdnje pa da popričamo o njima.

  18. #18

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    diskusija sa monom

  19. #19
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    diskusija sa monom


    samokazniću se za ovaj spam, al nisam mogla da odolim...
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #20
    Registrovani Član
    mona avatar
    Status : mona je odsutan
    Registrovan : Mar 2010
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 1,626
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li je Isus arhandjeo Mihajlo?

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    sama, pod pritiskom i strahom
    aj ne lupaj mali

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Dokazi da je Isus postojao...
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25-10-2011, 19:05
  2. Isus i obrezanje
    Od mona u forumu Religija
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 30-07-2010, 13:32
  3. Ko je Isus Hristos?
    Od Пркос u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-02-2010, 11:52

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •