Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

  1. #1
    Registrovani Član
    marabu avatar
    Status : marabu je odsutan
    Registrovan : May 2010
    Poruke : 1,250

    Početno DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    23.09.2011
    London



    Varvarske dečije borbe po borilaČkim klubovima u Britaniji -

    DECA SE TUKU U KAVEZU, RODITELJI GLASNO NAVIJAJU ?! ...

    Dečaci već od pet godina, bez ikakve zaštite, na nagovor roditelja, nemilosrdno se tuku u ringu ograđenom žicom -





    Borilački klubovi u Britaniji organizuju takmičenja u borbama dece u kavezu, u kojima se dečaci već od pet godina nemilosrdno tuku pred roditeljima koji glasno navijaju. Po uzoru na borbe odraslih, takmičenje je upotpunjeno i polugolim manekenkama koje ulaze u ring u pauzama i najavljuju sledeću rundu.

    Britanci su šokirani snimcima, koji su se prvo pojavili na internetu, a onda vrlo brzo i u široj javnosti, na kojima se mališani varvarski tuku u ringu ograđenom žicom.
    Kao odrasli borci

    Kao odrasli borci ........

    Za razliku od odraslih kolega, dečacima navodno nije dozvoljeno udaranje rukama, nogama, kolenom i laktovima, već su deca trenirana da rvanjem obore protivnika. Međutim, ta pravila se retko poštuju. Da bi ličili na prave, odrasle borce, pored lekara i sudije, deca iz svlačionice izlaze u ring u mantilima sa kapuljačama, u pratnji trenera.

    Na jednom od snimaka napravljenom u „Grinlends lejbor klubu" u Prestonu, dva mališana se golim rukama i nogama, bez ikakve zaštite, tuku do suza, pred publikom od 250 ljudi koja navija kao na borbama odraslih. Devetogodišnji Kijan Mekinson, koji se u kavezu bori poslednjih devet meseci, na tom snimku savladava osmogodišnjeg dečaka. Na kraju jedne od desetominutnih rundi, osmogodišnji „gubitnik" u suzama čeka lekara da proveri da li može da nastavi sa borbom.

    Policija: Sve je legalno
    Britanska policija navela je da neće ništa preduzeti protiv organizatora varvarskih borbi dece u kavezu. Nadležni navode da nema nikakvog prekršaja ukoliko roditelji dopuštaju deci da se bore.
    - „Grinlends lejbor klub" ima dozvolu za održavanje takvih takmičenja. Jedino što ćemo proveriti je da li je sredina bezbedna za decu - naveo je nadležni u policiji Prestona.


    Nik Hartli (33), otac devetogodišnjeg Kijana, koji pored njega ima još dvoje dece, tvrdi da nijedan od malih boraca nije u opasnosti u ringu i dodaje da je sport vrlo bezbedan.

    - Da se ne bori u kavezu verovatno bi kamenjem gađao autobuse i zadavao ljudima muke. Ovako se uči poštovanju i disciplini - zaključio Hartli.

    Da borbe mališana nisu opasne tvrdi i organizator takmičenja u „Grinlends lejbor klubu", profesionalni borac u kavezu Stiven Najtingejl (28).

    - Oni koji počnu rano sa ovim sportom, već od pete godine, kasnije postanu vrlo uspešni. Borbe su sve popularnije među decom - kaže Najtingejl.

    Na pitanje o dečaku sa snimka koji plače tokom borbe, on kaže:

    - Mali nikad ranije nije dobio batine. On je jedan od onih koji osvajaju zlatne medalje, a takva deca kad god dobiju batine, postaju previše emotivna.


    Lekari traže zabranu .....

    Socijalne službe i udruženja lekara burno su reagovala na objavljene snimke i jednoglasno pozvala da se takva poremećena aktivnost zabrani. Oni ističu da nedostatak pravilne zaštite, pogotovo za glavu, može da dovede do teških povreda mozga ili čak smrti.



    Bolesna zabava ... Polugola manekenka označava početak borbe, koja se završava intervencijom lekara


    - To je poremećeno i sramotno. Vlasti bi trebalo da zabrane takve varvarske borbe. Ne mogu da verujem da roditelji dopuštaju da im se deca bave takvim sportom - navela je Rozi Karter iz humanitarnog udruženja Sejfčajld.

    Portparol britanskog udruženja lekara izjavio je da se bokserski i mečevi u kavezu često opravdavaju time da kroz njih dete nauči da kontroliše svoju agresivnost pomoću discipline.

    - Udruženje, međutim, veruje da postoje brojni drugi sportovi koji decu uče disciplini, ali ne uzrokuju povrede mozga - zaključio je portparol udruženja lekara.

    Izvor: Intermezzo


    ***

    Evropaaaaaaaa je to moj brajko ! Nego šta...
    Mada, kod nas je taj ,,sport,, odavno bio na tapetu samo ... kod nas to roditelji rade suptilnije - gledaju s'prozora. Ili ... ako mu dete nekim slučajem popije batine onda ,,tata,, ode da nalupa pobednika

    Nema problema .... biće skoro propast sveta


  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    stvarno bolesna zabava..
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    pa šta 'oćete, i naša deca se ovako tuku, samo ne u kavezima već u hodnicima i učionicama..

  4. #4
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Citiraj Prvobitno napisano od mare Vidi poruku
    pa šta 'oćete, i naša deca se ovako tuku, samo ne u kavezima već u hodnicima i učionicama..
    Da, ali to nije bas uz podrsku roditelja...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  5. #5
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Moji se ne tuku..

    a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo?
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #6
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Ajoj, sva sam se najezila, ovo je totalno bolesno. Pa zar je to deo Evrope u koju mi `hitamo`?

  7. #7
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Moji se ne tuku..

    a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo?
    Pa ni moji, samo se biju medju sobom, ja ponekad gledam i navijam
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  8. #8

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Moji se ne tuku..

    a neka deca pušu i drogiraju se, pa el treba da ih gledamo kako to rade i navijamo?
    da li si sigurna?

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Sigurna sam.

    A kad krenu međusobno da se biju, poređam ih u ćošak. dok se ne olade...
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10

    Početno Re: DECA SE TUKU U KAVEZIMA !...

    Dobro, još su mali.. Valjda..

    Mada me jako čudi za starijeg..

Slične teme

  1. Kućne obaveze i deca
    Od ljubičica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27-02-2014, 15:22
  2. Deca!
    Od Man u forumu You Tube
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24-06-2013, 13:48
  3. deca i razvod
    Od mica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 86
    Poslednja poruka: 08-02-2013, 12:02
  4. Kućni ljubimci i deca...
    Od kojica u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30-01-2012, 11:39
  5. Igrala se deca!
    Od Man u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25-09-2011, 16:22

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •