Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Predbračni ugovor

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Predbračni ugovor

    Samo za bogate ili i za nas obične smrtnike?

    Da li bi vas uvredilo da od vas partner zahteva da potpišete predbračni ugovor?

    Gde je u ovoj priči poverenje?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Predbračni ugovor

    mani poverenje....naročito ako ima dosta toga od materijalnih stvari. mislim da je to sasvim ok u brakovima gde žena (ili muž) mogu materijalno da ojade onog drugog. ne znam šta da kažem, osim da sam u tom smislu racionalna.
    onaj princip ''tuđe nećemo - svoje ne damo''....a ne onaj ''sve što je tvoje je i moje, a sve što je moje, samo je moje''...takve(takvi) mi se gade.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Da ali kako to objasniti a da se druga strana ne uvredi. Milim.. ako bih u startu u njemu prepoznala
    nekoga ko bi mogao da me ojadi, onda se ne bih ni udala za njega..
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od katica Vidi poruku
    Da ali kako to objasniti a da se druga strana ne uvredi. Milim.. ako bih u startu u njemu prepoznala
    nekoga ko bi mogao da me ojadi, onda se ne bih ni udala za njega..
    Niko ne zna šta nosi dan a šta noć, svi se mi vežemo dok nas "smrt ne rastavi", ali na tom putu do smrti pred nama su brojni izazovi. To što se ovaj duboko civilizovan čin vezuje za nepoverenje je još jedan glupi balkanski stereotip, zbog koga se kada ljubav prođe i izazovi postanu preveliki i nepremostivi, koljemo do koske i zbog najbanalnijih stvari, što je opet naš balkanski ekskuzivitet. Nema lepog razlaza, bar u najvećem procentu, ali ovo parče papira bi moglo da bar malo ublaži ovu i ovako i onako odvratnu situaciju.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,420
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Meni je to apsolutno bespredmetno.Ugovor (ma kakav da je) kao termin mi je nespojiv sa vezivanjem dvoje ljudi u zajednicu zvanu brak.Ako ćemo sve odnose legalizovati,pa ko smo mi..kakav sam ja to čovjek ako nemam povjerenja ili ako on nema povjerenja u mene..i mi bismo trebali onda stvarati djecu ,pa mogli bismo unapred i za to načiniti neki ugovor ili aneks

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Pa i meni se čini da je samo stvar navike. Da je to neka široko prihvaćena stvar
    ko što je na primer potpisivanje kod matičara, sve bi bilo ok. Retki su slučajevi
    koji će na potpisivanje u opštini da reaguju burno kao na potpisivanje predbračnog
    ugovora. Ko će još reći ''Šta? Ti hoćeš da pred svedocima potpišem da ću da te
    volim i budem sa tobom?''. Što bi bila sasvim normalna reakcija.

    I kako će sad taj predbračni ugovor da premosti jaz i postane neprmetan?
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #7
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od katica Vidi poruku
    Pa i meni se čini da je samo stvar navike. Da je to neka široko prihvaćena stvar
    ko što je na primer potpisivanje kod matičara, sve bi bilo ok. Retki su slučajevi
    koji će na potpisivanje u opštini da reaguju burno kao na potpisivanje predbračnog
    ugovora. Ko će još reći ''Šta? Ti hoćeš da pred svedocima potpišem da ću da te
    volim i budem sa tobom?''. Što bi bila sasvim normalna reakcija.

    I kako će sad taj predbračni ugovor da premosti jaz i postane neprmetan?
    Pa ako se to smatra društveno korisnim lako se to može uspostaviti kao novi civilizacijski standard.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,420
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od katica Vidi poruku
    Pa i meni se čini da je samo stvar navike. Da je to neka široko prihvaćena stvar
    ko što je na primer potpisivanje kod matičara, sve bi bilo ok. Retki su slučajevi
    koji će na potpisivanje u opštini da reaguju burno kao na potpisivanje predbračnog
    ugovora. Ko će još reći ''Šta? Ti hoćeš da pred svedocima potpišem da ću da te
    volim i budem sa tobom?''. Što bi bila sasvim normalna reakcija.



    I kako će sad taj predbračni ugovor da premosti jaz i postane neprmetan?
    Pa,vidi,za ono dvoje koji odluče da im je to normalno i prihvaćeno,nema jaza..Oboje su isti i nema onda dileme,stoga niko nema ni pravo da im bude moralna vertikala.

  9. #9
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Predbračni ugovor

    koliko se ja razumem u pravo,mislim da je nas zakon to vec jako lepo regulisao.postoji licna imovina koju unosis u brak,stecena samo tvojim trudom i mislim da je ona nedeljiva,samo treba lepo cuvati sve papire i dokaze o tome,zatim postoji i zajednicka imovina stecena u braku koja je deljiva,sto je po meni isto razumno,jer ne postoji precizan kantar koji moze da utvrdi ko je i koliko doprineo u stvaranju iste.zato se i trud vrednuje podjednako.problem je samo u nasem sudskom sistemu,ljudskom nerazumevanju i zlobi koja uhvati parove kad se razvode.ako je sudski sistem nedelotvoran,isto ce biti i sa predbracnim ugovorom.ako ga npr.sklope i njime se predvidi odredjena novcana naknada koju jedno treba da isplati drugom,i ako se to ne izvrsava sabotiranjem sudskih odluka,uz ovakav sistem nece dobiti nista.kao sto se i sada desava sa punopravnim sudskim odlukama o podeli imovine.na kraju se sve svodi na dobru volju,razum,postenje..

  10. #10
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Meni tek sad ništa nije jasno. Ako je našim zakonom sve lepo regulisano, čemu onda taj ugovor?
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #11
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Pa i ne treba obicnim smrtnicima,ni na zapadu ga ne prave..treba onima koji sumnjaju da se neko za njih udaje ili zeni zbog novca.ili ako onaj koji ima novaca posle zeli da te otkaci a nema ugovor,na sudu se prezentuju i njegova primanja,a tamo se uzima u obzir i minuli rad,pa psihicki bol,pa cega si se odrekla zbog zajednickog zivota,pa na kakav si zivot navikla..i tandara mandara uz dobrog advokata izvuces dosta..e zato ga oni koji imaju i prave,zbog fiksnog iznosa na koji neko pristaje.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Meni je to apsolutno bespredmetno.Ugovor (ma kakav da je) kao termin mi je nespojiv sa vezivanjem dvoje ljudi u zajednicu zvanu brak
    potpisivanje kod matičara je takođe potpisivanje ugovora, bar ja to tako vidim. idealno je kad bi ljudi bili od totalnog poverenja, onda ne bi bilo ni potrebe da se ide kod matičara
    jer, šta znači - venčati se
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,420
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    potpisivanje kod matičara je takođe potpisivanje ugovora, bar ja to tako vidim. idealno je kad bi ljudi bili od totalnog poverenja, onda ne bi bilo ni potrebe da se ide kod matičara
    jer, šta znači - venčati se
    Ako je burma na prstu garancija ljubavi,skidam kapu potpisivanje bilo kakve vrste obavezuje i stvara pravo..kod matičara to i nije neki poseban ugovor(mislimo,dakle ne znamo ; ) )ali ad hoćemo da izađemo iz toga,e tek onda vidimo da smo bili ugovorna strana
    Elem,u pravu si..ugovor je ugovor bez obzira da l ga potpisujemo sa bidermajerom u ruci i osmijehom ispod vela ili sa napetoščću kalkulacije predbračnog ugovora.

  14. #14
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Predbračni ugovor

    e pa to ti pričam...nisam materijalista, bar mislim da nisam....ali, ne bih se uopšte uvredila kad bi neko tražio da potpišem bilo kakav ugovor. naravno, prvo bih ga dobro proučila.
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #15
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Mene bi predbracni ugovor toliko uvredio, da bi taj buduci brak bio ozbiljno doveden u pitanje. To mi je podjednako uvredljivo kao i pitanje miraza. Sta mlada nosi u miraz?

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Mene bi predbracni ugovor toliko uvredio, da bi taj buduci brak bio ozbiljno doveden u pitanje. To mi je podjednako uvredljivo kao i pitanje miraza. Sta mlada nosi u miraz?
    pa važi i obratno. šta mladoženja donosi u brak? ko se usudi da pita takvu stvar, mora da ima dobro (debelo) pokirće.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,420
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Mene bi predbracni ugovor toliko uvredio, da bi taj buduci brak bio ozbiljno doveden u pitanje. To mi je podjednako uvredljivo kao i pitanje miraza. Sta mlada nosi u miraz?
    to i kažem,uvredljivo..na granici samodostojanstva..kod nas je miraz ostao samo još po selima,ove gradske cure nose kao miraz stomačić

  18. #18
    Registrovani Član
    različak avatar
    Status : različak je odsutan
    Registrovan : Aug 2011
    Pol:
    Poruke : 184

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od katica Vidi poruku
    Samo za bogate ili i za nas obične smrtnike?

    Da li bi vas uvredilo da od vas partner zahteva da potpišete predbračni ugovor?

    Gde je u ovoj priči poverenje?
    to je dobra stvar pogotovu u slucaju sponzorusa (i muskih i zenskih)...ipak,mora da potpise p.ugovor,cisto da se zna da u brak ulazi iskljucivo iz ljubavi a ne interesa.
    inace,ja sam staromodna,i licno bi me uvredilo da od mene moj buduci zahteva da to i potpisem.zato se ne udajem

  19. #19
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Predbračni ugovor

    Citiraj Prvobitno napisano od različak Vidi poruku
    zato se ne udajem
    alal ti ćufte pa kad se budeš udavala, traži od njega da potpiše .

    p.s. ne znam zaista zašto se misli da isključivo žena mora da bude podređena u potpisivanju tih ugovora
    где си пошла с крмељиве очи

Slične teme

  1. Novi kolektivni ugovor
    Od Man u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03-07-2010, 12:33
  2. Devojacki ugovor
    Od sani u forumu Humor
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20-08-2009, 12:22

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •