Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Povodljivost

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Povodljivost

    Osobina koju teško priznajemo, a tako lako pipisujemo voljenim osobama. Valjda
    nekada bude lakše da sebi kažemo da je neko povodljiv, nego da je zaista doneo
    lošu odluku.

    Da li nekoga u svojoj okolini smatrate povodljivim? Šta mislite zašto je takav/takva?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Povodljivost

    povodljiva osoba je nesigurna osoba. nesigurna u sebe, svoje odluke, status...što god.
    mama je meni uvek govorila da sam povodljiva, jer sam (po njenim rečima) bila mirna, nisam htela svađu i ona je mislila da sam povodljiva za tuđim mišljenjem, jer se ne konfrontiram.
    nije žena mogla nikako da shvati da možeš da imaš drugačije mišljenje od nekoga a da se ne svađaš, pa to ti je.
    a sad, pošto sam omatorila, gloopo joj je da mi kaže da sam povodljiva, nego - pa da, čuvaj zdravlje, šta ćeš...
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,423
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Povodljivost

    Tačno je da je u pitanju nesigurnost i naglašena neindividualnost i to kod osoba koje vole da su u masi i ne mogu da zamisle da bilo čim strše iz nje.Timsko ponašanje i prepisivanje već uhodanog,kolektivnog obrasca,ne traži odgovornost,ne traži ime i prezime,ne traži nivo odlučivanja..a samim tim mogućnost greške apsolutno izostaje.
    Ljudi se skrivaju iza "Mi" i to je sveprisutno u velikom broju sfera ne samo društvenog,već i privatnog života.

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Povodljivost

    Moja mama je uvek govorila da sam povodljiva. Valjda joj je bilo lakše da za sve
    što njoj ne odgovara okrivi okolinu, nego da mene prihvati takvom kakva jesam.

    Mislim.. svi smo pomalo povodljivi, ali možemo li biti povodljivi preko granica
    koje smo sebi postavili?
    Negoga možeš naogovoriti i da ubije i to veoma lako.
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Povodljivost

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Negoga možeš naogovoriti i da ubije i to veoma lako.
    eh, ta vrsta povodljivosti je za lečenje
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Povodljivost

    Pa jel to znači da je ta osoba baš mnogo povodljiva, ili da je inače takva
    pa joj samo mrva fali da to inicira? Dovoljno je društvo sličnih?

    Koliko je povodljiva osoba ''žrtva'', a koliko je zapravo i sama takva za
    čim se povodi?
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #7
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Povodljivost

    mislim da utice vaspitanje,ali i prirodne sklonosti..mene nikad nisu smatrali povodljivom,naprotiv,cesto sam slusala da sam -divlja-,tvrdoglava,samo ti teras svoje,nekako me je uvek bilo tesko naterati u gomilu..niti sam volela to kretanje -u krdu-..pocev od ponasanja,oblacenja,navika..ma u svemu.postoje osobe koje tako funkcionisu,to im je nasusna potreba,lako se poistovecuju i zaboravljaju svoje potrebe ili potrebe svojih bliznjih,i interesantno je da imaju otklon prema misljenju svojih najblizih,dok umeju da poklone puno poverenje potpunom strancu..

  8. #8
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Povodljivost

    u mojoj blizoj okolini ne poznajem nikog..
    ali sam uvidela da ljudi nisu sposobni sami da rasudjuju stvari, niti da imaju sopstveno razmisljanje po pitanju bilo cega.
    npr.
    osoba A, prica lose o osobi C osobi B, osoba B prihvate sve sto kaze osoba A (a da predhodno ne uzima u obzir sve sto zna o osobi C, i apsolutno veruje sve osobi A). Sto dovodi do toga da osoba B ima jako slab karatkret, i nije SVOJA licnost, i dopusta da drugi upravljaju i manipunilisu njom i njenom razmisljanju, zdravom sagledavanju situacije kod osobe C... i onda dolazi do toga da je osoba A manipulant, osoba B podvoljiva i nije svoja licnost, a osoba C potpuno nevina u celoj prici.
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  9. #9
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Povodljivost

    evo, sad baš slušam moju majku kako sam tvrdoglava....a odrasla sam u uverenju da misli da sam povodljiva...pa šta sad ja da mislim?
    где си пошла с крмељиве очи

  10. #10
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Povodljivost

    Povodljivost je odraz iskompleksiranosti osobe koja je rezultat nedovoljne sigurnosti i samopouzdanja . Takve osobe nemaju svoj stav niti mišljenje o bilo čemu. Vrlo često se povodljive osobe priklanjaju osobama ili grupama koje za njih imaju neko mesto u društvu...Koji za njih predstavljaju ''nešto'' i iz toga razloga misle da će dobiti i neku zaštitu, jer su deo tog tima. Vrlo često, oni koji se ''povedu'' za nekom grupom, postanu i lošiji ili istaknutiji od onih zbog kojih su se uključili, samo da bi se što bolje potvrdili da baš tu i pripadaju, i vrlo često budu sredstvo za obavljanje nekih poslova koje drugi iz grupe ne bi činili...Na neki način, povodljive osobe su i ''žrtve''...

    Povodljivsot je naročito karakteristično kod dece, pogotovo u pubertetu, kada vrlo često žele da postanu ''poznati'' pa se na taj način nađu u lošem društvu. Neki počinju da koriste narkotike, jer je tamo neko za koga se smatra da je ''zvezda'' korisnik istih....

    Sve u svemu, nikada nisam bila povodljiva i spadam u one osobe koje su bile u raznim društvima, a ipak ostale svoje...

  11. #11
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Povodljivost

    Povodljivost je posledica nepostojanja sopstvenog izgrađenog stava prema sebi i svemu oko sebe.
    povodljive osobe pate od nesigurnosti i nedostatka odlučnosti i vere u sebe ,zato im je lakše da se
    oslone na stavove drugih.Njima je lako manipulisati onima koji umeju da prepoznaju taj nedostatak.
    S toga i ona stara narodna ,videla žaba gde se konji kuju pa i ona digla nogu.
    Nisam povodljiva i na mene nije lako uticati,još manje me iskoristiti za sprovođenje sopstvenih namera
    onog ko pokušava da me iskoristi.Bilo je takvih i ovde na forumu ,ali su se loše proveli :raz_114:
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  12. #12
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Povodljivost

    nesam povodljiva.
    ne druzim se sa povodljivim ljudima
    deca mi nisu povodljiva
    ni roditelji
    misim, nemam pojma za koga bih rekla da je povodljiv..
    mozda bih rekla da je slabic..ako ne radi ono sto znam da zeli, nego nesto drugo..
    ali opet, kako mozemo biti sigurni sta ljudi stvarno misle i zele?
    nek svako radi sta oce.
    ma koji da mu je motiv
    ako se zahebe, sam se pece. to je to.

  13. #13
    Registrovani Član
    gomez000123 avatar
    Status : gomez000123 je odsutan
    Registrovan : Jan 2013
    Pol:
    Poruke : 1

    Početno Re: Povodljivost

    svatko osjetiti i učiniti isto ... ne brini

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •