Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 32 od 32

Tema: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

  1. #21
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Evo jednog citata, ako nije problem sa jednog foruma gde se polemise bas o tome da li su opasni psi ili njihovi vlasnici, a vezan je za trpanje u isti kos vlasnika koji su uzeli ove rase za prave kucne ljubimce, i onih koji na bolestan i zabranjen nacin koriste snagu ovih zivotinja, zbog cega su na tako losem glasu:

    `Cemu takva generalizacija i satanizacija nas koji se trudimo da svoje pse odgajamo najbolje moguce? Pri tom se kao glavni argument poteze da su to psi za borbe. Za borbe sa cim? Sa ljudima? Ko ih je naucio da se bore? Ko ih trenira za to? I vrlo bitna stavka, ukrstan pas za borbe se odnosi na njegove fizicke predispozicije, ne na mentalno stanje psa. Da bude brz, okretan, snazan i otporan na bol.
    Najveca "mana" ovih pasa je sto cesto dospeju u pogresne ruke, a onda dobijemo to sto dobijemo. `

    I sad ja treba da strepim da li ce mi neko zabraniti da drzim svog psa, zbog nekih bolesnih mozgova. Bolje bi bilo da se pozabave malo ozbiljnije takvim ludacima. YT je prepun snimaka o ovim `psima ubicama` gde se maze sa macama, kucama, decom, ljudima. Normalni porodicni psi. To sto su ruznjikavi (doduse, kako za koga, meni su lepi) ne znaci i da su nenormalni i agresivni.

  2. #22
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Citiraj Prvobitno napisano od Sandokan Vidi poruku
    Kako kod ljudi tako i kod životinja postoji genotip i fenotip .... ne može se zanemariti genetska i rasna struktura nekih pasa, pa dešavalo se da i dresere tigrova, lavova, slonova, kitova, čak i delfina napadnu njihovi .... nemam pravu reč .... prosto to je tu negde zapisano i samo je pitanje kad će okidač opaliti, kao i sa svim opasnim stvarima potrebno je i sa ovima postupati oprezno!
    U ovome sto si nabrojao nema ni p od pasa. Ne bih uopste ovo uzeo kao poredjenje. Pas je ogledalo gazde. Macka je sama svoja i nikada joj odluku o neposlusnosti ne mozes predvideti. Ogrebe te i kad je mazis a nemas pojma zasto. Kaze se da pas zivi kod coveka a covek kod macke. Macka ima svoju teritoriju i coveka smatra samo kao inventar. Ne voli goste. Pas se prema gostima odnosi potpuno isto kao i gazda. Sve ovo nisam znao dok nisam dobio psa u kucu. Mislio sam da su psi opasni, da ujedaju kad im cefne a da su mace mile i da su samo odredjene za mazenje. Psu mozes da radis sta god hoces. Da ga stipas, da ga bacas, da ga tuces. Samo nemoj da mu otimas hranu iz usta.
    Sve sto kazem potpisujem

  3. #23
    Registrovani Član
    supermen*prvi avatar
    Status : supermen*prvi je odsutan
    Registrovan : Oct 2009
    Lokacija : Kolin, Ceska Republika
    Poruke : 1,899

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Evo jednog citata, ako nije problem sa jednog foruma gde se polemise bas o tome da li su opasni psi ili njihovi vlasnici, a vezan je za trpanje u isti kos vlasnika koji su uzeli ove rase za prave kucne ljubimce, i onih koji na bolestan i zabranjen nacin koriste snagu ovih zivotinja, zbog cega su na tako losem glasu:

    `Cemu takva generalizacija i satanizacija nas koji se trudimo da svoje pse odgajamo najbolje moguce? Pri tom se kao glavni argument poteze da su to psi za borbe. Za borbe sa cim? Sa ljudima? Ko ih je naucio da se bore? Ko ih trenira za to? I vrlo bitna stavka, ukrstan pas za borbe se odnosi na njegove fizicke predispozicije, ne na mentalno stanje psa. Da bude brz, okretan, snazan i otporan na bol.
    Najveca "mana" ovih pasa je sto cesto dospeju u pogresne ruke, a onda dobijemo to sto dobijemo. `

    I sad ja treba da strepim da li ce mi neko zabraniti da drzim svog psa, zbog nekih bolesnih mozgova. Bolje bi bilo da se pozabave malo ozbiljnije takvim ludacima. YT je prepun snimaka o ovim `psima ubicama` gde se maze sa macama, kucama, decom, ljudima. Normalni porodicni psi. To sto su ruznjikavi (doduse, kako za koga, meni su lepi) ne znaci i da su nenormalni i agresivni.
    Zakljucak?
    Vec sam ga dao. Pas je onakav kakav mu je gazda. Snagu i fizicke predispozicije pas nikada ne pokazuje ako mu gazda nije dao naredbu. Ona se ne mora sastojati u naredbi u kriticnom momentu. Pas ume da proceni kritican momenat i da zareaguje agresivno ako ga je gazda tome naucio i od njega zahtevao takvo ponasanje u tim prilikama.
    Sve sto kazem potpisujem

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    ZAKONSKE KAZNE ZBOG problema koji u Beogradu postoje zbog pasa, na nivou Republike
    i grada formirani su timovi koji kontrolišu vlasničke i pse lutalice i pokušavaju da
    primenom zakona i kaznama koje on propisuje, urede ovu oblast. Od početka godine 804
    građana Beograda podnelo je zahteve za nadoknadu štete zbog napada i ujeda pasa. U
    388 slučajeva postignuto je sudsko poravnanje i isplaćena šteta. Takođe, mnogim
    vlasnicima pasa, koji se nisu pridržavali Odluke o držanju domaćih životinja (stupila na
    snagu 1. oktobra ove godine), kao i onim ranijim "prestupnicima" izrečene su propisane
    kazne. Tačnije, za prekršaj se izriču novčane kazne 5.000 do 25.000 hiljada dinara,
    koliko se otprilike kreće i visina naknade za oštećenog. Ukoliko se utvrdi da je zbog
    bahatosti vlasnika neko teže povređen ili je smrtno stradao zbog ujeda psa, taj podleže
    krivičnom gonjenju i preti mu višegodišnja robija.
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #25
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Izvor


    Pas izujedao devojčicu i ženu u Zemun polju



    U beogradskom naselju Zemun polje, jutros oko 11 časova pas je napao devojčicu i ženu, saznaje "Blic"

    Kako je za Blic potvrdila Nada Macura, portparol beogradske Hitne pomoći, žena je u pokušaju da devojčicu odbrani od psa zadobila četiri ugriza leve podlaktice.
    Emina Gvozdanović (45), inače vlasnica psa mešanca je vodila kuče na povocu sa kojeg se on otrgnuo i napao Anu Belak (15).

    - Poziv smo primili u 11.29 sati. U Ulici Andrije Habaša kod broja 35 zbrniuli smo ženu sa povredama nadlaktice, od ujeda psa, i prevezli je na Infektivnu kliniku - rekla je Macura.

    Devojčica je, kako je rekla, privatnim automobilom prebačeno na Institut za majku i dete u Novom Beogradu.

    U beogradskoj policiji potvrđeno je "Blicu" da je pas napao dete u predelu leđa, nogu i ruku.


    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  6. #26
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Meni je ovo totalno cudno. Za par dana toliko napada pasa na decu i odrasle. Jel nesto u vazduhu? Ovo mi lici na nesto u najavi, samo ne znam sta
    Jel to skretanje paznje sa nekog drugog problema, sto ne bi bilo prvi put da nam rade? Ko zna koliko je ovakvih slucajeva svakodnevno u ovoj zemlji, koji nisu spominjani u javnosti? Sad ispada da psi samo jurcaju ulicom i napadaju sve sto prodje...

  7. #27
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,536
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Na ovoliko stanovnika u beogradu mislim da je sve ovo beznačajno. Nego se nešto iza brda valja

    Novinari kao da prepisuju jedni od drugih uhvate se za jednu stvar i danima raspredaju, a vozovi prolaze li prolaze...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  8. #28
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Pa eno u članku koji sam gore kopirala piše da je 800 takvih slučajeva od početka godine.
    Zaista zabrinjavajući podatak. Mada, ne dospeva svaki slučaj u novine. Malo se više larma
    samo kada su u pitanju deca ili trudnice.
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #29
    Banovina
    mire avatar
    Status : mire je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 594

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    ipak mislim da bahate vlasnike pasa treba dovesti u red, nevezano od ostalih problema u državi...

    pun mi više da trčkam za mojom decom i da pazim da se ne ubrče u kereće govno

    a i sam ugazih u isto kad sam krenuo na posao, prekjuče ujutro

    hoćeš kera- vodi računa

  10. #30
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Mene ova tema interesuje, ali me ne okupira u tolikoj meri da ne mogu o drugim
    stvarima da razmišljam.

    Načisto sam ljuta na ljude koji dovode pse u situaciju da budu ubijeni.
    Psi po prirodi nisu agresivne životinje, ali su čuvari. Evo ovde u ulazu imamo
    baku kojoj pas spava na otiraču. Do sada je ugrizao nekoliko ljudi. Ja nemam
    srca da ga prijavim da bi ga uspavali, ali neko drugi će ga prijaviti. Ne grize
    u smislu da hoće da pokida čoveka. Čisto malo zapara nogavicu tek da ga
    uplaši i otera.
    Zgotivila sam ga načisto. Mnogo je pametan. I odličan je čuvar. Ono da imaš
    u dvorištu i da možeš mirno da spavaš. Hranimo ga i mi ponekad i još nekoliko
    ljudi, ali ona mu je prioritet i samo nju čuva.
    Ljuta sam na nju što ga lepo ne uvede u stan, kupi mu korpu pa nek šetaju
    do mile volje.
    Ovako će sradati.
    Večnost je čista sadašnjost.

  11. #31
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Protest protiv "medijske i šinterske hajke na pse" okupio 150 ljudi

    Oko 150 Beograđana okupilo se danas ispred Skupštine grada na protestnom skupu “Stop medijskoj histeriji i šinterskoj hajci na pse”, u želji da ukažu na to koliko je važna odgovornost vlasnika pasa, i primena u praksi Zakona o dobrobiti životinja.....


    http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/283...upio-150-ljudi



    Znao sam da će se pre ili kasnije vlasnici kućnih ljubimaca osetiti prozvanim .... jedino mi je nejasno čemu okupljanje, kad je akcenat i stavljen upravo na ovo o čemu i oni pričaju .... o tome da se vlasnici kućnih ljubimaca ne pridržavaju propisa

  12. #32
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Pit-bul odgrizao uvo trogodišnjoj Lari

    Postoje razlicite kategorije ljubitelja zivotinja, od onih nomalnih, koje psa uzmu za kucnog ljubimca i bez obzira na svu ljubav koju osecaju za tog psa, zna se sta se sme a sta ne, pa onda oni koji svojim psima dozvoljavaju sve zivo, jer su to njihova `deca`, njihove `bebice`, do onih koji su toliko zastranili da napadaju ove prve kako su neodgovorni sto recimo poklanjaju stenad kada im se kuja osteni, umesto da je sterilisu... znaci ne zanima ih sto se ljudi trude da pse udome, sto ih ne izbacuju na ulicu, kraj kontejnera, ne to nije dovoljno dobro... Vodila sam ja rat sa takvima, to su vec toliko zagrizene osobe i toliko veruju u to da je samo njihova ljubav prema zivotinjama prava, da su u stanju da nekome zele zlo, da ga prijave i navijaju da bude kaznjen, zato sto svog psa nije sterilisao.
    Nadam se da spadam u ove prve, volim svog psa, ali zna se ko je ko u kuci i na ulici.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 05-11-2012, 21:24
  2. Zenska tašna-šta sve nosite u njoj?
    Od Ciciban u forumu Modni kutak
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 04-09-2012, 05:37

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •