Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 34

Tema: Gosti sa nevaspitanom decom

  1. #1
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Gosti sa nevaspitanom decom

    ... dosli su kod vas, decica vesela, razigrana, brljiva, radoznala, sve moraju da pipnu, pritisnu, ukljuce/iskljuce, uzmu u ruke...

    Vi pocinjete da sklanjate, govorite nemoj to duso, razbice se, ili nemoj vuci kucu/macu za rep, njihovi roditelji ih opomenu reda radi, deca ih ne konstatuju...

    Vasa iskustva?
    Da li ste i sami bili takav djavolcic, da li su vasa deca? Kako reagujete kada imate u kuci takvu situaciju?

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Nemamo takvu situaciju. Naša kuća je opremljena za decu.

    a i nekako bih pre podnela da mi dete izvrne kuću naglavačke, nego da slušam roditelje
    koji bi da vaspitavaju dete baš kad su kod mene u gostima..
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    ribizla avatar
    Status : ribizla je odsutan
    Registrovan : May 2011
    Pol:
    Poruke : 2,533
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    kao dete, bila sam jako mirna i povuchena.. nisam pravila probleme nikad kad smo bili u gostima. i sve sam lepo pitala, ako bih nesto htela da uzmem..

    e sad, imam slucaj sa nevaspitanom decom
    ulicu ispod zivi brachni par sa troje dece, koji kada dodju u goste kod nas ostave takav nered da dodje da zakljucam vrata kad ih vidim ili da se ne javim na telefon kad vidim da oni zovu
    uzmu cokoladu, pa im se ispoti u rukama, pa takvim rukama po lego kockicama, po tepihu, sofi,
    pa kad uzmu bombone, pa pljune onako na stoljnak kao ne svidja mu se
    a sto jurcaju
    jednom polomili vazu posle mene majka grdila sto sam im JA dozvolila da polome mislimm ...
    i onda meni prekipelo jednom..
    dosli u posetu.. deca u istom fazonu od gore..
    ja lepo kazem njihovoj mami.. "Izvini Dragana, znam da nije lepo da ti ovo kazem, ali molim te mozes li da smiris svoju decu?!"
    na sta ona meni odgovara "Ja im ne mogu nista!"
    i onda, JA - namcor! pocnem da zavodim red.. kad ona nece, ja moram.. posto zaista.. skinuti fleke posle njihove posete.. i bash me briga.. sta ce pomisli.. zaista.. prevazisli su svaku meru..

    btw. treba li da napomenem da najstarije ima 11 godina, srednje 8, a najmladje 6 - znachi RAZUMEJU kad im se kaze NE, NE MOZE !!!
    i da zakljucim, dolaze i dalje u posetu, slatkise jedu i dalje, posle toga ih posaljem da operu ruke, i nastave da se igraju.. mirnija su.. i drago mi je da su me ispostovali cak mi je toliko drago, da se i ja igram sa njima
    I think that in human evolution it has never been as necessary to have this substance LSD...it is just a tool to turn us into what we are supposed to be space.

  4. #4
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Naravno, trebalo je da ga vaspitaju pre toga. Nema mi nista gore nego kada mi presedne druzenje sa prijateljima zbog nevaspitanja njihove dece. Ja nikada nisam imala taj problem sa svojom decom, ni kod kuce ni u gostima. A nisam bila nimalo strog roditelj. Jednostavno znalo se sta se sme sta ne, kroz pricu i ucenje. Ne volim kada necije dete unistava moju imovinu. Dodje, uzme neki predmet koji nije za igru i lupa njime po mom velikom akvarijumu. I sad ja treba da ga pustim? Ili pridje televizoru i pocne da ga pali i gasi na dugme 20 puta? Ili uzme telefon i treska slusalicom po njemu i pritiska gomilu brojeva... Ili ode u kuhinju i otvara vrata od kredenca i lupa njima iz sve snage, ili isto to radi sa fijokama... pruza ruke i skida sa police moje suvenire.

    Za mene je to nedopustivo, nikako ne bih mogla da se pomirim sa tim da dodje, prevrne mi kucu natraske, ja se premorim spasavujuci sta se spasti moze, dok mamica i tatica puse i vicu : pa nemoj to mili, znas da nije lepo, i zatim okrenu glavu i nastave da caskaju... Rodjene kumove vise ne zovem u goste zbog toga, pa nek se ljute. Teskom mukom smo kupili sve sto imamo, ne pada mi na pamet da to bude necija igracka.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,222
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Nemam takve goste,al kad bih ih imala,sasvim je sigurno da djeca ne bi bila kriva,kao i to da im ne bi dopustila da prave džumbus ..nisu djeca kriva što su im roditelji ispustili neke osnovne stvari iz vaspitanja.

  6. #6
    Banovina
    Sandokan avatar
    Status : Sandokan je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 3,687
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Ja sestri rođenoj više ni reč ne govorim o njenoj deci .... zaključak izvucite sami ... samo mogu reći da rizikujete ozbiljan sukob

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Nemam suvenire koje mogu da olupaju.. nemam ni vaze sa cvećem.. ni saksije...
    Jednom nemirnom detetu može samo dosadno da bude kad dođe ovde.

    E tetkino se snalazi tako što otvara fijoke i ulazi u cipelarnik. Al neka je, nek
    ronda.

    Moji ne prave probleme kad negde odemo.. sve dok se ne pobiju..
    Mislim.. nije to tuča prava, nego se deca tako igraju.. i konan u tome učestvuje..
    Legnu na pod i onda se rvu dok jedan ne zaplače. Ili dok konanu neko ne iskopa
    oko, pa se naljuti i neće više da se igra. E to je ljudima malo teško da razumeju.

    Al nije problem smiriti ih. Samo Konana pogledam i mirni su.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,222
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Koliko ti imaš djece kojice sa konanom mislim

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    pa trojicu.. al svi su slatki...
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,147
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Moji roditelji su bili strogi,brat i ja nikada nismo smjeli da se igramo sa nečim što nije za igru,ni kod kuće ni u gostima.Tako smo naučeni i smetaju mi nevaspitana djeca.
    Sada je rijetkost vidjeti lijepo vaspitano dijete.Uglavnom su to indijanci,koji bi se i na luster popeli da mogu.I da im dozvolim kad dođu.
    U početku smo imali problem sa takvim malim gostima.Roditelji uopšte nisu obraćali pažnju na tu djecu,šta rade,čime se igraju,koliku štetu prave mojim stvarima.Dođu,kafenišu,a ja skačem za njima.Penju se na ormar,skaču,otvaraju ladice i razbacuju odjeću.Vrhunac je bio kad je jedan mali od rodice sin,poslije svega nabrojanog povadio suđe iz sudopera i ušao u njega.E,tada mi je pukao film,zgrabila sam dijete,odnijela ga majci koja je veselo ćaskala i skoro ga bacila njoj u naručje :"Drži ovo svoje dijete,jel ti vidiš šta on radi,neću ja za njim sklanjati...".Izgalamila sam se pošteno na nju,ona je tad valjda iz stida,uhvatila dijete,razbila ga pred nama.Ne mogu reći da mi ga nije bilo žao,ali...Od tada su rijetko dolazili.I vodila je malo,ali samo malo više računa o njemu.
    Ne mogu da shvatim kako se roditelj može tako ponašati.Moje dijete je malo,ali zna kad nešto ne smije.I kada negdje odemo,uvijek muž ili ja idemo za njom,baš da ne bi napravila neki haos.
    I da,čudo jedno...sadašnje majke,kao po dogovoru za tu svoju djecu imaju isti odgovor :"Ali,on/a nije nemirna,to je samo hiperaktivno dijete!"

  11. #11
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Da, poznat mi je taj pojam: hiperaktivno dete
    Evo, ja imam unukicu, slatkis, ali brljiva neverovatno. Kad mi se cerka i zet najave da dolaze, to je akcija sklanjanja svega sto joj je na dohvat ruke. I malena ipak ume da me iznenadi i da zgrabi nesto sto mi je promaklo. A mama i tata, ista prica kao i sa mojim kumovima: Samo je opomenu, ili kao papagaji ponavaljaju njeno ime na sto raznih nacina, a ona ih ne zarezuje ni truncicu. Ali opet mi je lakse da rodjenom detetu ukazem gde gresi, i da joj dam savet ili predlog kako da vaspitava dete, nego nekog prijatelja, jer su ljudi uvredljivi kad im skrenes paznju na dete, a ne bi se sami setili da ga vaspitaju pa da do toga i ne dodje.
    Mada i cera mi je sujetna, jednom se nadurila kad sam joj rekla, aj ti blago meni, obuzdaj svoje dete, ja vise nemam snage. A mala se ludo zabavlja okrecuci tockic na masini za sudje, koja mi je vec jednom zbog toga pobrljavila sa programima.
    Ja sam prosla kroz fazu podizanja i vaspitavanja dece, svoju decu sam lepo vaspitala, i zaista mi smeta kad neko dodje kod mene i pusti dete da radi sta hoce.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Citiraj Prvobitno napisano od Fajf Vidi poruku
    Kako reagujete kada imate u kuci takvu situaciju?
    nemam takva iskustva. dok su naša deca bila mala, sve je u stanu bilo namešteno tako da mogu da se igraju i da ne bude svaki čas ''ne to!''....to mi je uvek išlo na živce, kad krenu da obročavaju decu u tuđoj kući...
    a i deca koja su nam dolazila - bila su - pa, deca. ništa posebno nemirna.
    sada su velike i ne mislim više o tome.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Dok su bili mali uvek sam ih vodila samo kod osoba koje imaju decu slicnog uzrasta,mada sam im stalno govorila da uvek moraju da pitaju smeju li bilo sta da diraju..kod ljudi za koje sam znala da su odavno van kontakta s decom ili da nemaju decu ,izbegavala sam da ih vodim.znala sam da imaju svoj red,tisinu i da bi ih svako iskakanje iz tog koloseka nerviralo.
    smeta mi sto se kod nas polako usvajaju neki pojmovi i nacini vaspitanja sa zapada.nemoc roditelja da nateraju dete da se smiri,bez upotrebe povisenog tona,sljepkanja po zadnjici,jednostavno se gura pod pojam -hiperaktivan-,sledece je -ritalin- d cega mi se dize kosa na glavi.
    kad mi dodje neko sa takvim detetom,prosto vidim da je majci neprijatno,da caskanjem pokusava da zabasuri ponasanje svog deteta,da dete i te kako shvata to i tera dalje,ali da se ona prosto boji da bude grublja ili da vikne.uvek pokusam da mu skrenem paznju slatkisima,igricama,ili psom..gotovo uvek mi upali,a i njoj lakne.pogotovo sto znam da je jedna draga osoba koja nema puno prilika za malo odmora i opustenog razgovora.

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Deca u gostima umeju da budu nevaljala, iako to obično nisu. Privlače mučenici pažnju.
    Matori se zapričaju oko nečega ''veoma važnog''. I baš mi se sviđa ovo što je Mikili napisala.
    Malo pažnje može da reši veliki problem.
    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #15
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    ^Slazem se da malo paznje moze da resi problem, ali isto tako dopustam mogucnost da je domacin vec odgajio svoje dvoje dece, da zna da deca mogu da se ponasaju i drugacije, i da jednostavno svoje slobodno vreme koje odvoji za druzenje sa prijateljima zeli da provede bez posledica po svoje zivce i bez naknadnog posla oko raspremanja kuce nakon njihovog boravka.

  16. #16
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Ljudi koji sa sobom vode decu koja su "hiperaktivna"..i ništa povodom takvog ponašanja ne preduzimaju..su totalni kreteni...
    Jednom su nam došli gosti sa takvim detetom ..koje ništa nije moglo da zaustavi..
    Ustao sam... proveo celo veče sa njom igrajući se..ne odgovarajući uopšte na pozive da se vratim i pridružim..u ćaskanju..
    skoro da su se naljutili...
    kad su sledeći put došli..dete je bilo kao bubica jer sam je pitao da li mogu samo da joj dam igračke i da se vratim jer imam nešto važno da pričam sa nenim roditeljima.
    Naravno nije bilo nikakvih problema..
    Ubrzo nakon toga su prestali da dolaze i fala ima..verovatno im je smetalo što je devojčica samo kod nas bila mirna i fina..
    sad je odrasla i uvek mi se lepo javi..i postala je izuzetno fina devojka..
    Nema finog i dobrog deteta bez debelog truda..osim naravno izuzetci..
    Daklem kreteni naravno da imaju problem sa vaspitanjem svoje dece..osim naravno u izuzetnim slučajevima..

  17. #17
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Citiraj Prvobitno napisano od Pobegulja Vidi poruku
    ^Slazem se da malo paznje moze da resi problem, ali isto tako dopustam mogucnost da je domacin vec odgajio svoje dvoje dece, da zna da deca mogu da se ponasaju i drugacije, i da jednostavno svoje slobodno vreme koje odvoji za druzenje sa prijateljima zeli da provede bez posledica po svoje zivce i bez naknadnog posla oko raspremanja kuce nakon njihovog boravka.
    Ma ok. Sve ja to razumem.

    Samo malo unosim pometnju na temu. Ne mogu si pomoći.



    Na primer..

    Da li znate da deci vreme prolazi sporije. Njihovo mirno sedenje od dva sata,
    je kao naše mirno sedenje od dva dana. Možete li da budete potpuno mirni
    dva dana?
    A nama je tih dva sata malo za sve priče koje imamo da ispirčamo sa prijateljima.
    Večnost je čista sadašnjost.

  18. #18

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    ne znam šta da kažem..

    mene je stalno zanimalo šta ima po fiokama i ostalim nepristupačnim mestima..
    - Zašto nosiš taj glupavi zečji kostim?
    - A zašto ti nosiš taj ljudski kostim?

  19. #19
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    I mene je zanimalo u mojoj kući. U tuđoj me ništa nije zanimalo.
    Sećam se smaaaranja i smaaaranja.. neko mi da neku smor igračku,
    nako papir i olovku da nešto crtam, al uglavnom su to bili sati i sati
    dosade...
    mora da sam zato postala budista.. naučila da budem sama sa sobom
    Večnost je čista sadašnjost.

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Gosti sa nevaspitanom decom

    Citiraj Prvobitno napisano od Bandit Vidi poruku
    Daklem kreteni naravno da imaju problem sa vaspitanjem svoje dece..osim naravno u izuzetnim slučajevima..
    ma, nisu kreteni...nego ima ''lakše'' ovako.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Nenajavljeni gosti
    Od mihaela u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 21-09-2020, 11:25
  2. Kada je trenutak da upoznate dečka sa decom?
    Od kojica u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 02-10-2011, 00:22

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •