Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 31 od 31

Tema: Ogledalo

  1. #21
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ogledalo

    pa recimo kaze meni neko tamo: jao sto si lepa i pametna, sta ja iz toga treba da zakljucim? da je i ta osoba lepa i pametna?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #22
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ogledalo

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ali na koji način odna prepoznaješ nečije osobine?
    Pa rekoh....ljude ''hvatam na sitnice''.....Na osnovu nekog njihovog ponašanja i eventualnih njihovih grešaka sa mog nekog stanovišta, mogu doći do osobina ...kao što je licemerje, prostakluk, sebičnost...itd...
    Inače, u drugoj osobi skoro da ne mogu prepoznati sebe...Verovatno zato što sam ''original''....

  3. #23
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Ogledalo

    Pa svi smo orginali.
    Ja neke svoje osobine nalazim i u drugima bilo dobre ili lose pa mi nije tesko da ih identifikujem.

  4. #24
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ogledalo

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    pa recimo kaze meni neko tamo: jao sto si lepa i pametna, sta ja iz toga treba da zakljucim? da je i ta osoba lepa i pametna?
    Eh sad... to je previše generalno..
    Ali, da. Iz toga se mnogo toga može zaključiti.

    Mi posmatramo nečije postupke, slušamo reči i na osnovu toga donosimo
    sud, a sve u skladu sa sobom. Jednostavno nismo sposobni da delujemo
    van svog ega. Osim ako nismo prosvetljeni.. Sve merimo prema sebi
    i kroz sebe, pa tako i tuđe osobine.
    Ako sam ja iz nekog tvog postupka zaključila da si ti ljubomorna osoba,
    to uopšte ne mora biti tako. To samo znači da se ja tako ponašam kada
    sam ljubomorna.
    Ti ćeš na osnovu nečijih postupaka zaključiti da je to veoma pažljiva osoba,
    dok će neko drugi sa sigurnošću tvrditi da je u pitanju najobičnija šlihtara.
    Svako u skladu sa sobom?
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #25
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ogledalo

    ne znam, ja tako ne posmatram ljude oko sebe, jednostavno ih prihvatim kakvi jesu, ali zato ja kada nesto pricam, pisem ili treba da uradim, dobro promislim kako bih to dozivela da meni neka osoba na isti nacin to kaze ili napise ili uradi..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ogledalo

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pa rekoh....ljude ''hvatam na sitnice''.....Na osnovu nekog njihovog ponašanja i eventualnih njihovih grešaka sa mog nekog stanovišta, mogu doći do osobina ...kao što je licemerje, prostakluk, sebičnost...itd...
    Inače, u drugoj osobi skoro da ne mogu prepoznati sebe...Verovatno zato što sam ''original''....
    Pa dobro.. ali kako prepoznaješ te osobine? Kako znaš da je to baš licemerje?
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #27
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ogledalo

    kako znas da je licemerje? pa jednom kaze i uradi jedno, drugi put nesto sasvim suprotno... na primer

    da ne kazem polize sto popljuje, a za to ti ne treba neko procenjivanje posebno, to se jednostavno vidi na delu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #28
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Ogledalo

    Kojica hoce da kaze da se ljudi cesto projektuju i neke svoje osobine pripisuju drugima.
    Ima u tome istine ali ne mora da bude, ne moras da budes zao da bi video da je neko drugi zao.

  9. #29
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ogledalo

    razumem sta hoce da kaze, samo ja stvarno tako ne posmatram svet oko sebe, mozda zato i nisam dobar sagovornik
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #30
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ogledalo

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Pa dobro.. ali kako prepoznaješ te osobine? Kako znaš da je to baš licemerje?
    Kada osetim da me neko na neki način analizira i u meni traži neku slabu tačku ili neku manu, da bi na neki način pothranila svoj ego, bar malo da se oseća superiorina, a pri tome sama ima mnogo problema..a s'druge strane preterano je ljubazna prema meni...čak do te mere da me smatra kao nekim prijateljem...Licemerje mi jedino u tom trenutku pada na pamet...

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Ima u tome istine ali ne mora da bude, ne moras da budes zao da bi video da je neko drugi zao.
    Slažem se sa ovim potpuno.

  11. #31
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ogledalo

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Kojica hoce da kaze da se ljudi cesto projektuju i neke svoje osobine pripisuju drugima.
    Ima u tome istine ali ne mora da bude, ne moras da budes zao da bi video da je neko drugi zao.
    Ne moramo biti sušte zlo, ali morali smo nekada biti bar mrvu zli.
    Večnost je čista sadašnjost.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Ogledalo ...
    Od Ciciban u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 09-03-2012, 12:23

Članovi koji su pročitali ovu temu: 1

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •