Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Kad ste poceli

  1. #1
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Kad ste poceli

    Od koliko godina ste ostavljali decu samu kod kuce i da li ste ih uopste ostavljali same?Jeste li sklanjali sve potencijalno opasno ili su pokazali da dobro znaju sta ne treba dirati?Da li vam se desavalo da se uhvatite za glavu kad se vratite?

  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Kad ste poceli

    ja sam svoje cerke pocela da ostavljam same kad su krenule u skolu, radila sam i nije bilo druge...nije mi bilo svejedno nijednog trenutka. non stop sam bila u grcu da li su zakljucale vrata, da li su jele, da li je sve u redu, zivkala ih stalno. Trudila sam se da im ukazem na sve sto ne bi smele da rade ili koriste... uglavnom je bilo sve ok, slusale su me i bile dobre. Cesto su majke njihovih drugarica koje nisu radile, umele da ih pozovu kod njih kuci, dale im i da jedu, da ne budu same. Mnogo sam bila zahvalna tim zenama.

    Ali (mozda je ovo mali off) kada su odrasle, i kad smo ih prvi put na duze ostavili same, mi otisli na more, ja im odrzim predavanje o mikrotalasnoj rerni koju smo tek tada kupili, pa im je bilo zanimljivo da je koriste.Objasnila im sta se sme u nju stavljati, u kom obliku, na kom tanjiru... usput im kazem i da ne koriste teflonski tiganj za pravljenje kajgane, da mi ga ne izgrebu.
    Zovem ih to vece da vidim kako se snalaze, kad starija kaze; pa imale smo malu nezgodu. anja je stavila teflonski tiganj u mikrotalasnu, ubacila je celo jaje, ono je eksplodiralo, rerna se zapalila pa kad je otvorila vrata malo je oprljila trepavice.
    Mene slog strefio za malo, a onda cujem salaaaaa malaaaa. pa da su mi bile blize, otisla bih da ih nalupam, bezobraznice. Spojile su u jednu pricu sve sto sam rekla da ne sme da se radi...

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Kad ste poceli

    Moji nemaju potrebe da ostaju sami. U komšiluku je i tetka i baba i deda, pa mogu da biraju gde će.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Kad ste poceli

    naša deca skoro nikad nisu bila sama dok su odrastala....uvek sam bila ili ja s njima ili njihov otac. ponekad su išle kod bake i deke na čuvanje, ali to poprilično retko, s obzirom da smo živeli u komšiluku.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Kad ste poceli

    mi nismo imali izbora, moralo je tako, kad oboje rade iskljucivo pre podne tj. od 8 do 16, nemoguce je izvesti da jedno bude kuci

  6. #6
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Kad ste poceli

    Ja sam jako rano počela da ostajem sama,mama i tata na poslu ja i brat sami kad smo išli popodne u školu..Dakle već od prvog razreda,morala sam biti puna odgovornosti,sama išla dolazila iz škole,koja nije bila mnogo daleko,jedino na početku prvog razreda su me dopraćivali do škole,posle sve sama..Posle toga kad se meni i bratu nisu više poklapale smene za školu,ostajala sam sama sve do pola 2 kad sam kretala u školu...sama se obučem,spremim knjige domaći torba,proverim sve dal je isključeno zaključam stan i pravac škola..

    A već od petog razreda da ne govorim,mola sam ja tudju decu da čuvam,što se i dešavalo da mi je komšinica ostavljala njenu decu koja su bila dosta mladja do mene:raz_114:

    Ali najviše pamtim onaj period kad smo ja i brat išli popodne u školu i ostajali ceo dan maltene sami ...to su bile dogodovštine...

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •