Rezultati ankete: Hoćete li glasati?

Glasači
11. Ne možete glasati u ovoj Anketi.
  • Glasaću

    6 54.55%
  • Neću izaći na glasanje

    3 27.27%
  • Samo ću da upropastim listić

    2 18.18%
  • ne znam

    0 0%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 29 od 29

Tema: Hoćete li bojkotivati izbore?

  1. #21
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    Nema sta ko da me ubedjuje, znam da su svi losi,neko manje neko vise. Ali glasacu jer se neglasanjem samo odrzava status kvo.

  2. #22
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    Ja još nisam izlazila na izbore
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  3. #23
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    sarmice... država je dobila još jednog glasača..

    Ne mogu im ništa glasala ili ne. Al ne mogu da glasam, kad stvarno nemam za koga da glasam.
    Nisam ja kriva.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #24
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Ja još nisam izlazila na izbore
    pa moja deca su postale glasači....leleeee....al će da bude zanimljivo
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #25
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    KAMPANJA NEZADOVOLJNIH
    Biljana Srbljanović: Belim listićem političkoj eliti pokazujete šta mislite o njoj



    Nezadovoljstvo postojećim nivoom političke rasprave i, pre svega, potpune političke neodgovornosti, gotovo svih aktera na sceni, stvara opšte zasićenje kod građana, pogrešnu i vrlo opasnu nezainteresovanost, apatiju i apstinenciju. Apstinencija nikada nije bila rešenje, ona je odustajanje od sopstvenih interesa, predavanje odluka u ruke nekog drugog. Građani imaju jedno oružje, to je njihov glas - kaže za "Blic" Biljana Srbljanović, dramski pisac, komentarišući mogućnost velikog broja belih listića na izborima.
    Analitičari smatraju da broj belih listića neće biti veliki


    Uprkos predlozima i ocenama pojedinih intelektualaca da će na predstojećim izborima najviše biti nevažećih glasova ili takozvanih belih listića budući da se građani osećaju iznevereno, šanse da prešvrljani listići zabeleže značajniji rezultat su male, smatraju politički analitičari.



    - Beli glas“ nije ni apstinencija ni nezainteresovanost, on je, naprotiv, velika politička zainteresovanost građana da kažu i pokažu političkim elitama do koje mere su nezadovoljni. To ne znači ne izaći na izbore, to znači mobilisati se i izaći na glasanje, a tim gestom pokazati šta se misli o ponuđenim opcijama - kaže Biljana Srbljanović.

    Da kampanja na ovu temu nije opravdana, smatra sociolog i bivša profesorka Filozofskog fakulteta Zagorka Golubović. Ipak, tvrdi ona, s obzirom na malodušnost ljudi, nije nemoguće da bude veliki procenat takvih glasova.

    - Najlakše je reći „skidam brigu sa sebe, neka bude šta bude“, ali to je neodgovorno. Ljudi moraju da se opredele, jer je situacija u državi veoma ozbiljna. Prazan listić išao bi naruku nedemokratskim i neevropskim snagama. Ubacivanje u glasačku kutiju praznog listića ili apstinencija mogu da budu vrlo opasni - ističe Golubovićeva za „Blic“.


    Na pitanje, da li su beli listići pravi način, s obzirom na tešku situaciju u zemlji, Biljana Srbljanović kaže:

    Kampanja na Fejsbuku

    Kakvo je raspoloženje po pitanju „belih glasova“, govori i podatak da je na Fejsbuku otvorena stranica „Kampanja - nevažeći glasovi“, koju je do sada podržalo hiljadu ljudi.
    - Sad je, baš zbog teške situacije u zemlji, opravdano više nego ikad, inače će se ta „teška situacija“ legitimno nastaviti i u sledeće četiri godine. Uvek postoji mogućnost nelegitimnosti izbora, ta kriza bi bila ozbiljna, ali i otrežnjujuća. A otrežnjenje nam jedino i treba.

    Nevažeći glasovi koje mnogi zagovaraju pokazuju protest, ali do sada se nikada nije dogodilo da ih bude u većem broju, pa je verovatnoća da se to dogodi na ovim izborima minimalna, smatra Zoran Lučić iz CESID-a.

  6. #26
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,552

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    a šta cu ja tamo? Za koga da glasam? Ne mogu oni da slazu koliko ja ne mogu da padnem na njihove lazi
    omnia praeclara rara

  7. #27
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    meni je dozlogrdilo da stalno glasam ''protiv nekoga''...za ceo svoj glasački vek nisam svim srcem glasala ''za''...uveg bre - protiv, da taj-i-taj ne bi došao na vlast.
    missim, verovatno može gore od svega što nam se već desilo, ali stvarno nemam više snage da razmišljam o tome.
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #28
    Registrovani Član
    Gladijator avatar
    Status : Gladijator je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 21

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    a ja bi najradije...da svi glasamo za monarhiju...

  9. #29
    Registrovani Član
    ЖениМиСе avatar
    Status : ЖениМиСе je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : NP Fruška gora, Banja Vrdnik
    Poruke : 795
    Tekstova u blogu : 18

    Početno Re: Hoćete li bojkotivati izbore?

    već 10 godina unazad bojkotujem izbore, a ni na sledeće ne mislim da izlazim!
    Živim samo ovaj sadašnji trenutak, jer sve ostalo ili je već prošlo ili je neizvesno hoće li doći.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •