Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 37 od 37

Tema: Očekivanja savremene žene

  1. #21
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Ja ne znam ko je toliko favorizovao tu Klaru Cetkin,ta emancipacija i sve to tako
    Ali,šta je tu je..kako izbalansirati..ostati svoja..naučiti podijeliti poslove i obaveze

  2. #22
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    pa izbalansirati polako...missim da je nemoguća misija raditi sve u jednom danu i očekivati da tako funkcionišeš do kraja života...to ni androidi ne bi mogli.
    treba postaviti prioritete i zaista ih se prodržavati.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #23
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    E pa to je mnogo teško. Naročito ako nismo imali roditelje koji su slavili naša 18. mesta
    na takmičenjima. A bar 99% nas ih nije imalo.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #24
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    znam samo da očekujem od sebe - ništa više.
    od moje ženske dece takođe ne očekujem bog zna šta...da budu malo srećne, ako je moguće...iovako je sve samo tlapnja.
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #25
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa izbalansirati polako...missim da je nemoguća misija raditi sve u jednom danu i očekivati da tako funkcionišeš do kraja života...to ni androidi ne bi mogli.
    treba postaviti prioritete i zaista ih se prodržavati.
    Ja sam dugo vremena tražila rješenja i nekako mi se čini da sam na putu da uspijem..budući da sam od onih žena koje vole da je sve u kući uredno i na svom mjestu,podijelila sam ukućanima radne zadatke u cilju da mi pomognu.istina,nisu to bog zna kakvi poslovi,ali pomažu oko nekih stvari koje su meni oduzimale puno vremena..potom sam uvela jedan dan u sedmici u kojem jedu napolju ili naruče sebi ručak u stan..
    prestala sam da očekujem savršenstvo i postala realnija..pronašla vrijeme samo za sebe i to svaki dan najmanje sat u kom me niko ništa ne pita,u kom nemam nikakve kontakte ..i uspijeva..zadovoljnija sam.
    slobodne dane prestala sam koristiti za spremanja po kući zaključivši da ako ostanem u stanu,cijeli dan ću mlatitii krpama i od vikenda ništa..
    svaki slobodan vikend odlazim na selo,u prirodu i nekako napunim baterije

  6. #26
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    to je dobar početak.
    još uvek nisam organizovala vreme kako bih htela, ali sam osećaj da to mogu da uradim mi daje neki mir. dakle, uglavnom sve zavisi od mene - i ručak i spremanje i ....da ne nabrajam. ali, od mene i zavisi da li ću sebi da nametnem cakum-pakum varijantu iili neku blažu...mojima je i ovako najvažnije da budem srećna, sa ili bez savršenstva za moje oči.
    a šta mene čini srećnom - eh, to je već moj problem.... to ne zavisi toliko od njih.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #27
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Posljednjih dana razmišljam o jednom malom ,ali uhvatljivom segmentu koji se zove sebičnost..boreći se sa očekivanjima koje okolina ima od mene i obrnuto,s vremena na vrijeme gubim bitku i to je sasvim prirodno..ali više izgubljenih bitaka deprimira,oduzima snagu i traži smislenost..
    Mišljenja sam da mala doza sebičnosti može da pomogne..ne do "sreće" i svekolikog osjećaja zadovoljstva ,već do onog osjećaja da sam "dobra sama sa sobom"..da sam na dnevnom nivou učinila nešto za sebe..

  8. #28
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    treba biti realan i ne ocekivati previse od drugih, a pre svega treba biti svestan sebe i svojih potreba i u skladu sa tim se i ponasati, onda ce biti izbegnuta i razocarenja i prezasicenost..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  9. #29
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    treba biti realan i ne ocekivati previse od drugih, a pre svega treba biti svestan sebe i svojih potreba i u skladu sa tim se i ponasati, onda ce biti izbegnuta i razocarenja i prezasicenost..
    tačno cruz ali,kako..to je priznajmo,sve teže..uvijek je u pitanju nekakva mjera nečega..kako zadovoljstva,tako i očekivanja..kad se očekivano i realizovano nađu jedno naspram drugog i pokažu na veliki raspon,nastaje kriza..

  10. #30
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    pa kad se pruzis onoliko koliko si dugacak, a pri tom si svestan da drugacije ne moze, nema krize
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    pametno zboriš,ali vjerujem da si svjesna kako takav pristup nema mnogo žena ili ga imaju u onom teoretskom,znaju da to tako treba ali ne mogu da provedu u praksu..pa me sve vodi ka pitanju šta je to zapravo Savremena žena..i nismo li to možda malo mistifikovali tek radi težine sa kojom se (ne)nosimo

  12. #32
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    savremena zena po danasnjoj definiciji je i muskarac i zena, spremna i sposobna da se nosi sa svim problemima sa kojima se srece. takav model nametnule su same zene koje zele da se na neki nacin dokazu na svim poljima. ne kazem da nisu sposobne, vec da je to previse, jer ne nailaze na razumevanje i podrsku, a i na priznanje u neku ruku, sto je porazavajuce za sposobne zene, pa u jednom momentu "klonu" duhom... to je moje misljenje
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  13. #33
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    ja oduvek imam problem u kolicini davanja..zalaganja..kako god
    imam obicaj da kad imam neki cilj, zelju, teznju, nemam pojma sta..preteram u ..zalaganju.
    shebem druge segmentne.
    shebemm zdravlje. narusim sopstvenu ravnotezu., onda budem ljuta. nezadovoljna. deprimirana
    a zapravo nije nikad problem u drugim ljudima..uvek je samo u nama.
    gde cemo povuci crtu. gde cemo reci-e ja sad vise ne mogu, sad malo vi..
    kako ide ono..dok beba ne zaplace, mati sisu ne vadi.
    naci nacin da se iybalansiraju obaveye-u kuci, na poslu, sa prijateljima, sa parterom..pa to je najveca umetnost koja postoji
    "bezgranicno nesebicno davanje" je najobicnije sranje ciji je izvor u sujeti...u zelji da budemo posebni, svemoguci, savrseni..
    necu da budem savrsena. ocu da budem mirna, spokojna..i zasto ne , srecna.

  14. #34
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Uvijek me tvoj post pokrene cruz
    Evo i sad..podpitanje koje glasi..Koliko savremenost(kao nametnuta ili nadograđena tvorevina)oduzima od ženstvenosti?

  15. #35
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    ne oduzima nista dirka, zene su i dalje nezne, umiljate, doterane... ako si na to mislila, mada su smelije i otvorenije u samom pristupu vezama i ljubavi...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  16. #36
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ne oduzima nista dirka, zene su i dalje nezne, umiljate, doterane... ako si na to mislila, mada su smelije i otvorenije u samom pristupu vezama i ljubavi...
    ne dijelim mišljenje..uspješne poslovne žene,uspješne majke,ljubavnice,domaćice..sve u jedan..moraju negdje da izgube..već samim tim što je priroda tako regulisala..
    naruši se ženstvenost jer je teško trčkarati iz svijeta muškaraca,beskompromisnih poslovnih poteza i napora u svijet nježne i umiljate žene..može se,nije da ne može..doći u zagrljaj voljenog kao u oazu..ali ne može uvijek..savremenost te vrste uzima danak..

  17. #37
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Očekivanja savremene žene

    ne znam dirka, ja imam drugaciji utisak
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. žene na forumu...
    Od minjon u forumu Muška soba
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 16-05-2012, 08:40
  2. Horoskop za žene:)
    Od Sarmica u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 03-04-2012, 19:05
  3. Uputstva za savremene roditelje
    Od kojica u forumu Humor
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 05-11-2011, 22:49
  4. savremene julije....
    Od marlon u forumu Romantika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 13-08-2009, 21:23
  5. Najlepše žene
    Od gedza u forumu Muška soba
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21-07-2009, 09:36

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •