Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 31

Tema: Lojalnost poslu

  1. #1
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Lojalnost poslu

    E ja sam razmisljala nesto i pade mi na pamet da i vas pitam. Koliko ste lojalni poslu na kom radite? Ja mislim da ja imam patoloski problem, padma u vatru kad god mi neko dirne u firmu Bas sam odana i to utice nekad i na moj odnos sa ljudima i umem i da se posvadjam Sta mislite, el teeba da se lecim, i kakav je vas odnos prema poslu?
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  2. #2
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Moji su čisti monopolisti. Tako da koliko god bili napadani, ne može im niko ništa.
    I onda se ne potresam...

    Kada bih radila nešto što je u skladu sa mojim uverenjima, onda bih to i branila.
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #3
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Moji su čisti monopolisti. Tako da koliko god bili napadani, ne može im niko ništa.
    I onda se ne potresam...

    Kada bih radila nešto što je u skladu sa mojim uverenjima, onda bih to i branila.
    Da, znaci nisam bolesna sto sam idealista? Ali sad mi se smejete, ali ja zaista verujem da ce moja firma jednog dana biti najbolja u ponudi
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  4. #4
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,346
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Lojalnost poslu

    ja sam i lojalna sam veoma svemu što radim i volim..cijenim zdravu konkurenciju,ali odanost poslu koji obavljam je za mene prirodna jer u suprotnom bih štetila sebi..a sebe volim

  5. #5
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Ja sam pre svega lojalan ljudima sa kojima radim. Ondak državi i svom narodu (ma koliko god to otrcano zvučalo).
    Mislim da kad bih radio svoj posao iz bilo kojih drugih pobuda, pa recimo da sa mnom ne bi bilo nešto u redu

    Ali svakako bih istakao da sam pre svega lojalan svojim ljudima, pa sve ostalo...
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  6. #6
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    E ja sam razmisljala nesto i pade mi na pamet da i vas pitam. Koliko ste lojalni poslu na kom radite? Ja mislim da ja imam patoloski problem, padma u vatru kad god mi neko dirne u firmu Bas sam odana i to utice nekad i na moj odnos sa ljudima i umem i da se posvadjam Sta mislite, el teeba da se lecim, i kakav je vas odnos prema poslu?
    Treba reći istinu. Jednom je dovoljno. Svako dalje ubeđivanje je kontraproduktivno.

    Za lojalnost je dovoljno da ne iznosiš poslovne tajne i dokumenta sa radnog mesta.
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    Da, znaci nisam bolesna sto sam idealista? Ali sad mi se smejete, ali ja zaista verujem da ce moja firma jednog dana biti najbolja u ponudi
    Tvoja firma i ti imate ugovor. Oni su platili tvoje vreme i znanje. Ako im budeš
    smetnja u tome da postanu najbolji u ponudi, oduvaće te ko ništa. Hoće li te
    pitati imaju li tvoja deca šta da jedu?

    Koliko daju, toliko vraćaj.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Uvek sam lojalna poslu i dajem i vise nego sto je potrebno.....Medjutim, u Srbiji retko koja firma ceni lojalnost i pozrtvovanost svojih radnika....sta da vam kazem, poslednji posao koji sam radila se zavrsio ovako - petak popodne, radno vreme isteklo, posla nema, ja se pakujem i kazem direktoru tj. gazdi: "Idem kuci", na sta sledi odgovor: "Ko ti je dao pravo da ides kuci...a treba, radices ti meni ovde i nocnu...." E, tako, onda sam u ponedeljak rekla da dajem otkaz....

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,346
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od tetka Vidi poruku
    Uvek sam lojalna poslu i dajem i vise nego sto je potrebno.....Medjutim, u Srbiji retko koja firma ceni lojalnost i pozrtvovanost svojih radnika....sta da vam kazem, poslednji posao koji sam radila se zavrsio ovako - petak popodne, radno vreme isteklo, posla nema, ja se pakujem i kazem direktoru tj. gazdi: "Idem kuci", na sta sledi odgovor: "Ko ti je dao pravo da ides kuci...a treba, radices ti meni ovde i nocnu...." E, tako, onda sam u ponedeljak rekla da dajem otkaz....
    da,to je tipični liberalni kapitalizam
    lojanost se traži,ali se adekvatnim ne uzvraća..poslovna etika i profit

  10. #10
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Lojalnost poslu

    pa nije...to je srpsko robovlasnistvo....zato sto svi cute i niko se ne buni....mislim radim po 12 sati, prekovremeni mi ne plate, tu mi kao daju dan slobodno, ostalo pojede maca, plata kasni po 2 meseca...i kad treba da se isplati, da nam 3000 din . I kad sam pitala kolege, pa ljudi moji, oce li se iko pobuniti, svi su kao ssshhhhh, cuti dobro je dok i ovo daju...pa nije, dobro
    A prave strane firme postuju svoje zaposlene...za pocetak im ovde placaju pune doprinose, cene njihov rad i adekvatno ga nagradjuju, imas normalan godisnji odmor, regres, postuju se praznici itd....A toga u ovom nasem domacem kapitalizmu nema...Tu traze od tebe da zivot ostavis na poslu, da ti je samo to bitno...da stiljivo pitas mozes li kuci po isteku radnog vremena, da se gazda slucajno ne bi uvredio zasto neces da nocis u firmi, i pri tom da radis za klikere, posto para nema....

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,346
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Lojalnost poslu

    To im je omogućilo tržište radne snage..mogu da otpuste sve i nađu nove uposlenike,oni to znaju i naravno bahate se.

  12. #12
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Ja sam svoju školu platila. Bila sam odana, bila sam potpuno posvećena. Svu sam svoju
    energiju trošila na iznalaženje načina da se neki problemi reše, iako za to nisam bila
    plaćena. Govorili mi ljudi da to ne treba tako, al nisam htela da verujem. Lakše mi je
    bilo da verujem da su oni lenji.

    Na prvi znak slabosti, za koju uopšte nisam kriva ja, već majka priroda, dobila sam
    premeštaj u buđavo odelenje, gde nisam za godinu i po dana dobila ni radni sto ni
    stolicu. Valjda na tom mestu treba da pričekam prvo otpuštanje viškova.

    Od sad sam odana i posvećena samo onome u šta verujem. Jer ideja ne može da me
    izneveri. Ali pošto se od ideja ne živi svoju kreativnost ću da ulažem samo u sopstveni
    posao. Nikome ne verujem više.
    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #13
    Registrovani Član
    tetka avatar
    Status : tetka je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 56

    Početno Re: Lojalnost poslu

    pa zato posluju kako posluju....grcaju u dugovima sa nepismenim kadrom i ostalim rodjacima koji iz ljubavi prema gazdi rade za dz. A lojalnost se ne stice tako...nego adekvatnim odnosom prema radniku. Ako napravimo malu anketu "U kojoj firmi ste bili zadovoljni s poslom - domaca ili strana? - glavu dajem da ce 90% odgovora biti strana (pod stranom mislim da je stranac kao direktor ili vlasnik tu u Srbiji i da nadgleda posao, a ne da pusti nasim fićfirićima da vode posao i sve upropaste.
    Drugi zadovoljni su u državnim firmama, jer ne rade ništa, a dobijaju jako pristojne pare (mogu da se žale da su male, ali kako ništa ne rade, znači da su za svoj posao preplaćeni)

  14. #14
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Lojalnost poslu

    sta se podrazumeva pod -lojalnost-?braniti je uvek i kad znas da ne valja?onda nisam..trudim se da odgovorno,casno i po ps radim svoj posao.to je za mene samo posao,nacin da zaradim novac,postujem ih i trazim zauzvrat isto za sebe.

  15. #15
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,552

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Lojalnost firmi šta znači?
    evo primer
    U jednoj malo boljoj (kao) domacoj firmi dodje poslovodja i kaze mi da moram da ostanem posle radnog vremena i to subotom, kad je shavtio u plitkom mozgu da nemam nameru da ostanem naročito zato što nije ranije najavio (a kao da bi ostao i da je najavio dan dva ranije) i iznetog argumenta da ne živim zbog te firme, čovek me zgranuto pita a zašat živim ako ne za nju, e viš taj posliovodja je lojalan firmi

  16. #16
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od mrav Vidi poruku
    Lojalnost firmi šta znači?
    evo primer
    U jednoj malo boljoj (kao) domacoj firmi dodje poslovodja i kaze mi da moram da ostanem posle radnog vremena i to subotom, kad je shavtio u plitkom mozgu da nemam nameru da ostanem naročito zato što nije ranije najavio (a kao da bi ostao i da je najavio dan dva ranije) i iznetog argumenta da ne živim zbog te firme, čovek me zgranuto pita a zašat živim ako ne za nju, e viš taj posliovodja je lojalan firmi
    ako te je to pitao,pogotovo ovo -zasta zivis..-on je blesav,a ne lojalan..

  17. #17
    Registrovani Član
    mihaela avatar
    Status : mihaela je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Republika Srpska
    Poruke : 1,279
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Dok sam radila,bila sam dobar radnik.Pouzdan,odgovoran.
    Nisam radila taj posao što ga volim,ali već kad sam ga radila,radila sam najbolje što mogu.
    Ali nisam trpila neka ponižavanja,iskorištavanja.Mislim,toga uvijek ima,ali je postojala granica tolerancije.
    Nisam živjela ni za jednu svoju firmu,već čist poslovan odnos.
    Ja radim svoj dio,poslodavac ispunjava svoj dio,kad ne ide kako bi trebalo da ide-idem dalje i to je to.

  18. #18
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Ukoliko bi poslodavac znao da ceni mene kao radnika i coveka naravno da lojalnost firmi sa moje strane nije izostajala. Ali takav je bio samo jedan.
    U pretposlednjoj firmi imala sam u kancelariji 2 koleginice koje su se utrkivale koja ce se vise dodvoriti sefu i dokazati koliko su lojalne firmi, koliko su spremne da za dobro firme zapostave svoj privatni zivot.
    Dolazi 17h, kraj radnog vremena, jedva cekam da napustim tu jezivu, modernu zgradurinu, bez duse, i odem kuci, kad javlja se moja koleginica, nicim izazvana sto bi rekli: Juri, jel treba da ostanemo? Ako treba nema problema... Juri, nas novi sef iz Rusije, radoholicar koji zna samo za brojeve i posao, koga kuci ne ceka ni ni kuce ni mace, zenicu ruskinju je isto dovukao u firmu ovde, oticice o trosku firme u restoran na rucak... kaze Da, ostanite... mora biti gotovo do sutra sve... I ova nam tako utera svima u kancelariji. Posle mu je preslo u naviku i stalno je trazio da ostajemo duze, nekad cak i subotom i nedeljom da radimo...cak kad bismo rekli da moramo da idemo kuci, jer imamo porodicne obaveze, skoro da smo bili kaznjavani i proglasavani za neradnike... ma uzas

  19. #19
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od mica Vidi poruku
    E ja sam razmisljala nesto i pade mi na pamet da i vas pitam. Koliko ste lojalni poslu na kom radite? Ja mislim da ja imam patoloski problem, padma u vatru kad god mi neko dirne u firmu Bas sam odana i to utice nekad i na moj odnos sa ljudima i umem i da se posvadjam Sta mislite, el teeba da se lecim, i kakav je vas odnos prema poslu?
    da padnem u vatru zbog posla? ma daj....
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #20
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Lojalnost poslu

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    da padnem u vatru zbog posla? ma daj....
    Znala sam da imam problem
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Istina o IT poslu!
    Od Man u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15-10-2014, 13:57

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •