Stranica 24 od 29 PrviPrvi ... 142223242526 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 461 do 480 od 562

Tema: Zanimljivosti

  1. #461
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    3. Anna Mae Dickinson osobno je sudjelovala u svim velikim tragedijama 20. stoljeća, između ostalog u potopu Titanika, padu Hindenburga i Pearl Harboru. Priča koja se proširila po internetu zapravo nema svoj izvor. Članak o njoj objavljen je u magazinu "New York Intelligencer" koji zapravo ne postoji. Fotografija je stvarna, ali na njoj nije Anna Mae Dickinson već Grandma Moses, američka folk glazbenica koja je bila popularna u 50-tim godinama prošlog stoljeća.


  2. #462
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    4. Internet kaže kako je ovo fotografija 46-godišnje Jane Todd Crawford kojoj je 1809. godine bez anestezije odstranjen jedan od najvećih tumora ikad zabilježenih u povijesti medicine. 25 dana nakon operacije Jane je sjela na konja, odjahala doma i poživjela još 33 godine. Iako je priča istinita, fotografija nije stvarna. Naime, fotografije nisu postojale 1809. godine. Iako su neki pokušali stvoriti priču kako je fotografija zapravo nastala 1851., to je nemoguće jer je Jane umrla 1842., a doktor koji je zabilježio njezinu priču 1830. godine. Ne zna se tko je žena na ovoj slici.

  3. #463
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    5. Dječak je ostavio svoj bicikl privezan za drvo i otišao u rat 1914. godine. Nikada se nije vratio po bicikl, drvo ga je "prihvatilo" kao dio sebe i počelo rasti oko njega. Tako kaže teorija, a velika je vjerojatnost da je ovaj bicikl "urastao" u drvo uz asistenciju anonimnih pomagača.


  4. #464
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    6. Ako vas lopov prisili da mu date svoj novac s bankomata, utipkajte svoj PIN, ali naopačke. Ako je vaš pin 1234, vi utipkajte 4321. Novac će ostati u bankomatu, a automat će dojaviti policiji da vas netko pokušava opljačkati. Svaki bankomat ima tu funkciju. Tako je glasila priča na internetu, a istina je, naravno, drugačija. Postojale su inicijative da se uvede ova funkcija u bankomate, ali nikada nije uspjela.

  5. #465
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    7. Malena noga djeteta pritišće iznutra majčinu utrobu. Ovo je čudo života! Tako se tumačila ova fotografija. Čak i najmršavije majke imaju naslage masti na unutarnjoj strani trbuha zbog čega je ovakva fotografija fizički nemoguća.

  6. #466
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    8. Španjolska katedrala u Salamanci izgrađena je oko 1700. godine i u nju je urezan astronaut, vjerojatno zato što su drevni putnici kroz vrijeme u prošlosti posjećivali zemlju. Dio priče je točan, postoji astronaut na crkvi, ali stavljen je tamo 1992. godine tijekom procesa renovacije.


  7. #467
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    9. Toreador Álvaro Múnera stoji oči u oči s bikom kojeg mora ubiti. Nakon naglog prosvjetljenja, odlučuje kako neće ubiti bika i staje usred borbe. Álvaro Múnera je uistinu završio karijeru toreadora zbog okrutnosti, ali tek nakon što ga je napao bik i teško ga ozlijedio. Na fotografiji se ne nalazi on, to je toreador Francisco Javier Sánchez Vara.


  8. #468
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    0. 1950. godine čovjeka u viktorijanskom kostimu udario je auto i ubio ga. U njegovom džepu pronađene su stvari koje su pripadale Rudolphu Fentzu, čovjeku koji je nestao 1876. godine. Rudolph je, pričalo se, bio putnik kroz vrijeme. Dokazi za ove tvrdnje ne postoje, a izvor ove priče nalazi se u radovima Jacka Finneyja, pisca sci-fi romana.

  9. #469
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Amerikanac na lutriji osvojio 425 miliona dolara

    FENA - 20.02.2014 14:56
    SAN FRANCISKO - Pojedinačni listić uplaćen u San Francisku donio je 19. februara neimenovanom dobitniku šesti najveći dobitak u istoriji američkih igara na sreću u iznosu od 425 miliona dolara, objavili su organizatori lutrije „Powerball“.
    Dobitnik je pogodio svih šest dobitnih brojeva: 1, 17, 34, 35, 49 i 54.
    Dobitni listić je uplaćen na benzinskoj pumpi u predgrađu San Franciska.
    Sretnik može odjednom podići iznos od 242,2 miliona dolara ili pristati na ukupan dobitak od 425 miliona koji bi se isplaćivao u ratama kroz sljedećih 30 godina.

  10. #470
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Mačka uživa u hidroterapiji


    Centar hidroterapije "Južna obala" u Vimbornu (južna Engleska) nudi kurseve plivanja u svrhe rehabilitacije ili fitnesa koji su namijenjeni kućnim ljubimcima.
    Ovakav tretman uglavnom je rezervisan za pse, ali zaposleni u ovom centru kažu da im je ipak najvrjedniji polaznik kursa 14-ogodišnja mačka Morf. Ona boluje od artritisa i hidroterapija joj pomaže da se izbori sa svojom bolešću. U početku je nevoljno ulazila u bazen, ali sada puna samopouzdanja plivajući pravi krugove na sredini bazena!
    Opšte je poznato da mačke ne vole vodu, osim ukoliko nije svježa i servirana u čistoj posudi. Jedna od takvih mačaka bila je i Morf, ali kada je ustanovljeno da ima artritis njenoj vlasnici je preporučeno da je odvede na hidroterapiju.

  11. #471
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Ona ima 3 godine i IQ 160

    rogodišnja Aleksis Martin iz Arizone ubrojana je među najpametnije ljude svijeta. Naime, njen koeficijent inteligencije je iznad 160 pa je nedavno postala jedna od članica MENSA-e i tako se pridružila najpametnijim ljudima sveta među kojima su Bil Gejts, Stiven Hoking i Albert Ajnštajn.


  12. #472
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Žena koja je "stvorila" Čaka Norisa i Brusa Lija (u Rumuniji)

    Tokom osamdesetih godina prošlog vijeka holivudski filmovi bili su zabranjeni u komunističkoj Rumuniji, ali građani su ipak uspijevali da dođu do svojih omiljenih junaka kao što su Čak Noris, Žan-Klod Van Dam ili Silvester Stalone. I to zahvaljujući 'andergraund' zajednici koja je potajno razmjenjivala VHS kasete.


    Ugledni New York Times se bavio ovom temom i otkrio da su sve ove trake imale audio koji izgovara jedna žena - Irina Margareta Nistor, prevodilac na nacionalnom televizijskom kanalu ove zemlje.

    Tokom godina prevela je dijaloge i monologe za više od 3.000 filmova i na taj način onima koji su ih gledali omogućila nešto više od same zabave. Sve dijaloge u filmu izgovara glasni, piskutavi ženski glas.

    Upravo zahvaljujući gospođi Nistor, Čak Noris, Žan-Klod Vand Dam, Silvester Stalone i Brus Li postali su popularni heroji u Rumuniji.

    U vrijeme kada je rumunska Vlada kontrolisala svaki aspekt života svojih građana; uključujući i hranu, stanovanje, grijanje, prevoz i informacije, ljudi su pronašli način da se odupru i "izmaknu šapama" države i to kroz čaroliju u to vreme ilegalnih filmova, uglavnom B produkcije.

    Ovu priču na svjetlo dana vratila je rediteljka Ilinka Kalugareanu, rumunska rediteljka nastanjena u Londonu. Dokumentarni film studirala je u "Granada Centru za Vizuelnu Antroplogiju" u Mančesteru. Upravo završava svoj dugometražni dokumentarac “Chuck Norris vs. Communism.”

  13. #473
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Prijeti nam nestašica čokolade

    Svijet će u sljedećih sedam godina zbog sve veće potražnje ostati bez kakaa, jer jednostavno nema dovoljno plantaža kakaovca.

    Proizvođači kakaa nemaju kapaciteta da zadovolje potražnju. Berba kakaa se uglavnom obavlja na malim nezavisnim farmama uglavnom smještenim u zapadnoj Africi čiji vlasnici nemaju sredstava da ulažu u unaprijeđenje produktivnosti.

    Osim toga, da bi novi zasad drva kakaa počeo da rađa potrebno je da prođe deset godina.

    Klimatsko zagrijevanje takođe sve više ugrožava prinos kakaa, i stručnjaci predviđaju da će dalji rast temperature sve nepovoljnije uticati na ovu kulturu.
    "Cijena čokolade i slatkiša na bazi kakaa će neizbježnoo rasti. Proizvođači kao što su Mars ili Nestle moraće da se odluče da li će povećati finalnu cijenu proizvoda kako bi podmirili troškove proizvodnje ili da li će smanjiti proizvodnju. Jedna od mogućnosti je pronalazak zamjene za kakao", smatraju stručnjaci za ovu oblast.

  14. #474
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Otkriveno "najstarije" parče naše planete

    Mali kristal cirkona nađen u Australiji zvanično je najstarije parče naše planete, nakon što su naučnici koristeći dvije metode ustanovili da je star 4,4 milijarde godina
    U radu objavljenom u žurnalu "Nature Geoscience", tim istraživača navodi da njihovo otkriće ukazuje na to da se Zemljina kora formirala relativno brzo nakon forimranja same planete.

    "Rana Zemlja nije bila toliko surovo mjesto koliko se ranije mislilo", rekao je vođa tima Džon Veli, profesor na Univerzitet u Viskonsinu.

    Britanski "Gardijan" precizira da se naša planeta formirala prije 4,5 milijarde godina, a da ovo otkriće znači da je dobila koru prilično brzo - "samo" 100 miliona godina kasnije. Starost kristala znači i to da se kora pojavila samo 160 miliona godina nakon formiranja našeg solarnog sistema.

  15. #475
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    "Veoma nas interesuje pitanje kada je Zemlja postala mjesto pogodno za život? Kada se dovoljno ohladila da bi život mogao da se pojavi. Starost ovog kristala sugeriše da je naša planeta možda mogla da podrži život na mikro nivou prije 4,3 milijarde godina", kaže Veli.

    On ističe da nema nikakvih dokaza da je život tada zaista i postojao, ali i da nema nikakvih dokaza koji bi ukazali na to da definitivno nije postoja.

    "Nema razloga da kažemo da prije 4,3 milijarde godina život nije mogao da postoji", dodaje on.

    Zvanično najstariji fosilni ostatak koji su naučnici pronašli star je oko 3,4 milijarde godina.

    Cirkon koji bi mogao da promijeni pogled na istoriju naše planete pronađen je na jednoj farmi ovaca u oblasti Džek Hils u Australiji i veoma je mali. Dimenzija je oko 200x400 mikrona, dva puta većeg prečnika od vlasi ljudske kose.

    "Cirkoni znaju da budu veliki i veoma lijepo, ali oni sa kojima mi radimo su mali i ne previše privlačni, osim za geologe. Kada biste ga držali u dlanu, ako baš dobro vidite, možda biste mogli da ga primijetite pomoću kvalitetne lupe", kaže Veli.

  16. #476
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Da li ovo postaje "najskuplje mjesto na svijetu"?

    Možda je do sada bilo “najsrećnije mjesto na svijetu”, ali se novčanici njegovih posjetilaca ubuduće s tim neće slagati.


    Naime, cijena odlaska u Magično kraljvstvo Diznijevog svijeta značajno je porasla.

    Iako Dizni ne navodi specifične razloge za poskupljenje, djeluje da to ima veze sa uvođenjem nove vrste “karata” – narukvica pod nazivom MyMagic + - koje su kompaniju koštale 1,5 milijardi dolara, prenosi B 92.

    Narukvice funkcionišu kao karte za tematske parkove, ključevi za hotelske sobe i kreditne kartice.

    One omogućavaju rezervaciju za pojedinačne vožnje još od kuće i to po tri dnevno za tematske parkove ili četiri u Magičnom kraljevstvu.

    MyMagic + koji je Dizni počeo da razvija prije više od pet godina, trebalo bi da podstaknu goste da troše više na stvari poput suvenira i hrane.

    Prikupljanjem više privatnih podataka o korisnicima – od njihovih omiljenih likova, do navika u trošenju – Dizni bi trebalo da osmisli efektivnije ponude prilagođene individualnoj porodici.

    Sada pojedinačna jednodnevna karta za Magično kraljevstvo košta četiri dolara više, ili 99 dolara i to bez obavezne takse za posjetioce starije od devet godina.

    Jednodnevne karte za druga odmarališta i parkove – Epcot, Disney’s Hollywood Studios i Animal Kingdom – takođe koštaju četiri dolara više, odnosno 94 odsto bez takse.

    Za djecu mlađu od deset godina, cijena ulaska u Magično kraljevstvo iznosi 93 dolara, a 88 dolara za ostale parkove.

  17. #477
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Korisnici interneta u 15 minuta riješili zagonetku staru 18 godina

    Dorothy Holm dijagnosticiran je rak pluća koji je metastazirao i stvorio tumor na mozgu. Kada joj je tumor oduzeo sposobnost govora, počela ispisivati naoko nepovezane sljedova slova na komadu papira, piše ABC News. Njezini unuci pomislili su da im ostavlja poruku, ali nisu mogli shvatiti što im želi reći.


    Dorothy je umrla 1996. godine. Početkom ove sedmice, 18 godina kasnije, njezina unuka Janna stavila je sliku bakine poruke na stranicu MetaFilter.com i tražila pomoć internet zajednice u dešifriranju.

    U roku od nekoliko minuta korisnici MetaFiltera krenuli su rješavati zagonetku, i jedan od njih je za 15 minuta shvatio kako su ispisana slova zapravo početna slova riječi molitve.

    Jenna pretpostavlja kako je njezina baka, inače vrlo religiozna žena, zbog slabog pamćenja uzrokovanog tumorom ispisivala slova kako bi se mogla sjetiti molitvi.

    "Napokon dobiti odgovor bilo je veliko olakšanje, lijepo je znati da se radi o molitvama, to nam je dalo uvid u to o čemu je razmišljala i na što je bila fokusirana zadnjih par sedmica svog života", rekla je.



  18. #478
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Na portalu iSerbia je objavljen vrlo zanimljiv tekst o Srbiji jedne Norvežanke.Syne Folsland Olsen je prenela svoje utiske o životu u Srbiji. Pročitajte prevod!
    Pre svoje prve posete Srbiji, nekoliko godina ranije, nisam čak znala ni gde se ona nalazi na mapi. Znala sam da je bivša članica Jugoslavije, da se prostire nedaleko od Rumunije, ali to je bilo otprilike sve što sam znala. Na časovima geografije u osnovnoj školi, učili smo svaku zemlju i glavni grad na svetu, ali tamo gde je trebalo da bude Jugoslavija, nalazio se prazan, beli prostor bez granica – zbog ratova koji su se tada odvijali.
    Došla sam u ovu zemlju na vrlo čudan način. Neko vreme sam igrala onlajn kompjutersku igricu World of Warcraft, i u toku godišnjih odmora prethodnih godina sam obilazila onlajn prijatelje u Irskoj i Engleskoj. Onda, 2008, došlo je vreme da posetim vrlo dobrog prijatelja iz Srbije. Njega sam takođe upoznala kroz igricu, i nikada ga ranije nisam videla uživo. Zaista nisam pojma imala šta da očekujem tog vrućeg popodneva u julu, kada sam stigla u Beograd, a tri momka me čekala na aerodromu mog prvog dana u Srbiji. Ta tri momka su izašla sa posla samo da bi me upoznali, i iskoristili čitav dan da mi pokazuju Beograd i odvedu me o mog odredišta! To se nikad ne bi desilo u Norveškoj.
    Gostoljubivost i način na koji ljudi poštuju svoje goste je nešto zaista posebno! Moraćete da se baš borite ukoliko želite da platite svoj deo računa u restoranu (a u najvećem broju slučajeva, kada ste “početnik” što se tiče Srbije i srpske kulture, to će biti sasvim nemoguće). Povrh toga, Srbi će vas hraniti, i hraniti, i hraniti, dok ne budete mogli da hodate posle. Daće vam i rakiju (i to neće baš pomoći hodanju), i reći će da je to lek. Ovde čak i u crkvama služe rakiju, primetila sam – često sa medom. I prave je! Dobro se sećam svoje prve ”manastirkse rakije”, kupljene od monahinje u jednom manastiru


    To je bilo krajnje egzotično iskustvo za mene, s obzirom na to da sam iz države gde je zabranjeno piti alkohol na javnim mestima.
    Što se tiče hodanja – Srbi hodaju sporo. Posebno kada su izašli da se prošetaju uveče, duž Dunava ili u neki od lepih parkova Beograda. Uvek mi kažu da usporim svoj ”norveški korak” – nema potrebe da se znojimo, zar ne? I ako svojim dragim srpskim prijateljima kažem da bih želela da stignem pre nego što padne noć, oni me samo pogledaju i kažu ”polako” i ”what is so important that you have to do it today – when you can do it tomorrow??”
    Srbi su ljubazni. Da. I u mnogo slučajeva – ljubazniji od Norvežana. Držaće se svoje strane trotoara, i ukoliko slučajno naletite na nekoga, ONI će se izviniti. Pomeriće se kako bi vas pustili da prođete unutar punog autobusa ili tramvaja, i čak će se i dodatno zbiti jedni uz druge i zidove, kako bi svi mogli da stanu. U Norveškoj, većina ljudi se ne bi ”cimala”, a autobus bi otišao ostavljajući ljude na autobuskoj stanici. U Srbiji, možete bilo koga pitati kako stići donekle, i rado će vam pomoći, nekada sa mnogo detalja.
    Ima i nekih stvari kojih se treba zaista paziti dok ste u Srbiji:

  19. #479
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    1. Promaja. Aka the draft. Promaja ubija, promaja je opasna i mislim da je najveći neprijatelj srpske populacije. Ako ih zakači, momentalno će postati bolesni, prehladiti se, ili nešto mnogo gore.
    2. Izaći napolje mokre kose. Ovo je navika koju imam iz Norveške, i to sam, bez ikakvih posledica, radila otkako sam rođena. Čak i tokom jeseni ili zime ovo radim u Norveškoj. Probala sam nekoliko puta ovde – a to se završilo time što su me ljudi odvlačili kući, davali mi fen za kosu i stroga uputstva da ne napuštam njihov stan dok mi kosa nije potpuno suva.
    3. Samo jedna stvar opasnija od izlaženja napolje s mokrom kosom – a to je hodati mokre kose napolju (ili unutra), kada je promaja, ili bilo kakav vetar.
    4. Izaći bosih nogu ukoliko je manje od 30 stepeni napolju.
    5. Sedeti na ”hladnom” betonu.
    6. Plivati u jezerima temperature niže od 23 stepena. Kada se bunim i kažem da u Norveškoj temperatura vode retko prelazi 23 stepena, Srbi me bledo gledaju i kažu da mogu da dobijem srčani udar radeći to. Mora da me je samo sreća spasila do sad!
    7. Hodati unutra bos, ili čak čak u čarapama, bez papuča. Od ovoga mogu da vam se smrznu stopala.
    8. Spustiti ranac ili torbu na zemlju ili pod. Ovo donosi lošu sreću. Kako je ovo savršeno normalna stvar u Norveškoj, uradila sam to u prvom picarestoranu u kome sam bila, 20 minuta otkako sam prvi put stigla u Srbiju. Moji srpski prijatelji su momentalno potrčali da me spasu podižući torbu, ali već je bilo prekasno: 2 minuta kasnije, shvatila sam da sam zaboravila svoje nove naočare u toaletu na aerodromu, 5 minuta kasnije moj prijatelj je izgubio mobilni telefon, a onda sam, 10 minuta kasnije, ja njega privremeno ”izgubila” na parkingu.


    Ima još mnogo toga da se kaže o mojoj omiljenoj zemlji, i stalno nalazim nove stvari kojima se oduševljavam – i nekoliko stvari koje zaista ne volim – među njima ovdašnje pušačke navike i načine na koje mnogi ovde tretiraju prirodu bez imalo poštovanja.
    Srbija je haos, ali sa nekim čudnim redom. Ako želite da se nešto popravi, možda neće biti sređeno danas ili sutra, možda ne čak ni ove nedelje, ili sledeće – ali HOĆE se jednom srediti. I to ipak ne na način na koji ste planirali.
    Ono što sam ovde u Srbiji pronašla, učinilo je da obožavam ovu zemlju, i imam problema da je napustim od tada.

  20. #480
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,428
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: Zanimljivosti

    Mačka se vratila kući... nakon 11 godina!

    Davno izglubljena maca, koja je nestala prije više od jedne decenije, iznenadila je svoju vlasnicu kada se prošle nedjelje pojavila pred kućom.
    Moli se izgubila 2003. iz svog doma na Šetlandskim ostrvima, a sada - nakon 11 godina - ponovo je sa svojom porodicom, piše portal Životinje.rs.
    Uprkos tome što je nestala prije skoro 11 godina, vlasnica Lin Pirt je odmah prepoznala Moli zbog nekih karakterističnih oznaka na krznu.
    "Mislila sam da sam poludjela, ali bila sam sigurna da je to Moli", rekla je Lin. "Pozvala sam je po imenu i ona se odmah okrenula."
    Lin i njen suprug Džon bili su ubijeđeni da su vidjeli Moli nekoliko nedjelja ranije prije nego što se vratila kući, ali su ubijedili sebe da to ipak nije ona.
    Jedinstvene i karakteristične šare na krznu otklonile su svaku sumnju da to možda nije njihova mačka. Vlasnici nagađaju da je Moli sve ove godine živjela u divljini, jer joj je krzno debelo i ofucano.

Stranica 24 od 29 PrviPrvi ... 142223242526 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Geografija - Zanimljivosti
    Od kojica u forumu Geografija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23-04-2017, 20:00
  2. Biologija - Zanimljivosti
    Od kojica u forumu Biologija
    Odgovora: 262
    Poslednja poruka: 31-10-2015, 18:45
  3. Filozofija - zanimljivosti
    Od Ometač u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22-07-2014, 12:07
  4. Zanimljivosti!
    Od ribizla u forumu Sport
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29-03-2012, 19:31
  5. Re: biologija - zanimljivosti
    Od Cruz u forumu Biologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25-02-2012, 11:33

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •