Stranica 9 od 29 PrviPrvi ... 789101119 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 161 do 180 od 562

Tema: Zanimljivosti

  1. #161
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Da li ste znali...

    … na Antarktiku ima više od 70 jezera koja leže hiljadama metara ispod leda?

    … je batiskaf Trst 23. januara 1960. zaronio na dubinu od 10.900 m?

    … kraljica termita dnevno položi 30.000 jaja?

    … se u SAD svakoga dana u proseku pojede 720 ari pice?

    … je gepard jedina mačka na svetu koja ne može da uvuče svoje kandže?
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  2. #162
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zanimljivosti....

    SKRIVENA KAMERA NA ZADNJICI


    http://www.smedia.rs/vesti/vest/5754...ici-VIDEO.html

    Sakrile kameru na stražnjici pa snimile ko se sve okrenuo za njima i "buljio" u njihovu pozadinu.
    Dve Amerikanke pomoću skrivene kamere otkrile su ko sve "baca" oči na lepe stražnjice. Među "prestupnicima" je bilo i žena i muškaraca i zauzetih i slobodnih...
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  3. #163
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zanimljivosti....

    U MEKSIKU PROIZVEDENO PIVO ZA HOMOSEKSUALCE


    http://www.smedia.rs/vesti/vest/5755...seksualce.html

    U Meksiku je proizvedeno pivo za homoseksualce. Pivo ima ukus meda i slada, a prodavaće se u Meksiku, Kolumbiji i Japanu, piše Telegraph.
    Mala meksička pivara "Minerva" proizvela je prvo pivo u svetu namenjeno homoseksualcima.

    - Odlučili smo da ponudimo pivo za homoseksualce i lezbijke jer smatramo da su ih velike pivare oduvek ignorisale iako je reč o vrlo važnim i zahtevnim kupcima - rekao je direktor prodaje "Minerve" Dario Rodriguez Wyler.

    Etikete na bocama piva dizajnirane su tako da mogu da se skinu i nose kao "simboli ponosa".
    Isto pivo puni se u dve različite boce i nosi dva naziva - Purple Hand i Salamandra.

    Za prodaju "gay piva" zainteresirani su i u SAD-u, Argentini, Čileu i Ekvadoru.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #164
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zanimljivosti....

    KO NAJVISE PIJE?


    http://www.smedia.rs/vesti/vest/5752...vise-pije.html



    Alkohol najviše piju Moldavci, tri puta više od svetskog proseka. Slede Česi i Mađari. Od naroda u bivšoj Jugoslaviji najbolje su plasirani Slovenci.
    Najviše alkoholnih pića na svetu popiju, sudeći prema izveštaju Svetske zdravstvene organizacije (SZO), gradjani Moldavije, a za njima slede Česi i Madjari, piše u današnjem izdanju britanski "Independent".

    Prema količini popijenog alkohola, četvrto mesto dele Rusi i Ukrajinci, koji su, kako primećuje londonski dnevnik, tradicionalno veliki ljubitelji votke, preneo je Bi-bi-si.

    List podseća da je Mihail Gorbačov, u vreme kada je bio lider Rusije, nameravao da zbog problema uzrokovanih preteranim konzumiranjem alkohola zabrani ispijanje votke tokom većeg dela dana, zbog čega je postao vrlo nepopularan.

    Prema podacima SZO, Moldavci popiju tri puta više alkoholnih pića nego što je svetski prosek, koji iznosi šest litara godišnje.

    Od naroda u bivšim jugoslovenskim republikama, "najbolje" plasirani na listi ljubitelja alkohola su Slovenci, koji su na devetom mestu, navodi "Indipendent".
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  5. #165
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zanimljivosti....

    Najopasniji putevi na svetu...



    Neverovatni, neobični, opasni, putevi koji svojim prolaznicima oduzimaju dah. Vozeći se njima, čimi vam se da biste mogli da dotaknete nebo. Prolazak kroz teške lakat krivine i strme uspone daje vam priliku da se divite neverovatnim predelima koje se otvaraja pred vama.
    Mnogi od ovih puteva delo su isključivo prirode, čovek nije bio taj koji ih je stvarao. Nalaze se između velikih stena, strmih padina, kamenja i useka. To su najopasniji putevi na svetu...



    "The North Yungas Road (Put Smrti)", Bolivija

    Zovu ga Put smrti. Dužina mu je 70 kilometara, a većim delom je širok svega 3.2 metara. Put spaja La Paz, glavni grad Bolivije i Koroiko. Nalazi se na nadmorskoj visini od oko 4.650 metara iznad Kumbra pasa, i na 1 200 metara iznad Koroika. Pošto je jedan deo puta bez zaštitne ograde, ovaj put se smatra najopasnijim na svetu.





    "Guoliang Tunnel" na Taihang planinama, Kina

    Ovaj neverovatan put pruža se kroz tunel u Taihang planinama u Kini. U prevodu sa Kineskog znači "put koji ne toleriše ni jednu grešku". Zaista jeste tako, većina nesreća bili su plod ljudske nepažnje. Sa 1200 metara dužine, 4 metara širine i trideset prozora koji vam omogućavaju da uživate u prelepim predelima Guoliang tunel se smatra takođe jednim od najopasnijih puteva.




    "Col de Turini", Francuska


    Kol de Turin je planinski put na Alpima u južnoj Francuskoj, koji se nalazi na 1600 metara nadmorske visine. Na putu se nalazi 34 opasnih lakat krivina. Poznato je da se ovim putem voze reli vožnje. Vozači na nekim segmetima uspevaju da dosegnu brzinu od 180km/h. Do pre par godina ovaj reli vozio se i noću.



    "Stelvio Pas", Italija

    Put koji se nalazu na 2757 metara nadmorske vise u istočnim Alpima je veoma težak i izazovan za prolazak jer ima 48 lakat krivina



    "Leh Manali", Indija

    Put između venaca Himalaja, prostire se na 5000 metrata iznad nivoa mora, i visinom je na drugom mestu na svetu. Kome fali adrenalina, ima 475 km da ga nadoknadi....pa put pod noge...


    "Taroko Gorge Road", Tajvan

    Ovaj planinski put oduzima dah i nalazi se na preko 3000 metara nadmorske visine. Nastao je razbijanjem stena između kojih je nastao ovaj put.


    "Trollstigen", Norveška

    Iako je napravljen po svimbezbednosnim standardima ovaj put zbog mnogo lakat krivina i strmih nagiba iziskuje punu pažnju i koncentraciju. Ovo je jedan od najlepših puteva na Fjordu u Norveškoj i u prevedu sa Norveškog znači Trolove merdevine.


    http://www.smedia.rs/vesti/vest/5752...VIDEOFOTO.html
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #166
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Zanimljivosti....

    ŽIVEO PET GODINA SA NOŽEM U GLAVI



    Kinez Li Fu proveo je više od pet godina sa 10 centimetara dugom oštricom noža u glavi, a da to nije ni znao, piše britanski tabloid "Dejli mejl".
    Ovaj 37-godišnji taksista iz kineske provincije Junan živeo je sasvim normalno, uprkos čestim glavoboljama i čudnim ukusom u ustima.

    Tokom jedne posete lekaru, kome se žalio na bolove u glavi, napravljeni su rendgenski snimci i oni su pokazali da je u njegovu lobanju zarivena poveća oštrica noža.

    Li je objasnio kako je ona dospela tu, ispričavši novinarima da ga je pre pet godina nožem napala jedna mušterija koju je vozio u svom taksiju. "Napao me je čim sam ga dovezao tamo gde je tražio. Odveli su me u bolnicu, gde su mi previli rane", kazao je on, dodavši da niko tada nije primetio da je sečivo ostalo zabodeno u glavi.

    Kada je napadač uhapšen, policija nije uspela da pronadje oružje zločina, a sada znamo i zašto. Li je, u medjuvremenu, operisan i može da nastavi mirno da živi, sada bez glavobolja i bez čudnog ukusa u ustima.

    http://www.smedia.rs/vesti/vest/5746...avi-VIDEO.html
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #167
    Registrovani Član
    nevidljiv avatar
    Status : nevidljiv je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : ..nevidljiv..
    Poruke : 1,066

    Početno Re: Zanimljivosti

    1) Pitao sam svoju ženu u supermarketu da kupimo gajbu piva za 15 ?.
    Rekla je da ne može i onda je, bez da me je pitala, kupila dnevnu kremu za
    65.
    Rekao sam joj da bi joj gajba piva više pomogla da se osjeća lijepom.
    I tako je počela svađa...

    2) Prije par dana sam pitao ženu gdje bi voljela da idemo za godišnjicu braka.
    Rekla je: "Negdje gdje davno nisam bila."
    Predložio sam joj kuhinju.
    I tako je počela svađa...

    3) Dok sam gledao omiljenu emisiju, žena je sjela kraj mene i pitala: "Što
    ima na TV-u?"
    "Prašine...", rekao sam joj.
    I tako je počela svađa...

    4) Žena mi je pomogla da joj odaberem rođendanski poklon.
    Rekla je da želi "nešto crveno, što od 0 do 100 dostiže za 3 sekunde."
    Kupio sam joj vagu.
    I tako je počela svađa...

    5) Moja žena se pogledala u ogledalo i bila je nezadovoljna onim što vidi:
    "Osjećam se užasno; stara sam, debela i grozna. Odmah da si mi dao
    kompliment!"
    Rekao sam joj da joj oči još uvijek savršeno funkcioniraju.
    I tako je počela svađa...

    6) Bio sam sa ženom na godišnjici njene mature. Jedan od prisutnih je bio
    pijan, ali nije prestajao redati čašu za čašom.
    Pitao sam ženu da li ga poznaje.
    "Naravno," rekla je, "dugo smo bili zajedno i kad smo se razišli, počeo je
    piti i od tada nije prestao."
    Rekao sam: "Tko bi rekao da će toliko dugo slaviti..."
    I tako je počela svađa...


  8. #168
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... албатрос је једна од ретких птица која може да лебди у ваздуху и по неколико дана а да при том ни један једини пут не махне крилима

    ... прво одликовање за храброст за које се зна у историји била је мачка, и то жива. Овај необичан орден додељивали су, пре 900. године, владари муслиманских држава својим најхрабријим војницима

    ... мада љуска јајета на први поглед изгледа крта, она је, у ствари, врло отпорна. Ако јаје поставимо тако да својим дебљим крајем стоји на столу, а на његов врх ставимо тег од 25 килограма, оно се неће разбити

    ... радио на бродовима постоји тек од катастрофе „Титаника”, 14. априла 1912. године

    ... прва слова старословенске азбуке имају ове називе: аз буки вједи глагољу добро јест живјети земља. То значи: ја слова знајући велим: добро је живети на земљи

    ... до почетка овог века барке с излетницима по јапанским језерима вукли су људи који су – пливали

    ... у 16. веку главни доказ љубави жена према мужевима који би отишли у рат представљале су сузе које су лиле у вазе богато украшене драгим камењем. По мужевљевом повратку из рата добра супруга износила је пред њега читав низ ваза напуњених сузама. Што је љубав била већа низ ваза је био дужи. Жене које нису претерано туговале за својим мужевима уочи њиховог повратка вазе су пуниле – сланом водом
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #169
    Registrovani Član
    vucica4ever avatar
    Status : vucica4ever je odsutan
    Registrovan : Nov 2010
    Pol:
    Poruke : 15

    Početno Re: Da li ste znali...

    1. U Ilinoisu 2008. godine žena je morala da uspava svog jazavičara Roska pošto joj je ovaj dok je spavala odgrizao palac na nozi. Žena nije ništa osetila i probudila se kada je već sve bilo gotovo, jer je usled dijabetesa imala teško oštećenje nerava, zbog čega nije osećala svoje prste.

    2. Dok prosečno američko dete ne završi osnovnu školu, ono vidi oko 200.000 nasilničkih prizora i 40.000 ubistava na televiziji.



    3. Kriminalci koji su fizički neatraktivni u proseku dobiju oko 50 odsto dužu zatvorsku kaznu od onih koji su privlačni.

    4. Stidna vaš može da se nađe i na grudnom košu, na butinama, a što je najgore čak i na dlakama na licu (uključujući trepavice i obrve).

    5. Ako neko pojede kokain može da dobije ozbiljnu infekciju creva.

    6. Sve do 1800. Turkinje za koje su sumnjali da su neverne, stavljali su u vreće s mačkama i bacali ih u okean.

    7. Ako peškire perete sa donjim vešom, velika je verovatnoća da će se na njima naći tragovi fekalija (izvor: “The secret life of germs”)

    8. Alkaptonurija je retko stanje kada se urin u dodiru s vazduhom boji u braon-crnu nijansu.

    9. Oko 29 albino dece je mačetama ubijeno u Tanzaniji 2000. godine, a sve u cilju prodaje delova njihovih tela ljudima koji su verovali da će im to doneti veliko bogatstvo.

    10. Kroz ljudska usta prođe oko 700 različitih vrsta bakterija. Pljuvačka održava kiselost u ustima normalnom, a kada ne bi bilo tako, sredina u ustima bi bila toliko kisela da bi izjela sve zube.

    11. Tokom 1995. i 1997. gladni seljaci u Severnoj Koreji su iskopavali mrtve i jeli njihova tela.

    12. Dok urinirate, mala količina urina dospe u usta preko pljuvačnih žlezdi. Ipak to je ok jer je svež urin čistiji od pljuvačke.

    13. Amerika 1835. prvi put nije imala dug, a to je ujedno bio i poslednji put.

    14. Ako ovo čitate dok jedete za kancelarijskim stolom, razmislite o ovome. Na radnom stolu ima oko 400 puta više bakterija nego na dasci od wc šolje.

    15. Martin Luter je navodno jeo kašiku svojih fekalija svakoga dana, a izjavio je da “ne razume darežljivost Boga koji nam je besplatno dao tako važan i koristan lek”.

  10. #170
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Da li ste znali...

    … je slikar Van Gog za života prodao samo jednu sliku?

    … je Keopsova piramida kada je izgrađena bila visoka 147 m,
    ali da zbog ulegnuća tla njena visina sada iznosi 137 m?
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  11. #171
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... света Петка Параскева (11. век) прва је светица пореклом из наших крајева

    ... деспотица Јефимија (око 1350–1405) прва је жена песник и писац у Србији

    ... Катарина Ивановић (1817–1882) прва је наша школована сликарка

    ... Драга Дејановић (1840–1871) прва је феминисткиња с ових простора

    ... Јованка Стојковић (1852–1892) наша је прва велика пијанисткиња

    ... Драга Љочић (1855–1926) била је прва лекарка у Србији

    ... Јелисавета Начић (1878–1955) прва дама код нас која је дипломирала архитектуру и била први главни архитекта у Београду

    ... Ксенија Атанасијевић (1894–1981) први је доцент и прва жена која је докторирала на Београдском универзитету

    ... Марија Богдановић (1940) прва је жена ректор универзитета у Србији (Београдског, 2000–2004)

    ... Драгана Рајбловић (1969) прва је жена из Србије која је освојила Маунт Еверест, 20. маја 2007

    ... Вера Николић (1948) прва је наша атлетичарка која је оборила светски рекорд (800 метара, Лондон, 1968)

    ... Кори Удовички (1961) прва је дама гувернер Народне банке Србије, 2003–2004

    ... Наташа Мићић (1965) прва је жена председник Народне скупштине Србије, 2003–2004

    ... Наташа Јовановић (1974) прва је припадница „Кобри”, специјалне јединице Војске Србије

    ... Нађа Хигл (1987) прва је пливачица светски шампион (на 200 метара прсно, Рим, 2009)

    ... Ана Крнета је прва девојка пилот борбеног хеликоптера код нас а Сандра Радовановић пилот борбеног авиона
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #172
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    Američka agencija za svemir (NASA) saopštila je da je snažan zemljotres koji je juče pogodio Japan skratio trajanje dana za 1,6 mikrosekundi, dok je italijanski Institut za geofiziku i vulkanologiju naveo da je osa rotacije Zemlje pomerena za 10 centimetara. Geofizičar NASA Ričard Gros izračunao je da je potres, jačine 8,9 stepeni po Rihterovoj skali, ubrzao okretanje planete Zemlje za 1,6 mikrosekundi, preneo je AP. Ta promena brzine rotacije Zemlje malo je veća od one koju je prošle godine izazvao zemljotres u Čileu.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #173
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... први лекар који се помиње у историји био је Имхотеп и верује се да је живео пре 4600 година

    ... Улица витезова у грчком граду Родосу дугачка је 600 метара и најбоље је очувана средњовековна улица у Европи

    ... на надгробној плочи која се појављује у неколико сцена филма Френка Капре „Арсеник и старе чипке” исклесано је Арчибалд Лич, право име главног глумца Керија Гранта

    ... просечан оклоп средњовековног витеза био је тежак 23–25 килограма

    ... „машина која говори”, грамофон, изум је Емила Берлингера. Он је 1887. године патентирао емитовање звука с фонографског ваљка на грамофонску плочу направљену од природних смола која је имала 78 обртаја у минути, а снимало се само с једне стране

    … Црква Ружица, која се налази у источном делу калемегданске тврђаве, најстарија је београдска црква

    ... један од тројице одраслих Британаца унапред је знао шта ће добити за Божић зато што је успео да открије где му се крије поклон (углавном испод кревета) или је тајно одмотао украсну хартију

    ... магнезијум прави јаку, али и лаку легуру с алуминијумом и цинком, која се користи у производњи аутомобила. Запаљен, чист магнезијум гори сјајним белим пламеном па се користи за ватромете

    ... у Швајцарској се говори француски, немачки, италијански и реторомански језик

    ... снажни сибирски ветрови који дувају јужно од пустиње Гоби носе ситну жуту прашину, звану лес, која обогаћује земљу на којој се у Кини узгаја пиринач, чај и памук
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #174
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... паук који скаче нађен је на Хималајима, на висини од 6705 метара

    ... људска кожа је два пута тежа од мозга

    ... женка гризлија окоти се сваке две или три године, а младунци остају уз њу више од годину дана. Мужјаци не учествују у подизању потомства

    ... просечна дубина океана износи око четири хиљаде метара, али у неким океанским рововима достиже и много веће дубине – до једанаест хиљада метара

    ... у Енглеској је некад било кажњиво убити пчелу, јер је сматрана светом животињом

    ... Клеопатрин лежај пуњен је сваке ноћи ружиним латицама

    ... чуло слуха знатно ослаби кад се човек наједе

    ... према Библији, краљ Соломон имао је 700 жена

    ... познати ирски писац Оскар Вајлд (1854–1900) последње три године живота провео је у Француској под именом Себастијан Мелмот
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #175
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    U subotu Mesec najbliži Zemlji

    Beta | 18. 03. 2011. - 17:42h |

    BEOGRAD - Mesec će u subotu, 19. marta, sijati jače i biti bliže zemlji nego ikada u poslednjih gotovo 20 godina, saopštila je NASA.
    Pun Mesec biće u "super perigeju" (položaj najbliži Zemlji), pa će moći da se posmatra u punom sjaju i veličini. Poslednji put Mesec je bio tako blizu Zemlje u martu 1993. godine.
    "Vredi posmatrati Mesec u subotu", kazao je Džef Čester iz američkog opservatorijuma u Vashingtonu, dodavši da je ovakva nebeska pojava veoma retka.
    Pun Mesec izgleda drugačije, zbog eliptičnog oblika svoje orbite.
    Kada je u perigeju (naziv za tačku na putanji nekog nebeskog tela u orbiti oko Zemlje u kojoj je to telo najbliže Zemlji) Mesec je otprilike 50.000 kilometara bliže Zemlji, nego kada se nalazi u najudaljenijoj tački svoje orbite, koja se naziva apogej.

    "Mesec u blizini perigeja izgleda 14 posto veći i 30 posto sjajniji nego kada je u apogeju", navodi se na stranici NASA-e, prenosi CNN.
    Pun Mesec ce izaći na istoku tokom zalaska Sunca i tada će izgledati posebno velik.
    Mesec će od naše planete biti udaljen 356.577 kilometara.
    Sledeća prilika da pogledate pun Mesec u perigeju, tako blizu Zemlji, biće 2029. godine.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #176
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... за најлепшу фреску средњег века у Паризу 1950. године проглашена је фреска Успење пресвете Богородице у манастиру Сопоћани

    ... уређај за мерење температуре на удаљеним планетама, који је направио Френк Лоу на универзитету у Аризони, био је толико осетљив да је могао да открије упаљену цигарету на удаљености од 16.000 километара

    ... зиме су пре хиљаду година биле знатно хладније. Река Темза је 1063. године била покривена ледом четрнаест недеља

    ... инсекти у Индији годишње поједу више хране него сви становници Лондона

    ... човек има око 2,3 милиона знојних жлезда

    ... енглеска краљица Елизабета Прва патила је од антофобије, страха од цвећа

    ... у свим филмским уговорима глумац Џејмс Стјуарт захтевао је одредбу по којој би му се дозвољавало да сам бира шешире за своје ликове

    ... часовници направљени пре 1687. године имали су само казаљку за сате

    ... запремина Месеца једнака је запремини Тихог океана

    ... најомиљенија боја за аутомобиле на свету је црвена

    ... златни бријач, нађен у Тутанкамоновој гробници, био је толико оштар да је могао одмах да се употреби

    ... осмех је једини физички гест који човек не дели са животињама
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #177
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... постоји око 100 врста драгог камења међу којима су највреднији дијаманти, рубини, смарагди и сафири

    ... у мору је растворено више злата него што га има на копну. На један део злата у мору долази 400 милијарди делова воде

    ... просечна температура у близини Јужног пола износи око 50 степени испод нуле, што је много хладније него у замрзивачу где је температура око 18 степени испод нуле

    ... шкољка тридакна је животиња с најдужим животним веком на свету – може да живи дуже од 200 година

    ... сликари су некада користили мастило које избацују сипе

    ... лептирасти слепи миш, Craseonycteris thonglongyai, тежак је само 1.5 грама, а велики као крупнији бумбар

    ... саксофон је 1864. године изумео белгијски музичар Адолф Сакс

    ... двопрсти лењивац је веома спора животиња. Да би прешао раздаљину од 1.5 километара потребно му је више од 6.5 сати

    ... абориџинска реч „коала” значи „не пије”. Тај аустралијски торбар сву течност и храну добија из лишћа еукалиптуса

    ... да би се срушила, кегли за куглање потребан је нагиб од само 7.5 степени

    ... сматра се да просечан човек годишње сања око 1400 пута

    ... од топлоте коју током једног дана емитује људско тело могло би да се прокува 30 литара воде
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #178
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    .. кактус сагуаро почиње да се грана тек кад је стар између 60 и 75 година

    ... више људи годишње страда од кокосовог ораха него од ајкуле. Ајкуле убију око 150, а кокоси око 2000 људи

    ... кад се у Ватикану одлучује да ли ће неко да буде проглашен за свеца, увек позову „ђавољег адвоката” (advocatus diaboli) да пружи супротне доказе

    ... храст не даје жиреве док не напуни 50 година

    ... очи неких врста птица имају већу масу од њиховог мозга

    ... палац човека исте је дужине као његов нос

    ... у Финској има близу пола милиона сауна

    ... пукотина у стаклу креће се брзином седам пута већом од брзине звука
    где си пошла с крмељиве очи

  19. #179
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... чувени мадридски музеј „Прадо” добио је име по ливадама које су га окруживале. Прадо на шпанском значи ливада

    ... најдуготрајнији забележени лет кокошке трајао је 13 секунди

    ... грчки филозоф Сократ учио је за каменоресца

    ... само 25 одсто деце роди се на дан који је предвидео лекар

    ... сликар Јакопо Робусти био је познатији по надимку Тинторето, Мали фарбар, јер му се отац бавио фарбањем свиле

    ... просечан мушкарац лакше може да чита ситна слова него просечна жена

    ... људска длака дебља је 10.000 пута од опне мехура од сапунице

    ... највећа брзина ветра на Земљи забележена је у Њу Хемпширу, САД, 24. априла 1934. године. Ветар је тада дувао брзином од 372 километра на сат

    ... Флорида је једино место на свету где заједно живе алигатори и крокодили

    ... најкраћи стих у Библији је „Исус је заплакао”
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #180
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste znali...

    ... хокејашки пак дебео је 2,5 центиметара.

    ... Венера и Уран једине су планете Сунчевог система које се обрћу око себе у смеру казаљки на сату.

    .... каранфилић је осушени пупољак једне врсте тропског зимзеленог дрвета. Осим као зачин, користи се за лечење лоше пробаве и зубобоље.

    ... зечеви се рађају отворених очију.

    ... Хуго Прат (1927–1995), италијански стрип-мајстор и писац, за дан рођења свог најпознатијег јунака – Корта Малтезеа – одредио је 10. јул, дан кад је рођен и Никола Тесла. Тесла се родио у Смиљану 1856. године, док је цртани јунак, према Пратовој замисли, „рођен” на Малти, 1887. године.

    ... анаконда може да достигне дужину и до десет метара.
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 9 od 29 PrviPrvi ... 789101119 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Geografija - Zanimljivosti
    Od kojica u forumu Geografija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23-04-2017, 20:00
  2. Biologija - Zanimljivosti
    Od kojica u forumu Biologija
    Odgovora: 262
    Poslednja poruka: 31-10-2015, 18:45
  3. Filozofija - zanimljivosti
    Od Ometač u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22-07-2014, 12:07
  4. Zanimljivosti!
    Od ribizla u forumu Sport
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29-03-2012, 19:31
  5. Re: biologija - zanimljivosti
    Od Cruz u forumu Biologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25-02-2012, 11:33

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •