Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 41 do 60 od 80

Tema: Šta je licemerje?

  1. #41
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    Licemjerje na forumima
    Super što se pitaš...
    Pa hajde da krenemo od načina kako se prezentiramo..Pojedini imaju izazovne avatre, i na neki način nam žele sugerisati da su recimo ''sexi'' ili da super izgledaju. Na ovom forumu to uopšte nije izraženo, ali na nekima je to baš....I tako nas ''mažu'' da su i u privatnom životu ono što u stvari nisu...Gluma...Čak se i ponašaju tako da deluje da su izazovne osobe...Pričaju o sebi ono što bi drugi želeli čuti. U reali je to lakše proveriti, ali net je nešto sasvim drugo...
    Mislim da net za mnogo toga ostavlja više prostora...A manipulacija je mnogo izraženija...
    Osim toga, licemerje na forumu ostavlja prostor i za totalno lažno predstavljanje, da bi delovao ''cool'' ili da bi zadivio okolinu, a pridobio simpatije većine...Ima svega...
    Ali ima i dosta lepog, što net daje...

  2. #42
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je licemerje?

    pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
    Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..

  3. #43
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
    Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..
    Pa za mene je laž osnova licemerja...
    Licemerje je ''upakovana laž''....
    Laž je lakše otkriti, licemerje je ''kamuflaža''... Tanka je to linija koja deli laž i licemerje...U svakom slučaju, licemerje je najviše povezano sa nekom vrstom obmane...
    Naravno, to je samo moje mišljenje...

  4. #44
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,443
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je licemerje?

    jeste..to ona vrsta laži koju ponekad koristimo kad nalaže prostojnost..u osnovi licemjerja jeste laž,ali nije i obrnuto..e i to se može rasčlaniti

  5. #45
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: Šta je licemerje?

    meni ne smeta... svako sebi... men ne moze nauditi... znam prepoznam pa se cuvam...

  6. #46
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Na ovom forumu to uopšte nije izraženo, ali na nekima je to baš....I tako nas ''mažu'' da su i u privatnom životu ono što u stvari nisu...Gluma...Čak se i ponašaju tako da deluje da su izazovne osobe...Pričaju o sebi ono što bi drugi želeli čuti. U reali je to lakše proveriti, ali net je nešto sasvim drugo...
    Mislim da net za mnogo toga ostavlja više prostora...A manipulacija je mnogo izraženija...
    Zaista sam primetio da ovde nema super "ribljih" avatara, a upoznao sam dosta ljud i neta i obično su te sa tim avatarima ružne toliko da bi mogle da traže odštetu od roditelja.
    elem, sve je to stvar marketinga i PR-a, prodaj se što bolje, možda neko i proguta.
    Nailazio sam na ljude, koji pišu o srećnim porodcama i skladu sa mužem, npr, a onda se zveknu s nekim s foruma, valjda da bi više sreće imale
    Dešavalo mi se da čovek koji je super sa mnom i kao se zajebavamo non stop, šalje okolo ženama poruke da ne bi trebale da komuniciraju sa mnom, jer sam eto, malčice hmm valjda nepredvidiv, koćegaznati.
    Naslušao sam se priča i od muškinja o srećnim brakovima i iskrenosti, a 'vamo ne smeju od žene da okrenu glavu nego im vezala povodac oko vrata, pa kako cimne tako se okreću

    I tako, ima neiskrenosti i licemerja na netu, kol'ko hoćeš i kol'ko ne'š

    jeste..to ona vrsta laži koju ponekad koristimo kad nalaže prostojnost..u osnovi licemjerja jeste laž,ali nije i obrnuto..e i to se može rasčlaniti
    Jašta, ali predstavljanje sebe drugačijeg od onoga što jesi, jeste zaista licemerje i ne može se reći da je to puka laž, barem po meni, jer laž može da bude i bezopasna (bela laž), a ovde se na taj način ljudi dovode u zabludu da je s druge strane neko ko je dobar, npr, a on/ona u stvari nije, da je lep/ a on u stvari nije.

  7. #47
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od jeste Vidi poruku
    meni ne smeta... svako sebi... men ne moze nauditi... znam prepoznam pa se cuvam...
    daj recepat
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  8. #48
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od DirkaSta Vidi poruku
    pa čekaj sago..ako neko glumi u vl da je ono što nikako nije u rl..to je licemjerje?
    Ja mislim da je to laž ili igra iz dosade,ponekad i bolest,opsesija..ali licemjerje je preblag izraz..
    pa jes, licemerje je na neki način koristoljublje... a šta možeš dobiti ako lažeš na tamo nekom forumu?
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  9. #49
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    pa jes, licemerje je na neki način koristoljublje... a šta možeš dobiti ako lažeš na tamo nekom forumu?
    Pa ono što možda nemaš u reali...Da te vole zbog onoga što nisi..., a ti bi voleo da jesi...Da budeš primećen...Da stupaš u kontakte sa nekim ljudima, sa kojima ne bi mogao u reali ostvariti bliskije kontakte...I da neke kontakte koristiš iz koristi..Zbog posla na pr...Ima svega ...

  10. #50
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta je licemerje?

    pa to je malo, da prostiš, bolesno
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  11. #51
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da stupaš u kontakte sa nekim ljudima..
    kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #52
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.
    Greška, ljudima je lakše da veruju u to, nego u suvu istinu, jer se na suvu istinu obavezno naljute, i koliko god svi veličali iskrenost naspram licemerja, svi smo mi skloni da godinama trpimi nečije licemerje, jer nam neki od postupaka tih ljudi gode sujeti, dok nas istina zna žestoko uvrediti.

  13. #53
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku
    Greška, ljudima je lakše da veruju u to, nego u suvu istinu, jer se na suvu istinu obavezno naljute, i koliko god svi veličali iskrenost naspram licemerja, svi smo mi skloni da godinama trpimi nečije licemerje, jer nam neki od postupaka tih ljudi gode sujeti, dok nas istina zna žestoko uvrediti.
    nemam pojma o čemu pričaš
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #54
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Blagiš se tebi

    Ali na primer više nam godi sujeti da nam neki licemer priča sve najbolje o nama, govorim o većini ljudi, nego da nam saspe istinu u lice, a video sam reakcije ljudi kada im se saspe istina, ne pričaju sa mnom posle godinama

  15. #55
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku
    Blagiš se tebi

    Ali na primer više nam godi sujeti da nam neki licemer priča sve najbolje o nama, govorim o većini ljudi, nego da nam saspe istinu u lice, a video sam reakcije ljudi kada im se saspe istina, ne pričaju sa mnom posle godinama
    to može da godi samo nezrelim i nesigurnim osobama.
    где си пошла с крмељиве очи

  16. #56
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Neka bude i tako, ali godi većini ljudi, što me dovodi do zaključka da je većina ljudi nezrečla u tom pogledu, a mogao bih da navedem primere koji potkrepljuju ovo što pričam.

  17. #57
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Šta je licemerje?

    verujem da imaš primere, ali to ne mora da znači da to jeste standard ponašanja....zato i rekoh da je licemerje kratkog daha.
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #58
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    kakve kontakte? s kakvim ljudima? sve je to na poprilično dugom štapu...licemerje nije dugog daha.
    Misliš? Kada ti se neko podvuče pod kožu, ne možeš baš odmah da shvatiš namere...Ja sam recimo pronicljiva, ali znam nekoga ko nije bio...Ljudi su spremni na svašta kada im nešto treba ili kada im se ukaže prilika...Nekima je korist uvek u glavi...Pa bilo to reala, ili net...Svejedno....
    Tako ja razmišljam, ali ne znači da sam u pravu...

  19. #59
    Registrovani Član
    Paranoik avatar
    Status : Paranoik je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Poruke : 135

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Nisam siguran da si u pravu, prosto je k'o pasulj.
    Pogledaj ljude oko sebe i videćeš da se svi smeškaju jedni drugima, pogledaj ljude koji su išli na tečajeve da budu previše ljubazni i kada bi te oterali u tri lepe.
    Ja se s tim srećem svakog dana i prosto mi se okreće drob, ali ti ljudi i dalje bivaju uvažavani i poštovani, bez obzira na sve

  20. #60
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta je licemerje?

    Citiraj Prvobitno napisano od Bledoliki_Vrach Vidi poruku
    Nisam siguran da si u pravu, prosto je k'o pasulj.
    Pogledaj ljude oko sebe i videćeš da se svi smeškaju jedni drugima, pogledaj ljude koji su išli na tečajeve da budu previše ljubazni i kada bi te oterali u tri lepe.
    Ja se s tim srećem svakog dana i prosto mi se okreće drob, ali ti ljudi i dalje bivaju uvažavani i poštovani, bez obzira na sve
    Samo ću dodati:

    Pogledaj ljude na netu.

    Samo toliko, a sa navedenim se naravno, potpuno slažem.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •