Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 42

Tema: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

  1. #21
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    i mislim da je sebičluk osnova bezobrazluka.
    prepoznala sam se u temi. ne ustajem starijima, mrzi me da pomognem ponekad, gledam svoje dupe i da njemu bude lepo, a za druge me nije uvek briga... kad kupim čokoladu deci dam da podele jednu, ja sama pojedem drugu. jednom sam kupila 3, pojela svoju ali je dalek put bio pa sam i ostale dve.
    pomognem ako sam raspoložena za tako nešto ili ako mi je neko simpatičan. ako mi se nastup ne dopadne il' ako sam nadrndana, rado ću i da odmognem, kao onaj kamiondžija.

  2. #22
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    dobro, sa bezobrazlukom se srecemo na svakom koraku... sta ga pokrece? sta je uzrok? mislim da je u pitanju nezadovoljstvo
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  3. #23
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    dok ja iskucam vi ispisete 2 strane
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #24
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?


    Pa dobro Vragolanka, ali svoju sebičnost si donekle ublažila iskrenošću...Mnogi to ne bi priznali..iako slično rade...

    Nisam sebična...čak idem i u neku drugu krajnost...Ipak mislim da je bezobrazluk nanošenje štete drugome, u bilo kome smislu...Ti svoju decu nisi nizašta oštetila, samo si ih uskratila za neko parče čokolade...

    Bezobrazlik je, kada smo cimerka i ja kao studenti ustali ženi sa detetom, da bi ona sela na jedno sedište, a dete stavila na drugo..A onda je ta žena sela, stavila dete u krilo i pozvala muža da sedne do nje....
    Mislim šta reći...
    Ponekad nije dobro ni biti fin...

  5. #25
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku

    Pa dobro Vragolanka, ali svoju sebičnost si donekle ublažila iskrenošću...Mnogi to ne bi priznali..iako slično rade...

    Nisam sebična...čak idem i u neku drugu krajnost...Ipak mislim da je bezobrazluk nanošenje štete drugome, u bilo kome smislu...Ti svoju decu nisi nizašta oštetila, samo si ih uskratila za neko parče čokolade...

    Bezobrazlik je, kada smo cimerka i ja kao studenti ustali ženi sa detetom, da bi ona sela na jedno sedište, a dete stavila na drugo..A onda je ta žena sela, stavila dete u krilo i pozvala muža da sedne do nje....
    Mislim šta reći...
    Ponekad nije dobro ni biti fin...
    umem i ja da odem u drugu krajnost, ali tada ne očekujem povratnu reakciju. postoji uvek razlog za činjenje dobra kod mene, za loše i ne moda ga ga bidne.
    dok je kod normalnih ljudi to obrnuto.
    isto važi za poverenje, ne dajem ga gratis, a opet normalni ljudi ga daju dok ne dobiju razlog za sumnju. sve naopako kod mene.

    zašto dete na drugo, ako je već malo da stoji?
    inače ja ne ustajem, nego uzmem dete. a dete ponekad neće, milina... i vuk sit i ovce ne broju.

  6. #26
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    umem i ja da odem u drugu krajnost, ali tada ne očekujem povratnu reakciju. postoji uvek razlog za činjenje dobra kod mene, za loše i ne moda ga ga bidne.
    dok je kod normalnih ljudi to obrnuto.
    isto važi za poverenje, ne dajem ga gratis, a opet normalni ljudi ga daju dok ne dobiju razlog za sumnju. sve naopako kod mene.
    Hoćeš da kažeš, da ako je neko bezobrazan prema tebi, odmah ga prevaspitaš...

  7. #27
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Pa nije valjda samo to jedino nezadovoljstvo...
    to je uzrok svih zala.

  8. #28
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Hoćeš da kažeš, da ako je neko bezobrazan prema tebi, odmah ga prevaspitaš...
    kako god, samo ne violim da ostajem dužna.

    inače imam lošu naviku da ne gledam kud bijem ponekad, pa bude i kolateralne štete. ali mi je posle uvek krivo jer me brzo i prođe, ako se to računa u olakšavajuću okolnost.

  9. #29
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Vragolanka Vidi poruku
    kako god, samo ne violim da ostajem dužna.

    inače imam lošu naviku da ne gledam kud bijem ponekad, pa bude i kolateralne štete. ali mi je posle uvek krivo jer me brzo i prođe, ako se to računa u olakšavajuću okolnost.
    Aaa, ne , ne...ja nikad ne uzvraćam bezobrazluk, bezobrazlukom...Meni nekako sami dođu na ''jes''...

  10. #30
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Aaa, ne , ne...ja nikad ne uzvraćam bezobrazluk, bezobrazlukom...Meni nekako sami dođu na ''jes''...
    ali ih sačekaš... to ti je to, pamti-vrati.

  11. #31
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Drskost i neuviđavnost onih koji sebe smatraju "iznad" koji se vode uvijek riječima:"Može mi se".
    Na bezobrazne ljude reagujem apsolutnim negiranjem,posmatram ih kao vremensku pojavu ,kao kišu koju ne mogu ni naručiti niti spriječiti.

  12. #32
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    nate šta ja ne volim...kad ljudi lako zaboravljaju...kad je njima trebalo ti si ostavio sve svoje brige i poslove i otišao tom nekom da učiniš pomogneš,ponizio se radi njega,uradio nešto što ni za sebe čak nikad ne bi...i sve se to časkom zaboravi...čist bezobrazluk
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  13. #33
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    nate šta ja ne volim...kad ljudi lako zaboravljaju...kad je njima trebalo ti si ostavio sve svoje brige i poslove i otišao tom nekom da učiniš pomogneš,ponizio se radi njega,uradio nešto što ni za sebe čak nikad ne bi...i sve se to časkom zaboravi...čist bezobrazluk
    to je ona grupa ljudi kojima sto puta nešto pomogneš i 101.put objektivno ne možeš..e,onda kao a nikad nisi ništa uradio ni pomogao nema te goreg

  14. #34
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Bezobrazluk je...kada si uključio žmigavac i pretičeš kamion, a on na retrovizoru vidi da si mu već na ''zadnjem repu'' i istovremeno i on počinje da pretiče auto ispred sebe, bez obzira što si ti već u preticanju...Eto...
    Bezobrazluk je jedna vrsta bezobzirnosti.

  15. #35
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Živimo u sistemu poremećenih vrednosti i bezobrazluk se može osetiti u svim sferama života -od bezobrazluka na šalterima, preko bezobrazluka u firmama i gradskom prevozu do bezobrazluka u sferi prijateljskih i porodičnih odnosa.

    Bezobrazni ljudi nemaju obraz, on je tvrd kao đon, a bezobrazni su zato što su i nevaspitani ai to im je deo karaktera. Teško mogu da se menjaju.

    Doživela sam da istrpim intrige i bezobrazno ponašanje ex drugarice. Više nismo u kontaktu. Izbacujem iz života sve negativne ljude, kako bih pažnju posvetila dobrim ljudima.

    Povlačim se kada doživim neko neprijatno iskustvo-kada je neko bezobrazan prema meni. Ne odgovaram istom merom.

    Vaspitana sam da ne psujem, da ustajem starijima u autobusu, da budem kulturna u javnim institucijama-pošta npr.

    Ljuta sam na sebe kada doživim da je neko bezobrazan, ali posle to zaboravim, ili pamtim kada su u pitanju prijateljski i porodični odnosi. Ali opraštam.

    Ne, nisam idealna, verovatno sam i ja bila bezobrazna prema nekome, ali znala sam i znam da kažem "Izvini, oprosti, žao mi je"...
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  16. #36
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Jeste Mistery..danas je nekako najteže da ljudi nauče reći Izvini,Oprosti..to se izgubilo u devalviranim vremenima u kojima pulsira bahatost i samoživost..mnoge želje su kod ljudi blokirane i kao takve one izazivaju otpor koji se kreće od bezobraznog ponašanja pa sve do agresivnih oblika..
    Nemam želju da mijenjam ljude niti ispravljam njihove obrasce ponašanja i nekako uvijek vjerujem da se takva količina negativne energije treba zaobići,kao smrdljivi kontejner u julskoj večeri..

  17. #37
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Krasiva, slažem se da je bezobrazluk i način odbrambenog mehanizma kod ljudi. Mnoge želje ne mogu da ispune, mnoge obične stvari danas su problem i neki ljudi biraju da budu bezobrazni i da ispred sebe postave neko "gard ponašanje" da bi sebe predstavili u drugačijem svetlu. Da su jaki, da mogu sve, i ne misle na druge.

    Zapravo su ranjivi iza te fasade. Ali, moje iskustvo mi govori da ipak sve kreće od kućnog vaspitanja. Znam da i sestrina deca i deca sa kojom se druže i ona deca u mom komšiluku kažu "dobar dan" starijima i ustaju u prevozu. Od malena se uče nekom lepom ponašanju.

    Takvo je i vreme, da ljudi sve više gledaju samo sebe, nemaju vremena za nečije probleme, niti želju da budu dobronamerni prema drugima. Život ih ne miluje.

    Da li je to opravdanje za bezobrazluk..ne verujem. Svi smo u "istom sosu" i treba bar da pokušamo da pružimo razumevanje, neku humanost - na primer ustajanje u gradskom prevozu starijima i bolesnim..ali..toga nema.

    Ljude koji su bezobrazni treba izbegavati ukoliko je to moguće.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

  18. #38
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Ja sve cesce postajem bezobrazna i bezobzirna i .....
    Ciji potpis?

  19. #39
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Svakako Mistery..nema opravdanja za bezobrazno ponašanje..motivi i razlozi su jedno,možemo da eventualno razumijemo,ali ne i opravdamo..ali kad smo već kod toga,da li postoji način da se takvi ljudi vremenom promijene,da shvate da oholost,bahatost i bezobrazluk,neprimjerene drskosti i nepoštovanja ljudi..nisu ono što ih čini sretnim..
    davno sam se pitala je li takav obrazac zapravo nepromenjiv..da li je on hronična i neizlječiva bolest ili ima lijeka..sve više mislim da nažalost,nema jer oni se ne žele mijenjati prosto jer ne vide sebe na način na koji ih drugi vide...jer su učahureni u svoje malo zlo (sasvim je onda nevažno da li je njihovo zlo posljedica odbrane i garda ili im je to neko prirodno stanje)..
    a najteže je pomoći onima koji ne žele pomoć..

  20. #40
    Registrovani Član
    Mistery avatar
    Status : Mistery je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 240
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Šta je bezobrazluk? Ko je bezobrazan?

    Citiraj Prvobitno napisano od Krasiva Vidi poruku
    Svakako Mistery..nema opravdanja za bezobrazno ponašanje..motivi i razlozi su jedno,možemo da eventualno razumijemo,ali ne i opravdamo..ali kad smo već kod toga,da li postoji način da se takvi ljudi vremenom promijene,da shvate da oholost,bahatost i bezobrazluk,neprimjerene drskosti i nepoštovanja ljudi..nisu ono što ih čini sretnim..
    davno sam se pitala je li takav obrazac zapravo nepromenjiv..da li je on hronična i neizlječiva bolest ili ima lijeka..sve više mislim da nažalost,nema jer oni se ne žele mijenjati prosto jer ne vide sebe na način na koji ih drugi vide...jer su učahureni u svoje malo zlo (sasvim je onda nevažno da li je njihovo zlo posljedica odbrane i garda ili im je to neko prirodno stanje)..
    a najteže je pomoći onima koji ne žele pomoć..
    Možda mogu da se promene kada su mladi, sa godinama promene su sve teže.
    "Igram, pevam, lako mi je, niko ne zna kako mi je.."

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •