Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

  1. #1
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    Kada se pokrene priča o afrodizijacima, uvek očekujete da će u toj priči pronaći one za koje ste već čuli – vino, čokolada i ostrige. Poneko ubaci jagode, poneko šampanjac, ali M@N! kao totalno atipičan magazin odlučio je da sa svoje liste ukloni sve tipične afrodizijake i predstavi vam one za koje, nadamo se, većina vas nikad nije čula!



    Supa 5


    Ali kakva supa? U nekim delovima Azije, supa koja se često obeležava brojem 5 (a čim je 5 znači da je vrhunska), predstavlja jedan od ultimativnih afrodizijaka. Supa se, kao i svaka supa, sastoji od luka, šargarepe, ali umesto barene teletine ili piletine, mesnati deo ove supe čine testisi i ***** bika. Supa ima izuzetno afrodizijačko dejstvo. Uostalom, ne kaže se za džabe – jak kao bik…

    Fugu


    Da, u pitanju je ona riba koja je izuzetno otrovna ako se znalački ne pripremi. Za pripremanje ove ribe, kuvar mora imati posebnu licencu, a ako vas ne ubije njen otrov za koji se smatra da je jači i od cijanida, sledi vam nezaboravna noć sa vašom dragom…

    Kobra


    Hmm.. da li ste primetili neobičnu povezanost afrodizijaka i nekih od najsmrtonosnijih životinja? Mi jesmo, a tu teoriju potkrepljuje i naš sledeći afrodizijak – kobra. Zmije su se oduvek povezivale sa seksulnošću, libidom, a ovo verovanje naročito je rasprostranjeno u kulturi i tradiciji azijskih zemalja. Već vekovima meso kobri važi za najjači afrodizijak, a nisu retki ni slučajevi da se u kombinaciji sa nekim alkoholom kao afrodizijak ispija i krv ovih zmija. Živeli – na eks!

    Supa od ptičijeg gnezda


    Osim što su povezani sa smrtonosnim životinjama, primetili smo da nam većina neobičnih afrodizijaka dolazi iz Azije. Tako je i sa sledećim. Supa od ptičijih gnezda, pravi je specijalitet koji će vas koštati stotine dolara, a koji već vekovima zauzima posebno mesto na trpezama azijskih kraljevskih dinastija. Supa se pravi od gnezda posebne vrste ptica koje se gnezde visoko na zidovima pećina, a do njih mogu doći samo najiskusniji penjači, pa čak i oni to čine uz maksimalne napore. Ovo je jedan od najskupljih specijaliteta na svetu, ali njegovu efikasnost kao podizača libida do danas su potvrdili mnogi.

    Gljivica gusenice


    Ok, ovo već zvuči bolesno, a evo o čemu se radi. U pitanju je parazit u Kini poznat kao dong chong xia cao, koji se razvija u telu larve gusenice tako što polako zamenjuje originalno tkivo gusenice svojim. Nismo sigurni kako je gljivica otkrivena, ali već vekovima je poznata kao veoma jak afrodizijak i zbog toga se danas i veštački uzgaja.

    Španska mušica


    O njoj smo većč pisali, ali da podsetimo. Korišćenje španske mušice kao afrodizijaka seže još u vreme drevnog Rima. Ovaj afrodizijak funkcioniše tako što nadražuje genitalije onog ko ga konzumira, a ovaj nadražaj izaziva supstanca kantharidin, koja se izlučuje putem mokraće prilikom čega i dolazi do aktivacije nadražaja. Ipak, španska mušica spada u riskantne afrodizijake, jer od iste možete i umreti u najgorim mukama – proklinjući sve špansko što postoji…

    Fetus pačeta


    Naravno, u pitanju je još jedan azijski specijalitet, a u pitanju je kuvano pačije jaje, sa nerođenim pačetom unutra. Jelo se zove balut, a poslužuje se u tanjiru sa uklonjenom gornjom ljuskom, što je prizor koji zaista želimo da preskoćimo. Ipak, za ovaj specijalitet se kaže da je po dejstvu jednak vijagri.



    Meni se od ovog teksta plače
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  2. #2
    Registrovani Član
    Obešenjak avatar
    Status : Obešenjak je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : :blenta:
    Poruke : 847

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    Gledajući ovo izgubio sam apetit!!! Gledao sam emisiju o ovom balutu, majko moja, kako to izgleda jezivo kada ga ljudi pijuču.... bljak!!! Ipak ću se ja držati meda i oraha!
    I smile when I 'm angry.
    I cheat and I lie.
    I do what I have to do
    To get by.
    But I know what is wrong,
    And I know what is right.
    And I'd die for the truth
    In My Secret Life.

  3. #3
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    baš nisam gadljiva,ali ovo pače...uf
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #4
    Registrovani Član
    Obešenjak avatar
    Status : Obešenjak je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : :blenta:
    Poruke : 847

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    Ali, kako oni uživaju u tome!
    I smile when I 'm angry.
    I cheat and I lie.
    I do what I have to do
    To get by.
    But I know what is wrong,
    And I know what is right.
    And I'd die for the truth
    In My Secret Life.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    U mom kraju ta pomodnost još nije došla kod nas je još uvijek najbolji afrodizijak dobra žena

  6. #6
    Registrovani Član
    Obešenjak avatar
    Status : Obešenjak je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : :blenta:
    Poruke : 847

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    I to što kažeš, ako ti to nije dovoljan podstrek za akciju, džaba ti sve ostalo!
    I smile when I 'm angry.
    I cheat and I lie.
    I do what I have to do
    To get by.
    But I know what is wrong,
    And I know what is right.
    And I'd die for the truth
    In My Secret Life.

  7. #7
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Najmoćniji prirodni afrodizijaci

    dobra treba veliš
    moguće
    čudno,na mene te trebe uopšte ne deluju
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

Slične teme

  1. Muškarci koji rade kućne poslove su srećniji?!
    Od Sagacity u forumu Muška soba
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 30-10-2020, 16:42
  2. Prirodni fenomeni
    Od Sarmica u forumu Prirodne pojave
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17-05-2013, 12:33
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21-09-2011, 20:34

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •