Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 25

Tema: Radoznalost....

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Radoznalost....

    Da li ste radoznali? Čim se neko pojavi, u vama se probudi radoznalost da saznate o toj osobi sve i svašta....
    Da li vas radoznali ljudi nerviraju i da li na njihova pitanja odgovarate ili ih vešto zaobiđete...?
    Da li vam je komšiluk radoznao....
    Da li radoznalost može biti u nekim slučajevima i pozitivno...?





    Znam, znam, pretprazničko raspoloženje je u toku i svi su na chatu, al' eto da postavim temu...nek' ima...

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Radoznalost....

    mislim da sam bila više radoznala kad sam bil mlađa...sad nekako - više volim svoj svet i teško da nekoga puštam unutra da njuška...
    komšiluk ne poznajem, osim potpuno površno.
    a da li ću da kažem nešto nekome radoznalom - zavisi od te osobe.
    ako mi je ok - reći ću, a ako nije - neću.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Radoznalost....

    Radoznalos ubi mačku..

    Pa kako radoznalost da ne može biti pozitivna osobina? Mislim da je u većini slučajeva pozitivna.
    Da nema radoznalosti, ne bi bilo ni učenja i vladalo bi dibidus neznanje.
    Večnost je čista sadašnjost.

  4. #4
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Radoznalost....

    Da Kojice ...Ja sam radoznala u smislu istraživanja, traženja odgovora na razna pitanja. Nekako radoznalost uvek povezujemo sa ljubopitljivošću o nekoj osobi...Radoznalost tog tipa, može biti odraz pa i nevaspitanja, ali radoznao odnos prema svetu je već nešto drugo...
    Inače, ne volim radoznale osobe..., pogotovo kada sedim negde u nekoj čekaonici i onda me pitaju sve i svašta ljudi koje možda nikada više neću videti.....

    Slažem se sa Pričom..Da li ću da kažem nešto nekome radoznalom,zavisi od te osobe...
    Nisam ljubopitljiva, i uglavnom čekam da mi ljudi sami o sebi kažu šta žele..Eventualno, ako se duže poznajemo, pa tako usput da priupitam nešto...ali to kasnije...

  5. #5
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Radoznalost....

    treba praviti razliku od radoznalosti prema životu i radoznalosti koja je čisto površna...ljudi koji zabadaju nos u tuđi život (bez takta i potrebe) najčešće nemaju normalnu radoznalost prema životu...
    čak imaju prazan sopstveni život, takoreći...to je neko moje iskustvo.
    где си пошла с крмељиве очи

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Radoznalost....

    Tačno Pričo...Ljudima koji ''zabadaju'' nos u tuđe živote, jedino za to radoznalost i služi...Ta vrsta radoznalosti je čist bezobrazluk..A tek ona radoznalost, kada neko sazna nešto o drugoj osobi, pa brže bolje to prenese nekom trećem licu, je najgori oblik...To već dobija neke druge razmere...

    Meni je najteže, kada odem kod frizera, pa kada me žene tamo ''izrešetaju''....

  7. #7
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Radoznalost....

    e...frizer je posebna priča. odlazak tamo je za mene posebna vrsta mučenja, majke mi.
    uvek gledam da odem tamo pri kraju radnog vremena, naročito sad kad je zima...odavno se sve ''komšinice'' povuku u svoje vilajete...ali, leti - ne izbijaju od frizerke...kafa, cigarete, kafa, pa opet cigarete...zna se ko prođe, šta nosi, šta radi, gde ide....idi bre
    где си пошла с крмељиве очи

  8. #8
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Radoznalost....

    meni ne smeta..normalna je zainteresovanost za nekog kog ne poznajes..na neka pitanja odgovorim,neka zaobidjem,neka se pravim da nisam cula,neki put dam komsiluku sokantan odgovor,ostanu otvorenih usta,kad sam raspolozena na pitanje odgovaram pitanjem..u zavisnosti koliko je ta druga osoba zainteresovana ume da bude zanimljivo

  9. #9
    Registrovani Član
    Kijamet avatar
    Status : Kijamet je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 128

    Početno Re: Radoznalost....

    Uh bre Sagacity tako puno pitanja,a tako malo odgovora..sad moram da ti cepkam post kooo ..najgora
    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li ste radoznali? Čim se neko pojavi, u vama se probudi radoznalost da saznate o toj osobi sve i svašta....
    Pa kako skim! Neke knjige ne treba nikad otvarati,a neke ..pa više puta bi ih mogla pročitati
    Da li vas radoznali ljudi nerviraju i da li na njihova pitanja odgovarate ili ih vešto zaobiđete...?
    Uh što me nerviraju! pojima nemaš! samo im se kiselo nasmejem i neku glupost procedim!

    Da li vam je komšiluk radoznao....
    ja ignorišem komšiluk

    Da li radoznalost može biti u nekim slučajevima i pozitivno...?
    Pa daaa.. kad me neko zainteresuje ja kažem- Pričaj mi o sebi! Želim sve da znam..poslednji put kad sam to uradila udala sam se

  10. #10
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Radoznalost....

    E Kijamet...Je svoj komšiluk ne mogu da ignorišem...Kada se vratim sa posla, moj prvi komšija čeka da izađem iz auta, da me pita...''Jel' to ideš s' posla''... Nekad je nemoguće sve izbeći....

    Radoznalost po meni ima najpozitivniji odnos prema nauci...Da nije radoznalosti u nauci, pitanje je šta bi smo od svega ovoga imali...

  11. #11
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Radoznalost....

    a ona pitanja ''je l si stigla?''...a očigledno je da sam stigla
    где си пошла с крмељиве очи

  12. #12
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Radoznalost....

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    a ona pitanja ''je l si stigla?''...a očigledno je da sam stigla
    Problem je što uvek stižem u različito vreme....
    I verovatno ga muči, gde sam bila u međuvremenu....

  13. #13
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Radoznalost....

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li ste radoznali? Čim se neko pojavi, u vama se probudi radoznalost da saznate o toj osobi sve i svašta....
    Da li vas radoznali ljudi nerviraju i da li na njihova pitanja odgovarate ili ih vešto zaobiđete...?
    Da li vam je komšiluk radoznao....
    Da li radoznalost može biti u nekim slučajevima i pozitivno...?





    Znam, znam, pretprazničko raspoloženje je u toku i svi su na chatu, al' eto da postavim temu...nek' ima...
    Ne. Jako retko, skoro nikada, nemam tu vrstu radoznalosti da o nekome saznam sve ili bilo šta. Retko koga pitam bilo šta što bi mi moglo o toj osobi reći više nego što je ona sama spremna o sebi da kaže.

    Da, ne trpim radoznale ljude, na njihova pitanja ne odgovaram, a ukoliko nastave, znam biti vrlo neugodan i jasno im staviti do znanja da su prešli odgovarajuće granice kulturnog ponašanja.

    Preterano radoznao, od pitanja otkuda si poreklom do pitanja šta radiš, ko ti dolazi, kada se vraćaš

    Da, ukoliko je usmerena zaštiti nekih ličnih ili tuđih interesa, to je već opširnija tema.


    Dobra tema Sagacity
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  14. #14
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Radoznalost....

    Ne volim da ispitujem ni da me ispituju...ko hoće reći će sam, šta ja sad tu imam da izvlačim nekome reči kleštima,ili meni neko to da radi, kad hoću da pričam ja pričam
    A radoznala sam u smislu da nešto naučim...vrlo radoznala
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Radoznalost....

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da Kojice ...Ja sam radoznala u smislu istraživanja, traženja odgovora na razna pitanja. Nekako radoznalost uvek povezujemo sa ljubopitljivošću o nekoj osobi...Radoznalost tog tipa, može biti odraz pa i nevaspitanja, ali radoznao odnos prema svetu je već nešto drugo...
    Inače, ne volim radoznale osobe..., pogotovo kada sedim negde u nekoj čekaonici i onda me pitaju sve i svašta ljudi koje možda nikada više neću videti.....

    Slažem se sa Pričom..Da li ću da kažem nešto nekome radoznalom,zavisi od te osobe...
    Nisam ljubopitljiva, i uglavnom čekam da mi ljudi sami o sebi kažu šta žele..Eventualno, ako se duže poznajemo, pa tako usput da priupitam nešto...ali to kasnije...
    E vidiš.. ljubopitljivos.. možda je tema tako trebala da se zove...

    Pa, nesam ljubopitljiva i slabo se družim sa ljubopitljivima. Još kao dete sam
    stvorila neku averziju prema ljudima koje slabo poznajem, a postavljaju mi neka
    lična pitanja. Zabavljala sam se tako što sam ih lagala. Posle se mama
    sva prenerazi. ''Jao što si to rekla. Šta će sad ljudi da misle o nama?'' A od tate
    podrška ''Ako ko im jm, šta pitaju što ih se ne tiče'' Pravila sam skandale.
    Večnost je čista sadašnjost.

  16. #16
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je prisutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,382
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Radoznalost....

    Radoznalost je zdrava i vodi napretku pa da se onom tipu u laboratoriji nije sve upljesnivilo kad bi se pronašao penicilin..sreća pa je bio neuredan čika ..i sreća da se nije nijedna žena muvala po labosu,ona bi to sve čistila,ribala i tako to..
    Radoznala sam selektivno

  17. #17
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Radoznalost....

    Pa možda bi i trebalo promeniti naziv temi u Ljubopitljivost...neje radoznalost i to isto
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  18. #18
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Radoznalost....

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Pa možda bi i trebalo promeniti naziv temi u Ljubopitljivost...neje radoznalost i to isto
    Zar ljubopitljivost nije vrsta radoznalosti, samo onako fino upakovana, u rukavicama ?
    Nismo nekulturni, nego onako fino pitamo, uz osmeh, pa ako nam se odgovori super, ako ne mi ćemo nastaviti da pitamo ili pitati nekoga drugoga dok ne saznamo odgovor na pitanje
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  19. #19
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Radoznalost....

    pa vidim da su gore uglavnom opleli o toj komšijskoj "radoznalosti" a meni to više kao ljubopitljivost....ja jesam radoznala ali nisam ljubopitljiva, šta ćemo sad?
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  20. #20
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Radoznalost....

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Pa možda bi i trebalo promeniti naziv temi u Ljubopitljivost...neje radoznalost i to isto
    Tema je namerno postavljena ''naširoko'', da bi se moglo slobodno o njoj razgovarati sa svih aspekata i pozitivnih i negatinih...Tako su postavljena pitanja i u uvodnom postu....
    Radoznalost i ljubopitljivost imaju isti smisao, kada govorimo o informacijama koje želimo da saznamo o nekoj osobi. Van tih okvira, radoznalost i ljubopitljivost se udaljavaju kao pojmovi, jer je radoznalost dosta šira i obuhvatnija...
    Naravno, može se otvoriti tema ''Ljubipitljivost'' i suziti razgovor samo na ''istraživanje'' osoba....

    Čoveku uvek budi želju za istraživanjem upravo radoznalost...Nažalost, ponekom je radoznalost probuđena samo kada je u pitanju ''istraživanje'' tuđeg života...Tako da je njegova radoznalost, svedena samo na ljubopitljivost...Lično sam radoznala osoba kada su neke pojave oko mene u pitanju...Takva radoznalost mi podstiče moj istraživački duh, da saznam što više onome ili o onoj pojavi koja me je zainteresovala...

    Radoznalost mi budi i osoba koju tek upoznajem, o kojoj želim znati što više...Njena interesovanje, šta voli itd...Informacije dobijam ne ne principu ''ljubopitljivosti'' i njegovog popunjavanja upitnika, koji sam postavila, nego na bazi jednog lepog kulturnog razgovora, gde je moja radoznalost potpuno nenavalentna i na jednom pristojnom nivou...

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •