Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 37 od 37

Tema: feminizam

  1. #21
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    [quote author=marlon link=topic=594.msg13076#msg13076 date=1257890908]
    90 posto feministkinja su lezbejke....
    [/quote]
    da li to znaci da se iza savremene zene krije do nekle naklonost ka istom polu?
    jel to ovo sto se desava sa ljubljenjem zena na pozornici?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  2. #22
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Odg: feminizam

    ne znaci...ne poznajes iskrene feministkinje.. najveci broj njih se gade muskaraca... ili su izasle iz razorenih brakova i nastao im qvrc u glavi kao sto nekima ume... lezbejstvo nema blage veze sa tim. ono nastaje vremenom na duhovnoj osnovi pa ne retko i preraste u cist paroksizam... onda njihova pobuda da budu deo da kazem "pokreta" za oslobodjenje zena ima utemeljenje koje je drugi raqurs istog pogleda... lezbejstvo je normalnije no pederastija jer su zene po emocionalnoj sustini blize jedna drugoj i naklonjenije u svakom pogledu no muskarci.... ali ta faza traje i prodje do nekih 22-23 najkasnije kod normalnih devojaka.... inace u feminsticke pokrete ulaze i ortodoksne lezbejke i ne retko vode glavnu rec jer im je lakse da u tom miljeu nadju svoju zivotnu saputnicu, ustvari pre bi se moglo reci ljubavnicu jer su najpromiskutitetnije od svih...

  3. #23
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    E sad. Odakle zenama takva ideja o muskrcima?
    Dok nisam naletela na tu knjigu, bila sam ubedjena da je feminizam neki pokret u kom zene hoce svoja prava, hoce da budu ravnopravne... u smislu traze nesto za sebe, i na kraju, nije me ni zanimalo
    Medjutim, ta njiga pokazuje da feminizam nije to, vec je to pokret zena koje u muskarcima vide sve najcrnje, kao sto sam i navela citate. Zasto je to tako?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  4. #24
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    Ovo deluje sasvim nevazno, a i jeste, ali
    nema takvog muskog pokreta, bar da znam
    zar to nije cudno?
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  5. #25
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: feminizam

    I ja sam mislila da je feminizam neki pokret za ravnopravnost žena, ni mene nije zanimalo dok nisam pročitala ove tvoje citate. Ali kad malo bolje razmislim, pretpostavljam da to ima duboke korene. Nisam psiholog, ali ću pretpostaviti da su koreni u nefunkcionalnim porodicama obično sa nezadovoljnim ocem, alkoholičarem, agresivcem, koji se iživljava nad svim što se kreće po kući. Kao što dete alkoholičara ima predispoziciju da bude alkoholičar ili da se uda za alkoholičara .. tako valjda i ovo funkcioniše u obrntom smeru "neću biti kao moja majka, svi muškarci su isti, treba ih zatući".

    A što nema takvog muškog pokreta .. pa retke su bile porodice (bar pre dvadesetak godina) gde je muško dete gledalo majku koja se iživljava nad ocem ili zlostavljala samo dete.
    Mada me ne bi čudilo da se kroz par godina pojavi i neki takav muški pokret. Sve se poremetilo pa i odnosi i uloge u porodici. Danas ima zlostavljanih muškaraca daleko više nego ranije baš zbog toga što su žene postale dominantnije. Ma sve mi je to nenormalno!
    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  6. #26
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: feminizam

    Feminizam je naziv za skupinu ideologija i političkih pokreta kojima je cilj bio poboljšanje položaja žene u društvu, odnosno izjednačavanje prava žena s pravima muškaraca.

    Feminizam je pokret koji je nastao u zapadnim zemljama u 19. veku kao jedna od posledica industrijske revolucije. Razvoj mašina je počeo otklanjati potrebu za ljudskom radnom snagom, postepeno eliminišući jednu od prednosti koju su muškarci imali nad ženama. To je omogućilo ženama da postanu sve značajniji dio radne snage, pogotovo za vreme prvog svetskog rata kada su zamenjivale muškarce na frontu.

    Feministički pokret se ispočetka ispoljavao u dva oblika - kao pokret za ravnopravnost u platama, odnosno kao pokret za davanje prava glasa ženama. Ovo potonje je s vremenom postignuto u većini zapadnih zemalja nakon prvog svetskog rata, a kasnije i u ostatku sveta.

    Kako je politička, a i ekonomska ravnopravnost žena postignuta u institucionalnom smislu, tako je i feminizam postepeno evoluirao u novu formu tzv. radikalnog feminizma kome je cilj bio promeniti tradicionalnu ulogu žene u društvu putem napada na brak i materinstvo kao tradicionalne institucije, odnosno na muškarce koji su po prirodi represivni prema ženama. Iako je relativno mali broj žena prihvatio taj ekstremni stav, danas se feminizam najčešće povezuje s njim.

    Feminizam se u poslednje vreme javlja i kao svojevrsna odbrambena reakcija na porast neo-konzervativizma i verskog fundamentalizma, kojima je cilj vratiti tradicionalne institucije kao i tradicionalni položaj žene u društvu.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 02:57

  7. #27
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: feminizam

    Feminizam je ideološki prilično raznorodan pokret, s brojnim, često suprostavljenim, strujama koje su ponekad pod uticajem drugih ideologija, a ponekad pod uticajem specifičnih društveno-ekonomskih prilika u kojima žive žene u nekom delu sveta.

    Uglavnom se razlikuju sledeći tipovi:
    Liberalni feminizam
    Radikalni feminizam
    Socijalistički feminizam
    Ekofeminizam
    Individualistički feminizam
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 02:57

  8. #28
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    Bisernice, vidim da i tebe zanima ovaj fenomen, i sto nas je vise koji se bavimo sustinom znacenjem i obuhvatnoscu istog to ce sigurno i rezultati biti veci znacajniji dalekosezniji i upotrebljiviji. Znamo svi da se one najznacajnije strane neke ideje kriju od sire javnosti, to ostaje za uze krugove, one upucene obavestene, one koji nikad nismo mi. Ali mi, mi koji se krijemo iza paravana, mi cemo jednog dana progovoriti :raz_114: , reci cemo im u brk sve, Da smo znali da sve kriju od nas a da nam podmecu kojekakve price.


    Sibi na prvoj stranici kaze da joj se cini da je uzrok takve pojave da zene zele unistiti muski rod to sto su imale u porodici los muski uzor. Pustila sam da takva jedna ideja proara mojim mozdanim kanalima, i sta se desilo? Nema sanse da nadje mesto. Svi slucajevi za koje znam, gde su muski u familiji nesnosni, nasilni, ovakvi onakvi imaju zenski deo familije sasvim pomiren sa situacijom, tu zene kazu "sta ces, oni su takvi" ili nesto slicno, ali to unistiti ih i slicno, to nisam jos cula od neke zene koja zivi u uslovima gde ima los muski uzor.
    I, o slavnog, preslavnog organa, o mozga neuspavana, taj pohod Sibine misli kroz moje mozdane hodnike doveo je do spektakularne ideje, novog pogleda na uzroke nastajanja feminizma, i razloge takve jedne u prirodi zaista posebne pojave. Sve sto se u prirodi desava, mora biti prirodno, a muskarci i zene su sastavni deo prirode, te je definitivno i feminizam prirodna pojava, i nije resenje takvu jednu pojavu koja je u prirodi nazivati neprirodnom. Ona je prirodna, ali je treba sagledati, obuhvatiti pogledom kao sto sam to ucinila ja
    Evo o cemu se radi.
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  9. #29
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    ja sam htela da objasnmimo cemu se radi u novom postu, ali sam naprasno sve zaboravila
    Sad cu da se setim, samo mi treba koji minut
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  10. #30
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: feminizam

    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  11. #31
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    Moram priznati da i pored mojih slobodarskih sklonosti i zaista prisutne zelje za trezvenim hodom stazama saznanja, klonuo je moj jezika dar, i za dlaku ova virtuozna miso ne polete u zaborav. Avaj, ipak mi je tesko stati pred lice dana i iznati ono sto smislim sama. Ipak je sasvim nevesta i skoro pa smesna ta misao moja, kao sa greska.
    Ovako. Cini mi se da
    A i nije samo to. To sto imam da kazem je suvise jednostavno i kratko, i prosto mi je bez veze da samo kazem to malo i sklonim se. Biti u centru paznje citaoca je zaista sjajan osecaj i bas bih se zadrzala duze u toj paznji, ali nemam cime
    zato, ipak da predjem na stvar
    Ovako, zena po svom sklopu, zena je za kucu, u onom principu principa, u samoj sustini, zena je samo za kucu. Sve ono van kuce je na muskarcu. E sad, to je u sustini, u esenciji, a stvari se odvijaju u realnosti, u praksi, sa vecim i manjim odstupanjem. Zena se kao bori za izlazak iz kuce, ali to je vise kao nekakav cin zavodjenja, koji je prisutan i kod drugih vrsta. Aktivnosti zene van kuce su ustvari usmerene na to da neki muskarac uspe da ih zarobi u kucu.
    i meni samoj se po malo topi ova teorija, a delovala mi je mnogo ubedljivo,
    nego da nastavim:
    E sada, feminizam bi mogla biti reakcija na pojavu da muskarci nemaju nameru da odrze tako postavljene stvari,( oni van kuce a zene u kuci), pa i silom ako treba, tukli su se po kucama i van kuca zene i muskarci od vajkada, nego da dizu ruke od toga,
    cak mi se po pricama od nekada cini kako je to zenama cak i imponovali
    (a muskarci su bas negde posle drugog svetskog rata poceli u evropi da dizu ruke od te podele)
    e onda su neke zene pohisterisale, u stilu "sta cete nam onda, onda da vas unistimo"
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  12. #32
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: feminizam

    Petro, baci ti mene u razmišljanje iako je feminizam zadnja stvar o kojoj sam mislila da ću razmišljati Neću da dužim, kratko ću.

    Samo da odgovorim na ovo što si napisala. Nisam mislila na žene koje žive u nefunkcionalnim brakovima u kojim je muškarac agresivan, mislila sam na decu, tačnije devojčice koje odrastaju u takvim porodicama.

    Ne znam, ali teorija da je feminizam prirodna pojava mi nekako ne drži vodu .. Zašto? Pa pitanje reprodukcije, nije mi prirodno da žena ne razmišlja o potomstvu. A iz onoga "treba zatući muškarce", proizilazi da nju potomstvo uopšte ne interesuje. S kim bi se oplodila jbt???
    Banka sperme .. ne znam, možda za nekog da, za mene nikako!
    I da.. koje muškarce treba "zatući"? Sve ili samo pojedine .. zašto bi nama "normalnim" ženama uskratile to zadovoljstvo da imamo muškarca pored sebe ... zatukla bih ja njih

    Osim toga svojom borbom za "ravnopravnost" učinile su nam samo magareću uslugu.

    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  13. #33
    Registrovani Član
    petrana avatar
    Status : petrana je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 653

    Početno Odg: feminizam

    Ej bre Sibi, ne me zezas
    prirodna pojava u smislu da se desava u prirodi, jer ako se secas, ucili smo kako je priroda sve sto nas okruzuje :raz_114:
    e sad, ako su nam ucinili magarecu uslugu
    znas kako kaze Marks, neprijatelja treba dobro upoznati
    ovaj avatar nema veze sa mnom...

  14. #34
    Registrovani Član
    Sibi avatar
    Status : Sibi je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : u nekom ćošku na petoj strani sveta...
    Poruke : 3,792
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Odg: feminizam

    Zaboravila, klinke su davno imale prirodu i društvo ...


    ...daj okreni taj ringispil u mojoj glavi...

  15. #35
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Odg: feminizam

    Osim toga svojom borbom za "ravnopravnost" učinile su nam samo magareću uslugu.


    Sibi....kad god sam u životu naišla na ženu koja me je ubedjivala da nikad nije imala problem ispoljene ambicije sa muškarcima ,ja sam znala da je ona u problemu.
    Izvini,ali moje dugogodišnje trenersko iskustvo i politički angažman mi govore da je pitanje ravnopravnosti poteklo u stvari zahvaljujući muškom principu u kojem je ženi mesto u kući.
    Isto bi se desilo i da je na snazi (kao što je bio u prvobitnoj zajednici),matrijarhat.Na ovom nivou razvoja ljudske svesti,muškarci bi pokrenuli priču o ravnopravnosti.
    Poslednje uređivanje od Bisernica : 06-02-2010 at 02:58

  16. #36
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: feminizam

    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: feminizam

    the best MAN is woMAN

    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •