Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 59 od 59

Tema: Moć komunikacije

  1. #41
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    slazem se sa tobom u vezi toga da ljude koji koriste cinjenice na pogresan nacin i namecu svoje misljenje kao jedino moguce treba ostaviti u uverenju u kom su, jer sa takvima tesko mozes izaci na kraj. mislim, uludo trosis i vreme i reci, nista neces postici. iskreno, sa takvim osobama ne da nemam komunikaciju, vec ih zaobilazim u sirokom luku.
    Puno opasnije je nešto drugo, a to je manipulacija činjenicama na takav način da se pridobijaju ljudi za određenu ideologiju koja je dokazano pogrešna, ali im se podatci tako predstavljaju da oni koji slušaju stiču utisak da su oni koji im obkašnjavaju potpuno u pravu i da im se svima kao zajednici nanosi velika nepravda.
    Najbolji primer ti je pojava neonacizma u Srbiji, istoj Srbiji u kojoj je pobijena masa dece u Kragujevcu i koja je baš od nacista pretrpela ogromne gubitke, ali sada već odošmo u neku sasvim drugu temu


    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ovo je moguce samo u slucaju ako sagovornik nije neki licemer, koji ce zarad licne satisfakcije servirati ono sto smatra da ce postici najbolji efekat.
    Ne znam na šta konkretno misliš

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    sto bih se ljutila moon? pa jasno je da se ne slazes, a kazes drugacije
    Ma da....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  2. #42
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Samo osoba koja uopšte ne komunicira, ne može dati neku predstavu o sebi...Ali opet može podstaći predrasude o sebi, da nema šta da kaže ili je nezanimljiva...
    Osobe koje ulaze u diskusiju ili bilo kakav vid komunikacije, ostavljaju trag o sebi, čak iako to ne želi. Dati mišljenje o nekoj najobočnijoj stvari, opet nešto može reći o čoveku.
    E sad, veština je onog komunikatora koji se uklapa u svačije stavove, po principu...sa svima se slaže u svemu, bez iskazivanja svog stava.... Ili nije veština...
    Predrasuda koliko želiš, skoro da nema toga što nisam čuo o sebi, a ništa od navedenog nije imalo niti ima ikakve veze sa mnom, ali uvek treba druge ostaviti u uverenjeu da su u pravu, zašto im kvariti zadovoljstvo
    Pa i jeste i nije veština Sago, pre bih to nazvao dobro obavljenim poslom, jer to možeš samo ako se potpuno isključuiš emotivno iz bilo kakvog emotivnog upliva, a to je već neka vrsta izvežbanosti koja se stiče vremenom
    Ovo emotivno isključivanje nekada može biti jako, jako teško ako osoba dotiče neke stvari ili osobe u toku komunikacije koje su ti izuzetno bitne ili određenu grupu ljudi kojoj i sam pripadaš, a osoba to ne zna
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  3. #43
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Puno opasnije je nešto drugo, a to je manipulacija činjenicama na takav način da se pridobijaju ljudi za određenu ideologiju koja je dokazano pogrešna, ali im se podatci tako predstavljaju da oni koji slušaju stiču utisak da su oni koji im obkašnjavaju potpuno u pravu i da im se svima kao zajednici nanosi velika nepravda.
    Najbolji primer ti je pojava neonacizma u Srbiji, istoj Srbiji u kojoj je pobijena masa dece u Kragujevcu i koja je baš od nacista pretrpela ogromne gubitke, ali sada već odošmo u neku sasvim drugu temu
    svaka manipulacija cinjenicama moon je opasna, da ne vrsimo gradaciju, vec da generalizujemo ovu ne bas prijatnu temu.

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ne znam na šta konkretno misliš
    konkretno mislim da vest sagovornik moze da predvidi koje informacije treba da izlozi i u kakvom svetlu da se predstavi da bi druga strana stvorila sliku o njemu kakva se ocekuje.

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ma da....
    da, da...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #44
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    svaka manipulacija cinjenicama moon je opasna, da ne vrsimo gradaciju, vec da generalizujemo ovu ne bas prijatnu temu.
    Opasna jeste, ali je nekada i više nego neophodna kao i stav da neke stvari nikada ne treba da budu ikome poznate.
    Ljudi treba da žive u svom svetu koji se svodi na RTS1 i ono što im se kaže, tako je najjednostavnije i najsigurnije uvek.

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    konkretno mislim da vest sagovornik moze da predvidi koje informacije treba da izlozi i u kakvom svetlu da se predstavi da bi druga strana stvorila sliku o njemu kakva se ocekuje.
    Da, tačno vešt sagovornik uvek može manipulisati slikom koju stvara o sebi pred drugim ljudima. Isto kao što može i puno pričati, ali nikada ništa konkretno reći, osim ako to ne želi.

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    da, da...
    Da, da..... (ponovo se složismo )
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  5. #45
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Opasna jeste, ali je nekada i više nego neophodna kao i stav da neke stvari nikada ne treba da budu ikome poznate.
    Ljudi treba da žive u svom svetu koji se svodi na RTS1 i ono što im se kaže, tako je najjednostavnije i najsigurnije uvek.



    Da, tačno vešt sagovornik uvek može manipulisati slikom koju stvara o sebi pred drugim ljudima. Isto kao što može i puno pričati, ali nikada ništa konkretno reći, osim ako to ne želi.



    Da, da..... (ponovo se složismo )
    nepotrebno si ironican moon
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #46
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Predrasuda koliko želiš, skoro da nema toga što nisam čuo o sebi, a ništa od navedenog nije imalo niti ima ikakve veze sa mnom, ali uvek treba druge ostaviti u uverenjeu da su u pravu, zašto im kvariti zadovoljstvo
    Nemam predrasude o tebi...Meni su uvek interesantne osobe u diskusijama...Ako aktivno učestvuju, onda imaju šta i reći...Život nije ''prava linija''...Svi smo mi imali svoje uspone i padove...

    Ovo drugo što si rekao...Ja imam tu problem...Ako stvore pogrešnu sliku o meni, nekako se ne mirim lako, dok im ne pokažem da pogrešno misle...Mislim da se tu još nisam izgradila kako treba...


    Ovo emotivno isključivanje nekada može biti jako, jako teško ako osoba dotiče neke stvari ili osobe u toku komunikacije koje su ti izuzetno bitne ili određenu grupu ljudi kojoj i sam pripadaš, a osoba to ne zna
    Evo, to si mogao danas da vidiš kod mene...Nisam morala sve da kažem o sebi..Ali jednostavno me neke stvari ''taknu'', a naprimer, okolina ne zna pravu situaciju...To mi se retko, retko dešava...Ali desi se..

    Ono što je moja vrlina, a istovremeno i mana...(mada ja mislim da je vrlina), što se mnogo bavim iskrenošću...Čak ne umem u komunikaciji ni da je prećutim...Prosto moram da iznesem istinu na ''čistac''...Takva sam...Nisam nikada zbog toga imala problem, čak šta..vrlo sam poštovana od moje realne okoline zbog toga....

    Mislim,da je jako bitan način na koji nešto prezentujemo...Tu možemo upoznati osobu na pravi način..Ako odmah ''pada'' u vatru, može nam govoriti o njoj kao o osobi sa ''kratkim fitiljom''...Ako se stalno trudi da nas ''podbada''...To je ono, ne kaže mnogo, ali ''ubaci'' neki podbod sitan...može nam reći da je osoba pomalo zajedljiva...Pazi, ovo ne mora biti tačno...Ali nam opet može pokazati, da i način komunikacije može realizovati predrasude i stvoriti prilično dobar profil sagovornika...

  7. #47
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    nepotrebno si ironican moon
    Ako ti tako kažeš (ali grešiš, nisam uopšte ironičan niti na bilo koji način zlonameran )
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  8. #48
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Predrasuda koliko želiš, skoro da nema toga što nisam čuo o sebi, a ništa od navedenog nije imalo niti ima ikakve veze sa mnom, ali uvek treba druge ostaviti u uverenjeu da su u pravu, zašto im kvariti zadovoljstvo
    ovo je zlatno pravilo samo u slucaju ako ti do necijeg misljenja nije stalo.

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ako ti tako kažeš (ali grešiš, nisam uopšte ironičan niti na bilo koji način zlonameran )
    cemu onda komentar o tome da ljudi treba da zive u svom svetu, kao i o rts-u?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  9. #49
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ovo je zlatno pravilo samo u slucaju ako ti do necijeg misljenja nije stalo.
    Tačno, gubiti vreme na to šta neko drugi misli o meni je nepotrebno, svako neka misli šta želi, meni je bitno da oni koji me poznaju znaju tačno kakav sam i tko sam, a svi drugi su nebitni u tom smislu isto kao i njihovo mišljenje o meni.
    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    cemu onda komentar o tome da ljudi treba da zive u svom svetu, kao i o rts-u?
    Pa Cruz ljudi i žive u svom svetu, znaju tačno onoliko koliko im se dozvoli, tačnije ono što im prenesu informativne agencije, nakon filtracije podataka, još jedino malo internet odstupa od kontrole, ali to će doći kao što je u Kini, pod kontrolu, polako ali sigurno.
    To nije bio zlonameran ili zajedljiv komentar, već samo istina o onome što se dešava i uvek će se dešavati, a ljudi će to uzimati zdravo za gotovo
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  10. #50
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    dobro moon, jasno
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #51
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li vam se dešava da budete pogrešno shvaćeni...? Jednostavno kroz najobičniju komunikaciju, neko shvati određene poruke, odnosno neko se prepozna u nečemu što nije bilo direktno upućeno njemu...
    Umete li to da osetite?
    Vrlo često se desi, da se neko ''nađe'' uvređen, a da vi zapravo i ne znate zbog čega...Ponekad se pitam, da li umemo da komuniciramo kako treba...
    Kažu da je komunikacija najbitnija pri prvom susretu sa osobom...Ta prva razmena mišljenja, je odlučujuća za nastavak dalje komunikacije...
    Da li je ljubaznost presudna u komunikaciji ili vas upravo ljubaznost odbija?
    Da li vam se dešava da se sa nekim razumete na ''prvu loptu'', a sa nekima nikada ne ostvarite normalnu komunikaciju? Zbog čega je to tako?
    pa zapravo ili je jedno ili drugo.
    oli me ljudi kapiraju savrseno bez suvise reci, ili me ne kapiraju uopste
    dok sam bila mladja, upljuvala sam se objasnjavajuci
    sad?
    samo kazem u pravu si
    ne mogu vise da trosim energiju .

  12. #52
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    dobro moon, jasno
    Imam utisak, koji teško da me vara, da si me negde ponovo pogrešno razumela
    Ali neka bude da nisam u pravu
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  13. #53
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Imam utisak, koji teško da me vara, da si me negde ponovo pogrešno razumela
    Ali neka bude da nisam u pravu
    gresis moon, savrseno te razumem
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  14. #54
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    gresis moon, savrseno te razumem
    Dobro, nadam se da je tako
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  15. #55
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Moć komunikacije

    Pa u principu kroz monitor me dosta cesto pogresno razumeju. Sad ako me ''pogresno procene'' ili imaju predrasude vezane za mene, to mi samo govori da su povrsni,i odmah jasno vdim sa kim treba da se ''druzim'' sa kim ne. Najvise smeta sto ljudi virtuelnoj komunikaciji se jako okuraze,preko monitra su svi hrabri da i kazu svasta,da budu i kvarni i podl,a u RL tako nesto ne bi mogli.

  16. #56
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Pa u principu kroz monitor me dosta cesto pogresno razumeju. Sad ako me ''pogresno procene'' ili imaju predrasude vezane za mene, to mi samo govori da su povrsni,i odmah jasno vdim sa kim treba da se ''druzim'' sa kim ne. Najvise smeta sto ljudi virtuelnoj komunikaciji se jako okuraze,preko monitra su svi hrabri da i kazu svasta,da budu i kvarni i podl,a u RL tako nesto ne bi mogli.
    Raisa, moram da ti kažem da sam ja u reali mnogo hrabrija osoba nego ovde...Trebalo mi je 6 meseci na jednom forumu da budem ''ja'', ja...
    Bila sam ''stisnuta'', nesigurna...da nekog ne uvredim, da se ne izblamiram, da ljudi ne pomisle ovo ili ono...Ma svašta nešto...
    A eto, u reali nemam nikakve predrasude..Doduše sada nemam ni na netu...

  17. #57
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    Pa u principu kroz monitor me dosta cesto pogresno razumeju. Sad ako me ''pogresno procene'' ili imaju predrasude vezane za mene, to mi samo govori da su povrsni,i odmah jasno vdim sa kim treba da se ''druzim'' sa kim ne. Najvise smeta sto ljudi virtuelnoj komunikaciji se jako okuraze,preko monitra su svi hrabri da i kazu svasta,da budu i kvarni i podl,a u RL tako nesto ne bi mogli.
    U odnosu na rl ?

    Direktniji nego ovde, moguće i daleko manje tolerantan, ma drugačiji u svakom slučaju
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  18. #58
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Raisa, moram da ti kažem da sam ja u reali mnogo hrabrija osoba nego ovde...Trebalo mi je 6 meseci na jednom forumu da budem ''ja'', ja...
    Bila sam ''stisnuta'', nesigurna...da nekog ne uvredim, da se ne izblamiram, da ljudi ne pomisle ovo ili ono...Ma svašta nešto...
    A eto, u reali nemam nikakve predrasude..Doduše sada nemam ni na netu...

    To da li si hrabrja ili nisi,ne moras meni da kazes,jer ne moras da de objasnjavas niti pravdas meni a ni ja tebi. Inace procitala sam valjd aovde da t je stalo da ispravis misljena drugih,to ti je pogresno. Ako te neko u startu pogresni proceni, on je taj kj tebi ne treba jer je pokazao povrsnost,ako je neko bizak u ptanju i uradi isto,to je jos gore.

    bitno je da ti jako dobro znas ko si, i da si sama sebi jasna,a to sta misli Pera,ZHika,ako neko bude vodio racuna o tome...zivot nece imati.

  19. #59
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Raisa Vidi poruku
    bitno je da ti jako dobro znas ko si, i da si sama sebi jasna,a to sta misli Pera,ZHika,ako neko bude vodio racuna o tome...zivot nece imati.
    Raisa, sa ovim se slažem...

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •