Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 59

Tema: Moć komunikacije

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Moć komunikacije

    Da li vam se dešava da budete pogrešno shvaćeni...? Jednostavno kroz najobičniju komunikaciju, neko shvati određene poruke, odnosno neko se prepozna u nečemu što nije bilo direktno upućeno njemu...
    Umete li to da osetite?
    Vrlo često se desi, da se neko ''nađe'' uvređen, a da vi zapravo i ne znate zbog čega...Ponekad se pitam, da li umemo da komuniciramo kako treba...
    Kažu da je komunikacija najbitnija pri prvom susretu sa osobom...Ta prva razmena mišljenja, je odlučujuća za nastavak dalje komunikacije...
    Da li je ljubaznost presudna u komunikaciji ili vas upravo ljubaznost odbija?
    Da li vam se dešava da se sa nekim razumete na ''prvu loptu'', a sa nekima nikada ne ostvarite normalnu komunikaciju? Zbog čega je to tako?

  2. #2
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li vam se dešava da budete pogrešno shvaćeni...? Jednostavno kroz najobičniju komunikaciju, neko shvati određene poruke, odnosno neko se prepozna u nečemu što nije bilo direktno upućeno njemu...
    Umete li to da osetite?
    Vrlo često se desi, da se neko ''nađe'' uvređen, a da vi zapravo i ne znate zbog čega...Ponekad se pitam, da li umemo da komuniciramo kako treba...
    Kažu da je komunikacija najbitnija pri prvom susretu sa osobom...Ta prva razmena mišljenja, je odlučujuća za nastavak dalje komunikacije...
    Da li je ljubaznost presudna u komunikaciji ili vas upravo ljubaznost odbija?
    Da li vam se dešava da se sa nekim razumete na ''prvu loptu'', a sa nekima nikada ne ostvarite normalnu komunikaciju? Zbog čega je to tako?
    To mi je skoro pravilo, zato imam sužen krug ljudi sa kojima o nečemu ozbiljnom uopšte pričam
    Itekako umem da osetim, ljudi se obično počnu ponašati sarkastično, promene u tonu glasa, ponašanju....itd., lako se oseti.
    Nemam problema sa komunikacijom jer sam direktan i otvoren, ali, kada pokušam da budem manje direktan nego što obično jesam, posebno da ne povredim neku osobu, da ne budem previše grub, tek tada me pogrešno shvate i tek tada se uvrede.
    Tako da mi je najbolje kada sam direktan, ma kako i koliko to bilo neugodno za nekoga
    Ljubaznost je dobra osnova ali nije presudna, pod uslovom da nije veštačka, mene ljubaznost privuče, mada je retko srećem
    Da, sa nekim osobama mogu da funkcionišem po pogledu, doslovno, čim pogledam osobu znam tačno na šta misli i šta treba da se uradi, skoro da nema potrebe da pričamo
    Ako se ne razumem sa nekim, pokušam da objasnim sebe maksimalno, ako ni tada nema razumevanja, onda je problem u toj osobi,a ne u meni
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  3. #3
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    To mi je skoro pravilo, zato imam sužen krug ljudi sa kojima o nečemu ozbiljnom uopšte pričam
    Itekako umem da osetim, ljudi se obično počnu ponašati sarkastično, promene u tonu glasa, ponašanju....itd., lako se oseti.
    Nemam problema sa komunikacijom jer sam direktan i otvoren, ali, kada pokušam da budem manje direktan nego što obično jesam, posebno da ne povredim neku osobu, da ne budem previše grub, tek tada me pogrešno shvate i tek tada se uvrede.
    Tako da mi je najbolje kada sam direktan, ma kako i koliko to bilo neugodno za nekoga
    Ljubaznost je dobra osnova ali nije presudna, pod uslovom da nije veštačka, mene ljubaznost privuče, mada je retko srećem
    Da, sa nekim osobama mogu da funkcionišem po pogledu, doslovno, čim pogledam osobu znam tačno na šta misli i šta treba da se uradi, skoro da nema potrebe da pričamo
    Ako se ne razumem sa nekim, pokušam da objasnim sebe maksimalno, ako ni tada nema razumevanja, onda je problem u toj osobi,a ne u meni
    Što bi se reklo u žargonu, ceo tvoj post ''potpisujem''...
    Sve što si rekao, važi i za mene...
    Takođe volim direktan razgovor, jer kada nešto ''okolišam'' uglavnom ne budem shvaćena...Često mi se dešava, pogotovo na forusmkim temama da se neki ljudi pronađu u nekoj mojoj konstataciji, iako se to na njih nije ni odnosilo...Ja kada želim nekome da kažem ili da skrenem pažnju na nešto, ne okolišem, već kažem tom nekome direktno..
    Ne dešava mi se često, ali ipak mi se desi da sa nekom osobom uspostavim na ''prvu loptu'' dobru komunikaciju..Uglavnom sa takvom osobom kasnije uspostavim i bliskiji odnos...odnosno otvoreniji i prijateljski..Zavisi...Sa osobom sa kojom se dobro razumem, razumem se i bez reči...
    Volim ljubaznost, ali onu prirodnu, ne ''naučenu''...Umem da je osetim...U stvari, umem da osetim prijatne osobe...

  4. #4
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li vam se dešava da budete pogrešno shvaćeni...? Jednostavno kroz najobičniju komunikaciju, neko shvati određene poruke, odnosno neko se prepozna u nečemu što nije bilo direktno upućeno njemu...
    Umete li to da osetite?
    Vrlo često se desi, da se neko ''nađe'' uvređen, a da vi zapravo i ne znate zbog čega...Ponekad se pitam, da li umemo da komuniciramo kako treba...
    Kažu da je komunikacija najbitnija pri prvom susretu sa osobom...Ta prva razmena mišljenja, je odlučujuća za nastavak dalje komunikacije...
    Da li je ljubaznost presudna u komunikaciji ili vas upravo ljubaznost odbija?
    Da li vam se dešava da se sa nekim razumete na ''prvu loptu'', a sa nekima nikada ne ostvarite normalnu komunikaciju? Zbog čega je to tako?
    Strah, zavist, ljubomora, nečista savest, podobar "štok" nametnute krivice..ma sve loše emocije su lakmusi za traženja "kukolja" u žitu..čista patologija.
    NEZNANJE ego ne prihvata i tumači ga kao atak na ličnost.
    Bude tu i arogancije..mada su kompleks niže i više vrednosti u prednjačenju
    Svako smatra da je nedostižan i nemerljivo vredniji u odnosu na:....
    Komparacija sa ponižavanjem je osnovno "oružje" licemera. Osuda je najlakše oružje (uz podržavanje jataka) i nejčešće oružje malogradjanske svesti.
    Latentna komunikacija je ostvariva sa svima, ali lepo se osećamo sa onima koji su nam simpatični...već neki dublji kontakt( drugarstvo..ili prijateljstvo) podrazumeva i zajedničke teme i interesovanja za neku konverzaciju trajniju.

    Najviše "nesporazuma"-razočarenja dolazi upravo od naše pogrešne procene i očekivanja(iluzije koje stvorimo o nekome..bio to samo trenutak pri prvom vidjenju..ili na ovakvim mestima-forumima, kroz duže kontakte)

  5. #5
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Moć komunikacije

    Desavalo mi se i desava se ..verujem svima.i to je valjda normalno,prati nas od malih nogu,od skole gde smo recimo sa nekom drugaricom odmah postali bliski,dok sa nekom drugom osim zdravo nismo razmenjivali nista..osobe oko mene uvek su se delile na one koje ne mogu ocima da me vide,koje suvaku rec ili gest tumace uz negativan predznak i na one koje me zgotive na prvu loptu.i ja sam naucila da to primam tako,retko mi se desavalo da se s nekim zblizim i da promeni misljenje,ali desavalo se i to..Nisam nikad pokusavala da nekome -popravljam-misljenje,bilo pozitivno bilo negativno,osim ako sam bila direktno pitana ..Verujem da se tako ponasamo uglavnom zbog vaspitanja,tradicije,onog sto vidimo...samo kod dece,i to u ranom dobu,srecemo cisto prihvatanje svih bez obzira s kim kontaktiraju

  6. #6
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od tol Vidi poruku
    Latentna komunikacija je ostvariva sa svima, ali lepo se osećamo sa onima koji su nam simpatični...već neki dublji kontakt( drugarstvo..ili prijateljstvo) podrazumeva i zajedničke teme i interesovanja za neku konverzaciju trajniju.

    Najviše "nesporazuma"-razočarenja dolazi upravo od naše pogrešne procene i očekivanja(iluzije koje stvorimo o nekome..bio to samo trenutak pri prvom vidjenju..ili na ovakvim mestima-forumima, kroz duže kontakte)
    Tačno Tol...Pravu komunikaciju uspostaljamo sa ljudima sličnih interesovanje...Nadmenost i omalovažavanje u komunikaciji, nikome nije prijatanoi...Ali pojedince upravo to obraćanje sa ''visine'' i karakteriše...Mogu uspostaviti komnikaciju i sa njima...Nemam kompleksa ni niže ni više vrednosti...
    Prosto, ignorišem taj njihov ''gard''..
    Jedino komunikaciju, ne da ne mogu, nego ne želim da uspostavljam sa ''sirovim'' i perverzim osobama....Takve osobe, odnosno komunikacija sa takvim osobama me odbija...

  7. #7
    Registrovani Član
    tol avatar
    Status : tol je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Poruke : 1,506

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Tačno Tol...Pravu komunikaciju uspostaljamo sa ljudima sličnih interesovanje...Nadmenost i omalovažavanje u komunikaciji, nikome nije prijatanoi...Ali pojedince upravo to obraćanje sa ''visine'' i karakteriše...Mogu uspostaviti komnikaciju i sa njima...Nemam kompleksa ni niže ni više vrednosti...
    Prosto, ignorišem taj njihov ''gard''..
    Jedino komunikaciju, ne da ne mogu, nego ne želim da uspostavljam sa ''sirovim'' i perverzim osobama....Takve osobe, odnosno komunikacija sa takvim osobama me odbija...
    JAko je bitno da se MOŽE sa svima komunicirati..to samo pokazuje umešnost i znanje u vodjenju dijaloga ili uklapanja...Često je provokacija(bilo koja) samo način za iznalaženje repera-granica u znanju tudjem(tu ne podrazumevam usko-stručno za šta primamo platu na poslu..već na opštu kulturu i interesovanje)..Mnogi ne umeju da je tumeče razumno jer joj nisu dorasli, jer ih uznemirava sve što ne razumeju a sram ih je da pitaju ili da slušaju...jasno je da se kroz posmatranje i slušanje mnogo nauči i vidi(ko ima otvoren um za tako nešto)..No, nismo svi predodredjeni za oratore..
    Najvažnije je da se ne uplićemo u diskusije po svaku cenu(gde nismo dorasli-samo da bi pokazali kako umemo da učestvujemo)..a što se tiče perverta( "sirovih")...ima i tu leka...pustiš ih da pričaju, pa ukoliko ne prija(ili ne umeš da preusmeriš ili oblikuješ priču) onda se lako distanciraš, bez usiljenosti kao na wc šolji

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od tol Vidi poruku
    Najvažnije je da se ne uplićemo u diskusije po svaku cenu(gde nismo dorasli-samo da bi pokazali kako umemo da učestvujemo)..a što se tiče perverta( "sirovih")...ima i tu leka...pustiš ih da pričaju, pa ukoliko ne prija(ili ne umeš da preusmeriš ili oblikuješ priču) onda se lako distanciraš, bez usiljenosti kao na wc šolji
    Baš tako Tol...

  9. #9
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ako se ne razumem sa nekim, pokušam da objasnim sebe maksimalno, ako ni tada nema razumevanja, onda je problem u toj osobi,a ne u meni
    Ne razumem..zašto mora nužno da znači ako se s nekim ne razumeš da je problem u njemuzašto uopšte mora biti problem u bilo kome, jednostavno treba prihvatiti da nismo svi isti, nemamo ista mišljenja, iste životne stavove i eto...


    I zašto uopšte ljudi imaju potrebu da napadaju one koji ne misle isto kao oni?Tvoje mišljenje, tvoja stvar, ja imam svoje i svima lepo
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  10. #10
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Moć komunikacije

    U razgovoru dvoje ljudi učestvuje šest osoba :

    onaj koji mislim da ti jesi
    onaj koji misliš da ja jesam
    onaj koji želim da budem,
    onaj koji želiš da budeš
    onaj koji stvarno jesam
    onaj koji stvarno jesi


    ...kada se svih šest nađe na istoj liniji ,tada nema nesporazuma,odnosno
    poruka je preneta kako treba i na pravi način primljena.
    Ako u procesu prenosa poruke dođe do kodnog šuma ,jedna od ovih
    osoba je neće na pravilan način shvatiti i nastaje *problem* ili u
    boljem slučaju ćutanje
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  11. #11
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Ne razumem..zašto mora nužno da znači ako se s nekim ne razumeš da je problem u njemuzašto uopšte mora biti problem u bilo kome, jednostavno treba prihvatiti da nismo svi isti, nemamo ista mišljenja, iste životne stavove i eto...


    I zašto uopšte ljudi imaju potrebu da napadaju one koji ne misle isto kao oni?Tvoje mišljenje, tvoja stvar, ja imam svoje i svima lepo
    Vidim ja da ti ništa ne razumeš
    Naravno da je probelm u njemu/njoj ako ne shvata/razume ono što pokušavam da toj osobi objasnim
    Sada polaziš od pretpostavke da pokušavam nekoga da ubedim u neki svoj stav, pogrešno, ovde pričamo o tome da li neko uopšte može da razume ono o čemu mu pričamo,a ne o ubeđivanju nekoga u nešto


    samo u neozbiljnim stvarima tolerancija može da prođe, mišljenje = stav = akcija = posledica
    Ako je mišljenje pogrešno (ne uklapa se u realnost date situacije, na primer, mišljenje da treba u ratu uzeti zarobljenika), imaš osobu sa jako opasnim stavom za širu zajednicu, ta osoba će pre ili kasnije napraviti grešku koja će se odraziti na širu zajednicu.
    Zavisi o čemu se tačno radi, ovako uopšteno je jako nezahvalno o tome pričati.
    Napadati osobe koje imaju drugačiji stav je greška, treba ih samo "markirati" i upamtiti.
    Inače raspravljati sa nekim po bilo kom osnovu je greška, ljude treba pustiti da se izraze, nikada im ne treba oponirati, čak ih treba potvrditi u ispravnosti njihovog razmišljanja i svima lepo, a njima najlepše
    Najveća i neoprostiva greška je dozvoliti nekome da zna šta misliš
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  12. #12
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    ako nesto vec objasnjavas, onda izlazes svoj stav i misljenje moon, kako je onda moguce da u komunikaciji sakrijes sta mislis a ipak sve objasnis, meni je to kontradiktorno
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  13. #13
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Vidim ja da ti ništa ne razumeš
    Naravno da je probelm u njemu/njoj ako ne shvata/razume ono što pokušavam da toj osobi objasnim
    Sada polaziš od pretpostavke da pokušavam nekoga da ubedim u neki svoj stav, pogrešno, ovde pričamo o tome da li neko uopšte može da razume ono o čemu mu pričamo,a ne o ubeđivanju nekoga u nešto


    samo u neozbiljnim stvarima tolerancija može da prođe, mišljenje = stav = akcija = posledica
    Ako je mišljenje pogrešno (ne uklapa se u realnost date situacije, na primer, mišljenje da treba u ratu uzeti zarobljenika), imaš osobu sa jako opasnim stavom za širu zajednicu, ta osoba će pre ili kasnije napraviti grešku koja će se odraziti na širu zajednicu.
    Zavisi o čemu se tačno radi, ovako uopšteno je jako nezahvalno o tome pričati.
    Napadati osobe koje imaju drugačiji stav je greška, treba ih samo "markirati" i upamtiti.
    Inače raspravljati sa nekim po bilo kom osnovu je greška, ljude treba pustiti da se izraze, nikada im ne treba oponirati, čak ih treba potvrditi u ispravnosti njihovog razmišljanja i svima lepo, a njima najlepše
    Najveća i neoprostiva greška je dozvoliti nekome da zna šta misliš

    previše je ovo rečenica za moj mentalni sklop

    mada si, k'o što reče kruz, mnogo kontradiktoran, pogotovo što znam da ne misliš sve što pišeš al' ajd
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  14. #14
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ako nesto vec objasnjavas, onda izlazes svoj stav i misljenje moon, kako je onda moguce da u komunikaciji sakrijes sta mislis a ipak sve objasnis, meni je to kontradiktorno
    Ne nužno, mogu da objašnjavam nekome nešto, ali to ne znači uopšte da iznosim ikakav stav,već mu samo objašnjavam, na primer, kako nešto funkcioniše, moga stava tu nema nigde niti će ga biti ukoliko ne želim da ga iznesem.
    Ili konkretnije ja mogu na primer detaljno da obrazložim postulate nacional-socijalizma u Nemačkoj 1939 godine, da ukažem na sve činjenice u vezi toga i na greške koje je takav sistem imao u svojoj strukturi što je i dovelo do njegovog pada.
    Sagovornik može jako lako steći pogrešan utisak o meni, a to je da zastupam takav sistem, ali to je njegova projekcija o meni koju je on dobio na osnovu svojih pretpostavki u vezi mene, a koje je izveo na osnovu razgovora sa mnom
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  15. #15
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    previše je ovo rečenica za moj mentalni sklop

    mada si, k'o što reče kruz, mnogo kontradiktoran, pogotovo što znam da ne misliš sve što pišeš al' ajd
    Bold ti je u najmanju ruku diskutabilan al' ajde
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  16. #16
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Moć komunikacije

    Baš nije diskutabilan
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  17. #17
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Baš nije diskutabilan
    Itekako jeste
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  18. #18
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Ne nužno, mogu da objašnjavam nekome nešto, ali to ne znači uopšte da iznosim ikakav stav,već mu samo objašnjavam, na primer, kako nešto funkcioniše, moga stava tu nema nigde niti će ga biti ukoliko ne želim da ga iznesem.
    Ili konkretnije ja mogu na primer detaljno da obrazložim postulate nacional-socijalizma u Nemačkoj 1939 godine, da ukažem na sve činjenice u vezi toga i na greške koje je takav sistem imao u svojoj strukturi što je i dovelo do njegovog pada.
    Sagovornik može jako lako steći pogrešan utisak o meni, a to je da zastupam takav sistem, ali to je njegova projekcija o meni koju je on dobio na osnovu svojih pretpostavki u vezi mene, a koje je izveo na osnovu razgovora sa mnom
    ta vrsta komunikacije ima edukativni karakter i tu se slazem sa tobom, ali mi ovde govorimo o svakodnevnim razgovorima, koliko sam shvatila temu.


    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    To mi je skoro pravilo, zato imam sužen krug ljudi sa kojima o nečemu ozbiljnom
    Ako se ne razumem sa nekim, pokušam da objasnim sebe maksimalno, ako ni tada nema razumevanja, onda je problem u toj osobi,a ne u meni
    ovo mi nije jasno, sta znaci sebe objasniti maksimalno?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  19. #19
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Moć komunikacije

    reko' ja šest osoba
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  20. #20
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Moć komunikacije

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ta vrsta komunikacije ima edukativni karakter i tu se slazem sa tobom, ali mi ovde govorimo o svakodnevnim razgovorima, koliko sam shvatila temu.
    Pa i nema baš uvek edukativni karakter, ako uđeš u razgovor sa nekim ko je davno škole završio, već debelo prelazi u raspravu na određen način

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ovo mi nije jasno, sta znaci sebe objasniti maksimalno?
    To znači pokušati objasniti svoje stajalište u vezi nečega nekome da bi detaljnim objašnjavanjem otklonio konflikt koji ili postoji ili će da nastane zbog nerazumevanja, odnosno pogrešnog razumevanja od suprotne strane.
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •