Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 81 do 86 od 86

Tema: egal

  1. #81
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: egal

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    slucajevi koje obuhvata ova tema odnose se na veze i brakove bez ljubavi, sklopljenih iz koristi (necu korist da definisem), tako da to sto si napisao odnosi se iskljucivo na njih. iskljuciv si za onaj mali procenat koji ume da voli i ceni i drzi do toga da nije u redu varati, jer ako varas, to cinis pre svega sebi, pa onda partneru, sto ce neminovno dovesti do kraha i velikih razocarenja.
    Isključiv sa razlogom, jer kako vreme odmiče i kako se sve vrednsti sve više i više u društevnim okvirima prikazuju kao nešto nebitno, nevažno i sve se više potencira princip :"Koga nema, bez njega se može" a u vezi odnosa između osoba, tako i taj procenat onih koji vole i cene teži nuli. Još uvek nije na nuli, ali sam siguran da će za određeno vreme, ne tako daleko u budućnosti, definitivno biti jednak nuli.


    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    da, ali sta ako si ucinio pravi korak i nakon preispitivanja shvatis da nisi pogresio? hoces li i tada varati onu sa kojom si vezu ili brak sklopio?
    Retko je to, skoro nemoguće da će osoba nakon detaljnog preispitivanja partnera doneti takav zaključak, ali ok, neka bude da se upravo to desilo, da je zaključak da je osoba prava u svakom smislu i pogledu.
    Zašto bi varao nekoga ko je takav kvalitet kao osoba ?
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  2. #82
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: egal

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    pa da, svakog dana po jedna
    Pa jeste, svaki dan druga žena
    Je l' pričamo o ženama il' o piću ?
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  3. #83
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: egal

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Isključiv sa razlogom, jer kako vreme odmiče i kako se sve vrednsti sve više i više u društevnim okvirima prikazuju kao nešto nebitno, nevažno i sve se više potencira princip :"Koga nema, bez njega se može" a u vezi odnosa između osoba, tako i taj procenat onih koji vole i cene teži nuli. Još uvek nije na nuli, ali sam siguran da će za određeno vreme, ne tako daleko u budućnosti, definitivno biti jednak nuli.
    ovo je tvoja pretpostavka, koja ne mora biti tacna, a i nece biti ako se ja pitam


    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Retko je to, skoro nemoguće da će osoba nakon detaljnog preispitivanja partnera doneti takav zaključak, ali ok, neka bude da se upravo to desilo, da je zaključak da je osoba prava u svakom smislu i pogledu.
    Zašto bi varao nekoga ko je takav kvalitet kao osoba ?
    da, upravo je to bilo moje pitanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Pa jeste, svaki dan druga žena
    Je l' pričamo o ženama il' o piću ?
    pricali smo o vinu moon
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #84
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: egal

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ovo je tvoja pretpostavka, koja ne mora biti tacna, a i nece biti ako se ja pitam
    Tačna je i tek će biti tačna, i ne, ne pitaš se ni ti ni ja, pitaju se oni koji tek dolaze na scenu u smislu godina, a sa njima je jako lako manipulisati, kao i sa svakim društvom u celini.
    Nadajmo se da si u pravu.

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    da, upravo je to bilo moje pitanje
    Zavisi od vrste osobe sa kojom je neko u vezi, prevara ima više pozadina, od promene partnera radi sexa do promene koja prerasta u trajnu radi nezadovoljstva sa ponašanjem partnera u samoj vezi, tzv. čuvene "nepomirljive razlike"
    Dakle zavisi sa kim si u vezi, postoji i ona malobrojna vrsta koja će to ceniti i nikada neće prevariti, ali oni su u ogromnoj manjini.


    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    pricali smo o vinu moon
    Ako je o vinu....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  5. #85
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: egal

    Citiraj Prvobitno napisano od koto Vidi poruku
    u braku ste, al volite da svrljnete sa strane.
    da li i dalje od supriznika ocekujete da vam bude veran?
    da li i od ljubavnika-ljubavnice ocekujete da vam budu verni?
    da li mozete da podnesete, ali iskreno, da vam ljubavnica-ljubavnik otvoreno kaze da se krese jos sa nekim?
    da li i dalje od supriznika ocekujete da vam bude veran?
    Nisam u braku, ali da jesam, očekivala bih sigurno, a i on bi to trebao očekivati od mene...Nekako je vernost nešto što se za mene podrazumeva...

    da li mozete da podnesete, ali iskreno, da vam ljubavnica-ljubavnik otvoreno kaze da se krese jos sa nekim?
    Živ čovek sve podnosi...Samo, pitanje je šta bi dalje bilo...Jedno je sigurno, više bih cenila da mi kaže u lice da li me stvarno vara, nego da to slušam od drugih ili da sama to otkrijem...Kraj bi bio u oba slučaja, samo što bih mu u prvom slučaju pružila ruku i rastali se normalno, a u drugom slučaju...mislim da se ne bih ni pozdravila...

    Čovek koji radi okružen ljudima, uvek može uočiti nekog novog ko bi mu se dopao...Poštovanje osobe sa kojom smo je upravo jedan od kočnica, zašto ne ići dalje...Za mene je prevara poniženje ljubavi i predstavlja kraj svega onoga što su dvoje zajedno imali...Naravno, nismo svi isti...

    Ako neko stupa u brak, a sam nije spreman na isti, u smislu da mu je pored osobe sa kojom je, uvek potrebna još jedna..Onda sa tom osobom nešto nije kako treba...Jer u tom slučaju, vara osobu kojoj se zakleo na vernost, a sa druge strane, svojoj ljubavnici ili ljubaavniku daje lažnu nadu, da možda ima nade za njih dvoje...Mislim, da je to i sebično i bezobrazno..Ne mislim da je biti ljubavnica ''in''...Biti druga, je glupa brojka.....Od 100% slučajeva, bar u 80% supružnici se vraćaju svojim suprugama...ljubavnice na kraju ostanu samo to, ali vrlo često i jedna od ljubavnica...A to baš i nije nešto...

  6. #86
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: egal

    cruz, ispunila si moja ocekivanja svojim odgovorima...

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •