Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 53

Tema: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?

  1. #21
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Čarapica Vidi poruku
    niti sam kad koga mjenjala, niti mi pada na pamet da se mjenjam...
    Čarapice bi trebale često da se menjaju.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #22
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Da bih bila savršena forumašica trebalo bi da kažem da se nikad nisam pokušavala mijenjati,a ne do bog ni njega(nekog tamo je l te) mijenjati..
    svi smo imali faze kad smo bolovali od tih "dječijih ospica" dok nismo shvatili da je to Sizifov posao,da se ljudi ne mogu mijenjati,ali da se svakako mogu pokušati prilagoditi,korigovati u nekim stvarima koje partneru smetaju,pokazati dobru volju i nešto napora..
    a možda bi ipak Sizifa valjalo zamisliti sretnim

  3. #23
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite


    Sizifov posao i Tantalove muke...dobro je ako na vreme shvatis da to i nema nekog smisla..ja jos nisam, ali se nadam da cu..iskreno, druge bas i ne pokusavam da promenim, kazem ako mi nesto bas smeta oces oces - neces neces i svima lepouvek sam ja bila ludja...ili "ludja" ko ce ga znati
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #24
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Čarapice bi trebale često da se menjaju.
    pa nek promjeni carapu ce se nadje valjda neka noga i za ovu staru

  5. #25
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,552

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    mene svi pokušavaju da izmene a ja ko električar banderaš nedam se
    omnia praeclara rara

  6. #26
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Ma ebes ponos, znas ti otkad ja uzgajam ovu grivu
    Pa nisi ti Samson da ti se bez kose ne dize.
    Obrati paznju na ponos, covek koji ga izgubi postaje otirac.

  7. #27
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Pa nisi ti Samson da ti se bez kose ne dize.
    Obrati paznju na ponos, covek koji ga izgubi postaje otirac.
    Da prostis meni se ne dize ni s kosom ni bez nje
    Fala za savete cika Vuce
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  8. #28
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
    Prilagodjavanje je jedno i apsolutno neophodno za bilo koji odnos, vezu, brak. Potreba da se neko promeni se, po meni, malo granici sa patologijiom i zene tu cesto grese misleci da ce nekoga promeniti tokom veze ili braka. Nece, i jos niko se nije promenio samo zato sto mi zelimo.
    Te sitne korekcije (kosa, izgled i sl.) su samo sminka i nebitno je.
    A pitanje je i odakle dolazi potreba da nekoga menjamo? Zar nam nije prvobitno bio dobar/dobra?

  9. #29
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Kako odakle.. pa iz ega ko i sve...

    Zamisli, baš ti si pozitivno uticala na nekoga. Baš ti imaš moć nad nekim drugim JA.
    Fino zvuči...
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #30
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    daklem, sve mi diraj, kosu ne
    kako god... prilagodjavanje mozemo da definisemo i kao potraga za kompromisom...
    mada prvobitno je rastegljiv pojam... menjaju se ljudi, menjaju se okolnosti...
    ljudsko bice nije konstanta... odatle mozda i ta potreba za menjanjem...

  11. #31
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Da prostis meni se ne dize ni s kosom ni bez nje
    Fala za savete cika Vuce
    Ahaha, sad vise nisam mali, sad sam cika vuk. Napredujes mala sarmice, jednog dana ces biti lepa velika sarma.

  12. #32
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od burning violin Vidi poruku
    Prilagodjavanje je jedno i apsolutno neophodno za bilo koji odnos, vezu, brak. Potreba da se neko promeni se, po meni, malo granici sa patologijiom i zene tu cesto grese misleci da ce nekoga promeniti tokom veze ili braka. Nece, i jos niko se nije promenio samo zato sto mi zelimo.
    Te sitne korekcije (kosa, izgled i sl.) su samo sminka i nebitno je.
    A pitanje je i odakle dolazi potreba da nekoga menjamo? Zar nam nije prvobitno bio dobar/dobra?
    Zar prilagođavanje nije neka vrsta promene..? Ipak se ti malo menjaš ili trudiš da se bar malo koriguješ...da bi sa nekom osobom bolje funkcionisala...?
    Nekada se pilagođavamo i korigujemo spontano, a da to i ne osetimo....
    Prilagođavanja postoje sve dok su dvoje zajedno i dok imaju želju da njihova ljubav traje..Ona se odnose na neke sitne navike..Na korigovanje kašnjenja, ako neka osoba ima sa tim problem...Na mnogo toga što ne čini narav ili karakter...koji su kao takvi dati i tu nema promene...I zovu se prilagođavanja upravo jer to partneri čine obostrano. Ako je trud samo sa jedne strane, onda ona ili pokušava da promeni sebe ili drugu stranu..Onda je to veza ''bezveze''...
    Te ''sitne korekcija'' kosa, izgled....su kraj nečije želje da te promeni od ''glave do pete''...To mi je kao da mi neko kaže...''Znaš Sago, voleo bi da si lepša''...Pazi, ne mora to da znači uvek....

    Inače slažem se sa tim, da se osoba prihvata onakava kakva je...Uostalom, opširnije o tome sam rekla u prethodnom postu..

  13. #33
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    daklem, sve mi diraj, kosu ne
    kako god... prilagodjavanje mozemo da definisemo i kao potraga za kompromisom...
    mada prvobitno je rastegljiv pojam... menjaju se ljudi, menjaju se okolnosti...
    ljudsko bice nije konstanta... odatle mozda i ta potreba za menjanjem...
    pa ono.. trebalo bi da nije.. ali...
    ne bi verovala koliko konstanti poznajem..
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #34
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    mozda to nisu ljudi kojo
    cak i kamen podleze promenama, tokom vremena...

  15. #35
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    menjam se onoliko koliko je potrebno da se prilagodim ,u situacijama kada je to potrebno
    a ne narušava moju individualnost.Ne pokušavam da menjam nikoga ,ako nekog prihvatim,
    onda ga prihvatim onakvog kakav jeste,ili ga ne prihvatim uopšte.
    Ukoliko sam nema potrebu da se menja ,menjam se ja u odnosu na njega/nju
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  16. #36
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    ne mogu da se promenim, niti zelim ikoga da menjam, mogu samo da se prilagodim i to je sve
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  17. #37
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Razuman čovek prilagođava sebe svetu, a nerazuman čovek prilagođava svet sebi.
    Zato sav napredak zavisi samo od nerazumnog čoveka.

    Bernard Šo
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  18. #38
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Kad se osvrnem 20 godina unazad, pa ne da smo se oboje promenili, nego smo drugi ljudi. Sad tolerisem ono sto ranije nisam ni htela ni mogla, i obrnuto, on isto. Sve su te promene nastale u hodu, kroz zivot, kroz greske koje smo pravili, situacije koje smo prolazili, niko od nas nije primoravao niti pokusavao da menja ono drugo niti sam sebe, nekako je sve bilo spontano.
    Sto se tice fizickog izgleda, ja sam ta koja pokusava njega da malo promeni, ne zbog vizuelnog utiska, vec zbog zdravlja. A jedino sto je on meni, ne trazio, vec kako da kazem sugerisao, ili udelio kompliment, je da mi jako lepo stoji podignuta kosa, repic, pundjica tako nesto i da voli da me vidi sa takvom frizurom. I onda ja kad se setim toga, dignem kosu, ali najcesce ne, mrzim osecaj da mi nesto steze kosu

  19. #39
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od babs Vidi poruku
    Kad se osvrnem 20 godina unazad, pa ne da smo se oboje promenili, nego smo drugi ljudi. Sad tolerisem ono sto ranije nisam ni htela ni mogla, i obrnuto, on isto. Sve su te promene nastale u hodu, kroz zivot, kroz greske koje smo pravili, situacije koje smo prolazili, niko od nas nije primoravao niti pokusavao da menja ono drugo niti sam sebe, nekako je sve bilo spontano.
    Sto se tice fizickog izgleda, ja sam ta koja pokusava njega da malo promeni, ne zbog vizuelnog utiska, vec zbog zdravlja. A jedino sto je on meni, ne trazio, vec kako da kazem sugerisao, ili udelio kompliment, je da mi jako lepo stoji podignuta kosa, repic, pundjica tako nesto i da voli da me vidi sa takvom frizurom. I onda ja kad se setim toga, dignem kosu, ali najcesce ne, mrzim osecaj da mi nesto steze kosu
    Pravi primer spontanog prilagođavanja babs...
    Nekako se i podrazumeva da baš tako bude u zajedničkom životu..

  20. #40
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    da, ali retki su to slucajevi, uglavnom se sve svodi na uzaludne pokusaje da jedan drugog promene i oblikuju po sopstvenoj zelji, pri cemu dolazi do svadja i razmirica, teranja inata i slicno, umesto da se prilagode jedno drugom i uzivaju...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23-02-2014, 20:14
  2. Kad nekog ne volim
    Od Mirka u forumu Svaštara
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 23-11-2013, 18:20
  3. Šta biste voleli da promenite?
    Od Cruz u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18-03-2012, 10:42
  4. Apple pokušava da bude Intel
    Od ribizla u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-10-2011, 19:04
  5. Ovo ne pokušavajte u kućnoj radinosti :))
    Od Šepši u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04-04-2010, 22:12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •