Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 53 od 53

Tema: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?

  1. #41
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    NIt imam nameru nekog da menjam ..nit može da me menja..to sam što sam..oću da ugodim..ako mogu..i od mene dosta..
    i ako mi se svidja takva kakva je što da je manjam..pa da se pokvari..

  2. #42
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    E sad mene zanima, kad se neko promeni bez da smo želeli da ga menjamo, pa se
    ko što Bandit reče, pokvari, šta onda? Jel to kad se neko promeni znači da više
    nije to ta ista osoba, pa ne možemo ni da ga volimo ili..
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #43
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Ahaha, sad vise nisam mali, sad sam cika vuk. Napredujes mala sarmice, jednog dana ces biti lepa velika sarma.
    ne daj bouze
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #44
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    na svakoj temi se neko muvo.. a niko se nije smuvo..

    E sad mene zanima, kad se neko promeni bez da smo želeli da ga menjamo, pa se
    ko što Bandit reče, pokvari, šta onda? Jel to kad se neko promeni znači da više
    nije to ta ista osoba, pa ne možemo ni da ga volimo ili..

    promeni se bez da smo zeleli da ga menjamo
    pa zavisi od osobe do osobe, zavisi sta se promeni, zavisi od praga tolerancije onog drugog, vec ustanovismo da ima i onih "sto me vise bije ja ga vise volim" ...ko ce ga znati, svakakvih nas ima
    ja licno mislim kad se ona druga strana promeni u toj meri da mogu da kazem za njega da se pokvario mislim da bi lagano i to voljenje prestalo...a mozda i naglo
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  5. #45
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Sam tu malo bila neprecizna... nisam mislila na neku negativnu promenu,
    već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.
    Večnost je čista sadašnjost.

  6. #46
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Sam tu malo bila neprecizna... nisam mislila na neku negativnu promenu,
    već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.
    jesi...kase nesto pokvari onda se baci, pazljivo s recima
    eh, pa neminovno je da se nesto a mozda i sve promeni bez da to iko trazi, meni kazali da tako idu stvari
    zavisi kakav spoj se nadje, ako vidim da je i druga strana spremna da se prilagodi nekim mojim bubicama onda sam ja spremna bar sestostruko da vratim, ali ako je zadrt nema tu leba...mada vec rekoh da sam uvek ja ta koja je bila ludja, pa ajd da sad ne kvarim
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  7. #47
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Sam tu malo bila neprecizna... nisam mislila na neku negativnu promenu,
    već na to da bilo kakva promena ''pokvari'' ono što već jeste.
    ako se neko promeni na bolje, moze samo jos vise da nas veze za sebe i nikako ne moze da pokvari ono sto vec jeste, nego moze da ga unapredi.
    ako su promene negativne.. sigurno ce takva veza puci pre ili kasnije
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #48
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Zar prilagođavanje nije neka vrsta promene..? Ipak se ti malo menjaš ili trudiš da se bar malo koriguješ...da bi sa nekom osobom bolje funkcionisala...?
    Moze se i tako reci, mada se sustinski ti ne menjas. Samo 'cinis ustupke' nekome do koga ti je stalo, priblizavas stavove.
    Recimo, partneru smeta sto onaj drugi vikendom ispija jutarnju kafu po dva sata u pidzami. (veze pucaju na sitnicama) Prilagodjavanje bi bilo da ovaj sto pije kafu pokusa da svede svoj uzitak na neko razumnije vreme, a da se ovaj prvi potrudi da ne pokazuje toliko otvoreno svoj otpor prema tome. Znaci, sustinski se tu niko nije promenio, samo malo prilagodio zarad zajedickog dobra. Mozda sam ja sitnicava, ali smatram da ljudi postaju frustrirani pokusajima da nekog prilagode samo sebi, jer naravno vecina je misljenja da su bas njegovi stavovi ispravni.
    Sustinski se mi razumemo.

  9. #49
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?
    Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
    I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''?
    Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
    Jesam. Doduse, mogla bih pre to da nazovem, prilagodjavanjem nego promenama. Pricam o sebi, nisam nikad menjala druge, niti smatram da bilo ko od nas, ima prava da menja drugog. Ta moja prilagodjavanja i male promene, su se odnosile upravo na promenu frizure, recimo, ponekad i promene stila oblacenja na pr ili takvih stvari. Nisam nikad menajla svoje stavove zbog nekog, ali jesam volela da ugadjam kroz te, sitne promene. Mada, pitanje je, da li sam ugadjala njoj/njemu, ili sebi, zarad tog osecaja kad nekog usrecis necim, sto si ti, uradio... Zapravo, to je sad, neka druga tema...Da li mi, bilo sta radimo da bi ugodili drugom,ili sebi...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  10. #50
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od burning violin Vidi poruku
    partneru smeta sto onaj drugi vikendom ispija jutarnju kafu po dva sata u pidzami
    ma, partneru ne može ovo da smeta stvarno, ako ne postoji neki mnogo dublji problem.
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #51
    Registrovani Član
    vrludava avatar
    Status : vrludava je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : U oblacima.
    Poruke : 330

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?
    Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
    I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''?
    Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
    Uvijek iste dileme.... Pa naravno da neću mijenjati ono što sama ne želim. Npr. pušenje. Ne bih prestala pušiti samo zato što to njemu smeta. Ali ako shvatim da bi to i mene činilo sretnijom, onda bih. Po tom principu bih ili ne bih mijenjala bilo šta na sebi. A pogotovo nikad ne bih mijenjala nešto zato što on to, ne daj Bože, zahtjeva.
    Jedna Ona......

  12. #52
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Čim ti pokušavaš nekog mnogo da menjaš ili on tebe,nema tu "ništa od toga" narodski rečeno..
    Kad nekog zaista voliš prihvataš ga takav kakav jeste u potpunosti..eventualno se mogu pojaviti neke sitnice,ali iza takvih zahteva mora da stoji valjani razlog,zbog čega to tražiš i t.d

    Obično čmi zafali ljubav,dolazi želja da menjamo partnera,sve više i više misleći da ćemo tada biti zadovoljni ( a to je samo začaran krug),onda to sve ide dublje i dublje dok nam ne počne smetati i najmanja sitnica,čak može postati nepodnošljivo-danas na žalost postoji gomila ovakvih brakova ( koje znam)

  13. #53
    Registrovani Član
    Rosa avatar
    Status : Rosa je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Poruke : 12,185
    Tekstova u blogu : 21

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Inače zlatno pravilo a vezano za temu "Odustani od onih koji te ne prepoznaju" kratko i jasno..

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23-02-2014, 20:14
  2. Kad nekog ne volim
    Od Mirka u forumu Svaštara
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 23-11-2013, 18:20
  3. Šta biste voleli da promenite?
    Od Cruz u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18-03-2012, 10:42
  4. Apple pokušava da bude Intel
    Od ribizla u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-10-2011, 19:04
  5. Ovo ne pokušavajte u kućnoj radinosti :))
    Od Šepši u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04-04-2010, 22:12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •