Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 53

Tema: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?

    Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?
    Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
    I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''?
    Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?

  2. #2
    Registrovani Član
    Slowpoke Rodriguez avatar
    Status : Slowpoke Rodriguez je odsutan
    Registrovan : Sep 2009
    Pol:
    Lokacija : Pozarevac
    Poruke : 817

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Ne se sigram sa toj igru... sto b' moj cale reko ''kaki sam taki sam''...

  3. #3
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    E pa sad da skratim kosu jer se njemu tako svidja bas i nece da moze, ali svi se valjda trudimo da zbog onog drugog korigujemo svoje mane i statijaznam, a i nema zene koja nije pokusala i koja ne pokusava svakodnevno da svog muskarca oblikuje po svojoj meri
    Ako neko oce da me promeni u potpunosti sta je onda poenta, onda to nisam ja ebi ga
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  4. #4
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Sve sam pokusao, i sebe da menjam i nju da menjam ali sam shvatio da je to nemoguce i batalio tu rabotu.
    Prilagodjavanje da, ali samo do izvesne mere.

  5. #5
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Naravno, zene ce da pisu da se bas trude da ugode svom partneru, nedodirljivi muskarci ce da pisu kako nema sanse da bi se promenili zbog tamo neke ...sasam se iznervirala
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  6. #6
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Pa i sama si rekla da ako bi neko hteo skroz da te menja to onda vise ne bi bila ti, i u pravu si.
    Ako je neko zavoleo tebe onakvu kakva jesi zasto uopste hoce da te menja?

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Naravno, zene ce da pisu da se bas trude da ugode svom partneru, nedodirljivi muskarci ce da pisu kako nema sanse da bi se promenili zbog tamo neke ...sasam se iznervirala
    Nemoj se nerviraš.. evo ja ću da popravim prosek...

    Ništa se ne trudim da se menjam zbog drugih i kako oni hoće. Ovo za frizure i šminkanje posebno.
    Zapravo s tako površnima nisam ni imala posla..

    Raduje svaka promena... i dok se ja radujem, moja okolina nije baš zadovoljna..
    al šta ću... moram tamo kud sam pošla...
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Ti si kanda jos mali
    Jeste, rekoh to ali sam vise mislila na neke drasticne promene iz korena
    A i kad volis spreman si na sto sta, naravno ne bih dozvolila da neko napravi robota od mene, ali ja sam spremna na svakojake stvari...ali kosu ne bih sekla
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite?
    Da li je prilagođavanje jedno, drugom isto što i promena zbog nekog da bi veza funksionisala?
    I da li su realne odluke po principu..od sutra ne pušim smeta mom partneru ili ne pijem, jer ne voli moj partner...? Ili ona skrati kosu, jer njen dečko voli kratku kosu..Da li su to ''sitne'' promene ili je to tek početak ''korigovanja''?
    Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
    Koliko god da smo spremni daleko da odemo, uzalud nam poso. Mogće su te promene iz jake
    volje da se nekome dopadnemo, ali su kratkog daha. Kad se bujica emocija smiri, sve se vraća
    u staro korito i teče kuda je i pre teklo. Svesne i trajne promene su naravno moguće, ali pod
    sasvim drugim okolnostima.

    A prilagođavanje.. prilagođavam se tako što se mirim sa tim da će on celog svog veka
    gubiti ključeve i naočare....
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Ti si mala sarmica i ja bih odmah od tebe zatrazio kosu da odseces da mi dokazes koliko si spremna za ljubav da se zrtvujes.
    A to bi bio tek pocetak posto vidim da si tip koji zrtvu voli.

  11. #11
    Registrovani Član
    mikili avatar
    Status : mikili je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Poruke : 2,848
    Tekstova u blogu : 7

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Te promene se desavaju neprimetno,usled godina zajednickog zivljena,otprilike kao ono kad opisuju -kuvanje zabe-,pre bih to nazvala prilagodjavanje,umerenije reagovanje ili kontrolisanje pojedinih reakcija koje su nekad umele da budu drugacije.I po meni su neminovne i s jedne i s druge strane.Obicno karakter te osobe ostaje isti,ali je ragovanje promisljenije.I niko nas ne menja ,sami se promenimo.Ispunjavanje nenormalnih zelja s jedne ili druge strane kojim neko pokusava da kontrolise ono drugo,ne racunam u -menjanje-.

  12. #12
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Koliko ''daleko'' ste spremni u tom ''prilagođavanju'' da idete...? Gde su granice?
    nema šanse da učinim više nego što smatram da treba.
    где си пошла с крмељиве очи

  13. #13
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    jesam, pokusavala sam nekog da promenim
    pokusavala sam i sebe da promenim
    zaludan je to posao.
    ili jesi ili nisi..i gotovo.
    if you open your mind too much your brain will fall out

  14. #14
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Ti si mala sarmica i ja bih odmah od tebe zatrazio kosu da odseces da mi dokazes koliko si spremna za ljubav da se zrtvujes.
    A to bi bio tek pocetak posto vidim da si tip koji zrtvu voli.
    Ja jesam mala, al' ti si lud...kake te to misli spopalene volim zrtvu, ali kad nekoga volis ne postoji ni sram ni ponos niti bilo sta slicno
    a secenja kose je drasticna promena pomalo i bolestan zahtev moram priznatia kad do takvih,drasticnih stvari dodje onda dodje i vreme da se podje
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  15. #15
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Pa ti samu sebe demantujes, kazes u ljubavi se ne racuna ni ponos ni sram niti bilo sta slicno a onda ti drastican zahtev da odseces kosu.
    Znaci moze da ti gazi ponos a ako zatrazi da se osisas to ti je drasticno.
    Ko je sad ovde lud?

  16. #16
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Ne prilagođavamo se samo nekome u vezi, već je prilagođavanje neminovno u društvu u kojem živimo, hteli mi to da priznamo ili ne. Ako se prilagođavamo nekome na način da ne gubimo sebe i ono svoje što nosimo u sebi, onda to nije nikakva drastična promena, već jedan nivo tolerancije koji mora da postoji.

    Biti sa nekim kod koga vam u startu smeta što je ''drčan'', nervozan, ima ''kratak fitilj'' ili jako čudnu narav..i još nekih osobina, a ostajati sa tom osobom jer živiš sa mišljenjem da će se taj neko izmeniti je čista iluzija. Čoveka prihvatamo onakvog kakav jeste, bez očekivanja da će se promeneiti u nekim osobinama koje je nemoguće promeniti,....... karakter, narav...
    Vrlo često žene imaju kraj sebe muškarca koji je sklon piću i ko se učestalo napija, ali nastavlja vezu sa njim i ulazi u brak, sa mišlju da će se taj neko sa rođenjem deteta promeniti..I to je još jedna od zabluda...Desi se da neko odluči da se iz ''korena'' promeni i odbaci neke stare navike...ali je to ipak retkost...

    Lično, jesam za to da se uzajamno prilagođavamo i korigujemo jedno, prema drugome. Ali da se samo on trudi, ili da samo ja pokušavam sebe da korigujem radi njega, to ne bih radila..Ako postoji neki balans u tome OK..
    Spremna sam da obučem nešto što se nekome dopada na meni..Ako mu to čini zadovoljstvo, zašto da ne..Biće i meni zadovoljstvo..Ako voli boks i baš bi voleo da i ja sa njim odem da odgledamo taj ''boks-meč'' iako ja baš i nisam neki ''obožavatelj'' boksa...Otišla bih...Ali ako on nikada ne bi meni ni u čemu izašao u susret, onda to više ne bi bilo to..

    Što se tiče ''šišanja'' duge kose i tako neke korekcije...ne bih to radila, jer mi je to već menjanje fizičkog izgleda...
    To bi isto bilo, da on nosi bradu, a ja ga takvog ''bradatog'' prihvatila, a posle očekivala da se obrije..Tako nekako..

    Ali sam čula za mnogo drastičnije korekcije, nego to skraćivanje kose...

  17. #17
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Ma ja se samo zezam na temu kose jer je to neko pomenuo, ja svakako ne bih izlazio u susret da mi neko trazi da menjam imidz, ni za ciju ljubav ne bih menjao.

  18. #18
    Registrovani Član
    Čarapica avatar
    Status : Čarapica je odsutan
    Registrovan : Apr 2011
    Pol:
    Poruke : 1,577

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    niti sam kad koga mjenjala, niti mi pada na pamet da se mjenjam...

  19. #19
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Pa ti samu sebe demantujes, kazes u ljubavi se ne racuna ni ponos ni sram niti bilo sta slicno a onda ti drastican zahtev da odseces kosu.
    Znaci moze da ti gazi ponos a ako zatrazi da se osisas to ti je drasticno.
    Ko je sad ovde lud?

    Ma ebes ponos, znas ti otkad ja uzgajam ovu grivu
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  20. #20
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Da li ste zbog nekog pokušali da se promenite ili ste pokušali nekog da promenite

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    To bi isto bilo, da on nosi bradu, a ja ga takvog ''bradatog'' prihvatila, a posle očekivala da se obrije..Tako nekako..
    đe me nađeee....
    где си пошла с крмељиве очи

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23-02-2014, 20:14
  2. Kad nekog ne volim
    Od Mirka u forumu Svaštara
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 23-11-2013, 18:20
  3. Šta biste voleli da promenite?
    Od Cruz u forumu Mali (psiho)testovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18-03-2012, 10:42
  4. Apple pokušava da bude Intel
    Od ribizla u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10-10-2011, 19:04
  5. Ovo ne pokušavajte u kućnoj radinosti :))
    Od Šepši u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04-04-2010, 22:12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •