Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 121 do 140 od 346

Tema: Torte

  1. #121
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Torte

    iako sam imala malih problema sa fiilom, sve se dobro završilo oko nugat torte....a i oko kinder torte. obe su izvanredne.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #122
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Ne znam šta je mogao da bude problem,jer svaki fil koji se kuva sa mlekom je mnogo jednostavniji i sigurniji od šamponjeza
    ili fila koji se kuva od žumanaca sa šećerom.Mislim da je ipak najsigurnije kuvati na pari sud u sud,jer onda ne bi trebalo da
    bude problema,iako je malo nezgodno stajati nad filom kad je vrućina ,ali oni se u principu skuvaju za desetak minuta.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  3. #123
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Torte

    Citiraj Prvobitno napisano od Bisernica Vidi poruku
    Ne znam šta je mogao da bude problem,jer svaki fil koji se kuva sa mlekom je mnogo jednostavniji i sigurniji od šamponjeza
    ili fila koji se kuva od žumanaca sa šećerom.Mislim da je ipak najsigurnije kuvati na pari sud u sud,jer onda ne bi trebalo da
    bude problema,iako je malo nezgodno stajati nad filom kad je vrućina ,ali oni se u principu skuvaju za desetak minuta.
    tako sam i kuvala, sud u sud....to mi je najsigurnije, pa je još cepter i nema šansone da zagori...nego znaš šta? kada je torta odležala preko noći u frižideru tako se lepo stegla da je fantastična. možda jednostavno nisam dovoljno dugo hladila fil?
    jer, on jeste bio hladan kad sam krenula da filujem kore, ali sigurno ne i dovoljno stegnut....kako bi inače posle torta opstala?
    nemam drugo objašnjenje.
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #124
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    tako sam i kuvala, sud u sud....to mi je najsigurnije, pa je još cepter i nema šansone da zagori...nego znaš šta? kada je torta odležala preko noći u frižideru tako se lepo stegla da je fantastična. možda jednostavno nisam dovoljno dugo hladila fil?
    jer, on jeste bio hladan kad sam krenula da filujem kore, ali sigurno ne i dovoljno stegnut....kako bi inače posle torta opstala?
    nemam drugo objašnjenje.
    Ma važno je da je sve na kraju bilo kako treba ,a torta je stvarno odlična.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  5. #125
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Ovo je recept za još jednu fenomenalnu tortu,ali se nekome može učiniti *zametna*,
    mada nije.Za ono vreme dok se suši kora može se uraditi mnogo toga .
    Moje iskustvo je da prvo skuvam fil,pa onda idem dalje.Dok se kore isuše,fil je hladan i sastavljen ,pa filovanje može odmah nakon što se treća kora ohladi.
    Za one koji vole ukus kafe

    Francuska torta


    Kore (ukupno 3 ) - umutiti 5 belanaca i dodavati 300 gr šećera,pa kad se umuti dodati 1 čašicu 0,5 limunovog soka,ali ja stavljam belo sirće,sigurnije je.
    Dobro umutiti da se dobije čvrsta masa.U to dodati 150 gr seckanih oraha i 1 dobru kašiku brašna. Brašno dodati orasima i pomešati,pa onda dodavati u belanca,jer na taj način orasi neće pasti svi na dno.
    Pleh obložiti masnim papirom za pečenje,ili običnim belim pelir papirom ako je pleh podmazan uljem.Razvući masu i staviti u rernu koja je zagrejana na 220 stepeni,pa smanjiti na 120 i sušiti koru 1 sat.
    Nakon 1 sat ,izvaditi iz rerne i nakon hladjenja,izvaditi koru i skinuti papir.Koru iz pleha prevrnuti na tacnu i ne stavljati jednu preko druge pre filovanja jer su malo nežnije i lako lomljive.Svaku sledeću prevrnuti na posebnu tacnu,pa kod filovanja polako dugačkim nožem podpomoći prenošenje.
    Isušiti ovako tri kore.

    Fil : - 15 žumanaca umutiti sa 15 kašika šećera,dodati 4 pune kašike brašna,i kašičicu nes kafe (ako nema nesa ,može i kašičica kafe,ništa ne menja i neće pokvariti) i 300 gr mleka.Umutiti da nema grudvica i kuvati na pari.Pri kraju kuvanja dodati 1‚00 gr bele čokolade za kuvanje.Ohladiti fil dobro i hladan sastaviti sa masom od umućenog
    1 1/2 margarina i 1 butera.Ujednačiti fil da bude penast i filovati kore sa po jednom trećinom fila.Tortu na kraju preliti glazurom od čokolade,i okolo ukrasiti po želji.

    Glazura od čokolade : - 100 gr čokolade za mešenje iseckati u manji sud i dodati 2-3 kašike ulja.Staviti sud na paru i rastopiti čokoladu.Voditi računa da para ne bude prejaka.Kad se čokolada istopi ,skloniti sa pare i mutiti dok se ne *ohladi* ,odnosno ne bude temperature tela.Gustinu proveriti tako što se kašika sa čokoladom podigne i sipa,pa ako nema *kidanja* čokolade onda je ok,a ako je previše gusta dodati još malo ulja.
    Preliti preko torte i lopaticom ravnomerno razvući.
    Ovako pripremljena glazura ima naglašen sjaj kada se stegne.

    Mali savet : nikad ne glazirajte tortu koja je bila u frižideru i koja je hladna,jer će na takvoj torti čokolada i ako je topla,brzo da se stegne i nećete moći da lepo razvučete glazuru.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  6. #126
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Saher tortu (Sachertorte) izmislio je Franc Saher, autrijsko-jevrjeski poslastičar. Kada je austrijski ministar spoljnih poslova, Klemenc Vencel fon Meternih, 1832. godine naredio svom šefu kuhinje da napravi dezert kojim će moći da se ponosi, za večeru kojoj će prisustovati veoma bitni gosti, a ovaj se iznenada razboleo, zadatak je pao na Franca Sahera. On je u to vremem imao tek 16 godina i bio je šegrta na drugoj godini. Rezultat je bio izvanredni čokoladni kolač koji će proneti ime Sacher širom sveta.
    Danas se originalna Saher torta pravi jedino u hotelu Sacher u Beču i Salcburgu. Hotel u Beču sagradio je Jozefov sin 1876. godine, i mada se originalni recept čuva kao tajna, ova torta se spravlja širom sveta. Do 1965. godine vodila se pravna bitka oko korišćenja recepta i spravljanja "Original Sachertorte" između hotela Saher i poslastičarnice Demel. U Demel-u se danas prodaje "Demel Sachertorte", i razlikuje se od originala po tome što nema sloja od kajsije po sredini kolača, već samo ispod čokoladne glazure.





    Recept za Saher tortu
    (iz knjige "Carsko-kraljevska Bečka kuhinja")

    Za biskvit je potrebno:
    160 g čokolade, 160 g maslaca, 160 g šećera u prahu, 160 g brašna, 6 jaja, džem od kajsije.

    Način pripreme biskvita:
    Čokoladu stavimo u jednu posudu i rastopimo je u rerni. Omekšan i ulupan maslac dobro izmešamo sa omekšanom čokoladom i mešamo sve dok se masa ne ohladi. Zatim, uz stalno mešanje, dodajemo šećer, brašno, 6 žumanaca i na kraju 6 snežno ulupanih belanaca. Kalup namažemo maslacem i pospemo brašnom pa ga ispunimo ovim testom. Peče se u rerni oko jedan sat. Kada je biskvit pečen, ukloni se iz kalupa i sačeka se da se ohladi. Potpuno ohlađen biskvit premažemo ključajuće vrelim džemom od kajsija. Kada se i on ohladi, na tortu stavimo čokoladnu glazuru.

    Za glazuru je potrebno:
    120 g čokolade za kuvanje, 80 g maslaca.

    Način pripremanja glazure:
    Čokolada se zagreje u posudi koja je položena u vruću vodu. Otopljena čokolada se glatko pomeša sa maslacem, pa navlaženim nožem brzo nanosi na tortu.
    Kao što se može primetiti, ovim receptom dobijamo Demel Saher tortu. Ukoliko želimo da pripremimo Original Saher tortu, ohlađeni pečeni biskvit najpre presečemo na pola po horizontali, i između tako dobijenih kora nanesemo tanak sloj džema od kajsije. I ovaj put je potrebno opet premazati tortu vrelim džemom po celoj površini i sačekato da se ohladi, da biskvit ne bi upijao glazuru od čokolade.

    Torta se služi bez dodataka, ili uz malo šlaga od pavlake bez šećera.
    Ja volim kada se uz parče torte stavi i jedna kugla sladoleda,od lešnika recimo,
    volim kombinaciju čokolade i lešnika u kolačima,a saherica je baš čokoladna.
    Usput,probala sam u Beču u Saher hotelu,Saher tortu original,i sačuvala čokoladni pečat kao suvenir....za moj ukus je malo previše suvonjava ,suva.
    Napisaću moj recept za Saher,koji je varijacija na temu i malo je sočnija.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  7. #127
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Moja Saher torta ima iste mere kao što su gore navedene,samo ja biskvit ne presecam,
    jer je kora isuviše tanka ,ako se peče u standardnom plehu,pa onda ispečem dve kore koje
    sastavljam vrelim džemom od kajsija.Za jednu tortu potrošim manju teglicu džema.
    Kore natopim pre nanošenja džema sa prelivom od 300 gr šećera dobro prokuvanog
    sa 300 gr vode i jednim vanil šećerom.
    Ovako torta bude malo sočnija,i kad odleži jedan dan i dobro se sjedini džem sa korama
    zaista bude savršeno ukusna,posebno kad se doda kugla sladoleda - ne mora da bude
    lešnik ,može i vanila .
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  8. #128
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Zakari ili Zakova torta

    Ispeći tri kore : 5 belanaca,5 kašika šećera,100 gr mlevenog pečenog lešnika (voditi računa da se ne prepeče),1 kašika brašna i 2 kašike ulja.
    Peći kore na 220 stepeni u podmazanom plehu.

    Fil : 15 žumanaca umutiti da *pobeli* sa 15 kašika šećera i kuvati na pari dok se ne dobije gusta masa - kad povučete varjaču po dnu mora da ostane trag.Pri kraju kuvanja dodati 150 gr čokolade za mešenje.Čokolada se može dodati i na početku,ali onda treba voditi računa da se fil ne prekuva ,jert ga čokolada brže steže.
    Kad je fil hladan ,umutiti 1 1/2 margarin i 1 buter i dodati fil ,pa mutiti dok se ne dobije glatka,penasta masa.

    Umutiti u drugom sudu 150 gr krem šlaga sa 150 gr hladne vode i nakon 5 minuta mućenja u to dodati 100 gr pečenog seckanog lešnika.

    Filovati trotu : kora,trećina čokoladnog fila i preko toga 1/2 belog,ponoviti sa drugom korom i na kraju treću koru premazati sa ostatkom čokoladnog fila.
    Tortu preliti glazurom od čokolade.
    kako se pravi glazura ,napisala sam u jednom od predhodnih recepata.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  9. #129
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Dubrovačka torta


    Za ovu poslasticu,koja se pre može svrstati u kolače,jer se može peći i u
    četvrtastom plehu,potrebno je

    8 jaja
    24 kašike šećera
    300 gr mlevenih oraha
    300 gr mlevenih badema (oljuštenih)
    sok i kora od jedne pomorandže
    sok i kora od jednog limuna


    Umutiti 8 žumanaca sa 8 kašika šećera,dodati 300 gr mlevenih oraha,
    sok i koricu od jedne pomorandže i sipati u podmazan kalup za pečenje .
    Umutiti 8 belanaca sa 16 kašika šećera,dodati sok i koricu od limuna i 300 gr
    mlevenih oljuštenih badema.
    Ovu masu presuti preko predhodne mase sa orasima i staviti da se peče na 170
    stepeni oko 45 minuta.Na ohladjenu tortu izvadjenu iz kalupa staviti glazuru od
    čokolade.
    Torta je bogatog ukusa.Prijatno .


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  10. #130
    Registrovani Član
    andromeda avatar
    Status : andromeda je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Pol:
    Lokacija : Andromeda
    Poruke : 554

    Početno Re: Torte

    evo jedna torta na brzaka za zene koje nemaju puno vremena

    1. umutiti 200 gr slaga (kupiti slag na merenje) sa 2 dcl kisele vode kad se to umuti dodati 300 gr mlevene plazme
    2. umutiti 200 gr slaga (kupiti slag na merenje) sa 2 dcl kisele vode i dodati voce (jagode, visnje , maline, sumsko voce ...)
    3. umutiti 200 gr slaga (kupiti slag na merenje) sa 2 dcl kisele vode i dodati 300 gr euro krema

    redjati po redu u dublji pleh 1 fil + 2 fil + 3 fil

    eto drage moje nesto slatko za kratko vreme

  11. #131
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Citiraj Prvobitno napisano od Bisernica Vidi poruku
    Moja Saher torta ima iste mere kao što su gore navedene,samo ja biskvit ne presecam,
    jer je kora isuviše tanka ,ako se peče u standardnom plehu,pa onda ispečem dve kore koje
    sastavljam vrelim džemom od kajsija.Za jednu tortu potrošim manju teglicu džema.
    Kore natopim pre nanošenja džema sa prelivom od 300 gr šećera dobro prokuvanog
    sa 300 gr vode i jednim vanil šećerom.
    Ovako torta bude malo sočnija,i kad odleži jedan dan i dobro se sjedini džem sa korama
    zaista bude savršeno ukusna,posebno kad se doda kugla sladoleda - ne mora da bude
    lešnik ,može i vanila .
    Moja Saher torta(u četvrtastom plehu )

    Ispeći 2 kore

    6 jaja,150 gr šećera.150 gr topljene čokolade i butera i
    dodati 1oo gr mlevenih oraha ,100 gr brašna i 1 vanil šećer.

    Gotove kore preliti sa masom od 300 gr šećera,100 gr čokolade i 300 gr vode,uz dodatak 1 vanile.
    Vrelim džemom sastaviti kore,premazati odozgo i ostaviti da se stegne.Nakon toga preliti celu tortu glazurom od čokolade.
    Ukrasiti po želji.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  12. #132
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Recept za Miraž (Moskva šnit) tortu sam već postavila,a ovako izgleda
    kad je pripremljena za služenje


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  13. #133
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    ...a nugat izgleda ovako
    Može da izgleda i drugačije,ali ova je u mojoj *režiji*

    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  14. #134
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Torte

    e, ova nugat je divna. pravila sam je sinoć - ispala je odlično...bez suza kao prošli put
    где си пошла с крмељиве очи

  15. #135
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Ja sam predhodna dvadana imala igranku od torti
    Pravila sam 9 komada malih i jednu za mladence.
    U početku sam sepitala na šta će to da izadje ,ali mi se na kraju
    još i dopalo kako je ispala.Obično se ne biraju torte sa crnom
    čokoladom ,ali ova je ispala neobična.Sve na njoj je od čokolade.

    Pričo...ima još jedna torta izvanrednog ukusa,a manje je komplikovana od nugata.
    Materijal potreban je sličan,sastojci su isti,ali je drugačije ukomponovana.
    Bila je na mladenačkoj torti na dnu,kao najveća (u duploj meri).


    Milka torta

    Ispeći 3 kore : 5 belanaca,5 kašika šećera,100 gr mlevenih oraha,2 kašike plazme mlevene i 1 kašika brašna.

    Fil : 15 žumanaca,15 kašika šećera,6 kašika brašna i 1 litar mleka sjediniti i kuvati na pari.
    Kad je skuvano,odnosno krem se zgusnuoostaviti da se ohladi i hladan sastaviti sa 1 margarinom i 1 buterom.
    U gotov krem dodati 200 gr bele i 100 gr crne milke seckane na sitnije kockice,i 200 gr seckanog pečenog lešnika.
    Filovati kore i ostaviti tortu u frižider da se malo ohladi,pa premazati krem šlagom celu i ukrasiti po želji.
    Torta je fantastičnog ukusa,za one koji vole lešnik i čokoladu.




    detalj sa mladenačke torte ( u fazi rada)
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  16. #136
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Torte

    hvala, biso.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #137
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    hvala, biso.
    Nema na čemu
    Kad budeš kuvala fil,da znaš da je fil kad se skuva malo *mekši* nego što bi bio uobičajeno,jer na litar mleka ide 9 kašika brašna inače,
    ali se u njega dodaje sva sila seckanih dodataka ,pa će to da ga *zgusne* i da bude kako valja.Samo strogo hladno sastavljati sa masnoćom.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  18. #138
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Evo još jedna torta sa jučerašnjeg *menija*
    za ljubitelje čokolade i lešnika


    Leopold torta


    Ispeći pet korica : 4 belanca umutiti sa 150 gr šećera i dodati 150 gr mlevenih oraha.
    Rastanjiti koru u plehu i peći.Kad se kore ispeku i ohlade budu tvrde i *drvenaste*.Tako treba da bude,da ne bude zabune.
    Svaku koru preliti sa 4 kašike karamelizovanog šećera u koji je na kraju kad je gotov dodato margarina veličine nokta.Ostaviti kore da se ohlade.

    Fil : 20 žumanaca umutiti da pobeli sa 20 kašika šećera i kuvati na pari.Pred kraj kuvanja dodati 200 gr čokolade za mešenje.Ostaviti fil da se ohladi.
    Umutiti 250 gr margarina i 250 gr butera pa dodati hladan fil i mutiti dok se ne dobije penasta masa.Na kraju dodati 200 gr pečenog seckanog lešnika.
    Filovati kore i tortu preliti glazurom od čokolade celu.

    Ova torta je raskošnog ukusa,ali da bi bila izvanredna potrebno je napraviti dva dana pre služenja,da bi se pečeni šećer istopio i natopio kore od čega one postanu meke i sočne.


    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

  19. #139
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Torte

    uvek me je bunilo to - koliko je šećer karamelizovan? kad znaš da je to baš - to?
    где си пошла с крмељиве очи

  20. #140
    Registrovani Član
    Bisernica avatar
    Status : Bisernica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 20,094
    Tekstova u blogu : 22

    Početno Re: Torte

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    uvek me je bunilo to - koliko je šećer karamelizovan? kad znaš da je to baš - to?
    Staviš šećer u sud i polako zagrevaš dok ne počne da se topi.U jednom trenutku će
    biti grumuljast ,ali kad se pojavi *sirup* i počne da žuti onda ga sjedinjuješ i on
    se topi do kraja.Kad više ne vidiš kristale šećera ,a boja mu je svetlo braon onda
    je karamelizovan.Važno je samo da vatra ne bude jaka pa da se desi da šećer pregori.
    Ukoliko je sud u kojem se karamelizuje sa debljim dnom koje akumulira toplotu i tada
    treba računati da će se šećer zagrevati i kad ga skineš sa ringle,pa takav sud ne upotrebljavati.
    Ja koristim tiganj ili emajliranu manju šerpu.
    Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavičluk
    A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutanje neznanje.

Stranica 7 od 18 PrviPrvi ... 5678917 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Torte sa fondan masom
    Od mihaela u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27-09-2016, 16:36
  2. Nepečene torte
    Od Bisernica u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11-05-2015, 10:58
  3. Posne torte
    Od Пркос u forumu Posna jela
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11-03-2012, 09:34
  4. Dečje rođendanske torte
    Od Пркос u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30-12-2011, 10:23
  5. Torte - Zaista?
    Od kojica u forumu Poslastičarski kutak
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 16-07-2011, 09:31

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •