Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Brak - sustina i smisao

  1. #1
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Brak - sustina i smisao

    Šta je za vas brak?
    Da li je njegova suština ljubav, i strast, ili prijateljstvo i ekonomski interes, a o strahu od samoce da i ne pricamo?
    Da li ste zadovoljni svojim brakovima?
    Čime se ponosite?
    Šta bi menjali, da možete?

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    nemam strah od samoće, naprotiv...baš volim da budem sama.
    u brak sam ušla sa velikom ljubavlju i osećajem da dajem najbolje od sebe kad sam sa porodicom.
    da li sam sad, posle 22 godine zadovoljna? pa nisam, iskreno govereći...ali, dobro. ne može sve ni da bude uvek super, jer svako ima svoje uspone i padove. niko nije briljantan sve vreme, zar ne? neko je izgleda rođen da bude jači, a neko da bude tetošen...za takve uloge niko od nas nije ni kriv ni zaslužan.
    ljubav (a ne navika) ipak nadjača svakodnevnu mrzu koja ume da se pojavi i da oboji neki period.
    deca su mi (nam) važna i sve činimo da njima bude dobro i da nekako ih pripremimo za život....mada, kako god da činiš - nisi siguran da li si dobro učinio dok ne prođu godine....ili čak decenije.
    šta bih menjala? pa ponešto bih...ali ni to ''ponešto'' ne vredi ako nema saglasnosti s obe strane.
    naučila sam da budem kako-tako zadovoljna, uglavnom.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    a mi udavace nemamo pravo glaca?
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  4. #4
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    kako ne..ko ce da se udaje, nek pise kako vidi brak
    ko se rayveo, nek pise kako je u tom braku bilo..

  5. #5
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    a sta da kazem sem sto imam primere svojih roditelja i sto smatram kako bih zelela i volela
    mislim da je brak zajednica gde partneri moraju biti ravnopravni i u donosenju odluka toleranciji i svemu ostalom
    neki sklad odnosa
    mislim da u braku mora postojati osim ljubavi prilagodjavanje obe strane jer smo svi razliciti
    mora biti dobre komunikacije
    partner bi trebalo da nam bude i prijatelj i oslonac i kriticar
    mislim da se sve te moje iluzije negde gube posle odredjenih godina koje ljudi provedu zajedno jer se previse prepuste trazenjem novca i svakodnevnici
    i nikako u braku ne sme se zapostavljati ona druga strana
    takodje mislim da se i u tom braku ljudi zatvaraju sto je pogresno jer uz pravu osobu mogu se obe strane ostvariti i u profesionalnom i u bilo kom drugom neemotivnom smislu
    i da dodam, uopste za onog za koga je brak neka ozbiljna stvar, mora razmisljati i uo biducnosti sa odredjenom osobom jer se ljudi na zalost uglavnom menjaju na gore, pa zato i dolazi do razvoda
    cisto da se ne pitas ah sta sam mogla, a nisam....
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  6. #6
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od ljubičica Vidi poruku
    Šta je za vas brak?
    Da li je njegova suština ljubav, i strast, ili prijateljstvo i ekonomski interes, a o strahu od samoce da i ne pricamo?
    Da li ste zadovoljni svojim brakovima?
    Čime se ponosite?
    Šta bi menjali, da možete?
    proslost

    sta bi menjao? nista u svom zivotu ne bi menjao ni za pedalj...sto god sam zeleo da radim radio sam, koju god sam pozeleo da imam jasno sam joj stavio do znanja zasto to zelim i bez ikakog laznog foliranja.... jedino zalim zbog jedne stvari a ta je da ljudi uvek sa zadrskom shvataju postupke drugih koje nikada nece i ne mogu razumeti pa makar to pokusavali na sve moguce i nemoguce nacine...zato sto trebaju da sazru pre svega sami sa sobom... a to je kako bih rekao malko duzi proces.

    tako i ja danas nosim na dusi mnoge grehove svojih nesmotrenosti dok sam bio mladji i tupav ko tocilo.... ali tako je svet uredjen i ja ga menjati ne mogu.

    u stvari najteze ja kad te ne razumeju najblizi...onda si izopsten od svega, pre svega od svoje klice saznanja koja te cini onim sto jesi i po cemu te oni koji imaju mozga cene... ljustura u koju se uvuces je definitivna i posle ulaska u nju nijedna osoba a pogotovo zena ne moze vise ni primirisati ma koliko se trudila jer jedna u million moze znati samo vrata na koja se ulazi u nju.... zato je zivot zaeban, u iscekivanju cuda koje se nikad nece desiti.

    e sad sam otiso eve vam i pesma i lepo bute pozdravljeni pa se vidimo, ovaj cujemo jer se ni sa kim ne vidjam vise iz ovog sveta za koji mesec jer mi je pun q foruma.


  7. #7
    Registrovani Član
    vrludava avatar
    Status : vrludava je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : U oblacima.
    Poruke : 330

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od ljubičica Vidi poruku
    Šta je za vas brak?
    Da li je njegova suština ljubav, i strast, ili prijateljstvo i ekonomski interes, a o strahu od samoce da i ne pricamo?
    Da li ste zadovoljni svojim brakovima?
    Čime se ponosite?
    Šta bi menjali, da možete?
    Partnerstvo, savez, ljubav.
    Jedna Ona......

  8. #8
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Nikada o tome nisam razmisljao
    Verovatno sam jedna lutalica...emotivno i drustveno
    Sebi umisljam da sam odlicni poznavalac ljudi i posmatrac a ocekujem od njih da sve shvate, vide i bez reci dalje idu...kao ja.
    Da, mnogo trazim od drugih a sam verovatno nedovoljno dajem
    Kad porastem biću cakana

  9. #9
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od ljubičica Vidi poruku
    Šta je za vas brak?
    Da li je njegova suština ljubav, i strast, ili prijateljstvo i ekonomski interes, a o strahu od samoce da i ne pricamo?
    Da li ste zadovoljni svojim brakovima?
    Čime se ponosite?
    Šta bi menjali, da možete?
    mrtvo slovo na papiru. ne znam čemu služi.
    ponekad robija... pa aj da ne budem do kraja negativna, u najboljem slučaju prijateljstvo. mada... čim suština krene da bledi ne vredi više ništa, ni poštovanje ni prijateljstvo, ni razumevanje, ostaje znači neka vrsta interesa, pasivnost. to ti je brak. tu si de si, ćutiš i smrdiš. ili smrdite zajedno, ybg brak je pre svega solidarnost.

    nemam pojma šta je suština... možda ljubav. neophodna je, ali nije dovoljna.
    prihvatljivost možda, možeš sa nekim da živiš, dobar je roditelj? debilno i surovo zvuči, ali to je brak sa decom.
    meni treba tek toliko da ne poželim drugog. znači sve, ili ništa. u tom slučaju i ja dajem sve... da se svađamo, da se mirimo, da se kidamo...

    inače, zadovoljna sam svojim razvodom.
    samo mi je žao što to pre nisam uradila.

  10. #10
    Registrovani Član
    vrludava avatar
    Status : vrludava je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : U oblacima.
    Poruke : 330

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od Jorgovanka Vidi poruku
    mrtvo slovo na papiru. ne znam čemu služi.
    ponekad robija... pa aj da ne budem do kraja negativna, u najboljem slučaju prijateljstvo. mada... čim suština krene da bledi ne vredi više ništa, ni poštovanje ni prijateljstvo, ni razumevanje, ostaje znači neka vrsta interesa, pasivnost. to ti je brak. tu si de si, ćutiš i smrdiš. ili smrdite zajedno, ybg brak je pre svega solidarnost.

    nemam pojma šta je suština... možda ljubav. neophodna je, ali nije dovoljna.
    prihvatljivost možda, možeš sa nekim da živiš, dobar je roditelj? debilno i surovo zvuči, ali to je brak sa decom.
    meni treba tek toliko da ne poželim drugog. znači sve, ili ništa. u tom slučaju i ja dajem sve... da se svađamo, da se mirimo, da se kidamo...

    inače, zadovoljna sam svojim razvodom.
    samo mi je žao što to pre nisam uradila.
    ............ Ne postoji više od toga. (a da je obostrano)
    Jedna Ona......

  11. #11
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Pa nismo došli ovde da se vređamo.
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #12
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od marlon Vidi poruku
    proslost

    sta bi menjao? nista u svom zivotu ne bi menjao ni za pedalj...sto god sam zeleo da radim radio sam, koju god sam pozeleo da imam jasno sam joj stavio do znanja zasto to zelim i bez ikakog laznog foliranja.... jedino zalim zbog jedne stvari a ta je da ljudi uvek sa zadrskom shvataju postupke drugih koje nikada nece i ne mogu razumeti pa makar to pokusavali na sve moguce i nemoguce nacine...zato sto trebaju da sazru pre svega sami sa sobom... a to je kako bih rekao malko duzi proces.

    tako i ja danas nosim na dusi mnoge grehove svojih nesmotrenosti dok sam bio mladji i tupav ko tocilo.... ali tako je svet uredjen i ja ga menjati ne mogu.

    u stvari najteze ja kad te ne razumeju najblizi...onda si izopsten od svega, pre svega od svoje klice saznanja koja te cini onim sto jesi i po cemu te oni koji imaju mozga cene... ljustura u koju se uvuces je definitivna i posle ulaska u nju nijedna osoba a pogotovo zena ne moze vise ni primirisati ma koliko se trudila jer jedna u million moze znati samo vrata na koja se ulazi u nju.... zato je zivot zaeban, u iscekivanju cuda koje se nikad nece desiti.

    e sad sam otiso eve vam i pesma i lepo bute pozdravljeni pa se vidimo, ovaj cujemo jer se ni sa kim ne vidjam vise iz ovog sveta za koji mesec jer mi je pun q foruma.

    lepo receno
    u stvari cuda ne postoje, postojimo samo mi koji cinimo nase zivote onake kakvi su
    ja sam oduvek bila mrzitelj braka..smatrala sam ga dosadnim, nepotrebnim, zamornim..
    dok nije nisao moj bivsi muz
    onda vise nisam razmisljala-znala sam da zelim da budem sa tim covekom, a brak je bio samo..uobicajena forma
    kao sto je i razvod bio samo forma..jer je odnos medju nama pukao znacajno ranije
    posmatrajuci zivot, i brakove oko sebe, spoznala sam da je ljubav tek jedan od razloga da se udje u brak..i da su neke druge stvari mnogo vaznije
    no, u mojoj se prirodi nista nije promenilo..i dalje je ljubav najvaznija. +poverenje, prijateljstvo, sex. to je sveta cetvorka..
    to su neophodni uslovi. da li su i dovoljni..
    mozak je definitivno preuzeo kontrolu nad mojim zivotom, i on je konacni sudija u svim akcijama od znacaja
    if you open your mind too much your brain will fall out

  13. #13
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Ljubav, postovanje, poverenje, uzajamni oslonac, zajedno i u dobru i u zlu a da pri svemu tome mozes da ostanes ono sto jesi, da te partner inspirise da budes bolji, to su po meni cinioci za dobar brak.

  14. #14
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Večnost je čista sadašnjost.

  15. #15
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Ljubav, postovanje, poverenje, uzajamni oslonac, zajedno i u dobru i u zlu a da pri svemu tome mozes da ostanes ono sto jesi, da te partner inspirise da budes bolji, to su po meni cinioci za dobar brak.
    da, samo to je danas tesko naci..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  16. #16
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    da, samo to je danas tesko naci..
    teško je bilo uvek...ali nije nemoguće, hvala Bogu.
    где си пошла с крмељиве очи

  17. #17
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    mozda i nije, ali ja na takvu osobu ne naleteh ili naleteh, a nisam prepoznala... mada ovo drugo je manje verovatno
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  18. #18
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Brak - sustina i smisao

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Ljubav, postovanje, poverenje, uzajamni oslonac, zajedno i u dobru i u zlu a da pri svemu tome mozes da ostanes ono sto jesi, da te partner inspirise da budes bolji, to su po meni cinioci za dobar brak.
    Zaista lepo receno. Cak i kada brak postane navika kako to mnogi umeju da kazu misleci na negativnu stranu toga, ukoliko sve ovo i dalje postoji, onda je to po meni ipak jedna lepa navika

Slične teme

  1. Brak
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 12-11-2019, 19:45
  2. Brak sa razvedenim/om?
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 04-08-2012, 14:56
  3. brak iz ljubavi...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 09-04-2012, 13:31
  4. Net i brak
    Od DaDole u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 31-03-2012, 22:27
  5. Apatija - Smisao Života ili Životni Promašaj?
    Od ribizla u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10-12-2011, 15:16

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •