Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Opasni parkići

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Opasni parkići

    Sećam se da sam u osnovnoj šila zastavu za jednu navijačku grupu, ali to su bila
    obična deca, sa primernim vladanjem u školi i nisu ulivali strah u kosti ostaloj deci.
    Sada je situacija nešto drugačija. Ovde u kraju postoji nekoliko navijačkih grupa.
    Podeljeni su po godištima. Najmlađi od četvrtog do sedmog razreda, pa onda od
    osmog do druge srednje i treću grupu čine stariji od njih. Najmlađi su najagresivniji.
    Valjda od silne želje da se dokažu pred starijima.
    Nije strašno što su ceo kraj ižvrljali, ove zgrade su i tako katastrofalno ružne, već
    je problem sadržaj žvrljanja. Tu su pozivi na linč, ispoljavanje najgoreg nacionalizma
    i slično..
    A imaju i svoj parkić, gde druga deca ne smeju da kroče.

    I sada bih ja mogla da psujem njihove roditelje do sudnjega dana, zato što se ne
    bave svojom decom, al šta vredi. Jedino što mogu da uradim je da vodim računa
    da moja deca ne dođu sa njima u sukob, niti da se sprijatelje sa njima, nego stroga
    distanca.

    Imate li vi u kraju opasnu decu i zabranjene parkiće? Kako se uopšte boriti protiv
    toga?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Opasni parkići

    Kod mene u mestu gde zivim ima te opasne dece. Recimo u osnovnoj skoli, postoji grupa osmaka koja uzima reket klincima iz nizih razreda, jednog decka koji je odbijao vise puta da im da od para za uzinu 20 dinara sto im je bila tarifa, odveli su u wc i seksualno zlostavljali, o cemu direktorka i nastavnica cute, ne zele da kazu ko su ti mali monstrumi koji ce jednog dana da izrastu u velike monstrume a sigurnosne kamere su tada eto slucaja bile okrenute na drugu stranu..
    Zatim imamo neku grupu, mozda je to ista ta, koja je porazbijala sve kucice na autobuskim stajalistima, a ja sam ih videla kako idu u 9 ujutru mrtvi pijani ulicom sa flasama od piva i cega sve ne, razbijaju ih o drvece, ostavljaju gomilu srce za sobom i svi im se samo sklanjaju, ljudi se plase da im se obrate... ovde park kao park ne postoji, vec oni imaju neke svoje zone okupljanja, jedna od njih je i u mojoj ulici, na fudbalskom terenu, tacnije na zidu sede, drogiraju se, piju, galame, bahate se, pustaju muziku da tresti u sred noci i naravno svi cute a znaju sta se tu sve desava, kao sto su i donedavno tu drzali borbe pasa.
    Kako se boriti protiv toga ne znam, vidim samo da kad je doslo dotle da im se odrasli sklanjaju sa puta, da smo kao drustvo otisli u ... da ne lajem. Sve bih ja to u popravni dom slala, bez milosti.

  3. #3
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Opasni parkići

    ne znam. kod nas se deca igraju u svim parkićima koji postoje između zgrada. ima više parkića nego dece
    где си пошла с крмељиве очи

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Opasni parkići

    "opasna deca" su nevaspitana i raspustena, sto bi babe rekle, ima ih svuda, a najvecu krivicu treba da snose roditelji. to su mali huligani, nek su zivi i zdravi, ali neko treba ozbiljno da se njima pozabavi. ako se vec tako ponasaju u ranom dobu i to u parkicima, kako ce biti kada krenu u skolu??

    na srecu, nismo imali kontakata sa takvom decom dok je moje dete odrastalo..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Opasni parkići

    Kod mene u kraju ima dosta parkica. "Opasni" su oni, pored skola. Uglavnom se skupljaju klinci od cetvrtog do osmog, deru se, lome sve sto stignu, tuku se i plase ovu manju decu, za koju je inace, park i namenjen. Jednom sam im se obratila, umalo me nisu lincovali. Tuzno mi je kad vidim toliko agresivne klince i jezim se od onoga sto me ceka kad ovi moji, budu porasli...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  6. #6
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Opasni parkići

    u mom kraju, nema "opasnih" parkića, u smislu da druga deca ne smeju da kroče
    ali ima opasnih klinaca, kao i svuda uostalom

    šta mi kao individue možemo da učinimo' palšim se ništa---jedino da naučio svoje deet da se čuva opasnih klinaca, da ih se kloni i sl
    znam da nije to tako jednostavno, ali ne vidim drugo rešenje

Slične teme

  1. Ljubavni romani su opasni
    Od Ometač u forumu Romantika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17-08-2014, 15:10
  2. Srpski vozači opasni po život?
    Od PRCKO u forumu Srbilend
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21-08-2012, 21:12

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •