Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 55

Tema: Šta se dešava iza ograde?

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Šta se dešava iza ograde?

    Ili.. ludaci u našem komšiluku..

    Gledam skoro neku emisiju o uglednom građaninu, omiljenom među komšijama,
    koji je najbrutalnije mučio i ubio preko 60 žena u toku 40 godina. U kući je imao
    prostorije krcate spravama za mučenje. I nikada niko nije primetio ništa čudno???

    Pa sad razmišljam, jel moguće da se tako nešto desi i na našim prostorima? Dosadne
    babe koje vire preko plota, srdačne komšije koje vam se ne najavljuju kada dolaze u
    goste, mogle su, u slučaju koji sam navela da spasu desetine života!
    Makar ne bi bio omiljen u društvu, već bi se o njemu šuškalo da je čudak, pa bi ga
    bar nekada neko proverio kada se prijavi nestanak neke ženske osobe.
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Ne znam, nekako više zazirem od onih previše finih i ljubaznih, nego od onih koji su definisani kao čudni. Od onih čudnih valjda nekako očekuješ da su čudni, a od ovih finih nikako ne očekuješ nešto čudno. Dok se nešto ne desi kao u tvom primeru, ne možeš nikako znati šta se ''dešava iza ograde'' sve i da hoćeš...
    Na kraju krajeva, ne možeš znati ni na netu sa kim stupaš u kontakt, a taj neko može delovati jako fino...
    E sad, kako to prepoznati...

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    nista u danasnje vreme kod nas nije iskljuceno...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Ma nisam mislila na to da glumimo psihologe i analiziramo komšiluk, nego eto
    meni bar troje ljudi dnevno bane nenajavljeno na vrata u toku dana. Dvoje od
    njih se prvo vata za kvaku, pa tek ako je zaključano zvone.
    I to se ovde smatra normalnim. Kada bih pokušala tako nešto da sprečim, iz
    momenta bih postala čudna.
    Večnost je čista sadašnjost.

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Podaci pokazuju da je većina takvih mučitelja i ubica,zapravo sasvim prosječnog izgleda i ponašanja,isprofilisani su baš kao "komšije" koje ni po čemu ne "odskaču" od ostalih,možda su čak tiši i neprimjetniji,povučeniji i spremniji na ljubazan pozdrav i pomoć pri prelasku ceste..nažalost..

  6. #6
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    to sto se prvo uhvate za bravu, a ne pozvone pokazuje kako su vaspitani. nikako takav postupak ne moze biti normalan, a tebe ne treba da brine da li ces im biti "cudna", ja bih im lepo u lice rekla sta o tome mislim, pa neka se ljute.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #7
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Moj komsija sa desne strane moje kuce voli da virka Ne bih to znala da mi druge komsije sa moje leve strane nisu rekle da je on cudak i od tada ga gledam drugim ocima jer sam se uverila da jeste stvarno fiju, a i suprugica mu mila, nije bas citava.

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Ma nisam mislila na to da glumimo psihologe i analiziramo komšiluk, nego eto
    meni bar troje ljudi dnevno bane nenajavljeno na vrata u toku dana. Dvoje od
    njih se prvo vata za kvaku, pa tek ako je zaključano zvone.
    I to se ovde smatra normalnim. Kada bih pokušala tako nešto da sprečim, iz
    momenta bih postala čudna.
    Aaaaaa to...
    Ja imam par nekih primera, ali ne znam da li je za ovu temu...Na primer, moj komšija je zalivao cveće u dvorištu i shvatio da mu je prekratko crevo, nije mogao da ''obiđe'' oko svih ruža, onda je shvatio da mi isto u šahtu imamo svoje crveo. Ušao je u dvorište i odsekao deo našeg creva i nastavio na svoje?
    Što se tiče ulaska u kuću...Tu niko ne zvoni....To je već posebna priča. Jednom sam se kao našalila, tipa ''radi naše zvono'', ali me niko nije razumeo...

  9. #9
    Registrovani Član
    rile_nezni_oblak avatar
    Status : rile_nezni_oblak je odsutan
    Registrovan : Jun 2011
    Pol:
    Poruke : 1,129
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    tesko da neko kod rikija u stan moze da udje da ne zazvoni... ili da zazvoni, pa da bez dozvole udje.. odma' se skrece paznja na to... vrlo plasticno... ako hoce da zamere, neka zamere... sta im ja tu mogu? imam i ja ove komsije sto su se u jednom trenutku opustile previse, al' sam ih, kad sam to shvatio, vrlo brzo doveo u red... sad prvo posalju poruku sa pitanjem da li radim nesto i jel mogu da dodju.. ako je odgovor 'ne sad', nema daljih objasnjavanja... to je bila greska koju sam prekasno ispravio, a mozda se jednim delom odrazila i na propast moje prethodne veze... nece se to ponoviti vise nikad, u svakom slucaju... ucimo dok smo zivi... sa druge strane, mislim da ponekad jednostavno imate neki osecaj u vezi nekog komsije.. ali da znate i da mozete da pretpostavite, u to ne verujem.. mada o tome mislim da ne treba ni razmisljati bas previse i opterecivati se, jer u tom slucaju kod svakog od njih cete moci da nadjete nesto sumnjivo, kao sto cete moci i da opravdate svacije 'cudne' postupke... sve je to rizik... kao i sve drugo u zivotu, na kraju...
    rile_laki_oblak - zato sto je preporucen od strane 4 od 5 strucnjaka za razbibrigu..

  10. #10
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Vala, meni ako neko hoce da dodje mora prvo da se najavi blagovremeno, nema sanse da udje osim ako ne preskoci ogradu a i tad tek ulazi u dvoriste i nailazi na zakljucana vrata.
    Ne kapiram ljude koji ne umeju svoj privatan zivot da zastite vec dopustaju svakome da im tek tako ulazi kad im se priprdne, ne umeju da kazu NE jer boze moj stalo im je sta drugi o njima misle.

  11. #11
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    hehe..meni neke komsije tako bile pocele da dolaze
    ne dolaze vise..

  12. #12
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Vaspitan covek nikad nece banuti nenajavljen jer takav covek postuje tudje vreme i ne zeli da smeta.

  13. #13
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    ja se ne družim sas komšije
    a ko može, bez najave i poziva, neka uđe slobodno
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  14. #14
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Moj komšija zna čak i gde ostavljam ključ kada nismo kući. Skoro smo morali da menjamo bravu...
    Pola rodbine mi se i ne najavljuje kada dolazi. Šta ću kada živim blizu autobuske i železničke stanice...
    Prošle godine su moji otišli na more, pa je moja komšinica pomislila da ni ja nisam kući, pa je došla sa nekom posudom da obere naše lešnike...To je bio vrh....

  15. #15
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Jesi ti to sarmice?
    A vezano za temu, i moje komsije za mene misle da sam cudan upravo iz razloga sto stitim svoju privatnost, hehe, mozda neki misle da imam podrum sa spravama za mucenje i sl.
    Sago, zar ti ne smeta takvo ponasanje?

  16. #16
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    it iz aj

    ja ne znam pojma šta moje komšije misle
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  17. #17
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Pa ja živim u kući svojih roditelja, za sada...Pokušavam da kupim stan, ali ništa mi se ne dopada...Tako da ću još neko vreme provesti u ''komšijskoj idili''...

    Iskreno, najviše mi smeta kada na primer subotom neka sila zvoni u 8h na vrata jer im nešto treba ili nedeljom...to mi smeta...
    Te komšije su tu preko 40 godina i teško je sada uspostaviti neke strikne granice, imaju neki od njih i dobrih osobina. Nekada nešto moraš istoleristai, mada su moji roditelji i više nego preterano tolerantni, ja bih sigurno malo ''zategla'' svoje odnose sa komšilukom...
    Ove koje sam navela, oni su prema svima takvi...Oni su ustvari čudni i previše bezobrazni..
    Što se tiče nenajavljene rodbine, tu su krivi moji roditelji...

  18. #18
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Kapiram da ne mozes da uvodis red u kucu svojih roditelja, tako sam ja pokusao kad sam bio u poseti kod babe, u malim varosima ljudi imaju obicaj da banu nenajavljeni vec u 7 ujutru, ja otkacio poceo da zakljucavam kapiju, citav skandal izbio zbog toga, nenavikle komsije se nasle u cudu na kraju se i baba pobunila pa sam odustao i skratio posetu.
    Sago, nema nista lepse od svog prostora i svoje slobode. Nadam se da ces naci nesto odgovarajuce.

  19. #19
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Hvala Wolf na lepim željama. I ja se nadam nekom lepom prostoru...

    E sada kakav ću odnos uspostaviti sa susedima, to ću tek proceniti kada vidim okolinu...

  20. #20
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Šta se dešava iza ograde?

    Kakvi god da su odmah i navikni da postuju tvoj mir jer ako im popustis u startu kasnije ce biti teze.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjaZadnja

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •