Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 40

Tema: Preterano poverenje ?

  1. #21
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    A sto moraju po svaku cenu da se zene i udaju nikad necu shvatiti, verovatno se plase da ne ostanu sami ili im taj status nesto znaci.

  2. #22
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Mislim da je on nju zaprosio, da bi je imao samo za sebe, da bude sasvim siguran da će biti uz njega. Njemu je brak bio potvrda neke sigurnosti..Bar ja tako mislim..
    Što se tiče braka..To je jednostavno znak izbora i dogovora između dvoje.

  3. #23
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Cuj sigurnosti, zena ga vara pravi majmuna od njega a on ima osecaj da je siguran.
    Neverovatno kako neki ljudi vole da lazu sebe i vataju se za druge kao za neku slamku spasa.
    Po meni se u brak ulazi iskreno jer ne vidim drugi smisao zasto bih provodio vreme pored neke osobe ako to nije slucaj.

  4. #24
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Wolf isto mislimo. Ali on očigledno tako ne misli. Da baš tako i on se ''hvatao za slamku''....
    Ljudi stupe u brak očekujući da će se druga strana u braku uozbiljiti i da će u braku biti sve drugačije. A to je klasična greška.

  5. #25
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Da, i onda se jednog dana osveste najkasnije kad budu ostavljeni i tad shvate da su stracili godine zivota sa nekim ko ih ne zasluzuje a pored njih je mozda prolazio neko sa kim bi mogli biti istinski srecni.

  6. #26
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    po meni apsolutno poverenje ne postoji. jeste da je poverenje jedna od kljucnih tacki u vezi, ali i pored toga covek treba zbog sebe licno da stvari uzima sa dozom rezerve, posebno kada je u pitanju situacija koju je saga opisala.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #27
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Možda mu je lakše da joj kaže ''verujem ti'', nego ''volim te bez obzira na sve,
    i strpljivo ću čekati da i ti mene zavoliš toliko''. Ona njega prevarila, on nju malo
    slagao i idu dalje.

    Nego.. ovo za rezervu mi nije jasno..
    Jel sad bilo kakva budala može da napiše neko anonimno pismo, i ubaci crv
    sumnje za sva vremena u nečiju vezu? Ne valja ni tako..
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #28
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ljudi stupe u brak očekujući da će se druga strana u braku uozbiljiti i da će u braku biti sve drugačije.
    pa nije brak vrtić.
    где си пошла с крмељиве очи

  9. #29
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Možda mu je lakše da joj kaže ''verujem ti'', nego ''volim te bez obzira na sve,
    i strpljivo ću čekati da i ti mene zavoliš toliko''. Ona njega prevarila, on nju malo
    slagao i idu dalje.

    Nego.. ovo za rezervu mi nije jasno..
    Jel sad bilo kakva budala može da napiše neko anonimno pismo, i ubaci crv
    sumnje za sva vremena u nečiju vezu? Ne valja ni tako..
    to sa rezervom znaci da treba ostaviti prostora i za drugacije razmisljanje i vidjenje svog partnera. da, znaci crvic sumnje, ali ne one koja izjeda, vec cisto da se situacija isprati "do kraja" u konekstu analize: menja li svoje ponasanje, tj. da li ga je vec promenio. ne mislim ovde na ono trckanje za partnerom, preturanje po dzepovima, listanje poziva u mobilnom i tako dalje... vec cisto razmisljanje desava li se nesto sto do sada nismo primetili
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #30
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    i šta ako se ne promeni takvo ponašanje? missim, šta onda? da li ta distanca postaje veća ili bude ''pa dobro, nema veze''?
    где си пошла с крмељиве очи

  11. #31
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    ako se ponasanje ne menja, onda je "dojava" lazna, ako se promenilo onda svakako govori da se nesto desava nama iza ledja, a da toga ranije nismo bili svesni, sto zbog "slepe" ljubavi i bezgranicnog poverenja, sto zbog prezauzetosti svakodnevnim obavezama ili smo pak utonuli u rutinu
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  12. #32
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Preterano poverenje ?



    Večnost je čista sadašnjost.

  13. #33
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od pričalica Vidi poruku
    pa nije brak vrtić.
    Ma naravno da brak nije vrtić...Ti si to lepo rekla..
    Međutim imaš ljudi koji brak smatraju kao rešenje nekih problema. I ne samo brak, nego da će rađanje dece sve promeniti. Pa kada im brak uđe u krizu oni obavezno proširuju porodicu...Ima i toga.
    Najsmešniji primer je, kada joj on i pre braka ''lupa šamare'', ali se ona udaje za njega jer smatra da će se on u braku promeniti. Ili kada se žena uda za hroničnog alkoholičara, jer misli ako se uda za njega da će se on u braku uozbiljiti i prestati da pije..
    Odoh malo sa teme, ali na neki način i one su im preterano verovale ili su one imale preterano uverenje u nešto.

  14. #34
    Registrovani Član
    vrludava avatar
    Status : vrludava je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : U oblacima.
    Poruke : 330

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Poznavala sam drugaricu koja je u isto vreme išla sa dva tipa. Sa jednim je već bila tri godine u vezi, a sa drugim je išla paralelno sa prvim skoro godinu dana. Ovaj drugi je znao za ovog prvog, a prvi nije znao za drugog. Taj drugi tip je isto imao devojku, ali su oboje varali svoje partnere. Ono što je katastrofalno u celoj priči je to, da sam ih sve poznavala, a oni se svi nisu poznavali međusobno.

    Jedne prilike, otišla sam kod te drugarice da uzmem neku knjigu i u tom mometnu je ušao njeni dečko sa kojim je bila u vezi 3 godine pokazujući anonimno pismo. U pismu mu neko saopštava kako ga devojka vara. I on je direktno sav ljut predamnom pita, da li je to istina...Ona njemu hladno kaže''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''...To joj je bilo sasvim dovoljno da odagna svaku sumnju sa sebe...

    Šta se tu dešava? Očigledno je ona ta koja je manipulator, ali kako nekim ljudima tako nešto pođe za rukom?
    U ovom slučaju, njegova ljubav je slepa...Normalna je stvar da se veruje partneru, ali šta kada neko to zloupotrebi?
    Kako to prepoznati?
    On je ODLUČIO da će joj vjerovati. I to je sva mudrost.....
    Jedna Ona......

  15. #35
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od vrludava Vidi poruku
    On je ODLUČIO da će joj vjerovati. I to je sva mudrost.....
    Naravno da je on ''odlučio'', ali zašto ?

  16. #36
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Naravno da je on ''odlučio'', ali zašto ?
    Zato sto je "klasicni" muskarac
    Kad porastem biću cakana

  17. #37
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Narcis Vidi poruku
    Zato sto je "klasicni" muskarac
    klasični muškarac ili klasična budala?
    где си пошла с крмељиве очи

  18. #38
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    ovo drugo
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  19. #39
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    ZLO
    ja sam jednom bila lagana ali su drugacije okolnosti bile u pitanju i ne znam kako sam preko toga presla
    a pogodilo me je uzasno
    nisam neko ko manipulise jer ne znam kako
    ispadnem naivna i glupa jer verujem ljudima ali nije to na moju stetu vec na stetu tih sitnih ljudi koji se sluze time
    mogu svakog pogledati u oci sto se kaze
    za mene je takav odnos uzasan i jednostavno su takvi ljudi za mene najobicnije kukavice, nista vise
    slepo verujem samo sebi
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

  20. #40
    Registrovani Član
    marlon avatar
    Status : marlon je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 2,577

    Početno Re: Preterano poverenje ?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Poznavala sam drugaricu koja je u isto vreme išla sa dva tipa. Sa jednim je već bila tri godine u vezi, a sa drugim je išla paralelno sa prvim skoro godinu dana. Ovaj drugi je znao za ovog prvog, a prvi nije znao za drugog. Taj drugi tip je isto imao devojku, ali su oboje varali svoje partnere. Ono što je katastrofalno u celoj priči je to, da sam ih sve poznavala, a oni se svi nisu poznavali međusobno.

    Jedne prilike, otišla sam kod te drugarice da uzmem neku knjigu i u tom mometnu je ušao njeni dečko sa kojim je bila u vezi 3 godine pokazujući anonimno pismo. U pismu mu neko saopštava kako ga devojka vara. I on je direktno sav ljut predamnom pita, da li je to istina...Ona njemu hladno kaže''Pa valjda ćeš ti pre verovati meni, nego nekom ljubomornom anonimnom tipu''...To joj je bilo sasvim dovoljno da odagna svaku sumnju sa sebe...

    Šta se tu dešava? Očigledno je ona ta koja je manipulator, ali kako nekim ljudima tako nešto pođe za rukom?
    U ovom slučaju, njegova ljubav je slepa...Normalna je stvar da se veruje partneru, ali šta kada neko to zloupotrebi?
    Kako to prepoznati?
    hmmm..moja bivsa zena je imala jednu zanosnu drugaricu inace teniserku i negde sa 25 leta navratila do mene sa njom a ona bila sa treninga i napicnjaku malko znojava i rumena.... ostali sami a ona rece da li moze da se istusira... naravno... zna se odgovor...

    sta je bilo nebitno je sad, ali poverenje se nije moglo sakriti od stalne mi partnerke koja je samo rekla e jesi stoka... ali sa osmehom tako da su tri para ociju bile a po izvrsenom cinu sam bio dal cu uspeti da odglumim posto je njena drugarica bila

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Slične teme

  1. Poverenje - novi standardi
    Od kojica u forumu Kutak za studente i školarce
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19-12-2011, 10:26
  2. Poverenje...
    Od Пркос u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11-11-2010, 07:56
  3. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 02-11-2010, 19:24

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •