Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 71

Tema: Ljubav i samopoštovanje

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Ljubav i samopoštovanje

    Sta je samopostovanje u ljubavi? Postavlja li granice u ponasanju i emocijama?
    Ako se za nekog kaze da nema samopostovanje znaci li to da je za ljubav spreman sve da uradi? Mislim pre svega na to da svesno zatvara oci pred prevarama, lazima...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    ili joj ne smeta kad je muž lema svaki čas bez povoda...
    pa ne znam stvarno šta je to i odakle to. možda su naučeni od malih nogu da moraju slepo da poštuju autoritete (što god to značilo) ili ih je strah da ''ostanu sami''.nekome je ''ostati sam'' nezamisliva opcija.
    где си пошла с крмељиве очи

  3. #3
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    da cak i to... samopostovanje je nacin na koji dozivljavamo sebe, pre svega i u odnosu na to postavljamo limite i pravila, da ne kazem principe, preko kojih necemo ici. ako neko nema samopouzdanje, nije hrabar da se suoci i nosi sa problemima u vezi, svakako ce imati gubitak samopostovanja i dozvolice ono sto drugi ne bi nikada
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  4. #4
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    a je l se te granice postavljaju svesno? missim, sednem ja i kažem samoj sebi ''pričalice, tvoje granice su dotle i dotle i ni za živu glavu ne daj ni sebi ni drugima da pređeš te granice''...ili se to ipak radi po nekom osećaju?
    где си пошла с крмељиве очи

  5. #5
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    granice postavljas svesno, kazes sebi "e cruz, neces sebi dozvoliti da te neko ponizava, vara, laze, maze, ako do toga dodje pozeleces mu srecan put, jer ti ne zasluzujes da se neko prema tebi tako odnosi"
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  6. #6
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    pa dobro.
    nisam nikad ušla u vezu sa postavljenim granicama, zato pitam.
    где си пошла с крмељиве очи

  7. #7
    Registrovani Član
    Asterix avatar
    Status : Asterix je odsutan
    Registrovan : Dec 2011
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 4,734

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    hajd' i ja da kazem nesto na ovu temu...

    u vezu se nikad ne ulazi sa odredjenim granicama, jednostavno pustis , pa gde te odvede...

    kada postavis neke granice, vise se fokusiras na njih, da bi,kao, bio prema sebi posten, a u stvari tako napravis gresku

  8. #8
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Ja najvolem da gledam te sa granicama kako ruše jednu po jednu..
    Večnost je čista sadašnjost.

  9. #9
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    pa neces dozvoliti valjda da te neko konstantno vara i da ti precutno prelazis preko toga? uzela sam banalan primer... ovo ispade kao proracunato ulazenje u vezu, a to nije tema, vec koliko cenimo sebe i sta smo spremni i do kojih granica da ucinimo u ime ljubavi.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #10
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Da bi se odrzala ljubav mora da postoji i samo postovanje i postovanje drugih (partnera).

    Sama ljubav bez postovanja brzo prodje i bezvredna je, svodi se na puku tinejdzersku zaljubljenost.

  11. #11
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Prešla sam preko prevare sa 19 godina. Kada sam imala bar još tri udvarača sa kojima
    sam mogla da odlepršam i kada mi nije bilo nikakvo moranje da se vezujem. I sad da
    krenem da pričam kako ću sa 50 godina, kad mi najviše bude bio potreban neko, a
    više me neće niko () da oduvam čoveka sa kojim sam provela veći
    deo života, samo da bih sačuvala samopoštovanje.. nema ništa od toga...
    Večnost je čista sadašnjost.

  12. #12
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    i sa 80 da me prevari dobio bi sut kartu, zato sto ja to ne zasluzujem...

    ne radi se samo o prevari, vec o nepostovanju mene kao licnosti govoreci u globalu, a ja sebe cenim kao iskrenu i tako i nastupam, sto ocekujem da mi se uzvrati.
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  13. #13
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    To je odbrana od povređivanja i to onda kada je za to već debelo kasno.
    Možda bi se moglo nazvati osvetom? Ti si mene prevario, e sad ću ja tebe
    da ostavim?
    Večnost je čista sadašnjost.

  14. #14
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    ne, to je pitanje postovanja i samopostovanja, nikakve osvete ne dolaze u obzir, da je osveta u pitanju, svakako bih rekla "e ti si mene prevario, sad cu ja tebe", sto je za mene licno neprihvatljivo

    da je o odbrani od povredjivanja rec, onda osoba ne bi ni ulazila u vezu, jer bi na taj nacin sprecila da ikako bude povredjena
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Ne mora osveta da bude izvedena na isti način. Ti si povređena i povređuješ njega,
    na neki drugi način.
    Večnost je čista sadašnjost.

  16. #16
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    granice..principi..vako, nako..
    zivot nije betonski put sa jsnim ivicama.
    jok sestro.
    zivot je vise vako dzombasta staza, i u nekim situacijama uopste ne vidis de si ..
    samopostovanje je kao sto sama rec kaze, postovanje sebe..
    svako od nas dozivljava sebe na razliciti nacin..a i taj nacin se tokom zivota menja..
    so, ne bih znala da zadatu temu da kazem nista..
    u ljubavi, a narocito u suzivotu, postoji nesto se se zove zivotni prostor..
    on bi idealno trebalo da bude rasporedjen medju partnerima 50-50
    medjutim nije
    ako je jedan parter agresivniji, jaci, i pri tom bezobziran, on polako zauzuima sav zivotni prostor..na kraju se ovaj drugi nadje sprcen na nekih bednih deset posto. oce pristati da zivi tu, opet je njegov izbor..
    u normalnim odnosima, medju ljudima kojima je stalno, vrse se autokorekcije, kad vidis da nekog ugrozavas..
    to je ono bitno> ako covek sa kojim si , vidi da te povredjuje, na bilo koji nacin, i ne samo da s ne koriguje, vec postaje jos gori..pa ono, treba biti potuni mazohista pa ostati tu..
    sasvim je nebitno dal on nece, ili ne moze da se koriguje.
    ako nece, sebicni je skot, a takog ne zelimo
    ako ne moze, ondak to sto je on, i to sam ja, nije nikako jedno za drugo..i nema tu srece..
    zato vise ne kupujem onu pricu o tome kako se suprotnosti privlace..

  17. #17
    Registrovani Član
    mica avatar
    Status : mica je odsutan
    Registrovan : Nov 2009
    Pol:
    Poruke : 2,268
    Tekstova u blogu : 8

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Sta je samopostovanje u ljubavi? Postavlja li granice u ponasanju i emocijama?
    Ako se za nekog kaze da nema samopostovanje znaci li to da je za ljubav spreman sve da uradi? Mislim pre svega na to da svesno zatvara oci pred prevarama, lazima...
    Mnogo puta sam cula nesto slicno, poput:"Nikad vise necu zbog nekog to i to da uradim, nikad vise necu da...itd" Mislim da, kad su emociej u pitanju, taj recimo, racio nije bas uvek na mestu. Mozemo da pokusamo da postavimo granice, ali kad dodje do realnih situacija, sve to pada u vodu, u praksi. Ja sam skoro, izjavila da necu nikad, ni zbog koga opet da trcim, da se dajem, da se trudim nego cu ocelivati da se neko, meni daje i radi stvari zbog mene. A onda, evo opet, radim sve isto. Na kraju krajeva, sve sto radimo, radimo zbog sebe, ne zbog nekog drugog. Cak i onda, kad sebe, uslovno receno, gazimo (pritom mislim na svoje principe), zbog nekog drugog, mi to zapravo, radimo zbog sebe. Samopostovanje u ljubavi...Ko ce ga znati, sta u ljubavi moze tako da se nazove...
    Ja sam samo tu, da vreme brze prolazi....

  18. #18
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Sta je samopostovanje u ljubavi? Postavlja li granice u ponasanju i emocijama?
    Ako se za nekog kaze da nema samopostovanje znaci li to da je za ljubav spreman sve da uradi? Mislim pre svega na to da svesno zatvara oci pred prevarama, lazima...
    U ljubavi se prvo opuštaš, upuštaš i prepuštaš. Tokom vremena reaguješ na sve ono što ti neodgovara. Na tebi je šta možeš istolerisati i šta ti neće smetati ili će ti bar malo smetati, ili preko čega ne bi prešli uopšte. Na taj način gradiš sebe kroz neku vezu i ujedno se prilagođavate jedno drugom. A upravo to prilagođavanje se radi iz poštovanja prema nekoj osobi ali i prema sebi.

    Ne može se jasno postaviti granica šta i kako nešto kod vas prolazi ili ne. To sve zavisi od osobe sa kojom smo. Nisu svi isti i neke naše granice za opet neke druge osobe nisu prikladne, jer se ne ponašaju možda u nekom standardu. Jednostavno tolerancija se gradi kroz neku vezu, a koliki nivo tolerancije ćemo dozvoliti, zavisi od nas. Za mene je samopoštovanje jednako granici nekog ponašanja koje meni odgovara, ne vređa i ne opterećuje. Sve preko toga bi bila preterana tolerantnost i nepoštovanje same sebe.

  19. #19
    Registrovani Član
    Picola avatar
    Status : Picola je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 1,086

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Prešla sam preko prevare sa 19 godina. Kada sam imala bar još tri udvarača sa kojima
    sam mogla da odlepršam i kada mi nije bilo nikakvo moranje da se vezujem. I sad da
    krenem da pričam kako ću sa 50 godina, kad mi najviše bude bio potreban neko, a
    više me neće niko () da oduvam čoveka sa kojim sam provela veći
    deo života, samo da bih sačuvala samopoštovanje.. nema ništa od toga
    ...
    Dobro to o cemu ti sad pises je vise sujeta, cak i ludost.

    Naravno da ne treba "oduvati" coveka zbog greske.

    Mislila sam na postovanje pred ljudima.

  20. #20
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Ljubav i samopoštovanje

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Za mene je samopoštovanje jednako granici nekog ponašanja koje meni odgovara, ne vređa i ne opterećuje. Sve preko toga bi bila preterana tolerantnost i nepoštovanje same sebe.
    upravo tako
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Stranica 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. kad ljubav zaboli...
    Od rile_nezni_oblak u forumu Muška soba
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20-08-2015, 22:49
  2. Ljubav, sta je to?
    Od Zolton u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 07-02-2014, 21:07
  3. Strahopoštovanje
    Od Sagacity u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13-12-2013, 06:50
  4. A šta je to prava ljubav ? :hm:
    Od Sagacity u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29-07-2013, 13:41
  5. Poštovanje
    Od kojica u forumu Muška soba
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 25-07-2010, 09:41

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •