Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Flegmatičnost

  1. #1
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Flegmatičnost

    Šta sve može biti uzrok flegmatičnosti?

    Da li vas flegmatični ljudi nerviraju? Znate one situacije kada iz nekoga pokušavate
    da iščupate neku reakciju, a on ne reaguje? Ili ste možda vi flegmatični pa nervirate
    druge?
    Večnost je čista sadašnjost.

  2. #2
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    nisam flegman, daleko od toga.. nikad mi takvi ljudi nisu bili jasni i kako je moguce da ih nista ne dotice i ne nervira, da im je sve ravno...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  3. #3
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Flegmatičnost

    Pa takvi ce ziveti sto godina mi zivcani i srcani necemo dugo...

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    jeste babsi, nervni sistem im je ocuvan, nisu podlozni stresu, ma sta da im se desava ne dotice ih, sto ne bi onda ziveli sto godina...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Flegmatičnost

    Ja sam bio...ne zivcan, nego...explozivan. Kada sam to primetio, postao sam susta suprotnost toga (jes da je to bilo jos u mladosti). Kojica to nazva...flegmatnicnost. Jok, nije flegmaticnost vec samokontrola nastala iz spoznaje da samo sebi skodimo a drugi se potajno smeju
    Kad porastem biću cakana

  6. #6
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    Citiraj Prvobitno napisano od Narcis Vidi poruku
    Ja sam bio...ne zivcan, nego...explozivan. Kada sam to primetio, postao sam susta suprotnost toga (jes da je to bilo jos u mladosti). Kojica to nazva...flegmatnicnost. Jok, nije flegmaticnost vec samokontrola nastala iz spoznaje da samo sebi skodimo a drugi se potajno smeju
    nije isto samokontrolisati se i biti flegman. flegmani se jednostavno radjaju i takvi su celog svog zivota
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  7. #7
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    Najgora sorta ljudi je ona čije je glavno činjenje zapravo Nečinjenje,nereagovanje..nikad ničim ne odaje ništa..ne bih to miješala sam samokontrolom već sa njegovom naravi..samokontrola se stiče i uvježbava godinama,a ovo je jednostavno takav tip..je li flegman ili je tek riječ o izrazito naglašenom samoljupcu koji toliko voli sebe da ga ne dotiče ništa i koji toliko ne poštuje nikog sem sebe da bi tog nekog udostojio reakcijom.
    Kod tih flegmana ima ono čuveno"To se podrazumijeva".
    Ne podnosim takve ljude..jer onaj koji ne čuje nikog ,nije vrijedan diskusije.

  8. #8
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Flegmatičnost

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Šta sve može biti uzrok flegmatičnosti?

    Da li vas flegmatični ljudi nerviraju? Znate one situacije kada iz nekoga pokušavate
    da iščupate neku reakciju, a on ne reaguje? Ili ste možda vi flegmatični pa nervirate
    druge?
    Moja rođena tetka je bila flegmatična..sve joj je bilo ''ravno''...Ništa je nije moglo potresti do.... jednog momenta.....
    Prilično sam staložena, ali nisam flegmatična...Reagujem kada treba...Čak i te osobe koje su navodno flegmatične imaju svoje momente kao i moja tetka...Ne nerviraju me takvi ljudi. Više me nerviraju nervozni i nadrndani...
    Mada je moj stric malo flegmatičan i moja strina gubi nerve zbog njega, ali meni je on takav mnogo simpatičan...valjda zato što ne živimo u istom prostoru...

    Što je neko više nervičak u odnosu na osobu koja ne reaguje, to više gubi živce i troši se bespotrebno, jer do flegmatičnih osoba mnogo toga ne dolazi...i to ne treba ni pokušavati shvatiti.
    Mislim da se osobe štite od nekih spoljašnjih uticaja svojom flegmatičnošću, ne dozvoljavajući da mnogo toga emotivnog dopre do njih..

  9. #9
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    meni stvarno nije jasno kako neko moze biti operisan od nerviranja ili da mu se sve nekako podrazumeva, zar to nije neka vrsta mozdane izolacije, odbijanje da se prihvati realnost ili tako nekako...?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #10
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Flegmatičnost

    Te osobe se ne udubljuju ni u šta..Nezainteresovane su..Tek kada ih nešto ''drmne'' baš lično, tada se ''uzburkaju''...Mislim da su takve osobe pomalo i sebične...

  11. #11
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    Ču,pomalo takve su osobe apsolutno egoistične,okrenute samo sebi..sve oko sebe poredaju da bude u funkciji njih

  12. #12
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Flegmatičnost

    ja mislim da ih nista ne drma, pa ni to licno
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

Slične teme

  1. Šta je večnost?
    Od kojica u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18-10-2013, 10:05
  2. Skok u budućnost
    Od kojica u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21-09-2013, 18:44
  3. Njihova budućnost...
    Od kojica u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 29-07-2012, 11:23
  4. Harizmatičnost
    Od kojica u forumu Psihologija i Neurologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 13-12-2011, 09:43
  5. beskonačnost
    Od причалица u forumu Matematika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09-09-2011, 08:14

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •