Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Volite li da primate ili dajete poklone?

  1. #1
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Volite li da primate ili dajete poklone?

    Dakle, volite li samo da primate ili samo da dajete poklone? Ili vam je i primanje i davanje poklona podjednako zadovoljstvo?
    Da li dajete skupe poklone....ili imate neki novčani limit preko koga ne idete nikada, kada su pokloni u pitanju...?
    Ili to nije važno, kupujete da joj-mu se dopadne, pa kol'ko košta da košta?
    Šta radite sa poklonima vaših bivših?
    Da li ste ikada nekome vratili nešto što vam je poklonio?


  2. #2
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Sacu samo deo da odgovorim, rado poklanjam, ako znam da ce nekoga nesto obradovati...posebno, onda sa posebnim zadovoljstvom poklanjam.
    Ne volim da dobijam poklone.
    Kad porastem biću cakana

  3. #3
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Volim i da dajem i da primam ali samo kad osetim da mi neko nije poklon odradio preko *****.
    Ne radi se o novcanoj vrednosti.
    Poslednje uređivanje od Man : 07-04-2012 at 02:08

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    ja vise volim da poklanjam nego da primam poklone, obicno su to stvari koje prijatelji vole..
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    volim celu tu stvar sa poklonima
    ali volim da nadjem nesto sto sam sigurna da je bas za tu osobu
    mrzim kad ne nadjem pa kupim nesto nako..reda radi..
    if you open your mind too much your brain will fall out

  6. #6
    Registrovani Član
    ljubičica avatar
    Status : ljubičica je odsutan
    Registrovan : Jul 2009
    Poruke : 1,156
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    e da..nikad nisam vratila poklon, mada sam jednom htela..dobila sam recimo relativno poklon suvise brzo..i jako mi bilo neprijatno..
    posle se ispostavilo, da sam trebala slusati instikt, i ne primiti ga.
    poklone bivsih cuvam naravno..
    imam jednu kutijicu, koju sam sam dobila pre..24godine..)
    if you open your mind too much your brain will fall out

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Nisam volela ni piće da mi plate, a ne poklone da mi davaju. Sam bila
    feministkinja..
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Volim sve što vole mladi
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  9. #9
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Ne ''kupujem'' se poklonima...a neki misle da je to moguće...Nije..ne fascinira me taj deo.
    Volim da upoznam osobu da znam šta voli, a šta ne.I kada pričamo o nečem a on kaže ''e baš mi se to i to sviđa, ali nema u toj boji ili takav model'', zapamtim i onda sam u stanju sve da pretražim da baš to nabavim i poklonim...Zapažam svaki detalj i svaku sitnicu. Volim da poklonim nešto baš onako od srca i samo takve poklone i pirmam. Skupocene poklone sam odbijala da primim kao i nakit. Nemam ništa protiv ako nekada budem u braku da mi taj moj suprug kupuje skupocene stvari, ipak je to osoba sa kojom ću živeti.

    Kako bih mogla na primer nositi neki zlatan nakit koji mi je poklonio neko sa kim više nisam u vezi? Meni je to bespotrebno...Postoje i drugi načini da se izrazi ljubav i osećanje...

  10. #10
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Ne ''kupujem'' se poklonima...a neki misle da je to moguće...Nije..ne fascinira me taj deo.
    Volim da upoznam osobu da znam šta voli, a šta ne.I kada pričamo o nečem a on kaže ''e baš mi se to i to sviđa, ali nema u toj boji ili takav model'', zapamtim i onda sam u stanju sve da pretražim da baš to nabavim i poklonim...Zapažam svaki detalj i svaku sitnicu. Volim da poklonim nešto baš onako od srca i samo takve poklone i pirmam. Skupocene poklone sam odbijala da primim kao i nakit. Nemam ništa protiv ako nekada budem u braku da mi taj moj suprug kupuje skupocene stvari, ipak je to osoba sa kojom ću živeti.

    Kako bih mogla na primer nositi neki zlatan nakit koji mi je poklonio neko sa kim više nisam u vezi?
    Meni je to bespotrebno...Postoje i drugi načini da se izrazi ljubav i osećanje...
    Ovo je off, ali oprostite mi

    Sago, kada odbijes skupoceni poklon, da li to znaci da ti vec znas da ce doci kraj te veze a osoba koja poklanja to ni ne sluti? Da bi ti neko postao suprug, ipak morate biti u vezi pre toga. Zasto skupocen poklon ne moze biti od srca, vec te `kupuje`? Zasto je u braku iskazivanje emocija skupocenim poklonima opravdano, a u vezi ne?
    Nista licno, samo me, kad si vec to napisala, zanima da li sam ja gresila sto sam se radovala podjednako i plisanom medi i zlatnoj narukvici, i prepustala se trenutku i uzivala, ne razmisljajuci sta ce biti `sutra` sa tom vezom, kao ni onaj koji je poklanjao? Niko valjda kad je u vezi sa nekim, ne zeli kraj te veze, niti razmislja u tom pravcu sta cu sa tim kad vise ne budemo zajedno...

    A da odgovorim i na temu
    Volim i da primam poklone i da darujem ljude koje volim. Poklonu u zube ne gledam, ne trazim nikakvu prikrivenu nameru, podjednako cenim i skupe i manje skupe poklone, darujem u zavisnosti od moje materijalne situacije, ali uvek od srca i to je to.

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Citiraj Prvobitno napisano od babsi Vidi poruku
    Ovo je off, ali oprostite mi

    Sago, kada odbijes skupoceni poklon, da li to znaci da ti vec znas da ce doci kraj te veze a osoba koja poklanja to ni ne sluti? Da bi ti neko postao suprug, ipak morate biti u vezi pre toga. Zasto skupocen poklon ne moze biti od srca, vec te `kupuje`? Zasto je u braku iskazivanje emocija skupocenim poklonima opravdano, a u vezi ne?
    Nista licno, samo me, kad si vec to napisala, zanima da li sam ja gresila sto sam se radovala podjednako i plisanom medi i zlatnoj narukvici, i prepustala se trenutku i uzivala, ne razmisljajuci sta ce biti `sutra` sa tom vezom, kao ni onaj koji je poklanjao? Niko valjda kad je u vezi sa nekim, ne zeli kraj te veze, niti razmislja u tom pravcu sta cu sa tim kad vise ne budemo zajedno...
    Brak je nešto drugo..Možete se razvesti, ni to nije isključeno...Ali je opet drugačije...Zajedno ste, dobro se poznajete...i on tačno zna iz tvoje priče šta bi to tako vredno tebe činilo srećnom...
    Imam stav o svemu, pa i o tome. Upravo zato što i ne znam šta će biti sa nekom vezom, ne želim da me išta opterećuje..Šta bi sa recimo skupocenom jaknom ili zlatom koje si od nekog dobila kada raskineš ? Niti to da nosiš, niti da baciš..Mene to baš i ne čini srećnom...

    Ne znači mi vrednost nečeg, već od koga je...i da je to baš ono što sam želela...Skupe stvari nisu nešto što želim od nekog u nekoj vezi...

    Inače, skupi pokloni su vrlo često i sredstvo manipulacije. Neke žene se primaju baš na takava način izjavljivanja ljubavi...nažalost..

  12. #12
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Hvala ti Sago na iskrenom odgovoru, nisam mislila zaista nista lose, a znam da ti to tako nisi ni shvatila, samo me je eto stvarno zainteresovalo da bolje razumem to sto si napisala. Vise volim da pitam kad nesto ne razumem nego da nagadjam. Sada mi je jasnije

  13. #13
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Nije problem babsi, razmenjujemo mišljenja.
    Kada su pokloni u pitanju, vrlo često ima i skrivenih namera. Uvek među mnogo dobrog muškog sveta ima i onog, koji smatraju da je to odličan put do nečijeg srca. Ne spadam u osobe koje su se mnogo ''vezivale'', nisam tip koji olako ulazi u neku vezu, ali nisam neko sa ružnim iskustvima u bilo kom smislu, ali zato u mojoj okolini imam razne ''primerke''...

  14. #14
    Registrovani Član
    burning violin avatar
    Status : burning violin je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Poruke : 1,737

    Početno Re: Volite li da primate ili dajete poklone?

    Poklone treba i umeti primati. Ne znam zasto bih vracala nekome nesto sto mi je poklonio u momentima dok smo bili u ljubavi. Nista nema svoj predznak na pocetku, ako mu ga sami ne damo. Ti pokloni imaju svoju sentimentalnu notu, vise nego materijalnu vrednost i tako na njih i gledam.
    Kako rece Narcis, volim da obradujem nekoga necim sto mu prestavlja zadovoljstvo, iako i sama uzivam u tome. Ne opterecuju me materijalne stvari.
    ...I've been putting out fire with gasoline

Slične teme

  1. Volite li zimu?
    Od Ciciban u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 233
    Poslednja poruka: 28-09-2020, 13:17
  2. Šta ne volite da radite
    Od marlon u forumu Zona sumraka - Anarhija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12-07-2019, 08:38
  3. Da li volite da FLERTUJETE
    Od Пркос u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 04-10-2013, 11:15
  4. Kome dajete svoju sliku?
    Od Ometač u forumu Natprirodne pojave i misterije
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07-09-2011, 09:17
  5. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 06-06-2011, 07:48

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •