Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    "U Srbiji se razvede svaki peti bračni par, a za razliku od pre nekoliko godina, kada su glavni razlozi za razlaz bili besparica, bolest zavisnosti partnera i međusobno nerazumevanje, sada se sve češće kao okidač navode loši odnosi s partnerovim roditeljima."

    U prevodu svekrve i taste su krive.. Ima li istine u ovim navodima, sta mislite?
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Registrovani Član
    Tibi avatar
    Status : Tibi je odsutan
    Registrovan : Jul 2010
    Poruke : 2,175
    Tekstova u blogu : 10

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Nema.
    Brakovi su danas zastareli, primaju se EU vrednosti, samosvest lepse populacije raste...ja bi tu brcnuo malo, mnogo vise se krije u tim vrednostima
    Kad porastem biću cakana

  3. #3
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    ne znam, mislim da nema

  4. #4
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    ne bi trebalo, ali mislim da ipak ima slucajeva gde zbog neslaganja sa "mamom" i slabosti jednog od partnera da se odupre uticajima ipak dolazi do raskida, odnosno razvoda...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #5
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Znam bar dva slučaja, gde se snaha i svekrva nisu podnosile...i da je to bio razlog ''pucanja'' braka. Ne znam nijedan slučaj, da se on razveo zbog tašte, ali takođe znam slučajeve gde se tašte mešaju u brakove...I u jednom i u drugom slučaju krivi su partneri koji su dozvolili trećoj strani da se uopšte umeša u njihov privatan život. Obično je jedan od partnera kriv i to onaj koji je dozvolio da se njegova majka umeša u nešto gde joj nije mesto...
    Mada, ne mora samo mešanje u brak biti razlog razvoda, dešava se da uzrok bude i sama netrpeljivost između partnera i majke njegovog partnera...E to mi tek nije jasno...

  6. #6
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,312
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Brak je jedna od onih livada na koju bi svako da zasadi drvce,zalijeva travu,odloži đubre..rasporedi cvjetne aleje i neviđeno je mnogo onih koji prosto vole da se "trpaju"..kakav je to brak koji može da sruši svekrva,tašta,zaova ili ne znam ko
    Ako takvi imaju upliva i snagu rušilačkog,onda je najbolje da ga baš i sruše jer ne vrijedi mnogo.

  7. #7
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Znam bar dva slučaja, gde se snaha i svekrva nisu podnosile...i da je to bio razlog ''pucanja'' braka. Ne znam nijedan slučaj, da se on razveo zbog tašte, ali takođe znam slučajeve gde se tašte mešaju u brakove...I u jednom i u drugom slučaju krivi su partneri koji su dozvolili trećoj strani da se uopšte umeša u njihov privatan život. Obično je jedan od partnera kriv i to onaj koji je dozvolio da se njegova majka umeša u nešto gde joj nije mesto...
    Mada, ne mora samo mešanje u brak biti razlog razvoda, dešava se da uzrok bude i sama netrpeljivost između partnera i majke njegovog partnera...E to mi tek nije jasno...
    Kako ne znaš.. ne znaš ni jednu kojoj je muž rekao, e aj se sad lepo spakuj
    i idi kući kod svoje mamice, pa se tamo dogovarajte..

    Ali ja mislim da ni svekrve ni tašte ne mogu biti razlog tome što se dvoje rastavljaju.
    Mogu se truditi koliko hoće, ali odluka je samo na onima koji raskidaju.
    Večnost je čista sadašnjost.

  8. #8
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    to kad su normalni ljudi u pitanju i kada im je ljubav najvaznija, a kod onih labilnih ovakve se situacije desavaju
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  9. #9
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Naravno da se dešavaju. Kažem samo da ako me muž vrati mami jer sam se sa njom
    dogovarala kakve ću tapete u dnevnoj, za to nije mama kriva, već ja.
    Večnost je čista sadašnjost.

  10. #10
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    slazem se kojice

    zalosno je sto se takve stvari desavaju, ali dozu krivice snose i roditelji koji svojoj deci ne dozvoljavaju da odrastu...
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  11. #11
    Registrovani Član
    mrav avatar
    Status : mrav je odsutan
    Registrovan : Oct 2011
    Pol:
    Poruke : 7,546

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    kriv je onaj ko dozvoli da mu se mešaju sa strane u brak
    omnia praeclara rara

  12. #12
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku
    Kako ne znaš.. ne znaš ni jednu kojoj je muž rekao, e aj se sad lepo spakuj
    i idi kući kod svoje mamice, pa se tamo dogovarajte..
    Ako se ikada budem udala, taj moj neće imati nikakav problem..Moja mama i ja se lepo slažemo, ali se totalno razlikujemo....I potpuno sam drugačijeg mentalnog sklopa od nje...

  13. #13
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Citiraj Prvobitno napisano od mrav Vidi poruku
    kriv je onaj ko dozvoli da mu se mešaju sa strane u brak
    e tako je, mravičak.
    где си пошла с крмељиве очи

  14. #14
    Registrovani Član
    Vidana avatar
    Status : Vidana je odsutan
    Registrovan : Mar 2012
    Pol:
    Poruke : 485

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    ja tih problema namem
    nemam svekrvu, tašta je daleko

  15. #15
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Ne može za razvod da bude kriva ni tašta ni svekrva.
    Ako se pripisuje tašti krivica, kriva je njena ćerkica jer je trebala lepo da ostane kod kuće a ne da se udaje pa trči za sve živo mamici, jer je tek nakon kilograma pojedene soli shvatila šta je udaja.Ako je navodno svekrva upetljala prste tu je kriv taj sin, koji bi navodno trebao da bude muškarac i kaže mami aj ća kad počne da njuška, sam sam skuvao čorbu sam ću i da je jedem dok mogu, jer mame stvarno vole da guraju nos gde mu nije mesto. E tako...i kad lepo njih dvoje odluče jesu li odrasli, zreli, spremni za život u dvoje, da li veruju jedno drugom a ne da svakojake priče utiču spolja na njih brak i život uopšte, onda mogu da se volu do kraja života.
    Pretpostavljam da je teže parovima koji žive na selu, tj u zajednici za svekrom svekrvom babom dedom i štatijaznam, mogu te svakojake priče da stvore svakodnevnu nervozu i da utiču na brak, ali opet ako se raspadne brak ne pripisujem krivicu starosedeocima.
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  16. #16
    Registrovani Član
    Ona jedna avatar
    Status : Ona jedna je odsutan
    Registrovan : Apr 2012
    Pol:
    Poruke : 48

    Početno Re: Brak najčešće ruše tašte i svekrve

    Citiraj Prvobitno napisano od Sarmica Vidi poruku
    Ne može za razvod da bude kriva ni tašta ni svekrva.
    Ako se pripisuje tašti krivica, kriva je njena ćerkica jer je trebala lepo da ostane kod kuće a ne da se udaje pa trči za sve živo mamici, jer je tek nakon kilograma pojedene soli shvatila šta je udaja.Ako je navodno svekrva upetljala prste tu je kriv taj sin, koji bi navodno trebao da bude muškarac i kaže mami aj ća kad počne da njuška, sam sam skuvao čorbu sam ću i da je jedem dok mogu, jer mame stvarno vole da guraju nos gde mu nije mesto. E tako...i kad lepo njih dvoje odluče jesu li odrasli, zreli, spremni za život u dvoje, da li veruju jedno drugom a ne da svakojake priče utiču spolja na njih brak i život uopšte, onda mogu da se volu do kraja života.
    Pretpostavljam da je teže parovima koji žive na selu, tj u zajednici za svekrom svekrvom babom dedom i štatijaznam, mogu te svakojake priče da stvore svakodnevnu nervozu i da utiču na brak, ali opet ako se raspadne brak ne pripisujem krivicu starosedeocima.
    Apsolutno se slazem sa Sarmicom....ne moze niko drugi biti kriv....brak je mnogo vise od samog pojma LJUBAV...Samo osobe koje nisu sposobne da samostalno donose odluke mogu imati problema u braku...cast mamama,tastama i svekrvama...ali ono sto se dogovore muz i zena to treba da se postuje...
    Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pazljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Slične teme

  1. Najčešći seksualni poremećaji
    Od Пркос u forumu Seksualno zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22-08-2016, 21:29
  2. Svekrve ....
    Od Ciciban u forumu Dom & Porodica
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 08-10-2014, 13:36
  3. Horoskop za svekrve
    Od Cruz u forumu Moderna astrologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09-04-2012, 23:37
  4. Gde to najčešće radite?
    Od kojica u forumu Ljubav & Seks
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 30-09-2011, 14:10
  5. 5 najčešćih bebećih strahova
    Od kojica u forumu Za mame i bebe
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 13:58

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •