Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 41 do 43 od 43

Tema: Legalizacija prostitucije?

  1. #41
    Registrovani Član
    причалица avatar
    Status : причалица je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : under my skin
    Poruke : 58,042
    Tekstova u blogu : 38

    Početno Re: Legalizacija prostitucije?

    Citiraj Prvobitno napisano od kojica Vidi poruku

    Što znači da možeš već sad da se gadiš.
    pa dobro, gadim se.
    где си пошла с крмељиве очи

  2. #42
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Legalizacija prostitucije?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    ali vlasnik tela prostitutke je sama prostitutka i niko nema pravo da oporezuje ono što je nastalo kao proizvod usluge koju je pružila na taj način.
    Vlasnik glasa je takođe žena ili muškarac, pa se i to oporezuje, a takođe potiče iz ljudskog tela...Nema to nikakve veze.
    Kada bih ja pravila poreski sistem za prostituciju, navela bih taj deo kao ''sexualne i erotske'' usluge i za početak odredila paušal. Od veličine objekta bi zavisilo koliko bi taj paušal iznosio. Morale bi da se prijave zaposlene prostitutke ...da im osnov bude minimalac...itd.

    Međutim, kako će država takvu uslugu da oporezuje, kada gomila trgovaca ili sitnih privatnika ne prijavljuju zaposlene. Baš će tamo neko, a taj neko ko je ''boss za prostituciju'' nije običan svet.... baš će on da prijavi regularno sve.
    Da bi se prostitucija uvela kao regularna kategorija, treba pre svega da postoji pravi kontrolni sistem, zakonska regulativa koja je primenjiva, pa tek posle da se uvede legalizacija.
    Mislim da naša država za sve to nije spremna.


    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    i onda cu ja da pitam svoje unuke jednog dana "a sta cete da budete kad porastete?", "pa prostitutke, nabolje se zaradi, nema fiskalnih racuna, zadrzis veliki deo za sebe, podmazes gde treba, porez platis nesto malo, a sve je po zakonu"
    Ne, ti nećeš da pitaš unuke, nego ih učiš od malena noramama ponašanja..i šta je dobro i loše u životu. Ona može poželeti biti i gogo igračica, grand pevačica i mnogo toga što na TV-u može delovati skupo i glamurozno, ali deca se uče od malena..

    Da li bi mi se gadile te pare koje se slivaju od prostitutki u budžet? Ne...Znam ljude koji su na mašinama izgubili noge i ruke, pa i život, a i njihove naznojene pare koje su zasnovane na gorkoj muci, su se takođe slile u budžet..I ne samo takav novac, već i drugi ''prljav''...pa živimo i dalje...

  3. #43
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Legalizacija prostitucije?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Vlasnik glasa je takođe žena ili muškarac, pa se i to oporezuje, a takođe potiče iz ljudskog tela...Nema to nikakve veze.
    Kada bih ja pravila poreski sistem za prostituciju, navela bih taj deo kao ''sexualne i erotske'' usluge i za početak odredila paušal. Od veličine objekta bi zavisilo koliko bi taj paušal iznosio. Morale bi da se prijave zaposlene prostitutke ...da im osnov bude minimalac...itd.

    Međutim, kako će država takvu uslugu da oporezuje, kada gomila trgovaca ili sitnih privatnika ne prijavljuju zaposlene. Baš će tamo neko, a taj neko ko je ''boss za prostituciju'' nije običan svet.... baš će on da prijavi regularno sve.
    Da bi se prostitucija uvela kao regularna kategorija, treba pre svega da postoji pravi kontrolni sistem, zakonska regulativa koja je primenjiva, pa tek posle da se uvede legalizacija.
    Mislim da naša država za sve to nije spremna.
    Jedna stvar je logika stvari koju bi trebao da sledi sistem, druga stvar je logika države koja je posebna i niikada se ne poklapa sa logikom društva koju ta država predstavlja. Itekako ima veze, tako država može i dete da oporezuje i ono je "proizvod" i to u koji država "ulaže" od obrazovanja pa na dalje, ako tako stvari postavimo.
    Ti bi to po Kiparskom off-shore sistemu znači, prošlo bi ti to, sigurno.
    Lako se oporezuje kada jedne legalne prostitutke počnu same da prijavljuju one nelegalne koje im preuzimaju posao, same čiste svoje redove.
    Malo bi ih bilo koje bi smele da se pojave, a da nisu registrovane, vrlo malo.
    Ma najbolje je da kažemo da to ne postoji, a to što Mica iz prizemlja radi u tri smene, nema veze
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Slične teme

  1. LEGALIZACIJA MARIHUANE?
    Od gedza u forumu Zdravlje
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 19-09-2020, 10:49

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •