Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 1 do 20 od 25

Tema: Četiri velike ljubavi za ceo život

  1. #1
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Četiri velike ljubavi za ceo život

    Tokom života stvarno se zaljubimo samo četiri puta, kažu naučnici.
    Prosečna osoba u životu će se ozbiljno zaljubiti samo četiri puta, skrasiće se oko 27. godine, a 33 odsto srećnika taj trenutak dočekaće sa svojom prvom ljubavlju.


    Oko 40 odsto od 2.000 ljudi koji su učestvovali u istraživanju, priznaje da se zadovoljilo "drugom velikom ljubavlju", dok 61 odsto ispitanika priznaje da duboko žali zbog toga što su se u nekom trenutku rastali od svoje najveće ljubavi.


    Od deset ispitanika, osmoro se u '20. godinama zaljubilo se "do ušiju" najmanje jednom, četvoro u tridesetim, a tako strasnu zaljubljenost posle 40. rođendana doživelo je njih troje.


    Istraživanje je pokazalo i da je 41 odsto ispitanika u nekom trenutku doživelo "zabranjenu" ljubav, a gotovo polovina njih u takvoj situaciji je bila više puta. "Predmet" nedozvoljene naklonosti najčešće je bio neko od kolega sa posla, ali i najbolji prijatelj osobe o kojoj je reč.


    Ispostavilo se da čak 77 odsto ljudi veruje da ne možemo da biramo u koga ćemo se zaljubiti, a trećina ispitanika, da li da bi smirila savest, ili zato što zaista veruje u to, izjavila je da misli da je moguće biti zaljubljen u dve osobe istovremeno.


    U životu nam se često dešava da nam ljubav ne bude uzvraćena, a to je pokazala i ova anketa - oko 40 odsto ispitanika barem jednom je bilo nesrećno zaljubljeno, prenosi "Dejli mejl".


    (MONDO)
    znaci, jos uvek ima nade za mene
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  2. #2
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Ja sam imala svoju najvecu ljubav u zivotu,sto bi se reklo
    mislim da osecam posledice tog raskida i dalje,sto me pomalo nervira.

  3. #3
    Registrovani Član
    naki avatar
    Status : naki je odsutan
    Registrovan : Aug 2010
    Pol:
    Lokacija : ovde i tamo...
    Poruke : 7,434

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    ispucala sam dve ljubavi... jos svega dve...
    da pricekamo sa njima
    plotarius transpareticus

  4. #4
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Apropo ovoga,ima primera koji su voleli nekog citav zivot,i to je meni najbolesnije od svih stvari. Prvo,tesko mi je da verujem da postoji neko koga mozes voleti istim intenzitetom kao prvog dana ceo zivot bez obzira da li se vas dvoje voleli,mrzeli,da li ste sa drugima,da li niste zajedno,da li ste jedno drugo do maksimuma povredjivali jer mi je tako nesto zastrasujuce. Mislim, patis ceo zivot za nekim, ja bih pre skocila s mosta mego da podnosim ceo zivot da tako nekog volim a da ga nemam.
    Onda, ''voleti nekog ceo zivot'' je otrov za bilo koga sa kim taj neko udje u vezu,i uopsteno govoreci, strahovito me iritira ta pomisao da ljudi imaju jednu jako bitnu i vaznu vezu i onda kad se taj odnos zavrsi da citav zivot pate,da ne mogu da se sastave,da ne mogu da imaju bas nijednu dobru vezu jer jos uvek vole i nakon 10 godina tu osobu...Valjda je poenta raskida,boli i patnje da se ponovo rodis a ne da se zakopas u istu. I onda to romantizuju i idealizuju.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  5. #5
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Ne znam baš o tim "velikim " ljubavima jer za mene nema malih ljubavi i svaka je velika na svoj način ,posebna i drugačija..ALi znam da se poslije takvih ljubavi boluje dugo i jedva izvlači živa glava..valjda je veličina bola upravo proporcionalna veličini ljubavi..

  6. #6
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Ne pricam ja o ''velicini ljubavi'' i bolu,vec sto ima ljudi koji su u stanju i 20 godina da pate za nekom starom ljubavlju,i pritom sjebu i svoj zivot a i zivote svih ostalih ljudi koji pokusaju da udju sa njima u vezu.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  7. #7
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    da,shvatila sam o čemu si ti pisala..ja samo komentarišem generalno neko svoje viđenje Velike ljubavi..i zaista mislim da nema malih ljubavi..ako je ima,onda je velika već samim tim što se zove ljubav..

  8. #8
    Registrovani Član
    Raisa avatar
    Status : Raisa je odsutan
    Registrovan : Mar 2011
    Pol:
    Lokacija : Jer noc je ceo moj svet i ovaj grad vec znam napamet
    Poruke : 1,036

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Pa i ja se slazem sa tobom. Svakako nece svaka ljubav moci da se poredi sa onom najvecom kojom smo imali ali,ni ne treba da se poredi. Trebamo da imamo drugacije ljubavi i zato se iscudjavam sto i pored svih tih drugih ljubavi,neki nikada ne zaborave niti su u stanju da prebole tu njima najznacajniju. To mi je kao zivotni poraz. Mislim ljudi bankrotiraju i izgube svu imovinu pa neki od njih stanu na noge, a neki ceo zivot ridaju jer su tad i tad bankrotirali i propiju se i ne bude nista od njih. Nekako te koji ''ceo zivot bez obzira na sve'' vole jednu osobu pocinjem da gledam delimicno kao te koji bankrotiraju i nikad se ne dignu posle. Mozda je to prestrogo vidjenje ali,govorim o onim ljudima koji coe zivot vole jednu osobu i to ih sprecava da imaju bilo kakvu normalnu vezu i odnos,a nekad ostanu i potpuno sami na kraju.
    Mis promesas son las culpables si te enamoraste de mi

  9. #9
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Nije prestrogo viđenje..slažem se sa tobom budući da i meni nije jasno kako se može cijeli život protratiti u patnji za jednom osobom..ok je voljeli smo,imali,izgubili,patili..pa šta onda?
    Život nije stao ni na tren..dajmo sebi vremena,zaližimo rane i ustanimo..neko prije,a neko poslije nevažno je..samo ,krenimo dalje..
    Mada,ne znam otkud ali sve više sam mišljenja da imamo neke genetske terete,datirane stotinama godina unazad..znaš onu patologiju koja kaže kako je onaj koji nas je ostavio baš muškarac našeg života..taj odnekud usađeni mazohizam poprilično je prisutan,nažalos

  10. #10
    Administrator
    Man avatar
    Status : Man je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Razbibriga
    Poruke : 24,535
    Tekstova u blogu : 320

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Svaka ljubav je priča za sebe ali samo zbog jedne zaigra duša
    Ko nije probao urmašicu taj ne zna šta je slatko

  11. #11
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Slažem se...

    Svaka ljubav je ljubav za sebe, ali ne verujem da se mogu snažno zaljubiti baš četiri puta. Ako nekoga volim, volim bezrezervno...ali to se retko desi...retko....Pamtim samo jednu pravu, ta se ne zaboravlja...Manje ljubavi se lako potisnu sledećom..
    To je moje mišljenje...
    Nismo svi isti. Neki se zaljubljuju vrlo često. Ja nažalost, nisam taj slučaj...

  12. #12
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Citiraj Prvobitno napisano od Man Vidi poruku
    Svaka ljubav je priča za sebe ali samo zbog jedne zaigra duša
    da..vjerovatno je to ona naša druga polovina..

  13. #13
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    ja zasad dve moj muz i neda ...znaci jod dvaput leptirici jedva cekam
    Ciji potpis?

  14. #14
    starosedelac
    DaDole avatar
    Status : DaDole je odsutan
    Registrovan : Jan 2011
    Pol:
    Lokacija : Tamo daleko
    Poruke : 42,384
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Citiraj Prvobitno napisano od Ciciban Vidi poruku
    ja zasad dve moj muz i neda ...znaci jod dvaput leptirici jedva cekam
    dobro cici,imaš moju podršku
    ja zasad prešla sam broj

  15. #15
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Citiraj Prvobitno napisano od naki Vidi poruku
    ispucala sam dve ljubavi... jos svega dve...
    da pricekamo sa njima
    evo pozajmiću ti ja moje tri.. uopšte ne volim da se zaljubljivam...
    Večnost je čista sadašnjost.

  16. #16
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Ne, ne.. ipak ću da ti poklonom dve.. jednu ću ostaviti u rezervi..
    Nikad se ne zna. Možda mi bude jako dosadno u staračkom domu.
    Večnost je čista sadašnjost.

  17. #17
    udavača u pokušaju
    Nežnicah avatar
    Status : Nežnicah je odsutan
    Registrovan : Sep 2011
    Pol:
    Poruke : 28,108

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Ja sam izgleda u onih 33% srecnika sto se skrase pored prve ljubavi pa to ni tako lose da vam Fajf kaze koliko sam daleko dogurala, a jos uvek imam 3 kviska

  18. #18
    Registrovani Član
    Vragolanka avatar
    Status : Vragolanka je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Lokacija : Had
    Poruke : 3,974
    Tekstova u blogu : 1

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    Mozda je to prestrogo vidjenje ali,govorim o onim ljudima koji coe zivot vole jednu osobu i to ih sprecava da imaju bilo kakvu normalnu vezu i odnos,a nekad ostanu i potpuno sami na kraju.
    ne sprečava ih ljubav da nastave dalje, to je stvar karaktera i odluke. a da li ćeš voleti ceo život (bezveze mi je citirati onaj intenzit, jer ni dok traje ne može biti istog intenz) ne odlučuješ ti. voleti ceo život po meni znači svaki dan do kraja života buditi se i lezati s mišlju o nekome. ne grickati sebi vene i živce svaki dan, ne apstinirati.

    desilo mi se jednom, možda dva puta, nisam sigurna za prvi put. u različitim dobima, ne mogu da poredim.
    samo znam da ne želim još jednu. volela bi da ostane ovako kako je, da niko ništa ne potisne. što ne znači da neću krenuti dalje. ali nikad više srcem. niti ću ikad više ovoj dole dozvoliti da odlučuje.
    ljubav me asocira na patnju, nemir, a sebi da priuštim taj luxuz ne želim više. odričem se i leptirića.
    možda ću sutra razmišljati drugačije, ne znam... uglavnom, ne verujem da se voli 'pravo' više od jednog puta. a ako je pravo onda je za ceo život, bio on tu ili ne.
    nisam se vezivala u međuvremenu, nisam ostajala, nisam davala, zaljubim se za tren, odljubim još brže, i to jako retko... ne bih to mogla da nazovem ljubavima. ni za kim nisam patila. niko mi nije povredio sujetu, pa da se tom patologijom vežem.

  19. #19
    nikad nema cigare !!!
    Ciciban avatar
    Status : Ciciban je odsutan
    Registrovan : Jun 2009
    Pol:
    Poruke : 6,206
    Tekstova u blogu : 19

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    aj da te udamo bez vezivanja patologije i patetike , isto ti dodje bio on tu ili ne ...razvesces se dok kazes keks samo urgiras kod kojice
    Ciji potpis?

  20. #20
    panta rhei
    Adio avatar
    Status : Adio je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Poruke : 970
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Četiri velike ljubavi za ceo život

    bila sam zaljubljena tri puta, i to je preslo dvaput u nezrelo drugi put u jaku i zrelu ljubav od koje sam se dugo oporavljala, i sad mozda ostala ta neka zal da prodje, ali sam sigurna da nije ljubav.
    sve je prolazno u zivotu
    mislim da se retko kome prve ljubavi ostvaruju do kraja i to je lepo
    ali je i vaka sledeca ljubav lepa, samo je pitanje do koje mere osoba izaziva emocije kod nas
    moze se izabrati da li cemo i koliko ici sa nekim i da li cemo se zaljubiti i voleti, ali to je onda samo kada je odluka na nama i kada smo sigurni u osecanja tog nekog
    ljubav je u principu stvar sebicnosti, kao sto je neko rekao, mi volimo tu osobu zbog osecanja koja nam izaziva, zbog prisustva paznje itd, onda kada razdvojimo ta dva, osobu i osecanja, prevazilazi se taj deo o sebicnosti al to ne moze svako
    Potpisujem da dovoljno sam luda...Potpisujem i jos da dovoljno sam jaka...jedan manje vise hir...

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Da li vam je život nekada bio ugrožen ?
    Od Пркос u forumu Svaštara
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 04-03-2012, 16:34
  2. Četiri nova Atoma iz Intela
    Od ribizla u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06-10-2011, 06:25
  3. Sokrat – život za istinu
    Od Пркос u forumu Filozofija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23-09-2011, 08:42
  4. Težak život na selu
    Od Man u forumu Srbilend
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11-12-2010, 11:22
  5. Punč Katarine Velike
    Od Пркос u forumu Razna pića
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25-01-2010, 16:39

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •