Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja
Pokazuje rezultate 21 do 40 od 55

Tema: Umete li da tešite?

  1. #21
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    A kako ti zamisljas reci utehe u stilu "kuco, maco, sve je dobro, onaj ko te ranio je djubre neopevano, on te ne zasluzuje, ti si laf".
    Jel to ta uteha?

  2. #22
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    A kako ti zamisljas reci utehe u stilu "kuco, maco, sve je dobro, onaj ko te ranio je djubre neopevano, on te ne zasluzuje, ti si laf".
    Jel to ta uteha?
    Pa nije.. to znamo bez da nam neko kaže...
    Večnost je čista sadašnjost.

  3. #23
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Obzirom da sam neko ko je direktan, uvek kažem otvoreno šta mislim o problemu koji ima. Ne spadam u osobe koje će nekome da ide ''uz dlaku''..Ni meni ne trebaju licemerni prijatelji...
    Jednom u životu sam loše prošla. Moja drugarica je načula da je dečko vara. To je strašno pogađalo. Ceo grad je znao za to. Pitala me je, da li je to istina...I ja sam joj detaljno ispričala ono što ja znam i šta sam videla. Nisam joj dala priču drugih i njihovo ''rekla, kazala''...
    Posle toga, ona je prekinula kontakt sa mnom, a nastavila je vezu sa tim dečkom. Na kraju se za njega i udala. Naravno on je i dalje vara.
    Inače, sa tom osobom sam se poznavala 20 godina..Družile smo se od prvog razreda osnovne škole...
    Tužno....

  4. #24
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  5. #25
    Registrovani Član
    Bandit avatar
    Status : Bandit je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Poruke : 1,864
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    SAGO...Pa za njenog muža i nije tolko tužno..

  6. #26
    Registrovani Član
    kojica avatar
    Status : kojica je odsutan
    Registrovan : Aug 2009
    Pol:
    Lokacija : Beograd
    Poruke : 25,900
    Tekstova u blogu : 15

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram
    Razumno da razgovaraš sa zaljubljenima.. ma daaj.. sa njima moraš
    pažljivo.. ko sa malom decom..

    predškolskog uzrasta..
    Večnost je čista sadašnjost.

  7. #27
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    pa i to je razumno, ako posmatras iz svog ugla, od njih i ne ocekujem da racionalno razmisljaju kad vec lebde u oblacima
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  8. #28
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    U svakom slucaju ne stavljam prijatelju so na ranu ali ga ni ne tesim laznim recima utehe jer ako hoce da se hvata za laznu slamku nek je trazi negde drugde.

  9. #29
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    znaci, ja sam ipak bila u pravu :cruz:
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  10. #30
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram
    A šta da joj kažem...lažu te Miro nije istina..?
    Sve je rečeno polako...Ali bih smatrala da sam loš prijatelj da joj nisam rekla to što sam joj rekla..Šta da ti kažem, kada sam ja tog njenog dečka videla sa devojkom kako se ljube za stolom do moga..u kafiću..I kako bi ti to prenela?
    Nije nekada lako tešiti, ako želiš biti iskren....

  11. #31
    Registrovani Član
    Cruz avatar
    Status : Cruz je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Lokacija : RB
    Poruke : 17,976
    Tekstova u blogu : 2

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    A šta da joj kažem...lažu te Miro nije istina..?
    Sve je rečeno polako...Ali bih smatrala da sam loš prijatelj da joj nisam rekla to što sam joj rekla..Šta da ti kažem, kada sam ja tog njenog dečka videla sa devojkom kako se ljube za stolom do moga..u kafiću..I kako bi ti to prenela?
    Nije nekada lako tešiti, ako želiš biti iskren....
    nemam ja nista protiv iskrenosti, cak na tome i insistiram, ali tvoja prijateljica je verovatno vec bila pripremljena na neki nacin da cuje istinu od tebe, tako da nije bila bas u onom krajnjem stanju soka
    I kada vas gadjaju kamenjem, guraju u stranu, vuku unazad, vi nastavite. Sledite svoj cilj, polako koracajte, istrpite svaku nedacu i uspeh je neminovan. Onda cete se osvrnuti, pogledati sve njih, bednike, koji i dalje stoje na istom mestu i rade to isto drugima. Ovog puta, vas ce velicati, govoreci da su oni zasluzni za vas uspeh. Oprostite i sazalite se, neka nisu pomogli, vi ste uspeli, a oni su ostali iza vas.

  12. #32
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Sago, kao pravi prijatelj si pravilno postupila jer si joj rekla istinu ali eto vidis da ona to nije zelela da cuje cim je prekinula kontakt sa tobom.
    Ispala si na kraju ti vestica a oni se lizu i dalje.
    Ubuduce ispada da bolje da cutis, nek otkriju sami.

  13. #33
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Jednom u životu sam loše prošla. Moja drugarica je načula da je dečko vara. To je strašno pogađalo. Ceo grad je znao za to. Pitala me je, da li je to istina...I ja sam joj detaljno ispričala ono što ja znam i šta sam videla. Nisam joj dala priču drugih i njihovo ''rekla, kazala''...
    Posle toga, ona je prekinula kontakt sa mnom, a nastavila je vezu sa tim dečkom. Na kraju se za njega i udala. Naravno on je i dalje vara.
    Inače, sa tom osobom sam se poznavala 20 godina..Družile smo se od prvog razreda osnovne škole...
    Tužno....
    Šta si očekivala, da će ti poverovati ? Da će logično postupiti ?
    Malo je takvih ljudi, ljudi obično pitaju za mišljenje ili savet, a već imaju tačno odlučeno šta će i kako će da urade, bez obzira ko im šta i kako rekao.
    Ljudi samo traže opravdanje za svoje postupke, pa ako pogreše, da im kasnije onaj ko im je dao savet bude kriv, jer eto, nisu oni krivi, oni su samo slušali nekoga drugoga, uvek je neko drugi kriv....
    Savete ne dajem ni mišljenja, osim ako ih neko baš traži, a onda sečem, realno ali bez milosti, pa kome krivo kome pravo....
    A što se tešenja tiče, ne tešim nikada, sasečem sve do korena, tačno kažem kako stvari stoje, bez uvijanja, zato izbegavam takve situacije, da nekoga tešim, nisam taj tip...
    Ima situacija kada je poželjno ljude lagati, ako znaš da će neko umreti, onda ne dođeš i kažeš mu:"Znaš imaš tri još nedelje života, pa vreme je da pozavršavaš šta imaš i da sve spremiš za odlazak..." - tada ih ipak treba lagati, u većini slučajeva...
    Ja ne trpim laž, pa ni tada čak, tako da sve te situacije izbegavam, nanesem puno više štete nego koristi, nismo svi isti...
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  14. #34
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    nemam ja nista protiv iskrenosti, cak na tome i insistiram, ali tvoja prijateljica je verovatno vec bila pripremljena na neki nacin da cuje istinu od tebe, tako da nije bila bas u onom krajnjem stanju soka
    Ne Cruz...Dečko joj je zabranio da se druži sa mnom..I ne samo sa mnom, nego sa celom ekipom od 6 ljudi.
    Otišla je da raskine sa njim, a on ju je ubedio u suprotno i kako mi nismo njeni dobri prijatelji...

    Citiraj Prvobitno napisano od Steppenwolf Vidi poruku
    Sago, kao pravi prijatelj si pravilno postupila jer si joj rekla istinu ali eto vidis da ona to nije zelela da cuje cim je prekinula kontakt sa tobom.
    Ispala si na kraju ti vestica a oni se lizu i dalje.
    Ubuduce ispada da bolje da cutis, nek otkriju sami.
    Bilo mi je jako žao. To je osoba koju sam dobro poznavala i bili smo prijatelji. Nije to nešto neobično. Ljudi kada se zaljube lakše poveruju u laž, nego u istinu.
    Bilo mi je žao da svi ''ispiraju'' usta sa njom. Osim toga pitala me je za mišljenje. Nisam mogla da je slažem.Da me nije pitala pa i nekako..ali ovako si stavljen pred svršen čin.

    Ne, sada uglavnom ćutim. Ali imam par prijatelja kojima mogu reći sve i oni meni. Iskrenost cenim, pa i kad je najgora.
    Nemam ništa protiv da meni neko sve ''istrese'' u lice. Više to volim nego licemerje.
    Licemerni prijatelji mi ne trebaju.

  15. #35
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Moonster Vidi poruku
    Šta si očekivala, da će ti poverovati ? Da će logično postupiti ?
    Malo je takvih ljudi, ljudi obično pitaju za mišljenje ili savet, a već imaju tačno odlučeno šta će i kako će da urade, bez obzira ko im šta i kako rekao.
    Sa ovim se potpuno slažem...
    Inače, pitala je za savet...

  16. #36
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Ja sam isto prosao, bio iskren i na kraju ispao vestac.
    Ma sad me boli pedu nek se svaleraju, nek ja to i vidim svojim ocima ocutacu, nek izvole da istinu otkriju sami pa im niko drugi nece biti kriv.

  17. #37
    Registrovani Član
    Sagacity avatar
    Status : Sagacity je odsutan
    Registrovan : Nov 2011
    Pol:
    Poruke : 9,775
    Tekstova u blogu : 9

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Više bi me grizla savest da joj nisam rekla istinu.
    Mada mi je krivo što je tako ispalo. Moja loša procena. Smatrala sam da se toliko dugo poznajemo da joj mogu otvoreno dati odgovor na pitanje koje je mučilo. Izgleda da je ''prijatelj'' suviše mistifikovana kategorija..To je u današnje vreme potpuno u iščezavanju.

  18. #38
    Registrovani Član
    Sarmica avatar
    Status : Sarmica je odsutan
    Registrovan : Jun 2010
    Pol:
    Lokacija : Šerpica
    Poruke : 18,366

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Cruz Vidi poruku
    Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?
    Ako vidim da mu nije nešto po taman pitam šta mu je, ako hoće da kaže saslušaću i reći onako kako mislim. Ne umem da tešim...ali ću se truditi da ga oraspoložim, i to svim silama.
    Zaista ne umem da tešim, k'o što ni ja ne volim da meni neko maže oči, tako mislim da i ostali ne volu
    Oh you may not think I'm pretty,
    But don't judge on what you see,
    I'll eat myself if you can find
    A better meal than me

  19. #39
    Registrovani Član
    Moonster avatar
    Status : Moonster je odsutan
    Registrovan : Dec 2010
    Pol:
    Lokacija : Τάρταρος
    Poruke : 14,354
    Tekstova u blogu : 3

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Citiraj Prvobitno napisano od Sagacity Vidi poruku
    Više bi me grizla savest da joj nisam rekla istinu.
    Mada mi je krivo što je tako ispalo. Moja loša procena. Smatrala sam da se toliko dugo poznajemo da joj mogu otvoreno dati odgovor na pitanje koje je mučilo. Izgleda da je ''prijatelj'' suviše mistifikovana kategorija..To je u današnje vreme potpuno u iščezavanju.
    Nije mistifikovana kategorija, ima ih i sada, samo da bi neko imao takvu poziciju stvarno mora da u najtežim životnim situacijama uvek bude i ostane prijatelj, bez obzira na sve, malo je takvih ljudi danas, zato je to u iščezavanju....
    Ali ipak ih još uvek ima....
    Homo homini lupus est.
    The others have failed - Learn from them but do not follow

  20. #40
    Banovina
    Steppenwolf avatar
    Status : Steppenwolf je odsutan
    Registrovan : Jan 2012
    Pol:
    Lokacija : vucja jazbina
    Poruke : 979

    Početno Re: Umete li da tešite?

    Veruj mi ja sam se mesecima uzdrzavao a sve sam znao, isto je bilo u pitanju mnogogodisnje prijateljstvo, prosto sam se ja osecao lose sto sam tajio ono sto su i vrapci na grani znali a moj prijatelj nije zeleo da vidi, i ja se nasao da mu otvorim oci i bilo je za njega surovo budjenje jer vise nije mogao sebe da laze, i tad sam osetio da me prosto omrzo ali vise nisam mogao da povucem rec iako sam se dok sam vec izgovarao pokajao.
    I sta se desilo, Sodoma i Gomora na mene i prekid svakog kontakta, trajali su dok su imali zara da mene pljuju a kad im toga ponestalo, razisli su se jer je to bilo neminovno.
    Iz toga sam izasao povredjen ali za nijansu mudriji.

Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 ZadnjaZadnja

Slične teme

  1. Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 30-12-2019, 10:06
  2. Umete li da izaberete frizuru?
    Od Cruz u forumu Ženski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16-03-2013, 08:51
  3. Umete li da uživate u ljubavi?
    Od Cruz u forumu Hajde da se testiramo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16-03-2012, 09:34

Članovi koji su pročitali ovu temu: 0

There are no members to list at the moment.

Oznake za ovu temu

Dozvole

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete slati odgovore
  • Ne možete postavljati priloge
  • Ne možete izmeniti svoju poruku
  •